0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Alternativní versus západní medicína

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lištička (anonym)
Vážení přátelé, v poslední době se v každém třetím tématu na tomto serveru řeší spory mezi zastánci alternativní a klasické západní medicíny. Což tak soustředit tyto disputace v tématu jediném a ta ostatní ponechat původnímu účelu?
5. Únor 2009 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
:-( (anonym)
Nedělej si iluze, přidáš jen další vlákno, na všech ostatních se to bude řešit dál.
6. Únor 2009 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Otázka (anonym)
Já nevím, co děláte za vědu. Jsme dospělí lidé. Ať se každý léčí jak uzná za vhodné. Proř by mu to měli lidé s jiným názorem vymlouvat? Proč by měli za každou cenu jedna strana druhou přesvědčit?
6. Únor 2009 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
cesty k sobě (anonym)
pár příspěvků na toto téma naleznete i na internetové televizi : http://www.cestyksobe.cz/ novinka - cesta Toltéků : http://www.cestyksobe.cz/serialy/cesta-tolteku.html http://www.facebook.com/group.php?gid=129042922329&ref=mf
6. Září 2009 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Neřekla bych,ani jsem si nevšimla,že by to tu někdo řešil...
6. Září 2009 - 0:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Opravdu nebetyčný rozdíl. :-) Člověk jako jeden celek,kde na sebe vše navazuje a souvisí, nebo 78 specialistů, co si nás rozparcelují až na články prstů, a souvislosti ignorují.
27. Září 2010 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
- (anonym)
Sám jsem se přesvědčil o výborné účinnost alternativní medicíny, jen je třeba aplikovat několik metod a být důsledný a člověk se může snadno a rychle zbavit i tzv. nevyléčitelných nemocí.Prostě je třeba provést radikální změnu a vede ke zdraví.Každý člověk se může uzdravit sám, jen potřebuje vědět jak a pochopit co mu škodí a toho se vyvarovat.Většina lidí ale není schopna omezit se a raději umře.Takových lidí jsem poznal mnoho.Zhuntovat si tělo, to je jejich cíl.
29. Září 2010 - 7:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Sám jsem se přesvědčil o...Absolutní souhlas. Nemoc není nic mimo nás, co na nás spadlo zvnějšku. Změna sebe sama je nutná,avšak nepohodlná a bolestivá. Změna v myšlení je vždycky kámen úrazu. Navíc alternativní metoda není tak rychlá a pokud člověk nevidí výsledky hned, vzdá to a chce "zázračnou pilulku."
30. Září 2010 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
--- (anonym)
pokud se použijí alternativní metody, jejich účinek je velmi rychlý a velice účinný, záleží na kterou metodu použijeme.Použití např. fytoterapie je opravdu zdlouhavé.Je třeba pochopit jak to funguje v těle.Pokud jsou buňky čisté, jsou zdravé. Pokud jsou zanesené většinou nevhodnou stravou , reagují na tento stav zánětem nebo až nádorem.Z toho vyplývá , že je třeba buňky očistit.Lékaři často říkají: umíme léčit ale neumíme vyléčit.Vyčistit si orgán nebo tkáň může jen člověk sám, proto úspěšnost medicíny je tak malá.Je to spíše udržování lidí při životě než uzdravení.
30. Září 2010 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
alternativní lé (anonym)
Jsem ve styku s alternativní medicínou téměř denně a vím jaké má výsledky.Jenže se musí platit a to se mnohým nechce a někteří nemohou.Kdyby si spočítali kolik mnohdy zaplatí za léky,které jim někdy pomohou jen málo nebo vůbec ne a vždy mají další nežádoucí účinky.Každý si to musí spočítat sám a vybrat co je lepší.
30. Září 2010 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
pokud se použijí...Ano, udržovat při životě, a je jen malý krůček k tomu nezačít škodit: vedlejšími účinky léků, vrhanými na trh v megatunách, kombinací léků, které různí specialisté různě předepisují a nezabývají se interakcemi. Proto se moje babička udržovala při životě radši sama až do 88 let a nenavštívila lékaře 50 roků. :-)
30. Září 2010 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
-- (anonym)
Když mluvíme o vedlejších účincích, myslím, že každý může pochopit, že yperit používaní při chemoterapii je jed, ozařování také je jednoznačně škodlivé a co se týče něco uříznout, kdy to dělá potíže, také to není nejlepší řešení.Tak je třeba hledat jiný způsob uzdravení.Setkal jsem se s několika lékaři, kteří si to uvědomují a zajímají se o alternativu.Obyčejní lidé však více důvěřují lékařům.Jedna mladá paní s rakovinou mi psala :věřím na 100% lékařům a pak na internetu psala , vím že umřu a brzy umřela.Je to víra až do hrobu.
1. Říjen 2010 - 7:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Když mluvíme o vedlejších...Přesně tak to je. Znám lékaře, kteří se vážně zabývají alternativní medicínou a přednášejí o ní. Jeden z nich,kterého jsem sama oslovila, předepsal mému manželovi,kterému doktoři odstranili zhoubný nádor, tříměsíční kúru s přírodními léčivy.Manžel všechno toto odmítl. Jakkoli jsem věděla, že pan doktor má s touto kúrou velmi dobré výsledky a znala několik vyléčených nemocných, nemohla jsem manželovi nic vnucovat a byla to jen jeho volba zvolit klasickou léčbu. Jakkoliv mě to trápilo a byla jsem zoufalá, zvolil si on sám.
1. Říjen 2010 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Je třeba si připomenout, že přírodní meicína je zde tisíce let - kdežto západní chemická medicína někaolik desetiletí. Pak název alternativní pro přírodní medicínu je zavádějící. Je pravda, že v Čechách byla tradice a vědomosti fytoterapie několikrát přerušena - středověké procesy, komunisti. Ale např. ajurvéda, čínská medicína či medicína amazaonských indiánů má opravdu dlouhodobou tradici a dosahuje velmi dobrých výsledků. Velkým přínosem těchto medicín je též filozofie, kdy by lékaři měli spíše člověku pomáhat v udržení zdraví než jen napravovat škody, které nesprávným životním stylem na sobě napáchá. Samozřejmě existují vyjímky, kdy výskyt nemoci nešel ovlivnit a v těchto případech je nejlepší spolupráce chemické a přírodní edicíny. V číně to takto např. s úspěchem probíhá. Jen zde v čechách je nutný neustálý zápas proti nepříteli, ať je to pro jedny západní medicína a pro druhé medicína přírodní.
1. Říjen 2010 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Je třeba si připomenout,...Západní medicína je tak analytická a rozdrobí nás na tak malé kousíčky, že nás pak bohužel nedá zpátky do fungujícího celku. :-))Ty souvislosti tam chybějí, natož součinnost úzkých specialistů.
1. Říjen 2010 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Zdravím, to co jsem pochopil je pro většinu zvás paranoidní schizofrenie těžkého stupně :D mno můj zdravotní stav a logický rozum dokazují opak a rovnou říkám neeezkoušejte se opíraz o placebo !! O placebu tvrdím že pokud je to jediný vliv na nemoc tak nemůže nikdy fungovat, ale de oto že všichni žijeme ve velice důmyslném obrovském podvodu téměř v celém životním spektru.. od práce po zábavu... Předkládají nám podprahové informace které znás tvoří bandu vystrašených nerozhodných a především nemyslících robotů s kterýma si můžou dělat naprosto co chcou ! jeto na delší povídání.. 98% - 95% znás jsou pocelý život držení ve fikci o celém světě okolo... odmala podchytili náš vývoj a způsobem nátlaku nás odklonili od pravých skutečností života ! Naše rozjodnutí děláme špatně proto že neznáme ani neumíme jinak... z prostředků k tomu nám opět vsadili podprahrově a propagandou dohlavy pohled : Náboženství - trapas životní cíl - peníze Povinnosti-poslouchat, pracovat, chodit k doktorum zábava(chvilka volného času který bychom mohli využít k pochopení tohodle šmečka) - přece alkohol, drogy, Názorným příkladem je z pohledu logiky a základních rozumů KOUŘENÍ - Toto je naprostá stupidita kterou rozumný člověk nemůže udělat ... tady vidíte co všechno jsme schopni dělat.. kdybychtěli tak docílili toho že zcela přirozene a normální je posobě při pozdravu močit ! :D nebo že je nutné vyučovat ve škole jak se lovit mravence z 20ti metru ve stoje na jedne noze :D a stim že toto je prostě nesmírně důležité a toto tak musí být ! jeto tak celé roky a když tomu neuvěříš tak přece znáš jak to dopadá.. bezdák feťák blázen zločinec terorista zloduch a jak takoví končí vidíte dnes a denně ve zprávách... už mě unavuje vám to cpát.. člověk vám chce pomoct jako světlá výjimka.. absolutně nic zato nechce ! :D a vy místo abyjste mu děkovali ! takho zsměšníte, zpochybníte či jinak poškodíte v domění mnohdy toho že to bylo pro dobrou věc.. a poté běžíte za jistotou a opěrný bod jménem Lékař...
4. Listopad 2012 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Coztoho vyplývá ? Ověřujte si vše !! OD spolehlivých zdrojů !! Použijte logiku nenechte se zmást.. a nebudete mít se sebou žádné starosti.. není to složité.. jeto jen velice vzdálené vašemu pochopení
4. Listopad 2012 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Guy (anonym)
Tak k tematu muzu rict, ze jen pribyva pocet zklamanych pacientu, kterym doktori neumi pomoct. Casto ani diagnostika, ta skvela technologie, neodhali vůubec nic, a pacient pak vypada jak hypochondr, i kdyz ve skutecnosti trpi. Jenze doktori jeho utrpeni neumi zmerit, tak podle nich netrpi. Procitam denne nove pripady lidi, prosicich o radu, co dal, protoze podle doktoru jsou zdravi!!
5. Listopad 2012 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
isabela.krasna (anonym)
Zdravím, sice jsem nečetla celou diskuzi, ale nadpis mluví za vše. Já zastávám názor, že alternativní medicína je lepší. Sice je to většinou běh na dlouhou trať, ale s produkty alternativní medicíny mám velmi dobré zkušenosti. Nakupuji na stránkách cinskamedicinatiens.cz. Produkty užíváme s celou rodinou už dlouhodobě (prevence je podle mého názoru v dnešní době opravdu velmi důležitá). Takže pokud chcete něco vyzkoušet, nebojte se do toho jít :).
23. Srpen 2014 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
isabela.krasna (anonym)
Eshop cinskamedicinatiens.cz...Dobrý den, mrzí mě, že příspěvek vypadá jako reklama. Ale když je tu diskuze o alternativní medicíně, chtěla jsem se podělit o dobré produkty, se kterými mám jenom dobré zkušenosti.
27. Březen 2015 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Lege artis, či alopatická medicína západního typu bohužel již dlouho chemickými léky odstraňuje symptomy, tedy příznaky chorob, ale choroby samé ne. Česko je ještě horší v tom, že zde peníze netečou pacient platí za výsledek, ale pojištovna, která o tom nerozhoduje, platí doktorovi, který pacienta vidí minutu a není nijak motivován na výsledku, tedy pacientově zdraví. Alternativní metody jsou podle nich konkurence, která je chce připravit o část zisků a proto s ní bojují, což je ovšem ke škodě lidí a nakonec i tech firem, protože když ztratí všechnu důvěru, tak končí. A alternativní je vlastně pro ně vše, co nejde patentovat. Šéfové farmaceutických firem chtějící výdělky pro akcionáře tlačí na lékaře, aby prodávali jejich léky. A když je v lécích tolik chemie, způsobující značné vedlejší účinky, že jejich vysazením se v 85% zlepší zdravotní stav pacienta, tak to lidi chápou velmi rychle a k lékařům už ani nejdou. Medicína je jen jedna, jedna její čás je alopatická a další jsou chiropraxe, akupunktura, homeopatie, i ty ruské diagnostické přístroje, které se farmakologickým firmám vůbec nelíbí, protože ukazují zdravotní stav těla z jiného úhlu, než školní medicína, takže i lékaři chápou, že je něco jinak, než je učili na fakultě.
19. Duben 2017 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Lege artis, či alopatická...Souhlasím, jen bych dodala, že kolikrát západní medicína svým přemedikalizovaným přístupem choroby spíš vyvolává. Tuhle se mi točila tak hlava, že se mi chtělo stále zvracet. Skončila jsem na neurologii. Předepsali mi 6 druhů prášků - na bolest, na nervy, na prokrvení středního ucha, proti zvracení, na uvolnění svalů...Kdybych je brala, tak věřím, že by se mi nějaké ty vedlejší účinky projevily. Přitom stačilo si odpočinout, uvolnit masáží ztuhlé krční svaly a být v klidu.
19. Duben 2017 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
K lékařům už nějakou dobu nechodím, protože u rýmy mi víc pomohlo vypocení v posteli, než čekání celé dopoledne s důchodci, aby mě doktor vzal a nachytání do již oslabeného těla od nich další infekce. Taky jsem měl problémy a bolesti zad. Sedm let mě posílali doktoři na další a další vyšetření a závěr byl, že nic nenašli a že mě budou operovat a sešroubovávat mi páteřní obratle nějakými kovovými destičkami, ale až cca za půl roku, protože nemají volný termín. To doplněné hromadou léků, tedy spíše oblbováků, přez které mě to bollo pořád, ale málem jsem přišel o práci, protože jsem už fakt nevnímal dění kolem. Naštěstí tam pracuju dlouho a šéf to pochopil a domluvili jsme se, že si vyžádám jiné léky, které mě neotupí. Nic mi ale nezabíralo a bolest byla někdy velká, až jsem jen několik dní zvracel. Brácha mě chtěl pomoci, tak mě vzal k ruskému léčiteli, který je chiropraktik, ten mě položil na lehátko, půl hodiny mě rovnal záda a již u něj jsem cítil ohromnou úlevu. Vydrželo mi to tři týdny, pak mi zase začínala bolest, tak jsem hned volal a jel tam. Za 15 minut jsem šel domů a během dvou hodin bolest přestala. Kdo zná migrény trvající několik dní, ví co je to za zázrak. Navrhl mi, ať každý den hodinu chodím svižnou chůzí a třikrát po měsíci to narovnání u něj, s tím že pak budu vyléčen. Zatím je to dva a půl měsíce, tak 25 dní v měsíci tu procházku dám a cítím se velmi dobře, žádná bolest, žádné léky, a jsem i v lepší kondici. Za návštěvu se mu dává 500, a jsem takto velmi spokojen. Tenhle léčitel je i doktor a říkal, že se i snažil učit české doktory, jak se to dělá, ale ti nechtěli, že je to moc pracné a že za to nemají body. A takovéhle lidi teď chtějí zakázat. Tak ať se nejdřív zamyslí nad tím, jak to co nabízejí jako lékařskou péči vypadá a komu z pacientů je to k užitku, přehodnotí to co dělají a od Těhle dobrých, kteří skutečně pomáhají se to naučí, protože jinak stále víc lidí bude jezdit do zahraničí k lékařům, kde je to za peníze, ale dotyčného chtějí a musí uzdravit, protože v skutečně tržním prostředí, nepokřiveném sinekurou bodů z pojištoven a všelijakými dotacemi, musí proste mít výsledky, nebo k nim nikdo nepůjde.
20. Duben 2017 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Ano, to bývá časté. Také jsem svého času vyhledala léčitele. Ale "zakázat" lidi, léčitele, to nejde. ;-) poběží to dál. Jen je nutné si to hradit sám. Člověk ale takhle má sám zodpovědnost za své zdraví, to se mi zdá dobré.
20. Duben 2017 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
K lékařům už nějakou...ono také člověk, pokud není debil, tak s rýmou k lékaři nechodí, takže je dobře, že jste na tuto starou moudrost tak konečně přišel.
20. Duben 2017 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Souhlasím, jen bych dodala,...A proč si teda k lékařům lezla a zabírala tam místo pro nemocné? A který lékař ti těch 6 "léků" napsal? Ve které nemocnici? Ráda si s ním pohovořím.
20. Duben 2017 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
K lékařům už nějakou...Jestliže chodíš s rýmou k lékaři a nesportuješ, tak máš slabá záda, je to tvá hloupost, ne lékařů. Znám osobně MUDr.Poppera, který je lékař od Boha. Jen tupci budou všechny házet do jednoho pytle.
20. Duben 2017 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
ono také člověk, pokud...Trochu jste mne předběhl. :)
20. Duben 2017 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Podstata věci (anonym)
Jestliže chodíš s rýmou k...V příspěvku pisatel psal, že mu lékaři nenavrhli zdravý životní styl, ale medikaci psychofarmaky a operační zákroky, které se ve výsledku ukázaly zcela zbytečné, či jeho problémy neřešící a s ohledem do budoucna už vůbec. Tedy jimi navrřené terapie by mu nikterak nepomohly, spíš by mu způsobily takové potíže, že by šel časem do invalidního důchodu. Také kvalita života pod psychofarmaky je velmi nízká, tak na úrovni vegetativních funkcí, tedy zeleniny a ne zvídavého a tvořivého člověka žijící plnohodnotný život.
21. Duben 2017 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
To Míla (anonym)
A proč si teda k lékařům...A ty jsi kdo, že si chceš "pohovořit" s lékaři poskytujícími nevhodnou péči a lidé ti mají zdělovat kde studovali, jaké měli profesory, konkrétní jména lékařů používající Oberony a pod. Jaký k tomu máš mandát?
21. Duben 2017 - 10:17

Přidat komentář