33 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

alimenty-exekuce

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak postupovat v případě ,že bych chtěla uvalit exekuci na plat bývalého manžela za neplacení výživného. trestní oznamení jsem ohledně toho podala již před rokem a pořád se nic neděje.Děkuji
9. Červenec 2007 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Olina (anonym)
Na sociálním oddělení by vám měli poradit a sepsat nějakou žádost.Moje švagrová tu žádost podává každý 3 měsíce.Její bývalí manžel taky neplatí,ale dostává to od státu a ten to vymáhá na bývalým manželovi.
10. Červenec 2007 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jeanette (anonym)
http://www.ppoffice.cz/poradna.php To je bezplatná právní poradna. Tak držím palce.
10. Červenec 2007 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Veroniko, také jsem podávala oznámení pro neplacení výživného. Došla mi trpělivost, když dluh dělal necelých 40.000. Napřed jsme to sepsali u soudu. Za dvě měsíce přišel dopis, že dlužník /rozuměj bývalý manžel/ nikomu neotvírá super postřeh!! a radu obrátit se na Policii ČR. Sepsali jsme opět na policii , je fakt že tentokrát se hoši snažili, našli ho a v noci přivedli k výslechu na služebnu. Tím to celé zhaslo. Paní vyšetřovatelka mi sdělila, že manžel je velice chytrý a ví přesně co má říkat. Za další rok přišla obsílka od soudu, že je odsouzen na 5 měsíců podmíněně na 2 roky. Dál úplný klídek. Ve finále jsem to stáhla protože v base na alimenty nevydělá a navíc začal mít zdravotní problémy, tak je mi ho nakonec líto. Jsme my ženský ale jelita.
10. Červenec 2007 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ještě dodatek: asi jsem vám moc neporadila, jenom jsem sepsala vlastní zkušenost. A Olině bych chtěla říct, že na sociálním oddělení jak asi kde. Mě paní řekla ať jsem ráda, že mám práci aspo? já.
10. Červenec 2007 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Na sociálním oddělení pouze pokud příjem nedosahuje životního minima. Pokud přesahujete určitý koeficient, paní na úřadě nemá co doplácet.Alepoň tak jsem to pochopila.
10. Červenec 2007 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Je to tak. Otázka spíš zní, jestli jste někdo viděl nové schválené životní minimum. To mluví za všechno.
10. Červenec 2007 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
On za všechno mluví už název "životní mimimum". Paní na úřadě to řekla velmi nevhodně , že máte být ráda, že máte práci apoň vy, ale svým způsobem měla i trochu pravdu, protože z toho životního minima delší dobu nevyžije ani čáryfuk. Kromě trestního oznámení a exekuce na plat jde podat ještě návrh na exekuci movitých věcí-sepíšou s vámi na soudě.
10. Červenec 2007 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No já už jsem to vzdala. Ale pro Veroniku která se ptala jako první je to dobrý návod - tedy k soudu a otravovat a otravovat
10. Červenec 2007 - 16:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Doporučuju podat k soudu "Návrh na výkon rozhodnutí pro výživné" Je zde víc možností 1., nejčastější a nejlepší je výkon rozhodnutí "Srážkami ze mzdy", zde je však nutné v návrhu uvést zaměstnavatele povinného (otce), tímto způsobem lze vymáhat jak dlužné výživné, tak běžné výživné, tzn. exekuce pokračuje a po uhrazení dlužné částky je dále strháváno ze mzdy (dosahuje-li dostatečné výše a nepracuje-li povinný načerno) běžné výživné (tj. kolik má měsíčně platit). Další možnosti jsou: 2. "Přikázání pohledávky z účtu" (nutno v návrhu uvést číslo účtu povinného a peněžní ústav), případně 3. "Prodej movitých věcí" (zde se naskýtá otázka, vlastní-li povinný nějaké movité věci, které by se v soudní dražbě prodaly za nějakou sumu, aby to stálo za to) V OBOU TĚCHTO PŘÍPADECH (2. a 3.) NELZE VYMÁHAT BĚŽNÉ VÝŽIVNÉ, ALE POUZE DLUH, KTERÝ VZNIKL KE DNI PODÁNÍ NÁVRHU NA VÝKON ROZHODNUTÍ. Každopádně doporučuju navštívit soud příslušný trvalému bydlišti nezl. dítěte a požádat na oddělení výkonu rozhodnutí o sepsání návrhu, myslím, že by to neměl být problém. Hodně štěstí
5. Listopad 2007 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mela jsi ho nechat jit do vezeni.Proc beres ohled na neho a ne na sve deti a na sebe?Ja to take resila pres soud,nejdrive mu to strhavali z podpory,pak z platu,majetek radsi zadny nema!Take jsem podavala asi pred rokem trestni oznameni,parkrat se mi ozvali a pak uz nic.Ted mu to asi 3mesice strhavaji a zatim je klid.
5. Listopad 2007 - 23:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
já chodím k soudu,kde na základě dokladu o svěření do péče sepíší dopis,pošlou zaměstnavateli(dokonce i zjistí kde dělá)a pak normálně strhávají pravidelně penízky i s dlužnou částkou.Nemám s tím problém proč to tady takhle řešíte,když je to tak jednoduché??? Nechápu!!!
4. Červen 2008 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
dada (anonym)
Lydy,exekuce rovná se poprava a so to nájemný vrazy ot vládi,abi ste otročyli a ony se mohly gurvit.Djěty dle ůstavi EU MAJÝ MÝT DÚCHOD JAKO DÚCHODCY,TAG ODPADNO ZBITEČNI STAROSTY A AJY BI STE SE NEROSVÁDJĚLY A NEMUSELY BI SE PLATYT ALYMENTI.
5. Červen 2008 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
titran (anonym)
blahoslavení chudí duchem
5. Červen 2008 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
dada (anonym)
tytrane ty berane,tebe mněl vimrdad ten fylzoo na moravjě,místo chudynki tjěhotný ovečki mněl umrdad tebe.
6. Červen 2008 - 6:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Andulka (anonym)
Dobrý den,prosím musím hledat náhradní byt mému synovi,když chci prodat družst.byt kdebydlí on má tam trvalé bydliště ale užívací právo na byt mám jenom jána nájem ani inkaso léta nedává ani korunu,prosí,odpovězte mi někdo,DĚKUJI
9. Říjen 2008 - 7:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlina (anonym)
Dobrý den chtěla bych ze zeptat, přítel mé kamarádky dluží na alimentech na své dítě které je v děcáku,bydlí spolu ale on tam není přihlášený.Kamarádka se chce přihlásit do soutěže Jak se staví sen,ale bojí se toho že až přítele uvidí někdo v tv,vtrhnou jí do bytu exekutoři a vše ji vezmou.
16. Listopad 2008 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lili (anonym)
Pavlina: To silně pochybuju. Můj tatíček mi na výživném dluží skoro 200tis.Nechodí do práce, protože ví, že by mu ihned všechno brali na výživné pro mě, chtěla jsem na něj uvalit exekuci, jenže ten parchant nikde není hlášený, nemá práci, a tak mu nemají co vzít. On se mi směje do ksichtu a hraje si na těžce nemocného..no ale zpět k věci. Kdysi bydlel u nějaké slečny,když jsem na něj podala exekuci, ale on u ni opět neměl hlášené bydlení, takže nemohli ani na něj...takže ať přítel tvé kamarádky dál škudlí peníze pro sebe a dítě v děcáku nechá svému osudu...nic se mu nestane!
23. Listopad 2008 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zepta. Přítel má platit alimenty své bývalé přítelkyni, ale přišla mu exekuce na plat za jeho dluhy. Alimenty platit chce, ale co má přednost? Zaplatit si dluhy nebo platit alimenty. účetní v té firmě, ve které pracuje tvrdí, že nemůže alimenty upřednostnit.
1. Prosinec 2008 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
stana (anonym)
my ženský jsme prostě chudáci chlapi dělají děti,ale platit se jim už nechce.já mám ten samý problém,dluh na výživném přesahuje 28000kč,nikoho to nezajímá,ve finále Vám u soudu řeknou budte ráda že máte práci aspon vy!!!!super,já se udřu a chlapi se budou válet.Nejhorší na tom je že to nikoho nezajímá,taky naco ve vládě mají tak co jim je po nás chudácích.!!!!!!!!!!!!
19. Červen 2009 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
saba (anonym)
No to tedy jsme trubky...Můj ex mi dluží už přes 50 000. Na 13000 z toho má uvalenou exekuci na nemovitost od loňského července, ale nic se neděje...Neplatí ani úvěr a hypotéku, kterou jsme si před lety spolu pořizovali. Dluh na hypotéce už budou vymáhat exekučně, dům se nám nedaří prodat, úvěr jsem musela vzít na sebe, protože on se ani neotěžoval se jet aspoň domluvit na splátkách...Za manželství si z ulitých peněz pořídil byt, na který já prý neměla nárok, protože to je jen z jeho peněz.A byt za trvání manželství prodal. Peníze, které mi dali moji rodiče chce dělit napůl, prý jsem si to už všechno utratila...Nepřinesl do společného vůbec nic, ale chce všechno. Ale co je vůbec nejhorší, neustále porušuje jakékoliv dohody, absolutně nerespektuje rozsudek a naplánované věci, časy, prostě nicOd odpoledne řeším, kdy mi děti přiveze - nebydlíme ve stejném městě. Před 14 dny jsem mu je chudáčkovi dovezla, protože si pro ně údajně nemohl dojet. Domluvila jsem se s ním, že je v pátek přiveze, abych stihla vyprat ty hory prádla, protože děti v neděli odjíždějí na tábor - a on mi v 8 řekne, že je dneska už nepřiveze, že nemá bohužel čím, tak ať si pro ně dojedu, ale zítra je přiveze.... Tak jsem psala, že do 10 aby je přivezl.... a odpověď? za dvě hodiny psal, že ani zítra je nemůže přivézt... že až v neděli...Co s tím, co když v neděli zase řekne, že je nemůže přivézt? Domluva s ním není možná. Vozí je kdy chce, jezdí pro ně taky kdy chce, ani nesdělí, že přijede později...má je vozit do 18 hodin a kolikrát se talo, že je přivezl v devět, jednou dokonce v půl jedenácté...v neděli, když mají druhý den jít do školy...Napadá mě, že nejsem schopná se o ně postarat, že si to vyměníme, že nemám o ně zájem, když si pro ně tedy nepřijedu...Vymýšlí si, lže mi a s ledovým klidem tu svou lež tvrdí, jako by to byla pravda...Co s tím mi asi nikdo neporadí, ale třeba to pomůže někomu dalšímu, aby se takovému jednání bývalého partnera mohl vyhnout...
25. Červenec 2009 - 0:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobry den,exmanzel mi na dceru plati sporadicky. Jednou zaplati a jednou ne,ted mi uz dosla trpelivost,ale nevim jestli se ty dluzne castky na alimentech scitaji? Diky za odpoved na email agipex@seznam.cz
24. Listopad 2009 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Dobrý den,na svého otce jsem uvalila exekuci,jelikož mi dluží na alimentech 30000kc.v loni jsme byli 2krat u soudu,sepsali sme to,podepsali,a nic se samozřejmě nedějě.už to trvá rok,a moje peníze jsou někde v pr.... .Zajímavé je,že po nás,po obyčejných lidech chcou peníze hned,ale když má stát něco dát nám,tak to žádnej spěch,prostě náš celej stát stojí za ho... .tady se pomoci podle mě nedostane.a u exekuci na alimentech už vubec ne.
10. Leden 2010 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Jiřino, trochu mi je to líto ze tvé strany, ale na druhou stranu mi je líto, že matky se ohánějí jenom dětmi a často to na nich nejde vidět. Vídám hodně matek, které jsou vzteklé za to, že je chlap opustil a nestydí se přiznat, že z nich vydřou peníze. A také matky, které stále zvyšují alimenty a pak mají byt vybavený lépe než kdo jiný. A chci ještě dodat, že každý by měl rozhodovat o svém životě podle toho co si může dovolit. Pokud si nemohu dovolit dovolenou, tak na ni nejedu. A pokud si chci pořídit dítě, tak vždy myslím tak, že to musím zvládnout i sama. A pokud na to nemám tak do toho nejdu. Když jsem čekala dítě a měli jsme s přítelem problémy, tak mě nenapadly první alimenty, ale to jak to zvládnu časově. Ano chlapi si možná nadělají děti, ale dělají je i ženy. Nedělejme ze sebe chudinky a začněme se stavět na zadní. Znám spoustu maminek, které vše zvládnou:-)
18. Leden 2010 - 6:21
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Já jsme také samoživitelka a starám se o vše sama. Do práce za půl roku a dítě vůbec neomezuji. A čekat doma na poporu chlapa je vůdči dítěti nezodpovědné. Já bych to neudělala. Ano, dneska se práce hledá hůř, ale já ji našla. A bere to ohled na to, že třeba nemá práci ten chlap? A ženy chtějí stále zvyšovat? Já jsem o nic nežádala a vím, že kdykoliv to zvládnu sama. A s tím pocitem a ženským pudem jsem šla do dítěte. Ale ženy, PUD nestačí, ten dítě nenakrmí. A bez naděje? Naděje je vždy!!! Všichni ji máme.
18. Leden 2010 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Nezlobte se, ale nechci být ta co je okrádána mužem. Já měla štěstí. My jsme spokojeni, ale vemte si ženy, že chlap zase to dítě nevidí, když na něj neplatí. On také o hodně přichází. A to se jich nezastávám, ale nebuďme na nich závyslé. Nedělejme ze sebe chudinky.
18. Leden 2010 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
chlap (anonym)
A co otcové co by chtěli do výchovy dítě? A musí jen platit alimenty a čekat, že mu ex manželka dítě půjči?
18. Leden 2010 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Dobrý den,je mi 17let a mamka na me posila alimenty jenze tata mi znich dava minimum.Mamka me pozadala jesli bych sni zasla az bude mesic pred mimi 18,zazadat o to aby mi chodili alimenty na ucet...je tohle mozne udelat jeste driv dokud nedovrsim 18let?aby mi chodili penize ted?dekuju Katka
21. Leden 2010 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak tohle snad (anonym)
Já jsme také samoživitelka a...Můj příběh-děti jsme oba moc chtěli.Máme je opravdu vyčekané a vysnažené.Jenže pak se muž vzhlédl v bohémském stylu života.Rodinu neskutečně zadlužil.Nechala jsem mu byt, auto. Vzala děti a odtěhovala se do podnájmu,abych dětii ušetřila návštěv exekutora a ostudy.Se synem musím na trénink každý den a víkend na zápasy.Samozřejmě hradím výstroj a poplatky.Dcera je nemocná tzn.jezdění do poradny každý týden 120 km.Vzhledem k jejím problémům může navštěvovat jen soukromé učiliště. Jinak by se nevyučila.Mám 3 práce, protože samozřejmě nikoho nezajímá,kdo ty A tím jak na to muž kašlal, tak jsou z toho exekuce.Mimochodem ze 40tisíc je 350tisíc. A můj muž? Alimenty pošle kdy se mu zachce a v jaké chce výši. Když potřebuji děti odvést nemá čas. Ono to je přeci jednoduché říct nemám a ležet dál u TV.Co se mu může stát?Však on ví, že já je hlady umřít nenechám a trpět zimou taky ne.A při tom všem mám ještě zásadu, že na něj před dětmi špínu neházím. Je to jejich táta a má je rád.Jen ho to nesmí nic stát.Ještě máte vážený pocit, že většina z nás sedí doma na zadku a užívají si s alimentů na děti? Mimo jiné. Schválně kolik vydá ze svých peněz rodič, s kterým dítě žije je dost nepoměrné s částkou, která je stanovena druhému rodiči.
13. Únor 2010 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
mrtvý (anonym)
§ zabijte exekutory,když oni můžou zabít vás!§
13. Květen 2010 - 3:11
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
nevím co dělat abych si zachoval duševní rovnováhu a nezblaznil se z rozchodu. před pár měsíci jsem se musel vystěhovat z domu, který vlastním s ted už s bývalou přítelkyní se ktrerou mám dvě malé děti. důvod byl jednoduchy miluje jiného a chce s ním žít a společně bydlet. takže děti vídám jak to jde a z domu nemám nic krom osobnch věcí. prodej domu se komplikuje a vlastně ho prodat chci jen já aby jsem měl zaco si najít nové bydlení. nevím jak dál aby to neodnesli děti. prosím máte někdo podobnou zkušenost??? díky za radu
26. Květen 2010 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
ExekuceDražbyNe (anonym)
Pomoc s exekuci i dražbou na http://www.exekuce-drazby-nemovitosti.cz Menší půjčky bez zástavy!
18. Srpen 2011 - 21:03

Přidat komentář

Reklama

Reklama