130 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

alkohol+Sertralin

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Marty (anonym)
vadí, když si při užívání sertralinu občas trošinku přihnu?
22. Červen 2005 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Taky užívám sertralin a občas si dám trochu vína..
1. Červenec 2006 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
james (anonym)
prosím vás, za jak dlouho vám zabral? díky
16. Březen 2007 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
danyda (anonym)
beru serlift, což je myslím sertralin, a alkohol piju jako dřív. Pivo, víno, panáky- a nikdy se mi nic nestalo. Jinak se zabíráním- první 2-3 týdny mi nebylo moc dobře, fyzicky i psychicky, ale beru 7.týden a myslím, že je to určitě trochu lepší. Snad to bude účinkovat ještě víc časem.
17. Březen 2007 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
beru sertralin již rok, ted jenom po půlce, alkohol piju normálně jako dřív, ale asi tak po 10 měs. jsem začala přibírat na váze. Nevím, jestli to není dobrým spánkem. Když si dám večer dvě deci vína, tak spím i 10 hodin.
24. Červenec 2007 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
patricie (anonym)
Ahoj beru setralin druhy tyden a je mi strasne.Doktor mi predepsal lexapro a to jsem musela vysadit ,protoze mi bylo strasne spatne.Setralin je lepsi,ale uvazuji o vysazeni.Poradte ,rada bych vedela jestli pozdeji se to zlepsi.
9. Srpen 2007 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Její Excelence (anonym)
Ahoj Patricie,nic nevysazuj,určitě se to zlepší.Já beru Sertralin 50mg dnes jedenáctý den a je mi taky blbě.Je to určitě lepší,než předtím,ale pořáď mi není ještě dobře.Beru k tomu ještě Lerivon 10mg a Rivotril.Jestli chceš,tak bych si s Tebou ráda psala.Vlaďka.
11. Srpen 2007 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamca (anonym)
Já brala Sertralin 50mg 1 tbl denně po jeden rok, teď už neberu nic, alkohol jsem pila normálně, na víze jsem nepřibírala. ze začátku mi bylo příšerně, ale asi po 1 měsíci užívání mi bylo už dobře a všechny problémy zmizely
11. Srpen 2007 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Ismuth (anonym)
Já beru sertralin 50mg jeden a půl tablety denně a taky do toho občas piju,ale psychiatrička mi řekla, že víc jak deci vína bych neměla pít...nejlíp nepít vůbec. možná to u tebe nevadí tolik, ale já měla s alkoholem dost problémy, raní vokna, výčitky svědomí, nekontrolovatelný pití...a tak.ale alkohol obecně známo prohlubuje deprese, takže lepší ho nepít.
27. Srpen 2007 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Vlivem dlouhodobého pracovního a osobního stresu, určité izolovanosti a teď nově i problémy s bydlením jsem se dostala do slušné deprese: stažený žaludek,knedlík v krku, plačtivost,neschopnost přijímat k řešení problémy,strach,úzkost,apatie,.. Když jsem málem při odbočování nabourala (myšlenkama jsem byla úplně jinde,takže toální nepozornost!)nechala jsem si napsat - prvně v životě - antidepresiva. Teď beru Neurol a Setralin. Žádné negativní účinky nepociťuji (zatím), ale jsem ve stavu totální otupělosti-psychycké i fyzické. Ten strach a úzkost trochu pominul,ale nic mě netěší,nesoustředím se na práci ani zábavu.. Napište mi někdo svoje zkušenosti - kdy se člověk dostane do alespoň trochu normálního stavu? Dík.
13. Říjen 2007 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Ahoj Dančo, já beru taky sertralin. Většinou to zabere tak za 2-3 týdny, ale někdy déle. A pozor na ten Neurol, je návykový!
13. Říjen 2007 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Davide,díky za odpověď.Jsem z toho všeho trochu rozhozená,tohle přece není možné,abych JÁ neovládala svoje pocity a jednání!!! Pomáhá mi,když vím, že v tom nejsem sama.Jaká je budoucnost,dostane člověk zase nazpět životní jiskru?
15. Říjen 2007 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
No jasně, až zaberou léky, budeš se cítit zas jako dřív (nebo ještě lépe). Deprese je nepříjemné a bohužel velmi rozšířené onemocnění, ale dá se naštěstí dobře léčit.
15. Říjen 2007 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Ahoj, taky beru sertalin 1x ráno + neurol, ale ten jenom na noc a to občas, sertalin beru 8 týdnů, je to lepší, ale ještě to není ono, mám panickou úzkost a když to příjde dokáže mě potrápit. Byl jsem 3 roky v americe a asi jsem to zanedbal, tak to bude chtít trochu více času.
16. Říjen 2007 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Já vlastně nevím, co mám za diagnózu,dostala jsem prášky od své lékařky se kterou mám dobré vztahy. Prostě asi všeho bylo moc a za léta se to nastřádalo.Vždycky jsem všechno zvládala a relativně v pohodě ustála - alespoň pro okolí. Už na jaře jsem byla docela v bídném stavu,ale nějak jsem se z toho vylízala.Ne úplně "do růžova",ale dalo se žít.A teď přišel jeden větší problém a už to jelo. Vím,že každý problém se vyřeší (někdy i sám), všechno přebolí a když nejde o život, tak se celkem nic neděje... Ale prostě ten stav, kdy si připadám jak mrtvola bez života,bojím se zvednout telefon, aby nebyl další problém k řešení atd. už nešlo zvládnout.Už si toho začalo všímat i okolí. Všechny své problémy dovedu pojmenovat, tak ani nevím, jestli by mi psycholog byl co k čemu.
16. Říjen 2007 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Její Excelence (anonym)
Ahojte lidičky, taky beru Sertralin 100mg denně + Miabene 10mg asi dva a půl měsíce. Rivotril jsem po měsíci vysadila, protože je návykový a vzniká na něj tolerance. Už jednou jsem tu psala. Sertralin mi na OCD pomáhá, ale na depresi zatím asi tak na 50%. Už mi není tak zle, jak předtím, ale pořád mi bývá dost blbě (nevolnosti,tremor-no fuj). Nevím, zda mám měnit léky. Můžete mi poradit? Ráda bych si s někým psala.
18. Říjen 2007 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Jaké máš problémy a co tě k nim dovedlo?
18. Říjen 2007 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Přidávám se do diskuse k Sertralinu. Skoro všichni píšete, že vám po něm není dobře. Já mám žaludeční potíže, brnění rukou, mrazení v nohách, kolísavý tlak do vyšších hodnot, bolesti na prsou, zhoršení dechu a někdy až náznaky omdlení. Je možné, že je to po Sertralinu, který beru terve 6 dnů?
19. Říjen 2007 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Její Excelence (anonym)
Ahoj Dančo, tak jak je? Doufám, že Ti je trošku líp. Pokud né, tak vydrž, určitě Ti bude líp. Ptala jses, co mi je, tak tedy: mám obsedantně-kompulzivní poruchu asi šest let a teť nově i psychotickou depresi endogenního charakteru + úzkosti. V praxi to znamená, že mi bylo staršně zle, chtěla jsem si podřezat žíly, ale rodina by to nepřežila. Teť mi je o hodně lépe, ale pořád to není dobré. V životě jsem toho zažila na těch svých 32 let, hodně. Dvě sebevraždy v té nejbližší rodině, dále alkoholismus tchána, se kterým jsme léta žili, no bylo by toho víc. Mám i tři roky bolavou páteř-uvolněné klouby, skoliózu. Nedávno jsem byla na EEG, které mi vyšlo špatně, asi půjdu na CT. Pokud máš zájem a moc jsem Tě neodradila, tak si můžem psát i soukromě. Můj e-mail: vladimira.grundelova"tiscali.cz
22. Říjen 2007 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj, já beru Sertralin+Neurol+Stilnox na spaní asi 4týdny a zatím nic moc..ještě jsem si teď přečetla, že se Stilnox má brát max 4týdny..doktor mi k tomu nic neřekl,jen at si přijdu za měsíc pro další předpis..mám úzkosti,deprese, nespím,nemůžu jíst, strašně mi buší srdce. někdy mám pocit, že se prostě už opravdu zblázním, jako kdyby ve mně mělo něco prasknout a bude hotovo.Stavy apatie se střídají s tím, že chodím doma jako "lev v kleci" a nevím absolutně, co mám dělat, komu mám zavolat, brečím, třesu se a říkám si, že už to třeba nikdy lepší nebude a že už o dlouho nevydržím. A co mě do toho dostalo? přišla jsem dva týdny před svatbou o práci,manžel mě absolutně nepodpořil a začal mě svým chováním tak deptat, že už jsem s ním nemohla být ani v jedné místnosti..nemohla jsem popadnout dech,padla na mně strašná panika..vyřešil to tak, že mě odvezl k mamince..dal mi všechno za vinu, neustále vyhrožoval rozchodem a rozvodem až se opravdu ostěhoval, budeme se rozvádět a od té doby se ani nezeptal, jak se mám.
31. Říjen 2007 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
ahoj jsem nová nevím jak začít byla jsem na léčení v Bohnicích 6 týdnů .Beru sertralin a na noc hypnogen .Dnes jsem 3 den doma a začly mě potíže ne deprese ale střevní problémy jsem nafouklá tak nevím jestli to patří k těm práškům poradíte mi někdo prosím napíšu pak víc ahoj všem
30. Listopad 2007 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Ahoj Zuzano, doufám, že dnes je ti už lépe. Já jsem před Vánocemi kvůli začínající panické poruše dostal také sertralin a můžu říct, že se mi postupně vystřídaly snad všechny popisované nežádoucí účinky (popisované jako "velmi časté"). Takže jak píšeš ty - potíže se zažíváním, střevní potíže, pocit na zvracení, třes rukou, bolesti hlavy. První týden jsem měl pocit, že mám místo hlavy škopek. Byly to opravdu velmi povedené Vánoce. Dnes je to téměř měsíc co sertralin beru a cítím se mnohem líp. Dostal jsem k tomu Lexaurin (1,5mg), abych přežil začátek. Ze začátku jsem si musel brát tři denně, postupně se mi to podařilo snížit na jeden večer, protože zatím ještě stále velmi špatně usínám a poměrně špatně spím. Takže všem ostatním jen můžu poradit - vydržte ten první měsíc, určitě se to zlepší.
9. Leden 2008 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
To je zajímavé, já beru sertralin už 4 roky a ani ze začátku jsem neměl prakticky žádné nežádoucí účinky. Holt na každého léky působí jinak. Jsem s ním spokojen, zabral mi na opravdu těžké deprese. Naproti tomu jsem špatně snášel Efectin, který si hodně lidí chválí.
10. Leden 2008 - 0:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ester (anonym)
Zdravím, chci se zeptat co si myslíte o mém případu. 14 dní před státnicema jsem se sesypala, úzkost, strach, pocení, sevřenej žaludek, apatie, a tři dny v kuse jsem jen brečela ani už jsem sama nevěděla proč. Prostě jsem si přišla nechopná a k ničemu. Byla jsem u doktorky a ta mi předepsla Zoloft. Je mi strašně blbě, na zvracení, sucho v puse, pálení žáhy, křeče v břiše, v noci nespím, jako bych se vznášela nad postelí, otíkají a brní mi ruce, hlava mě bolí... no ble. Na spaní mám ještě lexaurin. Mám takový trochu divný pocit jestli to nebylo trochu zbytečné ty antidepresiva, kámoš se taky před státnicema sesypal, dali mu injekci a byl fit.
15. Leden 2008 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
No možná lékařka špatně zhodnotila situaci. Možná by sis "zasloužila"také nějaký lék ještě přímo proti úzkosti,který se alespon ze začátku,než nastoupí účinek těch co máš(cca dva týdny minimálně),obvykle podává jako berlička. Jinak je možné,že Ti nesedí účinná látka. je to stejné jako třeba u hormonální antikoncepce.Až třeba třetí značka Ti sedne. Já třeba sertralin jako účinnou látku také nesnesu a měla jsem stejné příznaky jako Ty.I s tím pocitem vznášení-to jsem měla i při chůzi.Jako bych nebyla schopna odhadnout kdy došlápnu.(něco jako když si půjčíš od někoho pro legraci silné brýle) Změnili jsme to na cipralex.Tam je jiná látka,i když princip je stejný. Stejně si ale myslím,že by Ti měla dát navíc nějaké to anxiolytikum(lék na úzkost),jak jsem již psala.Stačí něco slabšího,ale takhle se to opravdu dělá. Nenechávej si napsat lexaurin-měla bys po něm výpadky a ve škole bys moc úspěšná nebyla. Jinak myslím,že kámošovi dali obyčejnou B12ku.Po tý jsi fit opravdu hned:-))
16. Leden 2008 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Ester (anonym)
Moc díky, ten lexaurin neberu vůbec i když spím denně jen 4 hodiny, ale byla jsem po něm úplně mimo. :o)
16. Leden 2008 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Já po sertralinu nejsem schopná vyvrcholení.
17. Leden 2008 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ester (anonym)
tak na to jsem vůbec nemyslela...
17. Leden 2008 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
loni v létě mě potkalo něco podobného..prostě hruza.vubec jsem nevěděla co se to se mnou děje,myslela jsem na nejhorší.závěr lékaře byl,panická uzkost....to byly mé myšlenky ještě horší.předepsal mi sertra..první dva týdny..něco šíleného,snad všechny nežadoucí učinky jsem si prožila,vše co jsem měla ráda mi začalo příšerně vadit,hudba,lidi..jakýkoliv zvuk..........po pul roce užívání,jsem nepostřehla žádnou změnu...třeba dva nic,ale pak je to zpět,myšlenky..špatná nálada..ted je to týden co jsem to přestala užívat,cítím se líp..jestli to vydrží,nevím..nebo zkusit jiný lek??
2. Únor 2008 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
lucy (anonym)
je fajn si takhle přečíst,že v tom nejsem sama...a mít s kým si o tom promluvit...tak zatím..snad bude líp......
2. Únor 2008 - 11:41

Stránky

Přidat komentář