46 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

akutní nespavost

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Semerádová (anonym)
Dobrý den potřebovala bych něco zjisti o nespavosti. Potkala jsem člověka, který tvrdí, že má od narození poruchu tvorby adrenalinu, což se projevuje hlavně tím, že nemusí skoro spát. Bere nějaké prášky na to, aby dokázal aspoň na 4 hodiny denně usnout. Je to opravdu nějaká nemoc? Nikdy jsem o takové poruše neslyšela. Děkuji za odpovědi.
19. Červen 2006 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
elis (anonym)
Já mám podobné problémy od 46 let. Taky spím jen 4 hodiny denně. A je to hrůza.
13. Únor 2007 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Mně začala šílená nespavost z ničeho nic v 45 letech a bojuju s ní už téměř dva roky. Je to opravdu hrůza! Spím tři hodiny a to ještě po prášku na spaní, bez něj nedokážu spát vůbec. A teď v poslední době už mi kolikrát ani ty hypnotika nezabíraj. Jsem totálně unavená a za tu dobu, co mě ta nespavost trápí jsem hrozně zestárla. Ale to opravdu pochopí jen ten, kdo to sám zažil.
17. Únor 2007 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Mamča (anonym)
Máš pravdu.Člověk rychleji stárne,hůř funguje paměť,člověk je roztěkaný a naprosto nesoustředěný,někdy úplně mimo.A ta děsná únava přes den.
17. Únor 2007 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Po hypnotikách se paměť opravdu zhoršuje, ale jsou dny , kdy to bez nich nejde.Občas to může být příznek nastupující deprese - tedy ta nespavost. Po jisté době braní antidepresiv nespavost pomalu vymizí. Ale každý to má jinak.
17. Únor 2007 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Antideprasiva jsem zkoušela a už nikdy víc! Měla jsem spoustu vedlejších účinků a na nespavost to vůbec nepomohlo, spíš se vše ještě zhoršilo. Myslím, že při předepsání antidepresiv je důležité nejprve určit správnou diagnozu a pak můžou opravdu pomoct. Ale v opačném případě nadělaj AD víc škody než užitku.
18. Únor 2007 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Ano, to máš pravdu s těmi AD.Asi jsi typ, který trpí jen nespavostí.Je to příšerné, ale pořád lepší než klasická deprese, kterou ta nespavost taky provází.......
18. Únor 2007 - 13:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Po rozvodu ve svých 30 jsem se začal potýkat s nespavostí už mi nezabírají ani prášky na spaní ?? Někdy to řeším alkoholem ale tose nedá pořád neboť nespavostí trpím již 10 let je to nesnesitelné spát nanejvíš v noci čtyři hodiny
17. Červen 2007 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
I VÁM POMŮŽEME UDĚLAT NĚCO PODSTATNÉHO PRO VAŠE ZDRAVÍ. Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají mnohdy považovány za obtížně léčitelné nebo dokonce nevyléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a úroveň homeostázy, zmenšit obtíže s nemocí spojené a tím zlepšit kvalitu života. Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste. Nabízíme: * vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu, * dlouhodobé zkušenosti, * individuální přístup a konzultaci s lékařem, * účinné preparáty (na rozdíl od
11. Listopad 2008 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Mám bohužel přesně tentýž problém, jako všichni výše. Úporná nespavost vlekoucí se měsíce. Někdy je to lepší, to spím, i když přerušovaně, aspoň 5 hodin, jindy jen tak hodinu, dvě... Antidepresiva to jen zhoršily, hypnotika (Stilnox), anxiolytika (Neurol) to jen trochu zlepší a je na nich závislost, musely by se zvyšovat dávky, což nechci. Lékař nezná odpověď. Mám dojem, že to je ale něco podobného jako píše Jana Semerádová v prvním příspěvku. Jsem totiž jinak velmi aktivní, cholerický, už dříve jsem uvažoval nad tím, že mám nadbytek adrenalinu, který mi nedovolí se vyspat. Jsem jako by neustále připraven k akci, k boji... Jako bych byl na stráži.
30. Prosinec 2008 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Psychiatři doporučují a předepisují na nespavost léky určené k léčení deprese, léky, které mění hladinu dopaminu, serotoninu v mozku, aniž by bylo ověřené, že pacient tento deficit hormonů skutečně má? Přece příčinou nespavosti může být i něco jiného. Nervovou soustavu, mozek přece ovlivňují desítky chem. látek. Už dříve mě ta myšlenka napadla. Nemám depresi, nemám žádné její další příznaky.
30. Prosinec 2008 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dlouhodobě trpím nespavostí, která v poslední době přešla do akutní fáze. Usínám s pomocí Stilnoxu mezi 0:00 a 1:00 a budím se mezi 03:00 a 4:00. Vyhledal jsem pomoc psychiatričky, která aniž by zjišťovala příčiny a souvislosti, nasadila z voleje antidepresiva. Po Mirtazapinu mně bylo tak zle, že jsem jej musel vysadit. Teď užívám Coaxil 12,5 mg 1-0-2(3 týdny), který sice nemá žádné vedlejší účinky, ale také žádné účinky hlavní.
30. Prosinec 2008 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Thea (anonym)
Lidi, to je hrůza, je mi vás fakt líto. Zkuste homeopatii, ta léčí příčinu problému, ne následky jako klasická medicína.
30. Prosinec 2008 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
?ubica (anonym)
poprosila by som vas o pomoc,moj problem tiez suvisi so spankom ale neviem napisat ci je to vyslovene nespavost..ja totiz nemozem vecer zaspat!!trapi ma to uz velmi dlho a neviem co mam s tym robit,ked musim rano vstavat,je to strasne,nevladzem a poobede si potom musim na chvilu lahnut.potom som dezorientovana,ani neviem kedy je den a kedy noc..vcera,respektive dnes som zaspala az o osmej rano(!) a to som si lahka uz asi o tretej,no nedalo sa mi,stale som sa prehadzovala,rozmyslala..rano som si musela dat budik,inak by som spala aj cely den,ale to si nemozem dovolit.prosim poradte mi,nie je to nespavost,ja len nemozem vecer zaspat..podobne veci ako mlieko s medom samozrejme nepomahaju.v lete trochu pomohlo ked som bola na brigade a makala som 12 hodin denne a velmi malo som jedla.to som zaspala uz okolo polnoci(vstavala som o 4:30 do roboty),takze aj tak ziadna vyhra.uz neviem ako dalej,obera ma to o sily,rozum,zdravie,mladost...POMOC!:(
30. Prosinec 2008 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nespavost doktori nechteji resit, nikdo si s tim nevi rady....
30. Prosinec 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Ota (anonym)
Dobrý den,je to tak,nespavost nechtějí léčit,dávají jen nějaké oblbováky a vůbec nepomáhají.Já nespím už 16 let,to jsem měla mimino,které vůbec nespalo,do dvou let se budilo po chvilkách a strašně křičelo,no a to mně narušilo spaní,poton od 2 let začalo spát v noci,ale já už měla narušené spaní a od té doby se budím a usínám co 20 minut a takto celou noc.Ze začátku to bylo méně časté buzení ,ale to se zhoršovalo postupem času,do toho začaly silné bolesti páteře a následovala operace bederní páteře,ale od té doby je to hrozný,vůbec nespím,ještě ,že nechodím do práce,nejsem schopná doma něco udělat,je všechno pro mně vysilující,toho přemáhání ,at dělám domácí práce.To doktoři vůbec neřešímyslela jsem že mně pošlou na vyšetření do nemocnice ,to se nějak napojí mozek na nějaké drátky na přístroji a to monitoruje činnost mozku v noci.Ale je pro ně lepší dát tabletky i návykové,a že já z nich mohu umřít ,jak je mi špatně,beru prášky silné už na páteř,tak to je nezajímá.Takže kdo poradí,za kým jít s tímto nespavým problémem.Díky za rady.
28. Květen 2009 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanuli (anonym)
nevím odkud jsi,ale co zkusit spánkovou laboratoř?Zkus na netu najít v okolí bydliště a zavolej tam,za to nic nedáš,zažila jsem problémy s nespavostí krátkodobě,než zabraly AD,je to hrůza
28. Květen 2009 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristina (anonym)
Po 4 měsících akutní nespavosti (neschopnost usnout 3-4 dny za sebou a pak 1 noc spánek) jsem začala spát. Zkoušela jsem dvoje antidepresiva, prášky na spaní, homeopatika, přestala jsem pracovat kvůli vyčerpání a vedlejším účinkům antidepresiv (změna osobnosti, neschopnost myšlení, ztráta kontroly nad vlastními pohyby, neschopnost rozhodování, úzkosti, bolesti hlavy, nevolnost, závratě, panický atak, pocení, mravenčení v končetinách atd). Nechápu, že antidepresiva nejsou zakázaná. Domnívám se, že jsem depresí na začátku netrpěla, ale ke konci určitě ano. Jedny antidepresiva jsem i přes varování postupně vysadila sama a dostavila se úleva, nikoli však spánek.. Neurol, Lexaurin apod. mě ke spaní nepomohly, jen jsem se druhý den cítila ještě šíleněji. Stilnox mi způsobil panický atak, naštěstí jsem od kamarádky věděla, že není třeba volat sanitku, ale zhluboka dýchat. Přestala jsem pracovat, když jsem se jednou před klientem málem zhroutila. Zůstala jsem doma, vysadila homeopatika a přečetla knihu
1. Srpen 2009 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristina (anonym)
.. a přečetla knihu “Uzdravení bez léků – Cesta ze stresu, úzkosti a deprese” a začala jsem na sobě pracovat. Knihu napsal psychiatr David Servan-Schreiber. Chodím na akupunkturu, k psycholožce a podstoupila jsem zatim jedno sezení u psychoterapeuta, který léčí metodou EMDR. Značně se mi ulevilo po vysazení všech léků, zatím nejsem úplně vyléčená, ale situace se výrazně zlepšila. Doporučuju hledat na tento problém jinou cestu než cestu léků.
29. Září 2009 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Dobrý den, mohl by mi prosím Vás někdo poradit? Je mi 20 let. Někdy mívám problémy se spaním... ale po čase (pár týdnů nebo dnů) se to zlepší a pak je vše OK. 2x se mi stalo, že jsem celou noc nespal. Zrovna teď mám zase problémy se spaním, trvá to cca měsíc, hodně pozdě usínám, jdu si lehnout např. kolem 22:30 ale usínám až kolem 1:30. Tyto problémy trvaly asi 2 týdny, pak se to zlepšilo a usínal jsem dříve, ale docela často ve během noci budím, většinou každou hodinu nebo 2, někdy se však vzbudím jen jednou. Hodně mě to trápí a docela těžce to nesu. Ikždy má přes noc otevřené okno, tak jsem někdy hodně zpocený a přitom v místnosti není teplo. Moc nevyvíjím fyzickou aktivitu a hodně času trávím u PC. Např. tuto noc z pátku na sobotu jsem spal skvěle, rychle jsem usnul a spal dlouho, naopak dnešní noc ze soboty na neděli jsem spal hrozně, usnul sjem až kolem 3:30. Hrozně mě to vyčerpává.Co s tím mám dělat? Mám navštívit psychologickou poradnu?
29. Listopad 2009 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Nazdar Honzo, tyhle problémy já dobře znám, nespavostí jsem začal trpět už někdy ve 13 letech, pak to vždycky na čas odeznělo a vrátilo se (teď je mi 30). Bohužel jsem to taky dlouho neuměl řešit, až později se zjistilo, že je to projev deprese. Jestli tě to vyčerpává a přes den se cítíš blbě, může to být opravdu deprese a tu je potřeba léčit. Na začátek můžeš zkusit nějaké volně prodejné preparáty, docela dobrý je třeba Hypnox. Ovšem nejsou moc silné, třeba to nezabere a pak to bude chtít navštívit odborníka. V Praze existuje spánková laboratoř, kde strávíš noc a sledují průběh tvého spánku. Taky bych doporučil určitě víc pohybu a nevysedávat moc dlouho u PC, hlavně před spaním. Lepší je se před spánkem uklidnit třeba nějakou hudbou a dát si teplou koupel, to docela pomáhá.
29. Listopad 2009 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Davide děkuju mockrát... víš nechci do sebe ládovat nějaký svinstva... slyšel jsem, že ohřáté mléko s medem pomáhá na uklidnění, tak to teď praktikuju... někdy docela zabere, jindy ne... dneska jsem se cítil docela blbě, vždycky přes den bych spal až bych brečel a když si mám jít lehnout, tak je únava najednou pryč... návštěvu psycholožky už čas plánuju, ale nějak jsem nebyl schopnej se k tomu jeeště dokopat
29. Listopad 2009 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
AKUTNI NESPAVOS (anonym)
Ja trpim tezkou nespavosti 13 let od svych 20. Je to opravdu hruza ta unava behem dne a prijde vecer a ja budu zase dve hodiny cumakovat nez usnu a po 3 nebo 4 hodinach spanku cumakuju zas. Nekdy je to takova hruza, ze procumakuju celou noc. K jakymu doktorovi se chodi s tak tezkou nespavosti? Moje obvodacka zlehcuje moje problemy neveri mi a ma me za simulanta.
20. Květen 2010 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
peruna (anonym)
A co zkusit nejake doplnky na prirodni bazi? Asi to nebudou zadne drijaky ale treba by to zabralo... me ted rikala znama ze se ji osvedcily tobolky Valecaps Plus s kozlikem a jeste necim... Ja mela sileny problemy se spankem cely zivot a srovnalo se mi to az ted s detma:o) To spim jako zabita!
9. Červenec 2010 - 18:22
Obrázek uživatele 2jj2
2jj2
Dobrý den, mohl by mi...Opravdu se v tomto případě u Vás jedná o depresi-přepracovaný mozek z přemnoha informací získaných seděním u PC nedokáže pak ani v noci vypnout.Doporučuji vyzkoušet tento postup- vysedávání u počítače zkrátit na minimální denní dobu - tu neustále dodržovat a zařadit do denního režimu kratší procházky venku v klidném a zeleném prostředí,které blahodárně působí na uklidnění nervové soustavy.Doporučila bych lehčí antidepresiva asi 2 hod. před spánkem.Uléhat ne v příliš pozdní hodinu - dodržovat klid na lůžku i když spánek tzv. nepřichází.Hlavně nepřetěžovat mozek množstvím nesourodých dojmů,které následně nedokáže zpracovat.
14. Červenec 2010 - 21:41
Obrázek uživatele 2jj2
2jj2
Ja trpim tezkou nespavosti 13...Svou obvodní lékařku slušně,ale striktně požádejte o vyšetření na neurologii a tam povězte o své nespavosti.Neurolog Vás jistě odešle na další vyšetření nebo předepíše antidepresiva.Myslím,že byste to mohla alespoň vyzkoušet - jde především o Vaše zdraví a to přeci stojí za to!
14. Červenec 2010 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dobrý den, dlouho sem také špatně spala, nebo nemohla pořadně usnout. Před nějakou dobou mi jedna známá poradila na noc si pouštět domací solnou jeskyni SALIN. Nevěřila jsme, ale za zkoušku člověk nic neda. A opravdu musím potvrdit, spalo se mi krasně, uplně v klidu jsem usnula a spala celou noc. Určitě stojí za vyzkoušení. Já jí koupila na aukru za necelé 3000 ale jinak stojí Kolem 4000. Ale co by člověk neudělal když muže konečně dobře spát.
24. Srpen 2010 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
jitule (anonym)
Dobrý den, dlouho sem také...Domaci solna jeskyne? O tom jsem nikdy neslysela. Jinak ja piju medunkovy cas. Z volne dostupnych leku pak muze pomoct treba Valecaps Plus nebo Benosen.
10. Září 2010 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
marketa (anonym)
take trpim uz tri roky nespavosti.zkousela jsem leky stilnox,mirtazapin,ale oba maji velke nezadouci ucinky.po stilnoxu jsem spala stejne malo a mirtazapin po nem jsem otekla pak jeste dalsi tyden.tak ted neberu nic ale koupila jsem si avs pristroj,zatim ho mam tyden tak uvidim.je to silene nezvladam uz bezne veci,do prace chodim,ale vim ze me pomlouvaji ze vypadam jak troska,nekdy jsem uz mimo,pritom kdyz se vyspim dobre mam dobrou naladu a jsem v pohode
14. Červenec 2011 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, pokud máte nějaké problémy,aŤ už psychické nebo fyzické-fyzické vznikají často právě stresem zkustě kurz EFT!EFT odstraní v podvědomí přímo příčinu problému,která nám způsobuje,že z toho onemocníme,takže se můžeme uzdravit.Výsledky jsou trvalé, po zpracování všech aspektů.Pokud máte např.strach z pavouků,tak se tzv"vyťuká" např.si vzpomenete,že vás tím někdy někdo v dětství vystrašil,tohle trauma se podvědomě zpracuje a potom když se na toho pavouka podíváte,budete se cítit úplně v klidu a vůbec vám nebude vadit.EFT se dá použít téměř na všechny problémy!A hlavně se nemucíte vědomě snažit něco překonávat,ale jakmile se to upraví v podvědomí,prostě vás ten problém nebude tížit.Je to opravdu jediná metoda, která mi změnila naprosto život!:-)moc doporučuji.Můžete se na stránkách přihlásit na kurz a pak na sobě pracovat i sám doma.Mějte se krsáně a všem přeji,aby byli zdaví a šťastní:-)
7. Září 2011 - 14:28

Stránky

Přidat komentář