4057 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Agresivita dnešních důchodců

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Taky máte pocit, že důchodci, které potkáváte v MHD, supermarketech nebo kteří jsou vašimi sousedy jsou bezdůvodně agresivní? Za posledních pár měsíců jsem byla svědkem tolika scén v MHD nebo v obchodech, kde figurovali agresivní a vyloženě zlí důchodci až je mi z toho zle. Kde se to v nich bere, proč se tak chovají? Dost mě mrzí ta jejich nenávist vůči mládí. Já jsem velice slušně vychovaná, vím co je úcta ke stáří, v MHD pouštím sednout každého staršího člověka, přesto se mi minulý týden stalo, že v poloprázdné tramvaji trvala babka na tom, abych ji pustila sednout zrovna na místo, kde jsem seděla já a nebylo to místo pro invalidy. Pustila jsem jí tedy a sama si sedla jinam, místa bylo dost. Nejspíš jsem se ale netvářila úplně přívětivě a babka mi začala zničehonic sprostě nadávat, na další stanici přistoupila jiná babka a ta první jí hned začala líčit, jak ti mladí jsou strašný, ofrňujou se když mají pustit staršího člověka, ti mladí by v MHD přece vůbec nemuseli sedět...druhá babka jí přitakávala a sama si přisazovala. Docela dost mě to znechutilo. Jinak se mi už několikrát v poslední době stalo, že na mě v supermarketech najížděli důchodci vozíky nebo do mě strkali ve frontě u pokladny a to naprosto bezdůvodně. Jeden dědek mě dokonce kopl do kotníku s odůvodněním, že se s kamarádkou bavím moc hlasitě ať si to nechám na doma. Máte podobné zážitky nebo se mi to jen zdá?
25. Říjen 2006 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mojí kamarádku a jejího přítele napadla důchodkyně v supermarketu. Kamarádka se prý s přítelem objímala a v tom ucítili prudký náraz nákupního vozíku. Nějaká bába do nich najezla vozík s rozeběhem a kamarádce docela dost pochroumala nohu, viděla jsem pak tu modřinu. Potom jim vynadala, že je to nechutné takhle se oblízat na veřejnosti. Přitom se fakt jen objali, neplazili se nijak po sobě. Kamarádčin přítel sice tu bábu zpražil a pak odešli a ona už se nezmohla na slovo. Ale dost mě tahle historka šokovala. Za chvíli nás ti důchodci budou na potkání mlátit holí ne? Mě se zase stalo, že jsem v Albertu stála u východu a rozbalovala si nanuk u koše. Nestále jsem ve vchodu, cesta byla volná, koš stál VEDLE vchodu. Najednou šla kolem stará bába, zle se na mě podívala začala na mě ječet: "co tu stojíš v cestě slečinko, to si myslíš, že tě má starej člověk obcházet". Když jsem jí slušně odpověděla, že v cestě nestojím, že to snad vidí, strčila do mě loktem a doporučila mi ať nejsem drzá. Upozorňuju, že mi je téměř 30 a jsem vdaná, takže nevidím důvod aby mi kdejaká cizí bába tykala nebo říkala "slečinko". Tímto končím s pouštěním starých lidí v MHD!
25. Říjen 2006 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Důchodce (anonym)
všichni na sebe jsou poslední dobou agresivní. A důchodce z toho netřeba vyjímat. Každý má starosti s bydlením, prací, s penězi a ještě s mnoha dalšími věcmi. To dříve nebývalo. Sociální nejistoty a neustále zdražování, navíc politická nesourodost se na vztazích musí promítnout.
25. Říjen 2006 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
adam (anonym)
Zdravím, s podobným jevem se Také setkávám ,přesně jak to tady popisujete, ale mám proto vysvětlení, když se člověk dostane do věku ,kdy společnost už téměř nic od takového jedince nečeká a nepotřebuje, objeví se u starších lidí převážně stres a lítost, málo kdo se sním umí vyrovnat, s toho prámení i ta agrese a vztek na mladší ročníky.Určitě tím agresivní jedince neomlouvám, protože s každou frustrací by se mělo pracovat.
25. Říjen 2006 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
prober (anonym)
Aničko nemělas tu fúrii pouštět, ale odmítnout. Když chce sedět, ať si sedne tam, kde je místo. S tou specifickou pražskou odrůdou agresívních starců a stařen je třeba bojovat. Já jsem expert, nic si nenechám líbit. Jednou jsem ve frontě v hypermarketu vyřídil dědka, který chtěl předběhnout holku za mnou (na mně si netrouf) a ona byla měkká na to aby se bránila. Když na ni začal pokřikovat ať se nepředbíhá, poté co ji sám předběhnul, otočil jsem se a upozornil ho, že slečna za mnou stojí již několik minut. To ho rozlítilo a myslel si, že mi dá za vyučenou. Byl to silný protivník, použil na mně hlasitý řev, aby to slyšely i sousední fronty, dále pak hůl co měl v ruce (ne doslova, ale oháněl se svou nemohoucností, ač předtím pobíhal od fronty k frontě, hledaje kde by s předběhl) a nakonec ještě zkusil obvinit mě z hulvátství. Než jsem s ním skončil, pokladny nalevo i napravo od nás (a ta naše) se zastavily, všichni všeho nechali a užívali si show. Musel jsem taky použít nefér zbraně, ale na ten jeho kalibr bych se zdvořilou asertivitou neměl šanci. Jeho upoutání pozornosti okolostojících jsem přebil tím, že jsem řval ještě hlasitěji a ukradl si publikum pro sebe. Údajná nemohoucnost vzala za své poté, co jsem zveřejnil jeho čiperné několikaminutové pobíhání okolo při hledání oběti k předběhnutí. Když začal hulákat o nevychovaných hulvátech, rozepnul jsem kabát, vypnul okravatovanou hruď a sejmul jsem ho poukazem na jeho nevychované předbíhání a dorazil tím, je špinavý a páchne - což byla mimochodem pravda. Pak už to děda vzdal a stáhnul se, ale mně to nestačilo (jsem zlý, já vím, chi chi) - když si začal, tak ať nese následky. Poté, co jsem zaplatil jsem se na něj ještě obrátil a počastoval jej krátkou přednáškou o patologické sortě agresívních důchodců rekrutujících se z komunistů a estébáků. Podle toho jak zesinal jsem asi uhodil hřebík na hlavičku. Měl jsem hezký den... :)
25. Říjen 2006 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
pro prober (anonym)
ty seš asi jeden z těch, co zadarmo za komunistů vystudovali a teď budou dělat chytré. Měl bys vědět, že ne strana či politické přesvědčení formulují povahu člověka.
25. Říjen 2006 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Mě připadá vtipné jak to Prober vyřešil. I když já osobně bych urážky nepoužila. Jsem ale člověk, co má strach z kofliktů, z takovéhle scény na veřejnosti bych se zhroutila i kdybych z ní stokrát vyšla jako vítěz. Každopádně není správné nechat si od těch nenávistných starců všechno líbit. V tomhle bych potřebovala nějaký kurz asertivity. Ale co se týče těch důchodců pořád mám tak nějak úctu ke stáří a omlouvám je tím, že jsou staří, frustrovaní, prostě jak píše Adam a tak jsem si nechala líbit i to kopnutí do kotníku. Ale to už myslím zachází docela dost daleko. My jsem taky stresovaní a frustrovaní, makáme od rána do večera abysme měli na živobytí a jim vydělali na důchody a ještě do sebe mám nechat kopat? Proto moc nesouhlasím s tím co tu napsal důchodce...ano všichni jsme stresování, máme plno starostí, sociální nejistota, politická nesourodost to je všechno pravda, ale přesto nejsou agresivní všichni, ale právě jen důchodci. Nebo já jsem si aspoň zatím nevšimla agresivity u mladších lidí, zato nenávistné a zlé důchodce vídám pořád.
25. Říjen 2006 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Prober: super, to jsem se pobavila:) Sama bych to teda nezvládla, taky patřím mezi nekonflitní lidi a nechám si leccos líbit, ale vím, že je to právě špatně. Možná jsi na toho dědka byl až moc drsnej, ale začal si on a příště si to už nedovolí a to by bylo fajn. Asi se tebou budu muset alespoň částečně inspirovat v boji se svým zlým sousedem-důchodcem, ohledně kterého jsi mi tu už radil v jiném tématu:)
25. Říjen 2006 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
c (anonym)
A to ještě nemluvíte o tom, co se děje v domovech důchodců! Moje babička tam v srpnu nastoupila, hned od začátku měla konflikty se spolubydlící, která jí dělala různé naschvály, jako třeba že v noci pravidelně pouštěla televizi zatímco ve dne spala. Po tom, co babičku dvakrát fyzicky napadla, museli babičku přestěhovat na jiný pokoj na jiném patře. Vůbec se mi tomu ani nechce věřit, že tohle se děje v domovech důchodců...
25. Říjen 2006 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
adam (anonym)
Pro Probera, nejsem studovaný člověk a komunisty nemám rád. Neodhadl jsi mě.Podle toho jak popisuješ jakým způsobem dokážeš vyřídit důchodce, tak toho zároveň na sebe dost prozrazuješ, chápu, že pro někoho to může být vzrušující, ale když se nad tím zamyslím, není to zdraví model a nemůžu s tím souhlasit.
25. Říjen 2006 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
True (anonym)
Stáří musíte brát s nadhledem. Ve stáří postupně "odcházejí" tělesné a mentální funkce a člověk se mění fyzicky i psychicky. Stáří je v podstatě nemoc a čeká to jednou každýho. Člověk už si neuvědomuje co dělá. Proto je dobrý to mít na háku a pokud možno ignorovat. Já osobně bych si přál, až budu starej a začnu vyšilovat, aby bylo legální se nechat utratit, přál bych si ránu z milosti....
25. Říjen 2006 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
prober (anonym)
díky Eliško, mám radost :) Ještě bych měl podotknout, že znám i staré lidi, kteří jsou jako sluníčka, vlídní, laskaví a je hřejivé se s nimi setkat. Ale aspoň tady v Praze jsou naprostá minorita. Bohužel. Asi hodně starých lidí neuneslo přechod do společnosti, kdy se každý musí postarat sám o sebe a nikdo (ani stát) to za něj neudělá jako dřív; to uznávám - takoví to mají těžké. Ale žádné osobní těžkosti a nesnáze nedávají nikomu právo terorizovat ostatní. Ani důchodcům, ani puberťákům.
25. Říjen 2006 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Naprostý souhlas s Proberem, taky znám i milé staré lidi, ale NIKDO z nich, dokonce ani vlastní babička nejsou z Prahy. Tady v Praze jsem snad příjemného důchodce nepotkala ještě nikdy.
25. Říjen 2006 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondro (anonym)
Probera úplne chápem a schva?ujem jeho ráznejšiu reakciu. On to nezačal. Je fakt, že starí ?udia vedia byť pekne hnusní, hádaví, sebeckí a nepríjemní. Celé roky si kladiem otázku, prečo sú to väčšinou ženy, aj keď jedovatý dedek je tiež známa skutočnosť, ale sú to väčšinou ženy. Bude to určite záležitosť endorfínov, adrenalínov, hormónov a bohvie čoho ešte, čo prináša vyšší vek. To by nám vedeli zodpovedať najlepšie psychiatri a psychológovia. Je to zlé ale, je to tak. Kto vie, ko?ko sa dožijeme my a ako príjemní budeme na staré kolená. Ale možno si to tí starší i uvedomujú a jednoducho nechcú byť nekonfliktní, chcú a potrebujú sa poštekať a na niekom vybúriť. Uvidíme, čo nám povedia naši vnuci.
25. Říjen 2006 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Ano,ano,pražští důchodci jsou asi ta nejagresivnější sorta v republice.Ti z menších měst a venkova zdaleka nejsou tak zlí.Píšete,jak jsou agresivní na mladé lidi.Ale zdaleka nejvíc si troufnou na malé a školní děti.Byla jsem svědkem toho,jak v téměř prázdné tramvaji dědek zvedl malé dítě -asi tak prvňáčka, ze sedadla s tím,že nemá co sedět.Samozřejmě se nás několik toho děcka zastalo,ale jak ten hulvát ječel,to bylo hrozné.Víckrátjsem zažila,že menší děti ty důchodci přímo terorizují.A pak by chtěli úctu ke stáří...Z jednání pražských důchodců bývám pravidelně v šoku a ukrutně mě vytáčejí,i když se vždy snažím těch slabších zastat.
25. Říjen 2006 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
důchodkyně (anonym)
ano, souhlasím. Všechny důchodce je třeba vystřílet, stejně nám jen užírají ze státního rozpočtu prachy! Co se starou bábou? Zastřelit! Zahajuji kamaň pro ochranu mladých, nemohoucích mladých, perspektivních jedinců, kteří tak krásně vítězí v boji se starouchama, hlavně ve frontách!
25. Říjen 2006 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Pro důchodkyni: Vážená paní, nikdo tu přece neřekl, že je třeba vystřílet všechny důchodce. Dokonce tu ani neřekl, že všichni důchodci se chovají špatně. Tak není třeba ironie. Ale uznejte, že ty příběhy co se tu objevili nejsou v pořádku. Nebo schvalujete aby důchodci bezdůvodně napadali a uráželi mladší lidi a dokonce děti? Nebo taky ve frontách u pokladen předbíháte, strkáte a najíždíte vozíkem na všechny mladší lidi a pokud se proti tomu někdo z nich ohradí cítíte se ublížená?
25. Říjen 2006 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Taky pro Důchodlyni: Ano, postřílet, a nejen že nám "jen užírají ze státního rozpočtu prachy!" ale taky nám tu vydýchávají vzduch, caramba!
25. Říjen 2006 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
s tím, jak vám najíždějí důchodci vozíkem do zad se setkávám i v Brně a taky jsem si říkla, že to dělají jen důchodci. Nevím, proč tak chvátají....
25. Říjen 2006 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Probera (anonym)
Proč do toho cpeš politiku, to jsi fakt úchyl nebo co?
25. Říjen 2006 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
True (anonym)
To Anče: A proč to prostě nenecháš plavat? Starý lidi už nad sebou mnohdy nemaj kontrolu, ale v podstatě je to neškodný. Stačí to ignorovat a odejít. Jsi mladá a nemusíš se tím tak zabývat. A nebo si taková citlivka? Přijdeš mi tak trochu jako dětinská stařenka :-) My mladý lidi jsme snad dost silný na to, aby nás nějaký žvatlání starých lidí nerozházelo.....a nebo se snad z teenagerů stali rozmazlený sračky?
25. Říjen 2006 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
True: no já asi moc silná právě nejsem, mě zkrátka to jak mi nadávala ta babča v tramvaji a pak jak mě nakopl ten dědek opravdu rozházelo. Ale samozřejmě vím, že jsou prostě starý a kolikrát už si ani neuvědomujou co dělaj. Takže jsem to taky ignorovala a prostě odešla jak radíš. Tady jsem si to potřebovala tak nějak vyventilovat, protože navíc tím jak vidím tu jejich zlobu okolo mě to fakt i mrzí. Ale jinak máš samozřejmě pravdu.
25. Říjen 2006 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mladí lidé se umí bránit,ale ne malé děti.Učím na 1.stupni a co myslíte,že je ráno pro děti z druhé třídy největší stres?Jízda MHD v Praze.Ne že by si snad někdy troufly sednout,ale důchodcům vadí i když tam jen stojí se školní taškou.Sprostě jim nadávají,že tam děti překáží.Myslím,že nejagresivnější skupina obyvatel v naší republice jsou důchdci z Prahy.
25. Říjen 2006 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
důchodkyně (anonym)
ano, souhlasím. Důchodce postřílet! Všude jen překážejí! Staré baby s těma tornama na kolečkách v tramvajích, ve frontách, v obchodech! Kdo jim má pořád uhýbat? Měli by mít natolik slušnosti, aby umřeli sami! Ještě abychom na ně vydělávali! Zastaňme se mladých, zdravých a dravých! tĚM PATŘÍ SVĚT
25. Říjen 2006 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
důchodkyně (anonym)
a všem vám mladým, co máte život před sebou, a překáží vám starci a stařeny, co se tak tak šourají a tím vadí běhu moderní doby přeji z celého srdce, abyste umřeli včas! Dokud jste zdraví a plní sil, nejlepe tak tři roky před dosažením důchodového věku. ( ať nemusí zse vydělávat na vás vaše děti... Dědova mísa :-((((
25. Říjen 2006 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Help (anonym)
Vážená stařeno důchodkyně,vy jste vůbec nepochopila,o co tady go.Tady lidé nejsou proti důchodcům všeobecně,ale proti AGRESIVNÍM důchodcům!!!!!!!!!!
25. Říjen 2006 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakabuši Kawasa (anonym)
Tak nečekejme na reformu-ZRUŠME DŮCHODY ÚPLNĚ! Naší ekonomice to jen pomůže. Buď se o staré rodiče můžou starat jejich děti. To bude motivovat mladé lidi aby si děti pořídili, aby až jednou budou staří, aby se o ně někdo postaral. Český národ tak přestane postupně vymírat. Další možnost by bylo spoření do penzijních fondů. Prostě ať si každý celý život spoří, aby měl dost peněz na stáří. A kdo spořit nechce, tomu se to krutě vymstí. Takový se půjde pást a basta fidly. Bude žebrat nebo vybírat popelnice. ČLOVĚK SE O SEBE MUSÍ POSTARAT SÁM. NE NATAHOVAT RUKU A STÁTE DEJ, DEJ....!!! To bychom to daleko nedotáhli. Proto navrhuji-ZRUŠIT DŮCHODY ÚPLNĚ.
25. Říjen 2006 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Netahajte sem sociální politiku,nedělejte z toho politické téma!Tady nejde o důchody,ani o všechny důchodce,ale jen a jen o AGRESIVNÍ důchodce!Tak tu nezamlouvejte původní téma,které se týká AGRESIVITY některých důchodců.
25. Říjen 2006 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Vy jste lidi ale taky pekne agresivni, vsimli jste si toho? ;o))
25. Říjen 2006 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Zachariáš (anonym)
Poslouchej ty jeden Jakabuši Czurakowskij, jsi pěkný vůl a podívej se do zrcadla.....a jdi do školy k "proberovi". Ten je aspoň moudrý a líbí se mi, jak z blbým dědkem vyběhl.To téma je ale o agresivitě a pokud je mladý muž agresivní tak je vlastně také děděk. Ale znám také příjemné dědky věkem. Agresivita se rodí z jídla, pití a také z vlastní cesty bez Boha. Ego a agresivita si podávají ruce a tak staří zatrpkli komouší a někteří estebaci, kterým nevyšel královský důchod. Setkat se s blbem a ještě agresivním je horší, než se setkat s medvědici, která má mladé.....o))))
25. Říjen 2006 - 22:51

Stránky

Přidat komentář