Reklama

00 euroGeeN - dieta dle DNA?

Honza (So, 9. 7. 2016 - 18:07)

To, že geny ovlivňují většinu proceců v lidském těle je nepochybné, ale genetika je velmi složitý obor. To, že umíme přečíst genom, ještě neznamená, že chápeme milióny kombinací a souvislostí. Problémem podobných metod jako je tato je snaha udělat výnosný byznys v oboru, do něhož jsou zasvědceny špičkové vědecké týmy. Zjednodušit tu metodu tak, aby ji byl schopen interpretovat výživový poradce, který si udělá jakýsi certifikát, který mu vydá hlavní garant v Česku, což je tělocvikář. Oni skutečně otestují 4 geny, mající vliv na metabolické dráhy, ty testy nejsou nikterak nákladné a stojí pár korun, ale závěry z nich zkrátka takto jednoduše v organizmu nefungují a interpretace je postavená na vodě. Zní to samozřejmě lákavě, že vám určí jaký jste typ a jakou živinu metabolizujete lépe či hůře a když vám ve finále doporučí jídelníček, který je zdravější než jste měli a současně se sníží příjem kalorií, tak nepochybně zhubnete, když za to chce někdo platit, proč ne. Horší na tom je, že na základě této jednoduché analýzy někomu doporučí, že by měl přijímat např. až 55% energie v tucích a tomu se dramaticky zhorší jaterní testy. S několika případy jsem se setkal. To už je hodně za hranou a zahrávání si s vlastním zdravým. Tyto metody, kdy vám poradce odříká naučených pár vět z manuálu a víc o genetice, biochemii, metabolizmu neví jsou bohužel stále více šířeny. Hlavní profit z toho má vlastník podobné fračízy nikoliv klient. Nechte genetiku, genetikům a výživu kvalifikovaným výživářům.

Jana (So, 25. 10. 2014 - 14:10)

Doporucuju přečíst si...Pro Luďka: pokud umíš číst, najdeš v té studii, že jídelníček se zohledněním genů je asi 3x efektivnější než bez této "zkopírované" analýzy. Můžeš mi uvést od koho ji zkopírovali, nenašla jsem nikoho, kdo by to nabízel. Navíc začali jako první již v roce 2011. Trochu mě štve ten český negativismus. A ta kalorická restrikce je tam jasně zmíněná jako součást úprav jídelníčku, to není nic objevného. Odlišnost je v tom přizpůsobení tvým genům. :)

! (St, 24. 9. 2014 - 22:09)

Takových diet ti můžu vymyslet za korunu pytel.

Pavlína (St, 24. 9. 2014 - 20:09)

Podle telefonátu s firmou by...Zadny profesionální výživový specialista se nedrží univerzálního jídelníčku, ale vždy ho uši je na míru!

Luděk (St, 24. 9. 2014 - 20:09)

Dnes jsem narazila na...Doporucuju přečíst si zahraniční servery, všichni maji jasno- zádný metabolick typ ale kaloriícka restrikce, takže analyzuji jidelmicek co mas ted a stáhnou ti kalorie. Zakon zachování hmoty nic jiného. Pokud umíš anglicky přečti si studii o kterou se opírá ta jejich okopirovana analyza

Jana (Po, 8. 9. 2014 - 15:09)

Absolvoval jsem roční péči jedné z poradkyň firmy eurogeen. Zhubla jsem 23 kilo, dnes bez obtíží sportuji, věnuji se dětem a jím zdravěji. Žádná mrtvá jídla. Byl to nejlepší způsob, jaký jsem mohla zvolit. Šla bych do toho znova, kdybyste se ptali. Ale nemusím, protože váha se mi drží pod 55 kg.

Petr (Pá, 5. 9. 2014 - 12:09)

Podle telefonátu s firmou by mělo jít o "určení metabolických typů". Ale nikoliv dotazníky jako dělá dr. Fořt se svými prodejci doplňků ve světě zdraví, ale skutečně v laboratoři z DNA. Když jejich poradce pracuje s klientem, používá k tomu výsedek analýzy. Proto jsou 3x lepší, neboť pracují s DNA. Dali mi kontakt na ověření účinnosti. Již jsem o tom několikrát četl, a zajímalo mne, v čem je ten trik. Prostě se nedrží jednoho návodu (každému stejný jídelníček), ale podle DNA to nastaví na míru. Mají i jakési vědecké studie z ameriky. Chtělo by to, aby napsal někdo, kdo už to vyzkoušel. Asi je to hodně moderní a není to pro "flákače", tak nemají tolik klientů jako Herbalife :)

euroGeeN (Út, 19. 8. 2014 - 18:08)

Zeptejte se některého z klientů. Budete-li chtít kontakt, zavolejte nám. Úspěšnost je podložena výzkumem Stanfordské university a velkými populačními studiemi EU. Vědecký základ je pro firmu významný, neboť kopíruje lékařské postupy (vždy podložené odbornými pracemi). Rozdíl oproti běžným postupům je zhruba trojnásobný. Nutriční genetika posouvá výživu o generaci dál (rozdíl jako mezi pevnou linkou a mobilem :). Rovněž dlouhodobost péče vám garantuje, že si za svými výsledky stojíme. Nebojte se vyzkoušet. Všechny dotazy vám budou otevřeně zodpovězeny předem.

Markéta F. (Út, 4. 2. 2014 - 17:02)

Dnes jsem narazila na článek o dietě dle DNA. Mělo by jít o něco jako metabolické typy, ale nikoliv dle krve, ale rozborem DNA. Údajně je to úspěšnější než běžné diety, protože geny si z minulosti pamatují, jaká strava jim vyhovuje.

Už to nějaká z vás vyzkoušela? Nechci naletět, tak se raději zeptám na zkušenosti.

Reklama

Přidat komentář