0 příspěvků / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Dobrý deň pán T, rok 2013 - fascikulacie po celom tele, krce, pocit tuhnutia svalov, dg.tetania. Po roku fascikulacie prestali. Objavovali sa krce v stehnách, pod rebrami, v krku. Potom dlho pokoj. Obcas pocit tuhnutia svalov. Posledné dva roky uvedomovanie si, že svaly ramien trošku slabsie, atrofia malých svalov pravej ruky v oblasti prstov, atrofia ľavého ramena. Za posledný mesiac rapídne zhoršenie, fascikulacie, krce v jazyku, krku, ramenách, ruky slabé od ramien, neudržím zdvihnute pri bežných činnostiach tak dlho ako pred časom, problém s jemnou motorikou. Krk slabý, chrbát slabý, nohy slabé-nepostavim sa na špičky . Ťažkosti pri prehĺtaní, problémy s artikulaciou, pletú sa mi hlásky. Tuhnutie svalov tvare. Som objednaná k neurologovi o tri týždne. Mám strach, že je to als. Môže mať takýto priebeh? Vďaka za odpoved. Terka, 39 rokov
17. Květen 2022 - 21:05
T. (anonym)
Odpověď na Děkuju za odpověť.
Už jsem tu několikrát vysvětloval, že elektrofyziologické změny předchází změny klinické. Než pacient začne pociťovat problémy, je už ztraceno přes polovinu motorických neuronů v dané oblasti. Dále si prosím přečtětete starší příspěvky, případně požádejte neurologa, aby vám to vysvětlil.
18. Květen 2022 - 7:35
T. (anonym)
Odpověď na Dobrý deň pán T, rok 2013 -
To bohužel nelze takto říct, klíčové bude vyšetření a případné EMG. To rapidní zhoršení za měsíc by nebylo typické pro ALS, více řekne jedině vyšetření. Takto akutně se mohou projevovat i některé zánětlivé polyneuropatie.
18. Květen 2022 - 7:40
D.T. (anonym)
Odpověď na Už jsem tu několikrát
Aha,aha omlouvam se je pravdou ,ze jsem to tady nestudoval.Jestki jsem pochopil klesání nohy je slabost,kterou by i vyšetření u neurologa-mě testoval odporem proti chodidlum odhalil+Emg-v holen.svalu(ne jen tam ale hlavně tento úsek)odhalilo? Napada vás cim jiným to muže být spusobeno?(na co bych se měl napr zaměřit) Dekuji
18. Květen 2022 - 8:02
Isabel (anonym)
A nemohu vám poprosit o nějaký tip na dobrého neurologa(Praha),který mi udělá rovnou i EMG(bez žadanky a doporuceni od PL)dekuji
19. Květen 2022 - 9:30
D.T. (anonym)
Radeji jsem se objednal do krčské nemocnice k MUDr Petru Ridzonovi.Pro muj klid.Dočetl jsem se o ženě která dva roky tahala prsty nohy a až poté ji sdělili ALS.Nevím jestli a neumim si predstavit jestli bych měl mít problém s tahanim prstu na noze když popoběhnu,běžím nebo se to týká jen chuze? Nevite pane Tome?
21. Květen 2022 - 22:41
Sim (anonym)
Pán T, býva pri ALS v začiatkoch svalová slabost prechodná? V zmysle, že jeden deň je ruka slabšia, nasledujúci je na tom lepšie, ale slabšia je noha? Ďakujem
23. Květen 2022 - 18:52
T. (anonym)
Odpověď na Pán T, býva pri ALS v
Toto se tu resilo X krat, dokonce i nedavno.
23. Květen 2022 - 21:15
T. (anonym)
Odpověď na Radeji jsem se objednal do
To nelze rict, chuze/beh nejsou zcela totozne. Zasadni je slabost t.anterior a nemoznost zvednout spicku, coz vede k “tahani” prstu.
23. Květen 2022 - 21:18
D.T. (anonym)
Ano toto je mne právě jasné ze u běhu zapojujeme nohu jinak,zvedame vys…Dnes jsem ubeh 3km/15min,vyskakal schody po jedné noze,pak druhe(no a teď mě to v prave ostre bolí-prestane a znova a zadní strana kolena)když zvedam špičku ze země normálně ji zvednu(stejne vysoko jsko levou nohu)takže jsem vlastně udělal dobre ze jsem se objednal do Krce,ze?
23. Květen 2022 - 22:47
D.T. (anonym)
Pane Tome muzu se ještě trochu uklidnit do dalšího emg mene závaznou diagnozou než je als? emg mam červenci tedy to budou 3m po tom dubnovem.
23. Květen 2022 - 23:13
D.T. (anonym)
Ještě doplním ze dnes mam bolest za kolenem,bolest chodidla(kdyz flexuji)a achilovky.Je to ostra bolest.Za kolenem taková tuhost a bolest.
24. Květen 2022 - 10:44
Návštěvník (anonym)
Prosím vás, víte o klinice nebo nějakým soukromým zařízení, kde vám udělají emg ihned,( klidně si to sama zsplatim) a nrpozaduji doporučeni od lékaře. Bohuzel moje neurolozka mi doporučení nedá, což nechápu proč, byla jsem na emg naposledy před 8 měsíci.Pripadne dá se nějak fiktivne sehnat zadanka? Mám dlouhodobě fascikulace po celém těle, časté mravenceni, pichlave pocity a ve svalech a už celý týden mám strašně ztuhlé svaly na nohou, občas cítím ve svalů takový predkrecovy stav.
24. Květen 2022 - 18:03
T. (anonym)
Odpověď na Prosím vás, víte o klinice
Ihned těžko, jinak ale dr. Ridzoň žádanku nechce, domluvte se s ním…
24. Květen 2022 - 19:24
D.T. (anonym)
Nevím po mne ji chtěl…
24. Květen 2022 - 21:13
Návštěvník (anonym)
Ridzon taky chce doporučení a má Teda dlouhé čekací doby. Volala jsem na nejmíň 15 zařízení s emg po celé ČR, všude chtěli zadanku.
25. Květen 2022 - 7:02
Návštěvník (anonym)
Všude budete cekat…to je bez debat.Zkousela jste MUDr Kalouse?starsi neurolog,EMG udělá i jako samoplatce,cekaci doba okolo 4t.
25. Květen 2022 - 9:27
T. (anonym)
Odpověď na Ridzon taky chce doporučení a
S dr. Ridzoněm se šlo vždy domluvit tak, že vás vyšetří (klinicky) a žádanku na EMG vydá sám a rovnou to provede. Je ale možné, že po zástupu lidí s fascikulacemi a bez slabosti, kteří často volali i opakovaně, změnil přístup. Je to top diagnostik a nemůže řesit dokola benigní fascikulace. Obecně je nejjednodušší zajistit si to u neurologa, který EMG i provádí. Já už v tomto kontakty předávat nechci, nebo jen tehdy, pokud jde opravdu o podezření na něco víc.
25. Květen 2022 - 10:10
D.T. (anonym)
Já jsem ho taky musel uprosit ať mě vezme.Chápu že je to velice vytizeny lékař který mimo ambulanci ještě skolí atd.Budme radi,ze ho v ČR máme.A pana Toma tady na diskuzi.
25. Květen 2022 - 11:58
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Všude budete cekat…to je bez
Tam jsem volala, zvedla mi to arogantní sestra, která spěchala a naznačila, že bez zadaný se semnou nebude Ani bavit a tipla telefon.
25. Květen 2022 - 16:09
Návštěvník (anonym)
Měla jste si zadat pane dr k telefonu.Popr.mu zkuste napsat e-mail.Reaguje velmi rychle.A pak už sestře rovnou řeknete,ze jste s panem doktorem domluvena.Ja teda problém nemela nikde,třeba se ale něco změnilo.A do Thomky jste volala?zkousela jste toho dr Petra Ridzone?nebo ještě na imunologii (EUC klinice)je prý hodna neurolozka Cabalova?nejsem si jista tím jménem ale tam myslím emg laborky jsou.
25. Květen 2022 - 16:57
Jarek (anonym)
Odpověď na Tam jsem volala, zvedla mi to
Jak rikal pan T, v pohode me vzal bez zadanky.
25. Květen 2022 - 18:02
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Měla jste si zadat pane dr k
A kterou euc kliniku myslíte? Cabalova mi vyjelo vyhledávací kožní lékařka, to asi nebude ona ta hodná neurolozka. Je pravda že mě nenapadlo poprosit sestru ať mi dá k telefonu Dr. Kalouse, ale zkusím mu tedy napsat.
25. Květen 2022 - 21:05
Návštěvník (anonym)
Na Praze 10,Malešice-poliklinika.Chodím tam na stomatologii.Nejsem si jistá jménem ale vím,že tam emg je.Zkuste google.Hodne stesti
25. Květen 2022 - 22:39
T. (anonym)
Myslíte paní doktorku Hyhlíkovou, dříve Cabalovou. Napište jí email, jsem si jistý že nebude problém.
26. Květen 2022 - 9:22
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, vím že se tu řeší primárně ALS, ale mám z ledna dobre zkušenosti, kdy mě pa T uklidnil, když jsem napsala závěr z Mr, bylo tam zcela drobné, nezpecificke ložisko v bílé hmotě bez detekce ložiskovych změn, na kterou mi odepsal, že je to normální nález. Nicméně mám pořád nějak pocit ztuhlé krční páteře a dolních končetin, časte mravenceni a neustálá únava, ikdyz Teda tu unavu mám už tak deset let. Měla bych radši opět otravovat svoji neurolozka ať mi dá doporučení na MR( je to pět měsíců od poslední) znovu nebo mám radši počkat ještě, aby me nezačala brát jako šíleného hypochondra. Jsem žena, 31 let, takže věk typicky pro diagnostikovani RS.
28. Květen 2022 - 10:23
T. (anonym)
Odpověď na Dobrý den, vím že se tu řeší
Tak pokud máte únavu už 10 let, není to nový příznak vyžadující vysvětlení. Protože MR bylo normální, bez nových příznaků těžko říct, zda mají nove snímky smysl. Typicky se dělá po 6 měsících, ačkoli záleží. Neuroložku bych navštívil s tím, že stav je stále stejný - klinicky vás vyšetří a podle toho nejspíš rozhodne, zda má smysl MR opakovat. Váš předchozí nález je ale zcela běžný, drobná nespecifická ložiska má velká část lidí, v literatuře se udává jejich norma kolem 1 za každou dekádu života (takže ve 30 je možné mít 3 ).
28. Květen 2022 - 14:53
MirekSK (anonym)
Dobrý den, Jenom bych tady chtěl nechat zprávu pro všechny kteří se neustále stresují. Přítelkyně tu před lety psala, byla úplně posedlá tím, že má ALS. Pan T jí hodně uklidnil ale stejně tím byla pohlcená. K psychiatrovi se jí nechtělo. No z toho dlouhodobého stresu se u ní rozvinula autoimun.nemoc, sklerodermie, která má sice lepší prognózu než ALS, ale i tak je smrtelná. Podle doktorů za to může z velké části neustálý chronický stres. A buďte rádi že jste zdraví’
29. Květen 2022 - 9:09
Michal (anonym)
Dobrý den,pane T. Mám na Vás dotaz. Skoro 3 týdny už mám takové bolesti nohou,začlo to z ničeho nic, kdy jsem byl v práci a najednou mě rozbolely obě nohy. Bolely mě chodidla, ztuhlá lýtka jsem měl a stehna. Začalo se mi hůře chodit,při běhu mi přijde,že mi nepracují některé svaly a špatně běhám. Bolí mě svaly na dotek na nohou. Občas mám fascikulace,ale to jen málo. Asi po 10 dnech se přidalo takové ranní napětí v nohou a rukách, začal mě trápit palec na pravé ruce, sílu v něm mám,ale bolí mě. Občas i ostatní prsty na obou rukách,ale ne tolik. Jako by mě bolely nervy. I v klidu mě to bolí,ale ne tolik.Zatím nezakopávám. Dřepy a kliky zvládám. Postavit se na špičky a paty taky. Byl jsem na neurologii a poslala mě na EMG na které jdu až za 3 týdny. Může to byl ALS? Mám strach. Přišlo to z ničeho nic a rychle. Předtím jsem neměl žádné problémy. Děkuji za odpověď.
29. Květen 2022 - 11:01
Michal (anonym)
Zapomněl jsem dodat,že mi je 30 let
29. Květen 2022 - 11:03

Stránky

Přidat komentář