20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

adenom hypofýzy - komentáře

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
ftofl (anonym)
Všem, kteří se obávají ozáření LGN. Sám jsem jej absolvoval před pěti lety v Nemocnici Na Homolce. Jediná nepříjemnost je usazení stereotaktického rámu. Celá doba ozáření je závislé na velikosti adenomu.Já jsem byl přijat na ozáření v něděli, v pondělí se provedloí ozáření a v úterý jsem byl propuštěn domů. Jedinou pamatkou která během měsíce vymizela byly čtyři vpichy na lebce, dva ve předu a dva v zadní části. Na kontrole jsem byl po dvou letech na Homolce na magnetické rezonanci, nezjistilo se žádné ložisko po adenomu, v únoru 2011 jdu snad na poslední MR.Celý zákrom jsem absolvoval v plné narkoze, nebot jsem klaustrofobik a nezvádl bych MR.
18. Listopad 2010 - 13:50
Obrázek uživatele prdelka184
prdelka184
Všem, kteří se obávají...Dobrý den, chci se zeptat, jak jste se dostal na Homolku na gama nůž? Mám adenom hypofýzy cca 6x7mm. Je malý... Bohužel mě přes 4 roky den co den bolí hlava. Na MR a na neurochirurgii chodím do nemocnice do Střešovic. Tam mě operovat nechtějí.. zatím... Doktory totiž hlava den co den nebolí.. :-) jak velký jste měl nádor? a kdo Vás posílal na Homolku? Neurolog? Děkuju:-)
1. Duben 2011 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Dobrý den, chci se zeptat,...Mám ho taky,už roky.Taky malý,ale každodenních bolestí hlavy jsem ušetřená.Jen chodím občas na MR a každý rok na peritest,dr říkala,že pokud nejsou rychlé a velké změny,tak operace určitě ne.
1. Duben 2011 - 19:28
Obrázek uživatele prdelka184
prdelka184
Mám ho taky,už roky.Taky...Mě už teda před 4 roky zasahoval do očních nervů. Měla jsem rozostřené vidění. Všechno ze stresu. Když jsem pak byla v klidu, tak to bylo lepší, a trochu se změnšil. Taky chodím na roční kontroly MR a na endokrinologii. Bohužel jediný problém mám s tou denodenní bolestí hlavy. Kdy nemůžu normálně fungovat, chodit cvičit, jsem stále unavená. Zkrátka poloviční život. Doktorů na bolest hlavy jsem vystřídala už hodně moc. Bohužel bez úspěchu. Ale to je na dlouhé povídání.. Hlavně jak se k vám ti doktoři chovají... To je běs:-)
1. Duben 2011 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
únava ano-veliká.Mám normální dioptrie,ale ne rozostřené vidění kvůli ademonu.Ale vidění se mi zužuje a taky to kolísá sem-tam.Už si i peritest dokážu podle papíru s výsledky zkontrolovat sama.Zorné pole se mi zužuje a zase trošku rozšíří,ale nikdy není celé."krásně" poznám i bez peritestu na lesních cestičkách.jaknmile musím otáčet celou hlavou abych viděla do krajů,vím že je to horší.
1. Duben 2011 - 21:28
Obrázek uživatele prdelka184
prdelka184
únava ano-veliká.Mám...Já mám tu nevýhodu, že od dvou let jsem tupozraká na levé oko.. Takže mi perimetr nevychází moc dobře.. jen na to jedno oko... Na to levé jsem skoro úplně slepá.. Doktoři to zanedbali. a nebýt toho, že jsem před 4 lety zkolabovala, měla jsem ve 26 letech náběh na mozkouvou mrtvici, tak bych o adenomu vůbec nevěděla. :-) Takže je to se mnou takový veselý:-) jen bych se chtěla zbavit bolestí hlavy, které mi ničí život. A ty doktory na ambulancích bolestí hlavy jsou k smíchu. Při první návštěvě vám řeknou že to není migréna, při druhé vám napíšou léky na migrénu a když si je vezmete, tak je vám hrozně zle. a při třetí návštěvě vám píšou antidepresiva, při kterých vám selhávají ledviny a pomočujete se... a možná to prý pomůže... ty jsem teda brát nezačala.. nemohla bych chodit do práce, zkrátka nic.. a další doktorka vám chce píchat hormony aby vás zbavila bolesti hlavy... a přitom ví, že mám adenom.. nemám k doktorům už moc důvěru... Už jich bylo tolik..
1. Duben 2011 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Dobrý den, chci se zeptat,...Jsem měsíc po operaci makroadenomu hypofýzy, měla jsem štěstí, že mě poslal neurolog na Homolku. Vše proběhlo bez komlikací. Vše začalo problémy s viděním, clonu před okem, špatné periferní vidění. Nikdy jsem o této nemoci neslyšela, takže jsem byla strašně vylekaná, když mi po CT vyšetření sdělila dr. na očním, že mám nádor v hlavě. Nerozumím tomu, proč nepošlou každého, kdo má tento nález na operaci, ale asi důvod je. Já bych to tedy v hlavě nechtěla mít.
14. Červenec 2012 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Jsem měsíc po operaci...mě Dr vysvětlila,že ademon má poměrně dost lidí,ani o něm nemusí vědět.Nemá smysl podstupovat operaci /podle mé Dr,špičkové endokrinoložky),pokud ademon nezpůsobuje větší problémy,nebo se dramaticky nezačne zvětšovat.Zvětšování odhalí kromě MR,nebo CT prudce se zhoršující peritest.Dokud se nic neděje,operace je rizikovější než samotný ademon.Je prý spousta lidí,kteří se o svém ademonu celý život nedozví.
14. Červenec 2012 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Jaké jsou ještě potíže,které mohou ukazovat na adenom hypofýzy? děkuji.
16. Červenec 2012 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Jaké jsou ještě...endokrinologické,falešná "laktace",zúžené vidění,bolesti hlavy...
16. Červenec 2012 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Laco K. (anonym)
Mne to diagnostikovali na základe problémov s očným videním na pravom oku. Následne ma poslal očný lekár na neurológiu, a potom na MR. Potom som absolvoval endokrynologycké vyšetrenie (12dní) v Ľubochni, kde mi zistili skoro nulové hormonálne hodnoty. hlavne kortizol- stresový hormón. Potom 4 mesačná liečba (Hydrocortizon a Euthyrox), no a teraz idem na MR ultra tenké rezy, a potom absolvujem operáciu v Nitre. Dúfam že to bude všetko OK..
2. Únor 2013 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
mimi (anonym)
Mne to diagnostikovali na...ako velky adenom mas
20. Únor 2013 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Laco K. (anonym)
RE: mimi Mal som nález o veľkosti 3x3x5cm. Momentálne sa zotavujem po operácií, operovali ma v NR 10.marca 2013. Operácia prebehla podľa plánu, mám 10cm rez nad ľavím okom v oblasti čela, celý zákrok trval skoro 6 hodín. V júni mám absolvovať kontrolné MR vyšetrenie. Zatiaľ sa cítim dobre, až na miernu slabosť.. Lieky stále beriem, po MR vyšetrení nastupujem znovu do Ľubochne na endokrinologické vyšetrenia, kde mi budú merať moje hormonálne hodnoty po operácií.
9. Květen 2013 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Dobry den.Pred 2 roky,me zacla z nicehonic bolet hlava.Silene bolesti,ze si myslite,ze vam praskne hlava,trvala mesic.Po mesici zmizela.Ted po 2 letech se ty bolesti objevili znovu ale intenzivnejsi a stale.Skoncila jsem v nemocnici 5 dni na kapackach.Po MR mi zjistili adenom hypofyzy.Vubec nevim ,co bude nasledovat
14. Duben 2014 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Dobry den.Pred 2 roky,me...Ahoj Luci,jsme na tom stejne...Nechodim na stranky pravidelne,ale jsi pripad jako ja i jmenovkyne,tak sem se chtela zeptat,jak ti je...Uz mas uecite vsechna vysetreni zasebou jako ja a tak nepotrebujes poradit,mozna aspon podporit..Drzim palecky. L.
1. Říjen 2014 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Mám za sebou dvě operace a jeden zákrok gama nožem na Hom. olce. To vše během sedmi let. Adenom mi způsobuje zhoršení vidění až téměř slepotu levého oka a bolest hlavy. Po každé operaci se mi uleví a opět dobře vidím. Jsem neskonale vděčná lékařům z UVN Střešovice neurochirurgům Dr. Netukovi a Dr.Masopustovi,za to, že tu ještě jsem a vidím.
11. Červen 2016 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
igor (anonym)
Mám za sebou dvě operace a...Som po operacií nádoru na hypofýze a po ožarení gama nožom a stále ma bolí hlava.Nevie mi niekto poradiť ako sa zbaviť boleti hlavy? Ďakujem za kždú radu.
12. Červenec 2016 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dusan44 (anonym)
Dobrý den, ctu vaše vzkazy po dlouhe době. Mam stejne bolesti, ale me jen hlava krk rameno prave strany. Unava, slabost motani. 2x operace, 3x pooperacni vytok moku. Reoperace se povedla až na po3. Ted je to 6.rok mam tam ještě 4mm.Gama nůž nedoporucují, ale protonove ano. Jenže hrozi slepota a další problemy. Nevim si rady. Bolesti budu mit stejne a riziko slepoty je velké. Vsem přeji uzdravení
13. Únor 2018 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Na bolesti hlavy zkuste kopretinu řimbabu - lihový výluh.Dáte 15 kapek,když se do půl hodiny bolest nezlepší,přidáte zase. Je to bylinka,můžete si ji pěstovat.
8. Listopad 2018 - 10:01

Přidat komentář