57 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

14denní kojenec a nachlazení

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
František Očko (anonym)
Máme doma 14denního chlapečka a zřejmě ode mě se nachladil.Má rýmu a kýchá.Odsáváme hleny,ale za chvilku má zase plný nos.Jak dlouho asi taková rýma u kojence trvá?Je lepší mít ho v teplejší místnosti nebo ve vyvětrané a chladnější?Jsme z paneláku a na malého působí všechny panelákové vlivy jako je teplo a brutální suchý vzduch.U lékaře jsme byli,nepřikládá tomu velkou váhu,prý je to běžné.Snad to na něm nenechá nějaké trvalé následky jako chronická rýma nebo alergie.Jestli máte někdo podobné zkušenosti,prosím o radu,Děkuji.
20. Duben 2003 - 7:56
Obrázek uživatele Návštěvník
ronnie (anonym)
Františku, neboj. Moje nejmladší dcera dostala taky svou první rýmu ve dvou týdnech (má dva starší brášky, tak asi od nich). Od té doby byla už "nachlazená" asi čtyřikrát nebo pětkrát a žádné následky to nemá (je jí teď 9 měsíců). Suchý vzduch je nepříjemný, zkuste pověsit na postýlku namočené pleny nebo prostěradlo a podložte buď matraci nebo nohy postýlky tak, aby spinkal s hlavičkou o malinko výš než nohy. Odsávejte opatrně, hlavně před kojením, aby se najedl. A doporučuji zkusit nosní sprej Euphorbium, já ho mám uložený u odsávačky a automaticky, jak odsaju, stříknu malé do nosánku. Je to homeopatikum, takže to nevysušuje sliznice jako běžné kapky. A kdyby to bylo hodně špatné a nemohl pít, kápněte Nasivin pro kojence, ale nejvýš tak 2 - 3x denně.Držím palce, Ronnie
20. Duben 2003 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
František Očko (anonym)
Děkujeme moc,stále jsem vymýšlel způsob,jak přizvednout postýlku malému na straně u hlavičky,máme totiž elektronickou chůvičku Nanny,musí být tudíž podložka absolutně pevná a vůbec mě netrklo,že můžu přizvednout přední nožky u postýlky,takže ještě jednou díky,jdu to hned podložit a uvidíme.Odsávačkou odsávám jenom já a nemůžu přemluvit ženu,aby to zkusila taky,má strach,že Kubíčkovi ublíží.Jsem zvědavej,jak to bude dělat,až půjdu od zítřka do práce.Ale bude muset...Doufám,že to přejde do týdne,když už to týden trvá...Když dostává najíst,chrochtá u toho jako čuník,protože ten nosánek má uplně plnej.Doktorka o žádných jiných způsobech nemluvila,dala nám klasické modré kapky.Žena se zkusí zeptat,jestli se musí ty kapičky též předepsat na předpis.Fanda
21. Duben 2003 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
ronnie (anonym)
Kdepak, ty kapky, jak Nasivin, tak Euphorbium (pozor, to je sprej, ne kapky, ale u čtrnáctidenního mimina ještě nehrozí, že by sebou škublo tak, aby mu to člověk stříkl do oka), jsou běžně v lékárně bez předpisu.Ronnie
21. Duben 2003 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Františku,my máme teď poprvé rýmu a synovi jsou 4 měsíce.Doktorka nám také nic moc neporadila.Prý je to v tomto počasí normální.Koupili jsme kapky Nasivin vhodné už od narození a prsní mast Koalku.Koalku mu masíruju hrudníček a kapičky kapu 4krát denně.A na noc dávam kolem postýlky mokrou plenu kvůli vlhkému vzduchu.Odsávačku malej už nechce ani vidět.
4. Prosinec 2006 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
lucia (anonym)
Rýma Dobrý den, potřebuji poradit už si nevím rady. Trápí nás rýma a to 3měsíce. Narodil se v 36týdnu a pořád má rýmu, nic nezabírá ani kapky ani odsávání. Popotahuje a poliká hleníke, které potom vyzvrací. Dost se utoho trápí bolího bříško. Prosím dá se něco udělat aby už byl zdráv, třeba nějaké vyšetření. Naše doktorka nám dává jen kapky a zatím nic neudělala. Prosím o radu jsem už zoufalá Děkuji Lucia
14. Leden 2007 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
s. (anonym)
Na rýmu u tak malých dětí zabírají kapky nasivin,jediné nám pomohly.Poradil mi to lékař.
14. Leden 2007 - 18:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Dobrý den Lucko, nám se na rýmu osvědčila odsávačka hlenů připojitelná na vysavač. Zní to děsivě, ale je to účinné a bezpečné, ve vteřině prcka zbavíte hlenu, který nebude polykat a zbytečně se zahleňovat! Opravdu na ni nedám dopustit.
15. Březen 2007 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucia (anonym)
Dobrý den , nám se na rýmu osvědčila odsávačka hlenů připojitelná na vysavač. Zní to děsivě, ale je to účinné a bezpečné, ve vteřině prcka zbavíte hlenu, který nebude polykat a zbytečně se zahleňovat! Opravdu na ni nedám dopustit. Romana
15. Březen 2007 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
U malých dětí je nebezpečné již jen nachlazení!... Proto pořád kontrolovat a při zhoršení valit k doktorovi, u malých dětí i do nemocnice. U novorozenců kojenců probíhá vše s horším průběhem... A ten Näsivim můžete dát maximálně na kapesník a vytřít s ním opatrně nosánek. V žádném případě nestříkat !!!
16. Březen 2007 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Lucko, i já používám odsavačku napijitelnou na vysavač, je to hrozně rychlé,nedám na ni dopustit, i náše pediatrička doporučuje.
1. Duben 2007 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Nevim, proc nestrikat,ale ja jsem na doporuceni pediatra kapicky nasivin aplikovala a i jsem strikala nosni sprej Mar, je to morska sul,ktera zvlchcuje sliznici.
1. Duben 2007 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Moje dcerka měla ve dvou měsících rýmu a skončili jsme v nemocnici, protože se mi začala i dusit, jak nemohla dýchat a pusinkou to takhle malý dětičky ještě neumí. Taky jsem pravidelně odsávala, dávala kapičky, zvýšená poloha v postýlce a dostatečný vlhko. Opravdu není banální rýma u takhle malých dětí žádná sranda! Když vám dítě zmodrá v náručí, to je to nejhorší co jsem mohla zažít!
2. Červen 2007 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mám tříměsíční holčičku a má rýmu a trošku kašle, asi to chytla ode mě. Koukla jsem na vaše rady a moc mi to pomohlo. Mám dotaz, můžu stříknout do nosánku mořskou vodu Sterimar (je i pro kojence)? Připadá mi, že ta dávka je moc velká, máte s tím někdo zkušenost?
9. Říjen 2007 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
pokud kojíte, zkuste vytírat nosík mateřským mlékem na vatové tyčince. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to pomáhá. O Streimaru bohužel nevím nic.
9. Říjen 2007 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Petro, existuje mořská voda Humex, která je určená pro kojence, na aplikátoru je bezbečnostní kroužek, který brání tomu, abyste zarazila aplikátor moc hluboko do nosíku. Zpočátku mi jedna dávka přišla také velká, ale nebojte se, pokuste se jí aplikovat, kdyaž je dítě v sedu nebo polosedu, aby mu nezatékala do krku.(Výrobce doporučuje na boku, ale to my tak nějak nezvládáme:-))
14. Říjen 2007 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
S tím mateřským mlékem jsem taky slyšela, dala jsem čerstvé mléko do spreje do nosu a trochu jí stříkla, tak uvidím jak jí to pomůže.
27. Říjen 2007 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Mám dvouměsíční holčičku a před týdnem nám začala rýma.Paní doktorka ji prohlédla a říkala,že je v pořádku,jen tu rýmu odsávat,podložit postýlku a vytírat kapkama Nasivin pro kojence...Čtvrtý den se přidal chrapot a chvílemi jakoby ztrácela hlásek.Je to běžné u rýmy nebo mám opět navšítvit lékařku?Je pátek,tak kdyby se to mělo zhoršit...Je to naše první rýma.Děkuji za radu, popř.odpověd na email: macik.ka"seznam.cz
23. Listopad 2007 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
ala (anonym)
mam dvě děti to první bylo od mala nemocné a na doporučení dr.dávat nasivin a dnes 5letý kluk má poničenou sliznici.Druhé dítě má 3měsíce a jakmile slyším že má v nose soplík tak na doporučení jiné dr.vytírám převařenou vodou "schládlou ne horkou"a do dvou dnu je po rýmě ale asi když už to je hodně velká rýma tak ty kapky jsou si nevyhnutelné.
24. Listopad 2007 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Máme 2 týdenní holčičku a začala nám také "chrochtat" - jsme na vánoce u prarodičů, kde je teplota o 3´C vyšší, než máme doma a vzduch je dost suchý. Takže o virové onemocnění se asi nejedná, spíš o reakci na suchý vzduch.. Používáme kapky a hadičkovou odsávačku, a tu tehdy, když kojím. Malá tak u toho ani nemrkne.
28. Prosinec 2007 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
kuk (anonym)
Pokud je v místnosti příliš suchý vzduch bylo by dobré dát alespoň na noc na topení mokrý ručník.
28. Prosinec 2007 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Máme doma 3týdenního chlapečka a už v porodnici nám začal "chrochtat" A trvá to do teď. V porodnici i v poradně nám doporučili kapky z mořské vody. Ale nepomáhá to. Zkoušela jsem i odsávačku, ale nic jsem neodsála. Jsem už bezradná, protože mám strach, že to prcka trápí. Ale když usne, tak je po chrochtání, nejvíc to dělá u kojení.
1. Únor 2008 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jestli chlapeček prospívá, tak bych to "chrochtání" brala jako kosmetický problém. Miminkům se někdy vratí mlíčko - ublinkávají a někdy se trocha mléka dostane i do zadní části nosní dutiny a zaschne a pak při dýchání mohou vydávat různé zvuky. Odsát to z pochopitlených důvodů nelze - je to moc v zadu a odsavačkou tak akorát člověk dítěti poraní nosní sliznici. Pokud máš obavy zmiň se o tom v poradně, popř. zkus poradnu na stránkách laktační ligy. Ale pokud dítě není dušné, nepoští se při sání prsu, nebo není jiný závažný problém, tak bych si s tím velkou hlavu nedělala.
1. Únor 2008 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačabačka (anonym)
Katko,ahoj.Máme druhé miminko,teď jsou mu dva měsíce,tkže píšu z vlastní zkušenosti.Píšeš,žes nic neodsála...zeptám se možná hloupě,ale ucpala jsi malému druhou nosní dírku při odsávání?Já jen,že se na to dost často rádo zapomíná :) Jinak přeju brzké uzdravení,my v současné době taky chrochtáme.Kačabačka
1. Únor 2008 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
hedvika (anonym)
mam trimesicniho chlapecka a uz dva mesice ma rymu porad to v nem chrci a v noci chrape a kolkrat ani nemuze popadnout dech.lekarka ho poslouchala a na pruduskach nic nema.muzete mi poradit co s tim
17. Březen 2008 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ahoj Hedviko. Bohužel ti neporadím, ale mám stejný problém se svou 3-měsíční holčičkou. Na ORL zjistili, že má Stafylokoka, dostali jsme antibiotika, ale nic se nezměnilo. Takže tím to není.Už jsem z toho docela nervózní. Fakt nevíte někdo co s tím?
23. Duben 2008 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
My se s rýmou potýkali od narození. Jediné co pomohlo-zvlhčovačka vzduchu, chladnější prostředí-ne aby prckovi byla zima, lepší tepleji obléknout, ale vzduch aby byl chladnější, líp se mu dýchá. A pak jsme kombinovali kapky. Vždy před kojením odsát, kapnout nasivin pro kojence. A několikrát denně prostříknout nosík mořskou vodou. Sice je to hrůza, cpát do tak malýho dítěte kapky, ale malej se jinak nebyl schopný ani najíst. A pochopitelně zvednout postýlku, aby mu nestékali hleny do krčku. Pokud to bude trvat dýl, tak k lékaři, který udělá výtěry-pokud už byla přeléčená na stafylokoka, tak nevím. Klidně běž k doktorce znova, není to otravování, máš na to právo, přece jen je to tvoje dítě a je jasný, že máš strach. Mě uždoktorka považovala taky za hysterickou matku, připadala jsem si jak debil, vždy mi napsala kapky a nic neřešila. Pak jsem se naštvala, změnila lékařku a prásk, zjistili mi, že je malý těžký astmatik a alergik.
24. Duben 2008 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Naše Nelinka od narození taky při spinkání chrochtala, špatně se jí dýchalo. Má to jednoduché řešení - prokapávat nosík Libenarem, je to fyziologický roztok, takže ke sliznici naprosto neškodný. Poté odsát speciální odsávačnou na vysavač, má výhodu, že nemusíte zacpávat dítěti druhou nosní dírku.
24. Duben 2009 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Naše Nelinka od narození taky...Libenar vřele doporučuji !!!
29. Říjen 2009 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa (anonym)
mame 2oti denni holcicku a zacina psikat,chci se zeptat az prijde ta ryma jestli mam mit strach pokud zaspim z neceho.......nebo jde jen o rymu .....nekdo mi rikal ze dite se muze zadusit
4. Listopad 2009 - 1:59

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama