11693 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
T. (anonym)
Nevím, co chcete na termínu "nepřetržitá fascikulace" objasnit, slovo "nepřetržitý" je myslím výstižné.
9. Leden 2019 - 14:52
Jan pro T (anonym)
Myslim zda se fascikulace zastavi treba na pul min, neco je opravdu porad.
9. Leden 2019 - 23:22
Radovan (anonym)
Dobrý deň pán T. Chcel by som sa spýtať na CuATSM. Dnes som čítal článok že dokáže spomaliť progresiu až o 70%. Myslím že vedci v Austrálii sa tomu venujú nejak viac. Neviete ako to s týmto liekom vypadá v Čechách alebo na Slovensku? Ďakujem za odpoved.
14. Leden 2019 - 15:30
Radovan (anonym)
https://alsnewstoday.com/2019/01/10/cuatsm-may-slow-als-progression-improve-cognition-respiration-phase-1-trial/
14. Leden 2019 - 15:44
Hanka (anonym)
Dobrý den, chtěla bych tem, co mají zaskuby všude na těle včetně jazyka jen napsat, že mě po třech letech v podstate zmizeli. Nevím proč, vím jen, že jsem to přestala řešit a tím myslím jako úplně přestala řešit, zaměřila jsem se na jiné věci, práci, dítě, kamarády, koníčky a jsou fuč. Měla jsem je i na jazyku a fakt hnusný, několikrát denně. Třeba týden v kuse. Od té doby, co jsem psychicky v pohodě v jazyku nejsou vubec. Jinde na těle sem tam, 1x 2x, už to nevnímám a neřeším to. Chci vám říct, že psychika je nejdůležitější. Dokud jsem ležela v článcích o ALS nedokázala jsem to hodit za hlavu. Ty tuny vitamínů, co jsem sežrala, úplně zbytečný. Teď neberu nic, ani to blbý magnesko... A zmizelo to samo. Fakt tomu nerozumím, ale je to tak. Po třech letech.
15. Leden 2019 - 17:34
Taky Hanka (anonym)
Hanko, moc vam to preji, ze vam problemy zmizely a ze jste psychicky v pohode. Osobne si vsak myslim, ze k tomu mohly prispet i ty vitaminy, co jste brala. Napr. horcik dokaze zlepsit psychiku a jak pisete psychika pak muze zlepsit zdravotni stav. Podobne treba kvalitni B-komplex zlepsi fungovani nervove soustavy, zmirni stres, zlepsi psychiku, pomuze odbourat nektere priznaky nemoci...
15. Leden 2019 - 21:34
Hanka (anonym)
Nene, brala jsem je v podstatě 3 roky v kuse a bez efektu, dokonce jsem měla vypozorovano, že po hořčíku to bylo horší. Proto jsem ho vysadila. Ostatní vitamíny průběžně všechno možné, železo, vápník, zinek, cecko, D, B, i injekce B12, ostropestřec na játra, při uzkostnych stavech lexaurin,ale to jen, když bylo nejhůř. Tim jsem zastavila ty nejhorší stavy. Po vysazení všeho mi bylo a je nejlíp. Řekněme půl roku je to výrazně lepší. Fakt to nesledování se mi pomohlo. V létě jsem začala jezdit na inlinech, poprvé jsem na nich stala ve 37 letech, to mi zase trochu zvedlo náladu, že kdybych měla ALS, že bych tohohle nebyla schopna. Prostě jsem se snažila to vytesnit a těmito způsoby si dokazovat, že jsem zdravá. Píšu to sem proto, protože jsem se cítila jako vy všichni a byla jsem z toho fakt v háji. Ale jak to tady psal mnohokrát pan T., když se srovná psychika zlepší se všechno. A je to pravda.
15. Leden 2019 - 22:07
PH (anonym)
Odpověď na Dobrý deň pán T.
V ČR a na Slovensku to vypadá nijak. Musíte sledovat vývoj a zahraniční diskuze. Někteří kontaktuji soukromé lab a snaží se získat, jiní berou doplňky mědi,... Běží petice pro urychlení dostupnosti,.. čím dříve tam, tím dříve tady,je speciální uzavřená fb skupina cuastm. Dá se k tomu nějak dostat, my brali v roce 2016.kdo by chtěl do skupiny či více info, mam něco volně na svém fb Pavla Hanus .
16. Leden 2019 - 9:17
Návštěvník (anonym)
Pane T., chtěla bych se vás zeptat, když mám fascikulace celého těla včetně jazyka a k tomu se pridalo tuhnutí svalů na paži a předloktí jedné ruky, subjektivně vnimana slabost, pokud by se jednalo o ALS byly by na EMG patrné změny? A byly by pouze na té ruce, nebo na obou rukách a nohách?
17. Leden 2019 - 10:38
Návštěvník (anonym)
Pane T., chtěla bych se vás zeptat, když mám fascikulace celého těla včetně jazyka a k tomu se pridalo tuhnutí svalů na paži a předloktí jedné ruky, subjektivně vnimana slabost, pokud by se jednalo o ALS byly by na EMG patrné změny? A byly by pouze na té ruce, nebo na obou rukách a nohách?
17. Leden 2019 - 10:56
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Pane T., chtěla bych se vás
K čemu jsou lékaři? Nepanikařte. Vždyť můžou být subjektivní potíže a čisté emg, já nevím co chcete slyšet. Tak jako tak, když jsou potíže, navštívíte lékaře ne?
18. Leden 2019 - 20:14
Petr (anonym)
Dobry den Pane T. zaskuby celeho tela mam jiz 4 rokem vcetne jazyka. Jiz 3x delano emg v minulosti. Nyni pri usednuti mivam krec do stehna leve nohy.( posleze zacal skubat snopec svalu nad kolenem). Dost me take boli zada a pater. Jsou v teto blasti krece normalni? Dekuji.
21. Leden 2019 - 7:40
Ondra (anonym)
Ahoj, Prosim vas mel nekdo z vas deletrvajici fascikulaci na jazyku? Mam ji skoro 3 dny, ne uplne v kuse, ale hodne casto. Citim to i vidim, na jednom miste to opakovane cuka. A parkrat jsem zahledl i trepotani jinde, ktere sem necitil. Jsrm z toho uplne v haji, jinak vsude na tele skubu pres 8 let. Moc diky
23. Leden 2019 - 7:31
anon (anonym)
ONDRO bezte na skupinu fascikulace
23. Leden 2019 - 11:19
Petr (anonym)
Dobry den, mivate nekdo krece pri zaskubech?
23. Leden 2019 - 14:37
Anonym (anonym)
Odpověď na K čemu jsou lékaři?
K nicemu
25. Leden 2019 - 2:01
Maruška (anonym)
Dobrý den , měl by někdo zájem o MAsivet . Máme jedno originální balení a jedno načaté . Bohužel jsme již neupotřebili. Cena 1000,- Kč.
4. Březen 2019 - 7:12
Maruška (anonym)
Ještě upřesnění Masivet 50 mg - 30 tablet originální balení 1000,- Kč , k tomu zdarma 6 tablet 150 mg . Bere se to dle váhy . Nevím jestli to pomáhalo nebo ne . To se takhle těžko posoudí , ale někdo tady psal před dvěma lety , že to její manžel bere a je to lepší . Takže kdyby měl někdo zájem zkusit tak se tady ozvěte.
13. Březen 2019 - 6:58
Obrázek uživatele osoba
osoba
TOHLE stojí za důkladné prostudování, samozřejmě bez předsudků a s odvahou. Není to specificky pro tuto nemoc, ale jakoukoli. JE to v hlavě a dnešní lékařská věda zná jen "léky" jako náhražku vlastního budování pevného základu pro vlastní zdraví. http://jdem.cz/evfwc5 z.34.9@seznam.cz
14. Březen 2019 - 11:22
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Dobry den, chtela bych Vas
Dobrý den, manžel měl ALS, když budu vědět co potřebujete, ráda poradím, anna.pechova1@seznam.cz
3. Duben 2019 - 22:11
PH (anonym)
Odpověď na Dobrý den, manžel měl ALS,
Dobrý večer Anno. Můžete sdílet, zda manželovi pomáhali nějaké vitamíny, doplňky stravy, nebo cokoliv v průběhu onemocnění? Jinak, samozřejmě je mi vaší osobní zkušenosti s nemocí u blízké osoby moc líto. Je to peklo. Děkuji
6. Duben 2019 - 21:02
Jan (anonym)
Odpověď na Dobrý den, manžel měl ALS,
Dobry den, budte silna. Manzela i cele rodiny je mi lito... Jak dlouho bojoval s nemoci? Jaky byl prvni signal? Slabost ci fascikulace?
15. Duben 2019 - 10:55

Stránky

Přidat komentář