29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

CT

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj, prosím o informaci, co vše se dá zjistit vyšetřením CT mozku, cévy, roztroušená skleroza, nádor ...?? Díky
26. Duben 2002 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Barus (anonym)
Mohli byste mi nekdo poradit, kdyz bych chtela zajit na CT hlavy, zda mi to muj prakticky lekar predepise jen tak a nebude mit s tim zadny problem. Od virozy me huci v usich, zhorsil se mi zrak a mam problemy s dychanim. Diky B.
30. Leden 2006 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
CT předepisuje pouze specialista. Tvé nynější potíže CT nevyřeší, pokud nejsou přítomny organické změny.
30. Leden 2006 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Kolik stojí CT vyšetření celého těla, plně placené pacientem ?
29. Listopad 2007 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Karla (anonym)
Pokud bys chtěl vyšetření celého těla, muselo by se vypsat přesně co - páteř, slinivka, játra, močové ústrojí, mozek, prostě bylo by toho nepředstavitelně a dávka záření, které bys při tom dostal, by byla pro tebe asi také nepředstavitelná. Takže CT celého těla je jen teoretická možnost. A proč bys ho třeba potřeboval? Abys měl jistotu, že jsi zdravý? No, pokud by ses nepřipravil na následnou nemoc z ozáření, jelikož jsi živý organismus, můžeš onemocnět třeba za týden po tom CT. Takže pokud myslíš CT jako prevenci, nemá to smysl.
29. Listopad 2007 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
roxxynka (anonym)
Když někomu v patnácti letech ozáří CT vaječníky bude moct mít v následujícím životě děti?
7. Květen 2008 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Jednorázové ozáření by ti nemělo udělat v budoucnu vůbec žádné problémy.
8. Květen 2008 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Anne (anonym)
kolik stojí vyšetření CT celého těla
14. Červen 2009 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Anne Nejde ani tak o cenu, i když nebude zanedbatelná, teoreticky by se to dalo po částech dokonce i provést, ale jde o dávku záření, kterou by člověk při tom dostal a která by byla neúnosná.
14. Červen 2009 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
co jeto ct angiografie a jak se provádí
12. Srpen 2009 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
Chtěl bych se zeptat kolik stojí CT vyšetření hlavy (mozku) a mozkových tepen a následná diagnostika od lékaře, když to není na předpis ? Bolí mě už delší dobu hlava a nenašel jsem problém odkud by bolest mohla vznikat. Nezná někdo stránku kde je ceník vyšetření bez lékařského předpisu na žádost pacienta ?
9. Září 2009 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobry den, chci se zeptat, zda je mozne podstoupit CT mozku pri stimulaci vajecniku pred planovanym umelym oplodnenim. Jestli treba leky uzivane pro stimulaci nemohou nejak nepriznive ovlivnit pusobeni kontrastni (jodu) latky podane pri CT vysetreni. Dekuji
11. Září 2009 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
ota (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na toto.Podstoupil jsem vyšetření CT bederní páteře (cca 5 minutové).tentýž den přišla moje manželka do jiného stavu. (se mnou)Existuje nějaké riziko následků pro dítě?
26. Duben 2010 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka 19let. (anonym)
Dobrý den,našla jsem tuto stránku náhodou,ale když už tu jsem (mám roční holčičku,dřív jsem měla problemi z kolabsem, omdlívala jsem při jakekoliv většízátěži,nebo unávě ,vyčerpání a tak, jezdila jsem na vyšetření myslim na EEG, no takove to co blika a vi mate zavřene oči a tak, nic nezjistili, ale mam zatmění před očima moc často, občas omdlim, a je jen otázka času kdy omdlim na nevhodném místě třeba i z malou, v těhotenství jsem bylakaždou chvíli ve špitalu že jsem obdlela,(omdlívam tím zpusobem,že se mi zatmi před očima,omdlim,zesipu se na zem, až mě někdo probere chvilku nic nevidim ale slyšim,nebo naopak,pokažde je to jine,ale pamatuji si že mi bylo špatně a že padam, pak mi je většínou zima,a jemně se klepu. (bolesti hlavy mam časte,ahlavně to zatměni,prostě tma a takove něco jak vybrace. (občas ještě beru magnesio,ale nevim, nezdá se mi že mi to pomaha, sem pořát nějaka slaba,zničena ,unavena, nevydržim stát někde na místě,hned bych padala. co mam dělat, co když mi něco je a nevim co,jak to zjistim,dřív než pozdě. mam holčičku a je mi sotva 19 chci sni byt dlouho.. prosím odepište mi na email lenika18@seznam.cz
27. Srpen 2010 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
záření (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se...Po styku s ionizujícím zářením, je možnost poškození genetické informace.
27. Srpen 2010 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
češtinář (anonym)
Dobrý den,našla jsem tuto...Příčin může být víc. Cévní původ, krční páteř, štítná žláza, CNS a řada dalších. U mě tyto stavy vyvolala tvoje znalost češtiny.
27. Srpen 2010 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
k (anonym)
Příčin může být víc....o to tu snad nejdene?o znalost cestiny
27. Srpen 2010 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
čtenář (anonym)
o to tu snad nejdene?o...No pokud musím luštiti a odhadovat co jest nám sdělováno, tak to jde o češtinu v první řadě.
27. Srpen 2010 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Igor (anonym)
Dobrý den, je mi 30 let a trochu se obávám nemoci z ozáření. Za svůj život jsem byl cca 11-12x na rtg - 3x páteř, 5x hlava, 1x ruka, 1x kyčle, 1x koleno(vždy několik snímků v rozmezí přibližně dvou let). Dále 4x CT hlavy. Bylo to dvakrát po dvou letech. Jednalo se o zlomeninu, křivou páteř a pár úrazů hlavy. Dříve jsem tomu nevěnoval pozornost, protože mne ani nikdo neinformoval o riziku a síle z ozáření CT, a tak jsem podstoupil všechna vyšetření, která mě naplánovali. Čím jsem ale starší, tak moje obavy se zvyšují. Někde jsem se doslechl, že CT je jako 70x ozáření RTG? Jaká je pravděpodobnost, že z toho celkového ozáření něco bude? Jsou moje obavy oprávněné? Kolik CT vyšetření může člověk "bez obav" podstoupit? Děkuji
23. Březen 2012 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Ahoj, je mi 52 let, bývala jsem štíhloučká a během posledních pěti letz mi obrovsky narostlo břicho a mám jakoby "míč" v oblasti žaludku. Žádné bolesti nemám, jen se nemůžu přes břicho ohnout. Jím zdravě, střídmě. Obávám se, jestli to není nějaklá nemoc, protože mám břicho vzhledem ke postavě opúravdu obrovské. Poradíte mi prosím někdo?¨Uvažovala jsem o vyšetření na CT, ale ke své lékařce nemůžu, protože zdravotní problémy nemám. Bylo mi řečeno, že s věkem přibívá na váze každý. .. Děkuji, Dagmara
2. Červen 2012 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Ahoj, je mi 52 let, bývala...Zajdi co nejdříve k praktickému lékaři aby tě poslal na příslušná vyšetření, důvodů může být několik,chce to vyšetření specialistou, to co popisuješ může být příznakem závažných onemocnění.
24. Červen 2012 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobrý den všem. Nedávno jsem byl na CT vyšetření, ale já blbec jsem nemohl ten prášek co se musí před vyšetřením polknout a musel jsem ho zapít trochou minerálky. CT proběhlo dobře jenom při prvním pokusu když jsem ještě neměl kontrastní látku strašně rozbolela hlava. Ukázalo se že hlava je v pořádku, ale teď mám strach jestli ten lok minerálky nemohl nějak ovlivnit CT protože často si třeba nepamatuji co se stalo včera a někdy ani nevím co dělám a někdy mne trochu škubne v hlavě. Té minerálky jsem se napil 2 hodiny před zákrokem a byl to jen malinký lok je to problém ?? Předem díky.
13. Říjen 2012 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
ct (anonym)
Dobrý den všem. Nedávno...Žádné obavy, pokud jste byl na vyšetření hlavy, tak minerálka vyšetření rozhodně ovlivnit nemohla! A ve smyslu, že by jste měl nějaký nález a minerálka ho skryla, už vůbec ne:-)
20. Říjen 2012 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Lela (anonym)
CT je vyšetření ze kterého nemusí být obavy. Jsem silný alergik před vyšetřením beru několik dní vyšší dávky kortikoidů, pak Dithiadem a reakce je minimální. Další vyšetření mám nativně(bez kontrastní látky).Takže i alergici nemusejí mít strach.
10. Prosinec 2013 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobry den chtela bych se zeptat kolik stoji ct plic placene pacientem,jiz dlouhou dobu ziji v UK a tady lekari maji na vse dost casu i na vysetreni.Uz jsem podstoupila vysetreni ruzna prevazne rengeny ale nic mi nezjistily,porad me boli na hrudi.Dekuju za odpoved
14. Březen 2015 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
CT (anonym)
Dobry den chtela bych se...Cena vyšetření je rozdílná v závislosti na tom, zda jde o nativní vyšetření (HRCT) či s podáním kontrastní látky. Nevím jak v UK, ale v ČR vám vyšetření nikdo na vlastní žádost neprovede, za žádnou cenu:-) Vždy je nutné aby o vyšetření rozhodl zodpovědný indikující lékař, každým vyšetřením obdržíte poměrně velkou dávku záření a právě na něm je aby zhodnotil, zdali přínos bude větší než případné riziko.
20. Březen 2015 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
už pár let mě bolí záda ve spodu. k doktorům jsem chodila ale ti mi prilis nepomohli - spiše mě rvali praškama proti bolestem. mohu si u neur.lekare vyzadat ct?
14. Prosinec 2015 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj prosím chci se zeptat..Podstoupila jsem CT vyšetření s kontrastní látkou do žíly po velkých bolestech břicha. Byla jsem tam všeho všudy cca 3 minuty.Dopředu mi řekli,že to mladým holkám nedělají rádi kvůli riziku těhotenství.Řekli,že příští rok dva kdybych chtěla otehotnet by mohl být problem.Chci se zeptat zda je problém jenom v otehotneni, nebo zda by mohl být poškozen i plod kdybych se teď o to pokoušela..děkuji předem za odpovedi
12. Prosinec 2016 - 10:43

Přidat komentář