30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Amnestie 2013 !!!!!!!!!!

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Aen (anonym)
)-:
9. Leden 2013 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Ano (anonym)
:-(((
10. Leden 2013 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ja myslim, ze 20. vyroci zalozeni samostatne CR je celkem vhodnou prilezitosti k nejake amnestii. Vetsina ceskych obcanu se bohuzel domniva, ze resenim kriminality, a vsech moznych jinych socialnich neduhu, je zavrit ruzne neprizpusobene obcany az do zcernani. Malokdo si uvedomuje, kolik penez vezenstvi stoji, a vetsine lidi je tez jedno, ze bez kvalitni socialni prace a probacni sluzby se vetsina kriminalniku dostava do zacarovaneho kruhu, ze ktereho temer neni uniku. Bez majetku, bez sanci na zamestnani jsou po kazdem propusteni odkazani zase jen na trestnou cinnost, ktera je spolehlive vede zpet tam, odkud se vratili. Ceska spolecnost si neuvedomuje, kolik ztraci na vezenskych nakladech za tyto lidi, stejne jako na danich, ktere by kriminalnici mohli odvadet, kdyby se je podarilo vytrhnout z jejich bludneho kruhu, a umoznit jim, aby trvale rozsirili rady pracujicich danovych poplatniku. V odporu ke Klausove amnestii je i sobectvi - bezni obcane nechteji, aby propustenim vetsiho mnozstvi odsouzenych byli sebemene ohrozeni oni sami, nebo jejich rodiny. Neuvedomuji si, ze na zadnou absolutni bezpecnost nemaji pravo, a ze jejich kategoricka neochota strpet mirne zvysene riziko, ze budou oni sami nebo jejich rodinni prislusnici obetmi trestne cinnosti, ze tato jejich kategoricka neochota je ve skutecnosti z jejich strany hluboce amoralni. Pro svoji omezenost casto slysi jen na zpravy bulvarnich medii, ktere vypichuji jen ty nejhorsi pripady rychle recidivy odsouzenych ihned po jejich predcasnem propusteni, a odmitaji videt celkove souvislosti. Na druhou stranu ovsem, Klausova amnestie neni zadnym systemovym krokem k reforme trestni justice, a jeji dopad proto nebude trvaly. Krom toho, s detaily amnestie lze jiste i nesouhlasit, a Klaus se proto nemuze divit verejne kritice, kterou za svuj akt velkorysosti od verejnosti sklizi. Pokud tuto kritiku bere jako osobni utok, obavam se, ze to svedci, jako jiz potolikate, o jeho znacne jesitnosti a aroganci.
10. Leden 2013 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Ja myslim, ze 20. vyroci...Obávám se, ž jsi nepochopil, že o propuštění těch zlodějíčků tady až tak nejde. Jde o ty velké korupční nedořešené kauzy
10. Leden 2013 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Malé přestupky mohou být prominuty,ale velké rozkrádačky by měly být vyšetřeny a zloději po právu potrestáni bez nároků na amnestii.
10. Leden 2013 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Obávám se, ž jsi...a tunely
10. Leden 2013 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Obávám se, ž jsi...Jasne, to muze byt problem. Nejen korupcni kauzy, ale i ruzne privatizacni podvody a pyramidy typu H-systemu. Vi vsak nekdo, kolika lidi takoveho typu se to tyka? A zda jsou mezi nimi nejake skutecne velke ryby? Dalsi otazkou je, zda by bez amnestie byla realna sance na odsouzeni vetsiny lidi z teto kategorie amnestovanych. Jsem mirne skepticky...
10. Leden 2013 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
svoboda (anonym)
no ono se nekterym veznum ani ven do te zimy nechtelo.Tam maji teplo jidlo a venku nic.
10. Leden 2013 - 23:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Klaus (anonym)
i když jsem ho nikdy neměla ráda,ale vzdělaní měl,ovšem ted se ukázal jako nevzdělanec.
11. Leden 2013 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Jasne, to muze byt problem....D., ono jde hlavně o to, kolika poškozených se to týká, klientů H systemu, fondů atd, kteří pořád čekají na odškodnění. Jsou to mnohdy lidské tragedie Poslechl jsi si You Tube: Pane prezidente(nová verze od Rudy z Ostravy?)
11. Leden 2013 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
D., ono jde hlavně o to,...se přiznám,že tomu moc nerozumím,přesto,co Klaus čekal? Neříkám,kdyby propustil úplně ty lehčí případy,ale aby šel na svobodu člověk,který někoho pobodal,tak s tím nesouhlasím,vždyt to už je vrah a měl by si to odsedět.Po pár hodinách na svobodě zase napadl zbil,okradl 90 sátiletou paní.Za to všechno může Klaus.Pokud už má někdo špatnou minulost,nikdy se nestane čestným člověkem,s takovým bych nechtěla mít co dočinění.Přesně tohle se dalo čekat,co jako Klaus proboha čekal?Že se všichni najednou budou chovat čestně?
11. Leden 2013 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
bych propustila Kájinka.Do jeho případu bylo zapleteno mnoho soudců,policistů,u něho bych věřila,že on to tehdy nebyl.Jak může někdo z takové dálky poznat,že to byl Kájínek?,podle mě nesmysl.Má někdo stejný názor?
11. Leden 2013 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Mám otázku: až bude zvolen nový prezident, také udělí amnestii? Jako tehdá Havel? :-)))
11. Leden 2013 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
D., ono jde hlavně o to,...Pochybuji, ze ta amnestie realne prilis ovlivni osud lidi, poskozenych podvody a defraudacemi ceskeho postkomunismu. Jednak na strane statnich organu, a cele spolecnosti, neni dostatecna vule ty zasmodrchance rozplest a dotahnout veci do konce. Dale zde i dnes funguje vyrazna korupce - postkomunisticti velkopodvodnici a velkodefraudanti casto ziskali svymi podrazy znacne sumy penez, a ty dosud pouzivaji k manipulaci medii, uredniku a politiku ve svuj prospech, aby se za svoje ciny nikdy nemuseli zodpovidat, a naopak si udrzeli nabytou ekonomickou moc a vliv. Navic, i kdyby teoreticky mel byt nekdo podobnymi gaunery odskodnen, odskodneni by mohl dosahnout eventualne i obcansko-pravni cestou (tedy nikoli jen cestou trestne pravni). Na ty medialne nejznamnejsi pripady (Kozeneho, Tykace, Krejcire apod.) se navic Klausova amnestie, pokud vim, nevztahuje, takze stale zustava - spise falesna - nadeje, ze aspon nekteri podvedeni a okradeni se dockaji aspon od nekterych ze zminenych grazlu aspon castecneho odskodneni, a to nejen obcansko-pravni, ale trebas i trestne pravni cestou. Podivame-li se na to vse ale s nadhledem, zjistime, ze poskozena byla temer cela spolecnost, vcetne lidi, kteri svoje poskozeni nedokazou prukazne dolozit. Celym generacim Cechu i Slovaku (stejne jako obcanu jinych postkomunistickych zemi) bylo odepreno zit v normalne fungujici, sporadane spolecnosti. Lide byli vystaveni velkemu bezpravi, mizernym materialnim podminkam a omezenym moznostem osobniho rozvoje, ktere hrube neodpovidaly jejich nadejim a ocekavanim po padu komunismu. Zasluhuji si prave ti, kteri maji sanci papirove prokazat, ze byli kymsi konkretne podvedeni a okradeni, nejake protekcni zachazeni ze strany statni moci oproti tem, kteri na to sice zadne papiry nemaji, ale postkomunismus i tak jejich zivoty vyrazne pokurvil, a to mnohdy nejmene ve stejne mire jako zivoty onech osob, ktere by snad teoreticky mohly prokazat opravneni k nejakemu soudnimu odskodneni?
11. Leden 2013 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
novy prezident by mel udelit dve amnestie a to Tykadlu a Kajinkovi
11. Leden 2013 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Pochybuji, ze ta amnestie...To, že by nebyli odškodněni všichni, neznamená, že by neměla být odškodněna jen část. Nehledě nato, že teď už jde o soudce Berku, t.j. organizovaný zločin
11. Leden 2013 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
To, že by nebyli...Kauza soudce Berky se tahne uz 10 let. To neni normalni. Pokud nekdo neni usvedcen a odsouzen ani za 10 let vysetrovani a stihani, da se z toho vyvodit, ze stat jej nebude schopen usvedcit a dostat za mrize vubec nikdy. Takova trestni rizeni jsou tu jenom proto, ze maji policiste a statni zastupci potrebu lzive a alibisticky ukazovat verejnosti, ze na podobnych kauzach jeste pracuji, ze jeste nehodili flintu do zita - ackoli realita je prave opacna. Neni-li vsak dostatek schopnosti ci vule dotahnout veci do konce, a pritom se to pokrytecky zastira zbytecnym protahovanim takovychto kauz, bezny obcan tim trpi hned dvakrat: nejen tim, ze odpovedne organy neobjasni nejake zavazne poruseni zakona, ale navic i tim, ze i presto pokracuji v samoucelnych pravnich ukonech a procedurach, ktere stoji danoveho poplatnika dalsi penize. Jsou-li realne alternativy bud: - neusvedcit a nepotrestat nejakou trestnou cinnost, a navic kvuli teto trestne cinnosti po dlouha leta uplne zbytecne vysavat penize danovych poplatniku, nebo - pouze neusvedcit a nepotrestat danou trestnou cinnost, ale usetrit si naklady na zbytecne vysetrovani a trestni stihani, pak bych se ja osobne priklanel spise k tomu, ze ta druha alternativa je - ve srovnani s tou prvni - jeste relativne o trochu mene hrozna.
11. Leden 2013 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Kauza soudce Berky se tahne...Argumentuješ jako Klaus. Neděláš mu poradce?
11. Leden 2013 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Argumentuješ jako Klaus....jsem rozvedená mám2 deti a manžel seděl za to že mně a mé děti byl týral neplatil výživné a další věci které nechci popisovat nyní je venku a já se bojím...§§§§§§§§ ješte jsem ho neviděla ale co bude...až přitáhne to mně rovnouzabije. prohlašoval to když nastupoval do vězení a tak se denně bojím kdy nás navštíví a co bude... nevím kde zatím je asi někde nasává což mu je podobné a až mu dojde že jsem taky na světe ještě já tak nevím jak to zvládnem... a co děti... takovýhle hajzli by měli sedět co nejdýl... aby si vše pamatovali-...co provedli vždyt deti za nic nemohou byl normální manžel ale vyhazov z práce parta blbejch lidí a utomoty alkohol udělal z našeho krásného manželství hrůzu která skončila vězením a nyní se já té hrůzy bojím že mně zabije a děti nebudou mít stejně alimenty a další.... co dál proč amnestie... mám strach...
11. Leden 2013 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Argumentuješ jako Klaus....Naopak, ja jsem hned po jeho prvnim zvoleni presidentem emigroval.
11. Leden 2013 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Naopak, ja jsem hned po jeho...Myslela jsem, že jsi tam daleko dřív.:) Ale ta tvoje reakce byla opravdu totožná s reakcí jeho
11. Leden 2013 - 20:33
Obrázek uživatele katkadvorsk
katkadvorsk
zbytečně nám ta amnestie ubližuje je zvětšena kriminalita a ani se tomu nedivím
11. Leden 2013 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Myslela jsem, že jsi tam...Pokud by nejaky vrcholny ustavni cinitel, jiny vyznamny politik, ci trebas i jen statni urednik, delal opravdu vse pro to, aby si organy cinne v trestnim rizeni tvrde doslaply na ruzne tunelare, velkopodvodniky, defraudanty, nerku-li ruske mafiany, pak by se takovy odvazny clovek dostal zakonite do konfliktu s temito zlocinci. Napred by se ho mozna snazili uplatit, pak by ho vydirali, pak by se podle svych nejlepsich sil a schopnosti vynasnazili, aby skoncil (v tom pro nej jeste nejlepsim pripade jako politicka ci profesni) mrtvola. Jiste by k tomu vyuzili veskere svoje kontakty, vliv, a v neposledni rade i svoje nakradene penize. Pokud by si jiz primo neobjednali jeho popravu, minimalne by se snazili na nej neco vyhrabat, medialne ho skandalizovat, vsemozne mu ztrpcovat zivot a hazet mu klacky pod nohy. V takoveto situaci by dany odvazny cinitel jiste potreboval velkou podporu verejnosti. Dockal by se ji?
12. Leden 2013 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
cejenewman (anonym)
http://www.youtube.com/watch?v=k3kWHHjyiNU&feature=share - hořce se pobavte tak jako my...
20. Leden 2013 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
cejenewman (anonym)
http://www.youtube.com/watch?v=k3kWHHjyiNU&feature=share - reakce na prezidentskou amnestii Václava Klause a songu Rudy z Ostravy - hořce se pobavte tak jako my...
20. Leden 2013 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Ač (anonym)
jsem Klause nikdy neměla ráda,byl vzdělaný.Ted se projevil jako nevzdělanec.
20. Leden 2013 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Klaus (anonym)
Ač, Ač, máš li chuť tak zač, zač, začni,
13. Březen 2014 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kdyby tu amnestii vymyslel, sepsal a navrhnul tuneldědkovi ňákej Klausův poskok a rádobyporadce, a tuneldědek si to přečet a "jenom" podepsal, tak podle zákona Apačů platí, že kdo nezabrání křivdě, je stejně vinen jako ten, kdo ji spáchal. Takže pokud by s tim tuneldědek nesouhlasil, tak tu amnestii nemusel vyhlašovat. Tuneldědkova amnestie je typickej příklad zneužití pravomoci prezidenta. A zneužití pravomoci prezidenta bohužel neni možný legálně potrestat.
23. Leden 2015 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
luci (anonym)
Kdyby tu amnestii vymyslel,...Právě proto to přítel přátel udělal.
31. Prosinec 2017 - 23:36

Přidat komentář

Reklama

Reklama