3392 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
ANDREA (anonym)
Můj problém je s jizvama po akné.Tolik let jsem se pořád mačkala a ted mám po tom nepěkné růžové jizvy.Proto,také odmítám chodit v létě se koupat.Dost se za to stidím.Vím,že mačkáním se tvoří,ale já jsem tím jak posedlá.Jen vidím hrbolek už jdu na něj.Pak jsem z toho v depresi,že zas ruce byly silnější nežpevná vůle,a tak to jde pořád dokola skoro každý den.Nevíte o něčem co by je zesvětlal?Mohl by mi pomoct krém na stařecké skvrny(zesvětlující)?Lasser by byl pro mě moct drahej.Pomozte mi prosím.Předem díky
7. Únor 2002 - 0:27
Martina (anonym)
Vážení přátelé...Poradíte mi prosím něco na nepříjemné boláky pod kůží, nějaký účinný recept?
9. Únor 2002 - 13:59
Martina (anonym)
Jsem z toho vážně zoufálá.. Často na nejviditelnějším místě na obličeji - na nose, mezi očima se mi udělá něco jako cysta, která docela bolí a je velmi zarudlá... Prvně si nahmatám jan malý hrbolek, který pak roste. Dlouho se hojí. Když se mi podaří jej vymáčknout, červená barva ustoupí, ale otok jen pomalu ustupuje. Tyto uhry jen málokdy sami uzrají. Pokud se mi nepodaří je vymáčknout, tak jakoby sejejich růst zastaví, ale zůstává hrbol...Poraďte mi něco opravdu účinného, jsem zoufalá...
9. Únor 2002 - 14:05
Martin (anonym)
Vážená paní doktorko,trpím sice jen mírnými projevy akné, ale i tak se docela trápím... O pleť jsem se nadměrně a neodborně staral zevně, tak teď se snažím léčit spíše vnitřně. Začal jsem užívat Acidophillus a pektin (jedná se o totéž jako Lactobacillus acidophilus?) a zinek. Případně jablečný ocet, které by měly vyrovnat překyselení žaludku. Nemůže se stát, že to přeženu? Poraďte mi nějakou efektivní vnitřní kůru. Taky jsem četl, že na pleť působí dobře kvasnice,když se denně pijí. Můžu se předávkovat B vitaminy? A jak se to pak projeví - kontraproduktivně? Změnil jsem také svůj jídelníček, jím zeleninu, ovoce, nejím příliš bílého pečiva. Vypozoroval jsem, že pleť je velice citlivá na sladké. Stačí, když se někdy neovládnu a vytvoří se mi pod kůži bolák, který se docela dlouho hojí. Dlouho po něm zůstává i hrbolek. Stává se, že pupenec ani nevyzraje, ale tím déle se opět vstřebává. Místo je hodně zarudlé, a tak upotává pozornost (na nose, mezi očima). Co mám dělat, abych zarazil jejich vývoj už v raném stadiu?Poraďte mi něco fakt účinného. Pleť si omývám vodou... ale z vodovodu... Myslíte, že se to může podílet na akné? Jinak jsem zcela vynechal kosmetiku, poraďte mi nějakou přírodní. Moje sestra (mám starostlivou sestru!) mi doporučuje pleťové masky se surovin doma... Myslíte, že i tuto péči můžu přehnat?Jaký je Váš názor na léčbu sluncem. Protože se docela špatně opaluju, uvažuju o soláriu. Může mi to pomoci?děkuju za Vaši radu...
9. Únor 2002 - 15:28
Eva (anonym)
Vaznena pani doktorka,chcela by som sa opytat,ci mozem nasadit opat roacuttan po dvojmesacnej prestavke,ked som ho dobrala,este tyzden ,dva som mala plet podstatne zlepsenu,ale potom sa to opat zhorsilo a je to take,ake to bolo pred uzivanim roacuttanu.Co si myslite?Nemala som ziadne vedlajsie ucinky,ale mam trocha obavu to zacat uzivat opat,ale iba tieto tabletky mi pomohli a nic ine...vyskusala som asi vsetky masticky,vodicky,aj tabletky,ale nic nepomohlo okrem tohto lieku,zdravo sa stravujem,pijem 2-3l tekutin denne,ale vobec to nepomaha.Dakujem za skoru odpoved.
14. Únor 2002 - 16:46
Veronika (anonym)
RADA:Velice se mi osvědčil pleťový čistící krém od Hauschky-i když tato kosmetika vůbec neslibuje zázraky do druhého dne,můžu říct, že už po dvou dnech jsem cítila mírné zlepšení. Používám ho už měsíc a akné skoro zmizelo-chce to trpělivost.Také jsem pila jablečný ocet každé ráno a beru Lactobacily, ale mám pocit,že nejvíc mi pomohl právě ten krém.Je to sice drahá záležitost(350Kč)ale mně se určitě vyplatila-nevím,jak bude působit na ostatní,ale aspoň to zkuste!Hodně štěstí!
16. Únor 2002 - 19:14
milan (anonym)
Moj 15-rocny syn ma cca 4 mesiace problem s tazkym ochorenim akne na oblicaji a chrbate. Dopocul som sa o pripravku " Roaccutane", ktory sa pouziva pri tazkom ochoreni akne, s vybornym vysledkom, ale podla mojho nazoru, i s dost vaznymi vedlajsimi ucinkami( vacsinou sa jedna o mlady organizmus), ako moznost depresii, poskodenia nocneho videnia, vysychanie sliznic, vnimanie sluchu pri urcitych frekvenciach a podobne. Zaujimalo by ma ci ma niekto osobne skusenosti s pouzivanim uvedeneho pripravku, vysledok liecby, vyskyt neziaducich vedlajsich ucinkov pri liecbe. Samozrejme uvitam i pripadne odkazy na www.stranky s diskusiou na uvedenu temu, nazory odbornikov na dannu problematiku. Srdecne dakujem. Milan
19. Únor 2002 - 23:04
Silvie (anonym)
Chtěla bych přispět jedním poznatkem, který jsem nabyla za 8 let "těžké praxe" s akné.Základem veškerých problémů je nesprávná strava.V prvé řadě je to příjem stravy: každé 3-4 hodiny a pak její skladba:luštěniny, ovoce a zelenina a celozrné pečivo ("černé").Samozřejmě žádný cukr a hotové výrobky ze sáčku.Dokonce se mi zlepšil i eksém na ruce.Skuste tak dva týdny a uvidíte že se to projeví.Držím vám palce a přeji pevnou vůli.Silvie
26. Únor 2002 - 9:35
Silvie (anonym)
Chtěla bych přispět jedním poznatkem, který jsem nabyla za 8 let "těžké praxe" s akné.Základem veškerých problémů je nesprávná strava.V prvé řadě je to příjem stravy: každé 3-4 hodiny a pak její skladba:luštěniny, ovoce a zelenina a celozrné pečivo ("černé").Samozřejmě žádný cukr a hotové výrobky ze sáčku.Dokonce se mi zlepšil i eksém na ruce.Skuste tak dva týdny a uvidíte že se to projeví.Držím vám palce a přeji pevnou vůli.Silvie
26. Únor 2002 - 9:35
jana (anonym)
Připojuji se k předešlému příspěvku, že akne souvisí se stravou: mě se osvědčilo vynechání ze stravy bílého pečiva, kečupů, majonéz a instantních výrobků.
26. Únor 2002 - 19:43
Petr (anonym)
Jsem taky pobral par zkusenosti, takze souhlasim, ze spravna strava je dulezita.. BOLAKY mi zpusobovalo sladke (i v malem mnozstvi) a hned se ty parchanti usazovali na obliceji, takze CUKR VUBEC!! .. samo zadne smazene, tucne, mastne, apd. Nevim, jestli je to mozne, ale rek bych, ze koureni ma take vyrazny podil, zacal jsem celkem fest kourit a akne se vratilo, takze toho zas musim nechat.. Potom doporucuju na lecbu bolaku prikladat strouzky cibule a vnitrne uzivat par strouzku cesneku. Myjte se prirodnim mydlem, ja uzivam mydlo DEAD SEA. Pijte hodne vody, v malych davkach, ale casto, hodne zeleninky.. Bohuzel s kosmetikou nemam dobre zkusenosti, ale obcas si maznu vyse zmineny Aknecolor, nepomaha, ale zakryva. Muj dotaz tedy: Muze koureni zpusobovat akne?ps: Mate tu dobre zkusenosti s koprivovym cajem, ale me zpusobil opacne ucinky, drasticke zhorseni, takze asi jak u koho.
3. Březen 2002 - 14:14
Petr (anonym)
Jo lidicky, zapomnel jsem na dulezitou vec... pravidelnou navstevu solarka, pomaha uz jenom tim, ze jak vam zesnedne pokozka, cervene zustatky po bolacich se tak ztrati.
3. Březen 2002 - 14:20
Jiří (anonym)
je mi 16 let a už asi 3-4 roky trpím akné mám ho na obličeji,zádech a trochu na hrudníku....nejvědší problém je to se zády...špatně se ošetřují a také mijí...a nejhorší problém je že se mi moc rychle mastí pleť osobně si myslím že nejvíce se musí dbát na higienu ...mýt se opravdu každý den ne jen hlavu šampónem :o)) ale mýt si hlavně ty místa mýdlem...někdo sice tvrdí že pleť má zůstat vlhká a nesmý být suchá to ovšem neplatí o nás protože do 2-3 hodin začíná být pleť znovu mastná...nejlepší je dát si ráno a večer sprchu tak 5-10minutovou umít si důkladně všechny místa které jsou zasažené a po koupeli použít ještě trebas nejaké antibakteriální přípravek nebo nejakou takovou vodu..asi nejlepší je tea tree oil ...je běžně dostupný v lékárně nebo v kosmetic...je obrý a doporučuji ho na čerstvě umitou pleť ..řekl bych že je nesmysl používat nějaké krémi protože to pleť bude znovu mastná..a ačkoli pleť vypadá na první pohled čistá divili by jste se kolik je na ní nečistot..je dobré používat také nejaký přípravek na čištění a odmaštění pleti...řekl bych že lepší bude voda než nějaký krém..když se tohle bude dodržovat opravdu každý den akné začne ustupovat..ale nejduležitejší je trpělivost akné se nezbavýte za týden..nebo 14 dní...ale uvidíte že je to lepší..
5. Březen 2002 - 15:06
Host 666 (anonym)
Neoddiskutovatelnym faktem je, ze strava je grunt teto nemoci. Ale hodne dulezitymi faktory jsou take psychicke rozpolozeni jedince a leceni tela bylinkama. Kdyz se naucite ovladat a dodrzovat zasady zdravyho zivotniho stylu, vyhrajete nejen nad akne, ale i sami nad sebou!Hodne stesti a pohody...
5. Březen 2002 - 17:06
Veronika (anonym)
Ahoj všichni! Tak jsem vyzkoušela kosmetiku BIODERMA - řada SEBIUM na mastnou pleť a akné. Koupila jsem si mycí gel a krém Sebium K2. Zdá se, že to docela pomáhá, rozhodně se mi skoro přestaly dělat ty šílený podkožní boláky. Používám to asi měsíc a výsledky jsou opravdu vidět.
6. Březen 2002 - 23:01
Jitka Č (anonym)
Je mi 27 let a stále mě trápí akné a hlavně tmavé skvrny,které po bolácích zůstávají.CHci vyzkoušet VIADERM(na pleť,vlysy a nehty).Máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem?A co znamenají poporodní pigmentové skvrny?Mohou být po celých tvářích?Dík za odpověď.
18. Březen 2002 - 0:07
Václav Plánský (anonym)
Od 16ti mam ve větší či menší míře akné hlavně v obličeji, přes léto se to vždy zlepší, ale v zimě je to hrůza teď se už asi dva měsíce snažim každý večer si poctivě omýt obličej a používám kosmetiku s Tee Tree olejem :-), trochu sem taky upravil jídelníček (víc zeleniny atd...) ale pořád mám v obličeji spoustu zarudlých pupínků. Myslíte že bych měl někam zajít, nevim totiž jestli mi vůbec pomůžou, protože to oproti jiným lidem neni tak strašný. A jestli jo tak bych potřeboval doporučit kvatlitní a ne tak předražený salon. Předem diky za odpověď.
18. Březen 2002 - 10:01
Jiri F (anonym)
Zdarek vsichni, Znate nekdo nejaky hydratacni krem(nemastny), ktery nezhorsuje akne? Nikde na tomto chatu jsem o zadnem nenasel ani zminku, a krome Tzony mam suchy oblicej)Za jakoukoli radu diky
19. Březen 2002 - 19:49
Veronika (anonym)
Jiří, zkus třeba od té BIODERMY, mají 2 hydratační krémy na den, já používám Sebium Creme a pak mají ještě nějaký zmatňující, stojí něco přes 200,- Kč, mají v lékárnách.
19. Březen 2002 - 22:05
Petra K. (anonym)
Mám osipané celé čelo prosím vás porad te mi používám ruzné krémi a ni c zmizí mi to někdy ?Za kolik let?? Už nevim co mám delat!!!
22. Březen 2002 - 11:20
Andulka (anonym)
Ahojky Petro nevím za jak dlouho se ti to stratí,ale časem se to zlepšuje až toho budeš mít jen trochu.Já s tím bojuju už skoro deset let a můžu říct,že těd mám tu plet nejlepší.Je mi 24let a ještě se mi nějaké dělají,ale už se to dá i přehlédnout.Asi mě nejvíc pomohla Diana35.Beru jí devátej měsíc.Chce to se zbavit stresu a nepozorovat se.Přeju mnoho zdaru.
22. Březen 2002 - 18:21
Jana (anonym)
Na jizvy po akné - jedna známá se mi svěřila, že jí kosmetička poradila dávat si na pleť často masku z tvarohu a prý se to ztratilo nejen jí,ale i všem jejím blízkým,kteří tím také trpěli.Ale asi to chce hodně trpělivosti.
23. Březen 2002 - 16:49
Petra (anonym)
Je mi 28let,nikdy jsem neměla problémy s pletí.Nikdy jsem netrpěla na akné. Zhruba před půl rokem jsem začala zjišťovat se se mi akné tvoří nejen v obličeji ale i na zádech a v dekoltu,jsem z toho nešťastná.Zkoušela jsem všechny možné kosmetické přípravky,bylinné čaje, naposled citrogrep, nic nezabírá.Myslela jsem že je to po lécích které jsem užívala na léčbu neplodnosti, tyto léky však již druhým měsícem neužívám, ale stav pokožky se nezměnil.Co se týče jídelníčku snažím se jíst hodně zeleniny a tmavého pečiva,kuřecí maso piji minerální vody . Prosím můžete mi poradit co mám dělat.
24. Březen 2002 - 8:17
kamca (anonym)
ahoj pisete ze na akne a na procisteni organismu je dobry jablecny ocet.ja snim zadne skusenosti nemam protoze jsem slysela zejsou lepsi caje jktere si muzete koupit v lekarne za timto ucelem,protoze vam nepodrazdi zaludek tak jako jablecny ocet.chtela bych se zeptat co si otom myslite,drazdi jablecny ocet zaludek?precejenom je to ocet a je ostry.
27. Březen 2002 - 13:53
kamca (anonym)
ja myslim ze by i stacilo vypit poranu nalacno sklenici vlazne vody a dete hned taky na zachod.jo a jeste bych se chtela zeptat na ty citronovi masaze,jak se to presne dela?to si normalne rozkrojim citron a pulkou si natru oblicej?
28. Březen 2002 - 23:06
Jíťa (anonym)
Ahoj Antilopo,také mě trápí akné a hlavně tmavé skrny,které mi potom zůstavají.Pomůže mi je odstranit Jarischova voda?Kožní lék.mi poradil lufovou žíňku,mýdlo A-SUN 4% a denně omývat obličej.Po 3/4roku se to trochu zlepšilo,ale stále to neni ono,prosím poraď.Dík Jíťa
29. Březen 2002 - 21:07
Radek (anonym)
Dobry den, akne mam od 14 let (nyni je mi 19) a nemohu se ho stale zbavit - pripravky jako airol, zineryt nepomahaji. Kazdy den jim horcik, zinek, biotin, pangamin a vysledky zadne. Plet umyvam kazdy vecer mydlem Tee tree. Obcas piji koprivovy, hermankovy caj. Co mam tedy jeste zkusit? Jak dlouho se smi pit koprivovy caj 2 tydny a pak vynechat ci mohu neustale? Holeni take pleti asi dvakrat neprospiva ze? Dekuji za odpoved
31. Březen 2002 - 11:18
Petr (anonym)
Delam modeling a vim, ze kdyz se mi neco objevi na obliceji, tak je to hrozny, make-up a vsechno mozny, ale doporucuju Kosmetiku Greenline a taky AKNECOLOR, ktery je k dostani bez predpisu v lekarne, akne vysusi a potom staci jen pouzit nemastny krem a vsechno je O.K.!
31. Březen 2002 - 14:52
Lukas (anonym)
Ahoj lidi, je mi 20 let a jako vsichni mam problemy s akne. Mam ho pouze na tvarich pod ocima, ve forme velkych cervenych skvrn a podkoznich bolestivych bouli, zadne trudovite pupinky.Hrozne me to psychicky ubiji. Mam skoro fobii ze zrcadel, mam strach z toho co tam zase uvidim. Prodelal jsem mononukleozu a behem lecby jsem mel diety a akne se DOKONALE ztratilo. Myslim ze ani nepotrebuji masky, oleje nebo pripravky na plet, ale neco na procisteni krve a odstraneni akne zevnitr. Poradte mi prosim, jsem opravdu zoufaly. Diky.
31. Březen 2002 - 19:02
Veronika (anonym)
Opravdu většinou nemá cenu řešit to nějak sám, doporučuju jít na kožní-teď jen lituju, že jsem to neudělala dřív! Svěřte se do rukou odborníků!
31. Březen 2002 - 21:11

Stránky

Přidat komentář