283 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ahoj, mám kamarádku a ta trpí agorafobii. Miluju jí a ona mě. Jenže náš vztah je jen trápení, protože nemá odvahu se se mnou sejít. Nevím čeho se přesně bojí, ale prostě to nedokáže. Rozhodně jí kvůli tomu nechci opustit. Stále jí řikám že jsem s ní, že s tim budeme bojovat spolu. Já osobně si myslím že když se sejdeme sami dva na klidném místě, tak už to bude v pořátku. Ale mi spolu nikdy nebyli venku a to od sebe bydlíme 5 min. Prosím pomozte mi. Nevím jak jí mám pomoci a zároven tím pomoci i sobě. Děkuji za odpovědět
12. Prosinec 2006 - 10:17
monika (anonym)
Michale, velmi dobře znám její pocity. je to jen o tom, že se bojí, aby před tebou nedostala záchvat a tím se neznemožnila.
12. Prosinec 2006 - 13:53
Návštěvník (anonym)
Michale, pokud se vaše přítelkyně nebude léčit, bude se její stav pouze zhoršovat. Já si na začátku léčby zařídila záchvate´m příjezd lékařky domů a okamžitý převoz na psychiatii s pobytem téměř ročním. Učili mě v mých 32 letech znovu žít, chodit ven, najít vhodné léky a příčinu problémů. Je to už 13let, co se léčím, ale funguji. Jsem v invalidním důchodě, ale naštěstí mám muže, který se mnou denně chodí ven a plánuje program v blízkém okolí. Prvních pár let jsem mimo léků u sebe nosila ampulky Rivotrilu, který při vypití působí rychleji, než léky a mám v kabelce napsáno, jakou pomoc potřebuji, když jsem sama a přijde prudká ataka. Jsou to berličky a každý si musí najít tu, která mu pomůže i když pro ostatní vypadá opravdu jako blázen. A je důležité vykašlat se na okolí, protože to vám svazuje nohy. Znemožnilo se už tolik lidí, tak bude o jednoho více, když se to nepovede. No a? Vaše přítelkyně si musí uvědomit, že se svět nezboří. Kvalitního psychiatra a psychologa potřebuje okamžitě, jinak její život bude peklo nejen pro ni, ale i pro lidi, kteří ji mají rádi. Marcela
11. Únor 2007 - 12:33
ama.ja"seznam.c (anonym)
Tak jsme z toho venku, udála se od té doby 4/05 spousta věcí. Posun - přestěhování, zaměstnání, cestování, žádné obavy v noci ... užívá lék, teď si nevzpomenu na název 0-0-1. Na počátku náhlých pozitivních změn bylo několik impulzů. Maja
9. Květen 2007 - 12:55
X (anonym)
No než pujdete k psychiatrovi pro SSRI a nedejbože nerol či podobná...možná by jste si mohli trochu počíst o vlivu anaerobních vnitrobuněčných infekcí - jako jsou např. chlamydie pneumoniae na hladinu neurotransmiteru serotoninu a melatoninu v mozku. blíže in: http://www.chlamydie.info/
9. Srpen 2007 - 23:34
Mirka (anonym)
Ahoj všem, kteří mají potíže s agorafobií, nemáte někdo nějakej vyzkoušenej fígl, kterej Vám zabírá, když je Vám špatně, samozřejmě kromě léků, břišního dýchání atd., díky všem M.
28. Únor 2008 - 21:30
Katka (anonym)
Ahoj.Před čtyřmi lety jsem se začala léčit s agorafobií.Doktorka mi nasadila antidepresiva.Od té doby jsem vystřídala asi pět různých druhů.teď beru Apo-parox, deně jen 0-0-1.Ale pořád se toho nemůžu zbavit.Nevíte někdo prosím o nějakém dobrém doktorovi který by mi pomohl? Četla jsem o panu Praškovi,ale prý je těžké se k němu dostat?? Za každou radu moc děkuju.
11. Březen 2008 - 13:44
Pavla (anonym)
Kolik máš roků a kde bydlíš, Katko? A co jsi brala za antidepresiva? Pavla
11. Březen 2008 - 13:49
Lenka (anonym)
Ahoj Katuš já prozměnu beru Neurol SR ale jen po jednom ráno a večer a dotoho Coaxial taktéž tak.Mě celkem i pomáhá sezení u psychologa.Spojení psychiatra a psycholga není špatné ikdyž každému vyhovuje něco jiného.Jsem z nejhoršího venku,zvládám věcikteré pro zdravého člověka jsou úplně normální.Jsem schopná si sama vyřídit věci na úřadech,nákupy a vydržet venku i skoro 2 hodiny což pro zdravého je normál ale pro nás s Agorafobií úspěch.Držím palečky a hlavně se tomu moc nepoddávej pak se to ještě zhoršuje.
22. Březen 2008 - 16:19
Vendula (anonym)
Ahoj agorafobici/čky, uděláme si stručný a jasný přehled jak na tom jsme? Co Vy na to? Já začnu: Vendula,Prostějov,25 roků,nepracuji,beru Seropram a Neurol. Tak, prosím, kdo bude další . . . :-)
4. Duben 2008 - 23:55
Pavel (anonym)
Čauky, to je dobré :-), takže já - Pavel,Jihlava,29 roků,nepracuji,beru Zoloft a Neurol.........
5. Duben 2008 - 18:46
Hanka (anonym)
Ahoj Hanka 52,restaurátorka a uč.SS,pracuji v atelieru,beru Seropram a Ansilan,mám to od 25let s pauzama,,,,,,,,,,,,kdy je třeba několik let skvěla,pak zase ne,MHD ani omylem,Tesca apod.také ne
5. Duben 2008 - 19:06
Lenka N (anonym)
Ahoj já beru Neurol SR A Coaxil.A agorka tak ta mě zlobí asi 7 rok taktéž s pauzama.Je období kdy funguji na 100 procent a pak útlum.Nyní bez práce v částečném inval.důchodě ale to i skrz plotýnky.Jinak zvládám s pomocí doprovu vlak i autobus a nevadí mi auto. jinak obchody,úřady a město sama.Ale to díky sezením u psychologa
7. Duben 2008 - 14:40
Hanka (anonym)
Takže koukám,že největší bábovka jsem tu já
7. Duben 2008 - 18:07
Romana (anonym)
Ahoj,je mi 26 let,beru parolex a atarax.Snažím se pracovat,ale kousek od baráku....jinak nic moc.S doprovodem zvládám skoro cokoliv,ale sama ani prd.
7. Duben 2008 - 18:12
Lenka N (anonym)
Ahoj Hani proč by jsi jako měla být bábovka?Pokud nemáš zkus sezení s psychologem.Ale počítej stím že to bude chtít čas a trpělivost.Neházej flintu do žita i já ty stavy měla a z nejhoršího jsem venku.Držím palečky a nevzdávej to,bojuj a neříkej že jsi bábovka.Ahojky
7. Duben 2008 - 21:28
Hanka (anonym)
Lenko N,víš ono to mít 25 let s pauzama je dost dlouho,mám psychologa,mám psych.jsem z lékařské rodiny a poslední rok se v tom plácám...............
7. Duben 2008 - 21:30
Lenka N (anonym)
Tak to je mi moc líto.Přeji ti aby jsi se ztoho nějak dostala alespoň do optimánlního a snesitelného stavu.Já nemít tu mojí vyloženě pozlacenou kamarádku asi bych na tom byla hůř.Pomáhá mi jak se dá ale jen tehdy když někam musím a zrovna nemám svůj den.Jinak se snažím sama ikdyž to jde ztuha.Na rovinu ve čtvrtek jsou třídní schůzky a to mimo město.Jak jsem psala vlak i autobus nezvládám bohužel.Ale cestu autem tak ta mi nedělá problém.To je paradox co?Závidím jedné známé ta Agoru měla a to jsem se dozvěděla nedávno a už pár let má klid.Jak já jí závidím.Funguje bezproblémově,chodí cvičit,jezdí na kole atd prostě by do ní člověk neřekl že něčím takovým prošla.Snad se i nám jednou zadaří.Držím všem tu palečky co se stouto nemocí potýkají a lidi přece té mršce nedáme šanci aby nás dostala úplně no ne?
8. Duben 2008 - 15:43
Lenka N (anonym)
Jo abych to upřesnila ten vlak a autobus nezvládám úplně sama,za doprovodu jo ale bohužel si musím na cestu vzít lék.Ahojky
8. Duben 2008 - 15:46
Návštěvník (anonym)
Já taky:-(
8. Květen 2008 - 2:03
lenka (anonym)
potřebuji poradit mam agorafobii nemužu vycházet ven protože dostanu uzkostný záchvat
2. Říjen 2008 - 12:03
Hanka 1 (anonym)
Lenko bereš AD,sama se z toho nedostaneš,psychiatr,psycholog,terapie,a pomalu zkoušet dál a dál od domu
2. Říjen 2008 - 13:37
Hanka 1 (anonym)
Leni ,trpím agorafobiíí,několik let,je to dřina,sama zmůžeš hodně,ale ne uplně vše.Dotazy ráda zodpovím.
2. Říjen 2008 - 14:22
Pajka (anonym)
Lenko, musíš ven. Musíš s tím bojovat. Je to strach v Tobě. Každý den se přinuť a každý den přidej nějaký metr na víc a za každý takový výkon se odměň. Když nevyjdeš, odsoudíš se k domácímu vězení. Doporučuju Ti stránky www.lundbeck.cz - sekce pro veřejnost a taky www.diagnozy.cz si přehraj dokument o agorafobii. Sama se s tím budeš těžko rvát. Bylo by dobré, kdyby Tě z počátku někdo blízký doprovázel. A taky pokud se neléčíš u odborníka, tak by to chtělo zejména psychoterapii, dopručuju dobrého psychologa, případně psychiatra, který zváží, jestli potřebuješ úzkost potlačit pomocí léků. Dlouhodobá úzkost je nezdravá, nenechávej to tak. Navíc agorafobie má tendenci člověku zužovat životní prostor na minimum, proto je potřeba s ní zatočit co nejdřív. Bud trpělivá a nezoufej si, když to nepůjde jako po másle. Hodně zdraví, štěstí a odvahy bojovat!!!
2. Říjen 2008 - 15:48
LENKA (anonym)
HANKO PROSÍM TĚ CO JE AD?MUŽEŠ MI PORADIT CO DĚLAT KDYŽ DOSTANU VENKU ZACHVAT JESTTLI NEZNAŠ NĚJAKOU FINTU VTOM OKAMŽIKU
3. Říjen 2008 - 7:04
lenka (anonym)
Pajko mám psychiatra ipsycholožku léčím se už 5 let mam 4 letou dceru a pořád to nejde už jsem se naučila ujít sama asi 100m dostala jsem na to i invalidní duchod ale cítím vuči mé rodině že jsem pro ně zátěž protože se o všechno musí starat manžel i když mi nikdy nic nevyčetl ale připadám si k ničemu .Je to super když si o tom mužu sněkým psát kdo to prožívá na vlasní kuží jako já .Mnoho lidi v mém okolí si myslí že jsem jen líná a vymyšlím si.Díky za podporu.
3. Říjen 2008 - 9:19
Návštěvník (anonym)
to lenka: nic ve zlém, ale asi ti agorafobie je v něčem dobrá. to je pohoda, když se manžel o tebe stará a máš důchod, vid. víš, ono kdyby to tak nebylo, tak byses musela postavit na vlastní nohy, bylo byto kruté, ale myslím, že bys to zvládla. tím neříkám, že nemáš problémy: věřím ti, že máš uzkosti, ale ty jsou udržované nadměrnou péčí tvého okolí.pět let se léčit u dvou odborníků a nemít moc výsledků svědčí bud o tom, že ti to vyhovuje nebo o tom, že to nejsou takoví odborníci. ráda bych ti pomohla při expozicích, o víkendu mám času dost. odkud jsi?
3. Říjen 2008 - 11:16
Návštěvník (anonym)
Zajdu k doktorovi a řeknu mu,že mám agorofábiju ať mě dá důchod-seru na prácu:-)
3. Říjen 2008 - 11:38
Lenka (anonym)
Nevím komu odepisují ale je to osoba která nikdy tuto nemoc nezažila protože by nenapsala takovou blbost
3. Říjen 2008 - 13:11
Natura (anonym)
Mám jednu takovou kolegyni, co na všechny psychické problémy ostatních říká: "To je blbost. Na všechno je nejlepší lék pohyb, práce, a nemáš čas myslet na blbosti." Kolegyně je poněkud hrubšího zrna a na ni to možná funguje. Něco jako empatie a jemné cítění je jí cizí a tak třeba mou soc. fobii považuje za výmysl, který se dá normálně překonat. Stejné je to s Agorafobií (což je jen horší stadium soc. fobie), depresemi, apod. Všechno by řešila pohybem, prací, silou. To možná pomůže na chvíli zapomenout. Ale problém to nevyřeší. Jednoduší lidé žijí jednoduchý život a mají jednoduchá řešení. Ta však fungují zase jen u takových jednoduchých lidí...
3. Říjen 2008 - 13:50

Stránky

Přidat komentář