17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

alergie u zubaře

10. Září 2018 - 0:15

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
U zubního lékaře jsem měla reakci na prokain.Máte někdo podobné zkušenosti?
1. Říjen 2009 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Béba (anonym)
Moje tchyně nesměla dostat při trhání zubů nikdy prokainovou injekci.Nevím ale, co jiného ji zubaři ordinovali.
1. Říjen 2009 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Alergické reakce na prokain nejsou nijak vzácné. Pokud o ní člověk neví, t.j. procain ještě nedostal, měl by se provést před prvním podáním test, t.j. malé množství procainu vpíchnout pod kůži a asi za 20-30 minut vyhodnotit reakci /kůže kolem vpichu by neměla zarudnout/. Výsledek testu hodnotí lékař! Co se týká místního znecitlivění při ošetření zubů, je mnohem více možností, lékař se vždycky musí na možné alergické reakce před zákrokem zeptat, navíc ani procain se už dnes většinou nedává, právě kvůli stále častějšímu výskytu alergií na léky všeobecně.
2. Říjen 2009 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Také jsem měla reakce na mezokain,suprakain otekl mi krk nic přijemného a to až doma takže záchrana byla složitější ,dávila jsem se ale stihli jsme to na záchranku,po podání kortikoidů a calcia to splasklo a mohla jsem dýchat.Pak byl marklain a to nasledoval anafylaktický šok,takže dnes mi trhají zuby v narkoze,a vrtání zubů mam bez anestezie,dá se to vydržet při vzpomínce na dušení a padání do bezvědomí u šoku.Takže je to třeba všude hlásit.Nikdy jsem nepočitala že můžu být alergická v 17 létech mi píchali prokain do žíly byla to nějaká neurol.terapie na páteř,a nic pak jsem dostala 3krát mezokain a proříznutí osmiček,a ve 27 létech takové reakce na anestetika,myslím si že to může překvapit každého a kdykoliv.
3. Říjen 2009 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Danca (anonym)
Také jsem měla reakce na...Ivo já jsem mela alergii na mezocain a pri porodu nejspise na epidurál:-(..nevim co si o tom mám myslte ale anesteziolog mi rekl ze to je normálni reakce mela jsem 145 tepu za minutu a pocit vody na plicích:-( a srdce buseni az v krku:-(...momentálne se bojim jit k zubari a to vrtání me ceká taky ..na ten mezokain jsem mela alergii az po plasticke operaci..jsem zvadavá co mi ted zubař ve stredu dá, ale uz dopredu se toho bojim a tak mi asi bude srdce tepat uz od nervu z reakce:-(a vám delali test na ruku ???
30. Srpen 2010 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, pokud máte nějaké problémy,aŤ už psychické nebo fyzické-fyzické vznikají často právě stresem zkustě kurz EFT!EFT odstraní v podvědomí přímo příčinu problému,která nám způsobuje,že z toho onemocníme,takže se můžeme uzdravit.Výsledky jsou trvalé, po zpracování všech aspektů.Pokud máte např.strach z pavouků,tak se tzv"vyťuká" např.si vzpomenete,že vás tím někdy někdo v dětství vystrašil,tohle trauma se podvědomě zpracuje a potom když se na toho pavouka podíváte,budete se cítit úplně v klidu a vůbec vám nebude vadit.EFT se dá použít téměř na všechny problémy!A hlavně se nemucíte vědomě snažit něco překonávat,ale jakmile se to upraví v podvědomí,prostě vás ten problém nebude tížit.Je to opravdu jediná metoda, která mi změnila naprosto život!:-)moc doporučuji.Můžete se na stránkách přihlásit na kurz a pak na sobě pracovat i sám doma.Mějte se krsáně a všem přeji,aby byli zdaví a šťastní:-)
7. Září 2011 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Mám problém u zubaře, při lokální anestezii jsem už několikrát začala kolabovat a jednou mi dokonce i volali záchranku. Jako dítě a studentka jsem problém neměla žádný, vše se začalo projevovat až kolem třicítky. Dávají mi Mepivastesin nebo Ubistesin a bojí se mi už něco píchnout. Nevím proč se mi to děje, o žádných alergiích nevím.
2. Únor 2012 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Dobrý den, také mám problém z těmito lokálními anestetiky,jako je Mezokain, suprakain a atropin, mám reakci že se dostávám do bezvědomí z křečemi po píchnutí suprakainu mě nemohli dvě hodiny vzbudit a viděla jsem jak běžím po rozkvetlé louce a pak jak ležím na tom lehátku co odvážejí mrtvé a stáli kolem mě 4 tety mého otce sestry a otec mi stál na konci nohou, akorát sem řekla tety moje a pak sem se vzbudila, vůbec sem nevěděla kde sem co se stalo atd..vůbec sem nic nevěděla.Už bych tohle nechtěla zažít, byla sem potomtýden strašně zeslabená a unavená,že jsem týden prospala.
16. Srpen 2012 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
L. (anonym)
Zvyšuje se riziko vzniku alergie úměrně s tím, jak často člověk dostane ty anestetika? Já jsem zatím žádnou reakci konkrétně na anestetika neměla, ale mám z alergií fobii od té doby, co jsem se začala dusit po ATB a skončila v nemocnici. Žádný test mi u zubaře nikdy nedělali, prostě rovnou dali injekce a začali vrtat. :-( Mám hodně špatné zuby, takže už od 20 let mám umělé korunky, které čas od času puknou a musí se nahradit novými. Taky jsem byla odstraňovat 2 znaménka. Prostě už jsem musela mít anestetika v sobě víc než 10X za tu dobu. Hrozně mě děsí, že se mi kvůli tomu alergie rozvine. Nevím jak bych potom řešila ty zuby.
3. Září 2014 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, pokud máte...takovou hloupost uz sem prosim nikdy nepiste!
14. Březen 2015 - 11:04
Obrázek uživatele klarazedni
klarazedni
Zvyšuje se riziko vzniku...Souhlasím s paní martinou, toto se sem nehodí.
20. Březen 2015 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
- (anonym)
Zvyšuje se riziko vzniku...Blbost, já v životě neměla lokální anestezii jen jednou a katastrofa. Ségře dělali plno zákroků v LA a nic, v pohodě.
20. Březen 2015 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
ALERGIE NA SUPR (anonym)
takze ja mela alergickou reakci otekl mi krk nemohla jsem dychat bylo to u zubare 2005 v lete vedro a doktor si myslel ze jen omdlivam ja mela tak otekly krk ze jsem mu ani nemohla rict ue se dusim jen jsme koulela ocima a kricela hruzou ten vul nemel ani adrenalin a nic tak me otocil vzhuru nohama a hodinu jsme cekali az ten otok splaskne§ tu hruzu NIKDY NEZAPOMENU! Spravne mel zavolat jeste zachranku ale pustil me domu jako by se nic nedelo, jinak jsem pak mela z te hruzy dva mesice pasovy opar! jinak ted to zacinam resit... v patek 27/3 mi budou na jipce na alergologi delat testy co snesu za anestetika... no co mam vam povidat ale kdyz tak nepujdu taky nic nevyresim jednou to trhani zubu nastane mam tri korunky zatim jsou ok ale nekdy mivam zanet pod ni v koreni a to je takova bolest sice jsem to vydrzela bez trhani ale stejne , tak na me myslete jsem hruzou potento. KDO NEZAZIL NEPOCHOPI
21. Březen 2015 - 23:48
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
takze ja mela alergickou...Napište prosím jak to dopadlo a probíhalo.Přeji vše dobré.
3. Duben 2015 - 4:13
Obrázek uživatele Návštěvník
lukas (anonym)
takze ja mela alergickou...Mel jsem stejnou alergii na supracain. Byl jsem na alergilogii a nikam na testy me neposlal. Kam prosim jdete vy a kdo vas tak objednal. Muj email kroklukas@seznam díky
7. Červenec 2015 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina pazourová (anonym)
Odpověď na Dobrý den, pokud máte nějaké
TAK TO JE DOBRA HOVADINA...! PROSIMVAS UZ SEM NIKDY, OPAKUJI NIKDY NIC NEPISTE, JSTE HUSA-TO S PODVEDOMIM NESOUVISI.
6. Červen 2019 - 14:38

Přidat komentář