Zyprexa

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.3.2006 21:53 - Zyprexa

Uzivam antipsychotikum zyprexa. Je to lek proti schizofrenii. Nasadili mi ho psychiatri na zaklade psychologickyho vysetreni - zejmena Roschachova testu, kde mi vysla vyssi skala schizofrenie. Jinak jsem nemel takove ty klasicke schizofrenni potize jako hlasy nebo halusky....trpel jsem pouze uzkostma. Zyprexu uzivam 5 mesicu - postupne jsem snizoval davky, ale po uplnym vysazeni jsem mel problem se spankem. Ten zhorsenej spanek jsem mel uz behem uzivani zyprexy a zacalo to vlastne kdyz jsem ji zacal uzivat, ale nebyly takove jako po tom vysazeni. Jinak ty obtize se netykaji usinani, ale toho, ze se v noci casto probouzim. Ptam se teda jestli nekdo nevi neco o tomto "leku" nebo jestli s nim primo nekdo nema zkusenosti?

reagovat 26.3.2006 00:23 - Martin

Bral jsem Zyprexu asi 1/4 roku pak mi dali jinej lék. Cítil jsem po ni takovej ospalej a bez zájmu o věci v okolí. Taky jsem přbral asi 8 až 10 kilo. Mám diagnostikovanou schizotypní poruchu. O tom že z Roscharacha se dá diagnostikovat schíza ale slyším poprvé.

reagovat 19.4.2006 11:28 - Standa

Čau, Já už beru zyprexu 1 rok. Přibral jsem při léčbě 10 kilo. Ale spim hodně. První měsíce jsem spal Tak 11 hodin, teď spim tak 8-9. Co ti můžu poradit, hodně cvič přes den ale ne těsně před spanim, pak budeš unavenej, a měl by si spát dobře. Čau Standa

reagovat 4.9.2006 10:35 - martina

ahoj, začala jsem brát zyprexu před týdnem, protože se u mě objevila mánie, ale pořád to není dobré. beru ještě další léky na náladu a na uklidnění. mám sklon přibírat po lécích a už se mi dříve stalo, že jsem přibrala za 3 měsíce 20kg. ted? mám norm. váhu. mám hrozný strach, že zase tak přiberu, navíc mi hrozí hospitalizace. prosím někoho, kdo má podobné problémy, aby se mi ozval, alespoň pro povzbuzení a pochopení. děkuji předem.

reagovat 4.9.2006 11:25 - David

Po Zyprexe se hodně přibírá, já můžu doporučit dogmatil, ten je výborný a skoro netlumí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.12.2017 19:10 - Luděk

To se pleteš, někteří psychiatři rádi předepisují antipsychotika i na nespavost u mírnějších duševních poruch. Nebavím se o obvodních lékařích.

reagovat 31.12.2017 10:48 - Marie

Mně na spaní píše praktický lékař Trttico AC 150. Právě, že lehčí duševní poruchy, jako úzkostný syndrom, nespavost, lehkou depresi, léčí právě praktik. Až v případě těžších duševních stavů ,odesílá na vyšetření k psychiatrovi. PL může totiž psát i některá lehčí antidepresiva, na které má preskripci. Trittico je právě nejšetrnější a moderní antidepresivum, které nevyvolává sexuální dysfunkce, ani se po něm vůbec nepřibírá. Proto ho obvoďáci nejraději, a nejčastěji píšou. I když se přiznám, jsou i dny, kdy nezabere vůbec! Pokud je někdo v rodině nemocný, nebo přijdou nějaké větší starosti, moc tento prášek nefunguje, ani celá tableta Trittica AC 150 mg na noc. Když mám velké starosti, nespím ani s maximální dávkou trazodonu celou noc. Antipsychotika brát nechci. Údajně, by pro mne byla antipsychotika i zbytečná. "Můj" praktický lékař neuznává zbytečnou medikaci. AP jsou, podle něj, léky "těžkého kalibru", které se velmi špatně vysazují, a mají navíc
mnoho vedlejších nežádoucích účinků.Údajně, vzniká na ně těžký návyk. Tímto bych se s Vámi chtěla podělit o svou vlastní zkušenost. Trittico beru 8 měsíců.

reagovat 31.12.2017 10:59 - Marie

Můj praktický lékař říká, že nespavostí, úzkostí a mírnými depresemi, trpí třetina, ve středním věku, i polovina naší populace, obzvláště pak ženy! Psychiatrickou léčbu vyžaduje pouze pár procent lidí. Už takhle prý mají psychiatři přeplněno, dlouhé objednací lhůty. Někteří mají dokonce stop-stav! Dostat se k dobrému psychoterapeutovi? Zkrátka,skoro až nemožné. Všichni mají na dlouhé měsíce obsazeno! Navíc, zkušených psychoterapeutů, je vskutku málo.

reagovat 19.5.2018 00:30 - Zyprexa

Něco o tomto léku vím a mám i zkušenost s vysazováním. Zyprexa způsobuje cukrovku, nadváhu a je těžké ji vysadit.
Aby jste při vysazení Zyprexy nedostali znova mánii, tak užívejte doplněk GABA. Sice i tak budete muset projít abstinenčníma příznakama z vysazení, které jen tak mimochodem oficiálně neexistují, ale pokud budete užívat GABU např. ve formě tablet, nebo čaje, tak neskončíte znova v PL. Zyprexa mozek člověka pozmění, takže je pak náchylnější k mánii ještě více než byl. Bohužel nevím, za jak dlouho se z tohoto dokáže tělo vzpamatovat, u toho mozku to může být rozesrané i napořád. Takže doporučuji GABU brát napořád. Asi to není pro každého, ale spousta lidí zkouší a neuspěje při vysazování, takže když už se rozhodnete do toho jít, tak zkuste doplněk GABA.

PS-Jestli vysadíte GABU po pár letech, tak jsem vás varoval!


reagovat 9.9.2018 06:28 - Zyprexa

A ješte k užívání. Užívá se 2 až 3 tablety GABA (500mg)
Doporučuji užívat 2tabl + 1čaj.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *