Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
117 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Advent

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
kokrouč (anonym)
Protože si myslím, že tyto stránky jsou určeny přede vším ke komunikaci a k vyjádření vlastních radostí i bolestí, chci všem, kteří si na toto téma kliknou, popřát klidné a spokojené vánoční svátky a hodně osobních úspěchů a mír v duši do roku 2004.Chtěl bych vám říct, že jste mi nějak blízcí, byť třeba jen když tyto stránky otevřu, ale myslím-li na kohokoli, s kým tu diskutuju, musí i jemu patřit moje sváteční myšlenka. Zdravím a pozdravuju !
18. Prosinec 2003 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavá a přejí (anonym)
Hezké a veselé Tobě taky :-)))
18. Prosinec 2003 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Voňavé svíčkystříbrný měsíční dechvzpomínky z dětstvínaději v půlnočních snechsklenice vínaa někohos kým je chcete pít...to k vánocům Vám přeju...jo, a vlastně ještě smích :-)
18. Prosinec 2003 - 14:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Klidné a pohodové prožití svátků vánočních,hromadu úsměvů a milých pohledů pod stromečkem,pevné zdravíčko,stálé štěstíčko a lásku ve Vašich srdcích v novém roce přeje Abby
18. Prosinec 2003 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Take mi tyto stranky tak trochu prirostly k srdci a urcite mi zase trochu otevrely oci. Chci vam vsem take poprat vse nejlepsi v novem roce. Hodne zdravi, stesti, lasky, pohody, dobrych pratel a taky trochu tech penizku :-)
18. Prosinec 2003 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Somfy (anonym)
Ahoj, také mi tyto stránky zpestřují jinak plný stresový pracovní den, takže také přeji všem krásné Vánoce plné klidu a odpočinku a do dalšího roku jen to nej.
18. Prosinec 2003 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Blahopřeju, kokrouči, podařilo se Ti založit stránku, kde jsou spolu v míru a pohodě lidi, kteří spolu v jiných tématech "bojují". To se mi líbí, jen lituju, že se to nepodařilo mě :-). fakt dobré
18. Prosinec 2003 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Taky přeju všem krásný svátky a PF 2004!Jana
18. Prosinec 2003 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lep (anonym)
Mejte vsichni bajecne svatky, odpocinte si, snezte kupu cukrovi a at vam Jazisek neco mileho prinese! Stastne a vesele!!! :))))
18. Prosinec 2003 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
FFranka (anonym)
Kokrouči, díky :) I tobě všechno krásné a příští rok ať máš takový jaký si ho uděláš, i když to nečekáš.Ty Vánoce...Takový zvlášní časTakový zvláštní dobaUvědomuji si,že jsem milovala...a i když to skončilovím, že přijde znovaten zvláštní čas,ta zvlášní doba.Víme to oba...?Krásné vánoční časy, FF
22. Prosinec 2003 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Zásluhou včerejšího anonyma se dostaly zase po dlouhé době do popředí tyto krásné poetické stránky. Před začátkem letošního adventu zdravím všechny, kteří sem před pěti lety psali, chtěl bych být v duchu s nimi a pozvat i další pohodové lidi.
28. Listopad 2008 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
JANINKA (anonym)
Ráda bych se zeptala, co znamená slovo ADVENT pro nekřestany????
13. Prosinec 2008 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Pro mě znamená advent hrůzu a děs z přicházejících vánoc.
14. Prosinec 2008 - 6:04
Obrázek uživatele Návštěvník
JANINKA (anonym)
Aha, takže je jasné, že jsi nevěřící co? Škoda....jinak bys advent prožíval nádherně!
14. Prosinec 2008 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Ono je to i v rámci křesťanství trochu širší. Má to být doba zamyšlení, nápravy a odčinění hříchů ("připravujte cestu Pánu"), žádné zábavy, tancovačky, spíše střídmost ve všem, něco jako postní doba před Velikonocemi. To jsem si ale uvědomil pořádně až v dospělosti. Advent pro mě totiž od dětství byl dobou nesmírné radosti, těšení na Vánoce, prvního sněhu, dávno toužebně vyhlíženou dobou dlouhých večerů, Mikulášů, starých lidových zvyků, tajemných příhod a lítání po ulicích s baterkami ve tmě. Když bylo po vánočních prázdninách, i když se zdánlivě nic nezměnilo - ta atmosféra byla najednou pryč...
15. Prosinec 2008 - 0:11
Obrázek uživatele Návštěvník
JANINKA (anonym)
Ano, souhlas s Danem :)
17. Prosinec 2008 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
EZO TV (anonym)
Dala jsem si práci a 2x volala na Ezo TV. Jednou v pátek večer když tam jsou asi od půlnoci ty soutěže za pěníze a pak ještě jednou abych se zeptala. Jednou jsem se dovolala paní Marcele a zeptala se na otázku, celkový čas za hovor od vytočení čísla až po položení otázky je 11 minut!!!! čili jsem za otázku měla platit 770kč(70 kč za minutu). Po druhé jsem nechtěla čekat a tak jsem po uvítací znělce a kecech na prodloužení hovoru (cca 3 min) se nechala připojit mimo studiu, oni to nazývají "okamžité spojení" kde mě asi 3x přepojovali na někoho jiného. Po 9 minutách jsem se dovolala neprofesionální kartářce, snad byla i opilá a dočkala se jakžtakž nějaké souvislé odpovědi. Nicméně za první hovor jsem neplatila 770kč tak jak jsem měla ale 890kč....nevím proč a za druhý 9 minut dlouhý jsem měla platit 630kč. Nicméně jsem platila 930,- když jsem volala svůj dotaz na ezo tv co to je za drzost atd tak mi bylo řečeno, že za rychlo připojení! (které trvalo přes 3 minuty) se účtuje automatický příplatek 300Kč!!!! Což nikde na obrazovce nebylo napsaný. Docela by mě zajímalo zda má někdo podobné zkušenosti? Uvažuji o tom, že je dám k soudu?! Ostatní varuji: NEVOLAT DO EZO TV A NECHODIT K LIDEM CO TAM ÚČINKUJÍ!
20. Leden 2012 - 3:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
S novým adventem moc pozdravuji své dávné známé - Janinku a Kokrouče. ? A samozřejmě i další diskutující!
10. Prosinec 2012 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozarka (anonym)
Vite vubec jaky je puvod slova Advent? Vznikl nepochopenym prekladem Bible do latiny. Ma to byt druhy prichod Jezise, ale nema tam byt spravne slovo advent, ale parousia, nejde jenom o prichod, ale o pritomnost... A co ma Jezis spolecneho s vencem a svickami? Bere vam to hlava? Mne ne... proc slavime neco, cemu nerozumime?
16. Prosinec 2012 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Rozárko, já tedy jsem se o advent vždycky zajímal a tu dobu jsem už v dětství intenzívně prožíval (jména světců, texty evangelií jednotlivých nedělí), ale adventní věnec jsme v rodině neznali - prý to sem přišlo až v nedávné době (slyšel jsem, že z Německa). Jinak proti tomu nic nemám - 4 svíčky postupně rozsvěcované = 4 adventní neděle; myslím, že by se mi to jako klukovi taky líbilo. Kompletní latinský překlad bible (z řečtiny a hebrejštiny) revidoval nebo upravil sv.Jeroným; byl dokončen asi roku 404 (od 13.století je znám pod názvem "Vulgata"). Co se týče adventu samého, něco tady mám - najdu a kdyžtak dám vědět.
17. Prosinec 2012 - 0:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Rozárko, tak jsem to našel. Není tam ani parousia, ani druhý příchod Ježíše Krista ani jeho přítomnost, jen stručné: Adventus (lat.) = příchod.
17. Prosinec 2012 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozarka (anonym)
Rozárko, tak jsem to našel....Diky dane, Vulgata neni z nejpresnejsich Bibli, sezen si lerpsi preklad, ale diky za uprimne hledani.mZkus od nekoho, at Ti ukaze co je v originalu Werscota a Horta, svetove uznavany recky text Bible
8. Leden 2013 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozarka (anonym)
Rozárko, tak jsem to našel....Dane, latina nei mustr, jdi do rectiny, v te byl napsat NZ, svetove uznavany je preklad Wescota a Horta
8. Leden 2013 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
ctete Bibli v puvodnych jazycich, nebo si vezmete interlinear, meziradkovy preklad, at vidite, co tam je. Latinsky preklad uz je velmi spatvarena Bible
9. Listopad 2013 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Katae (anonym)
Voňavé svíčky stříbrný měsíční dech vzpomínky z dětství naději v půlnočních snech sklenice vína a někoho s kým je chcete pít... to k vánocům Vám přei ...jo, a vlastně ještě smích :-)
28. Říjen 2015 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
advent neni presne slovo, JK je pritomen, neprisel na advent Slova ‚příchod‘ a ‚advent‘ vyjadřují především představu, že se něco přibližuje k nám, představu pohybu směrem k nám; ‚parousia‘ znamená ‚bytí s námi‘ bez ohledu na to, jak k tomu došlo. Význam prvních dvou slov končí příchodem; význam třetího slova příchodem začíná. První dvě slova vyjadřují pohyb, třetí slovo vyjadřuje klid. Časový úsek, v němž činnost vyjádřená prvními slovesy trvá, je omezený, může to být jen okamžik; čas související se třetím slovem je neomezený . . .
22. Říjen 2016 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
Jake narozeni? Vis kdy se JK narodil? Urcite ne na obdobi babylonskeho svatku Slunce, v prosinci. JK zemrel 1. dubna ve veku 33 a pul. Peipocti si pul roku a mas, kdy se narodil. Do 4. dtoleti krestane zadne Vanove neslavili, az smichanim krestanstva s pohanstvim, po Nikajskem koncilu, riman Konstantim, tuto viru v slunce prejmenoval na svatek narozeni JK, aby stary svatek pohanum zustal a krestani meli duvod se pripojit
22. Říjen 2016 - 18:50
Obrázek uživatele Steve
Steve
Jake narozeni? Vis kdy se JK...Rose, neprud' laskavě jo? Je úplně jedno kdy se na den přesně narodil ... stejně se to neví přesně ani dnes. Když slavím narozeniny +- kolem jindy, tak mě to taky nevadí - jde o úkon, připomínku, oslavení. Troubo, houby sejde na přesnosti dni, nebo chceš snad i hodiny a minuty?
23. Říjen 2016 - 1:31
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
v Bibli existuji asi 3 zpusobi jak vypocitat kdy se narodil Jezis, vzdy to vychazi na zacatek rijna... Jinak se podivej na puvod vanoc a pochopis. Vybec slaveni narozenin u zidu byl odporny svatek, takze utrum. Nikdo to v Bibli neslavil, jenom pohane. Jednou je tam faraon a pak Herodes. Vzdy to skoncilo vrazdou
24. Říjen 2016 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
Když budete chvíli pátrat, zjistíte, že Vánoce nemají svůj původ v pravém křesťanství. To uznávají mnozí učenci z různých náboženských denominací. Není tedy nijak překvapivé, že roku 1647 Cromwellův parlament v Anglii prohlásil Vánoce za den pokání a v roce 1652 jejich oslavu postavil mimo zákon. V letech 1644 až 1656 se britský parlament záměrně scházel vždy 25. prosince. Historička Penne L. Restadová uvádí, že „náboženský služebník, který kázal o Kristově narození, riskoval, že bude uvězněn. Kostelníci dostávali pokuty, když v době Vánoc zdobili kostely. Zákon přikazoval, aby obchody zůstaly během Vánoc otevřené, jako by to byly běžné pracovní dny.“ Proč ta tvrdá opatření? Puritánští reformátoři věřili, že církev by neměla vytvářet tradice, o kterých se nepsalo v Písmu. Rozšiřovali literaturu, která Vánoce odsuzovala, a mluvili proti nim ve svých kázáních.
24. Říjen 2016 - 9:30

Stránky

Přidat komentář