Zvláštní typ slasti - pomozte mi to objasnit

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.6.2007 22:07 - Honza

Ten stav jsem na sobě pozoroval již v mládí. Časem jsem zjistil, co ho vlastně vyvolává. Nevím přesně, pod jakým pojmem bych to měl hledat, abych se o tom dozvěděl více, je-li to náznak nějaké poruchy nebo je to zcela obvyklé. Nijak mě to neobtěžuje, ba naopak.
Při rozhovoru s některymi lidmi mi tuhne šíje a s ní i horní část zad. Někde uvnitř těla v místech ve výši lopatek (či o trochu výše) pak cítím slastné brnění či mravenčení, které slabě vystřeluje směrem k šíji. Celé se to těžko popisuje. Svaly v tváři se lehce stáhnou a vyluzují mi mírný úsměv na tváři. Celým tělem mi prostupuje taková příjemná nálada, je to snad něco na způsob stavu, kdy přede kočka. Ten stav pak trvá nějaký čas, třeba i půl hodiny. Pokud se člověk příliš mentálně i fyzicky nenamáhá, stav slábne jen zvolna. Přeruší ho však náhlé zahájení jiné činnosti (intenzivní přemýšlení, vstyk ze židle a zařizování nějakých záležitostí).
Co ten stav vyvolá? Mám ověřeno, že je to zastřený mužský hlas, spíše hlubší, mírně chraplavý/vibráto. V práci se mi to stalo několikrát, kdy mi takové osoby něco vysvětlovaly. Seděl jsem na židli, chvíli poslouchal a po jejich odchodu byl jak zkoprnělý, užívajíc si onen slastný stav. Nevzpomínám, že bych podobně reagoval na ženský hlas. Ale musím přiznat, že zastřený/šišlavý ženský hlas mě též nenechá bez odezvy, zpravidla se mi dostaví erekce (a to osobu nemusím ani vidět). Jsem heterosexuál, tedy aspoň tak se cítím.
Nesetkal se někdo z vás s podobným stavem, je to běžné? Jak se tomu říká? Předem dík za rady.

reagovat 22.6.2007 00:44 - jaja

Ahoj, nevim jestli je to totez, ale pritomnost nekterych lidi na mne pusobi podobne - zastrene mysleni a velmi prijemne pocity na fyzicke urovni, ktere ovsem nemaji nic spolecneho z pohl. vzrusenim....Mozna to nejkomu bude pripadat hloupe, ale myslim, ze je to proste pusobenim tech lidi . Neco jako pozitivni aura ci co....

reagovat 22.6.2007 01:22 - Jenda

Neco podobnyho se mi stava taky, i kdyz jinym zpusobem. Treba kdyz nekdo neco cisti a drhne. Chodi k nam do prace uklizecky a kdyz je nektera z nich v kuchynce tak si najdu zaminku tam bejt, treba zrovna mam obed a pritom ji pozoruju jak cisti a meje. Musi to chvili trvat a pak z toho dostanu jakoby husi kuzi a je mi to desne prijemny.

Vubec to nema nic spolecnyho se sexem, zadna erekce atp., ale proste pozorovani toho jak neco intenzivne ta osoba dela ve mne vyvola tyhle prijemny pocity.

U mne tohle rekl bych nema nic spolecnyho s aurou tech lidi, nejde o to jestli uklizecka je dvacetileta sexbomba nebo starsi zena, je to ciste o tom prijemnym pocitu z pozorovani toho cisteni nebo i jinyho konani, nejde jen o cisteni to byl priklad. Ale pritom se mi tohle stane treba jednou za rok, musi vsechny ty okolnosti bejt nejak akorat, nevim co to je.

reagovat 22.6.2007 11:22 - Janča

Já mám tenhle pocit, když mě někdo češe¨, nebo mi kadeřnice myje hlavu........

reagovat 22.6.2007 21:31 -

řekla bych, že to pochází z dětství. V případě toho hlasu, připomíná dotyčnému hlas otce, který mu třeba jako malému vyprávěl pohádky, uklidňoval ho a pod. Je to jen spekulace, ale docela logická ne? A v případě uklízeček? Máma doma pořád taky uklízela, byla u vás a to vám stačilo. Nějaké dítě v nás si vyvolá ony příjemné pocity spojené s dětstvím, asi musely být hodně intenzivní a milé :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2016 11:08 - pointfrost

Ahoj mám ten pocit taky, já to mám jako zrnění v hlavě vzadu. Právě jsem dotelefonoval s pánem s hrubym chraplavym hlasem který mi něco vysvětloval a já jen strnul usmíval se přivřel oči a užíval si to zrnění :) Nevím jestli je to tónem hlasu. Stává se mi to i u žen.
Mám za sebou taky několik úrovní reiki.
Něco podobného jsem měl taky z kadeřnice. Ale ta při mytí hlavy taky něco vysvětlovala.
Přiřazoval jsem tu důležitost tomu zdělení, ten člověk mě často něco vysvětluje nebo učí s velkým zaujetím.

Kéž bych to uměl vyvolat :-) Ahoj, D.

reagovat 25.1.2016 14:41 - ASMR

ASMR - "Autonomous Sensory Meridian Response" (samostatná smyslově-meridiánová reakce)
ASMR je způsob relaxace pomocí pouhých sluchátek. Jde o 3D zvuky (binaurální zvuky), které působí na obě vaše uši zvlášť, tak, že váš mozek má pocit, jako by člověk - zvuk byl přímo vedle vás a "dotýkal se" vašeho mozku. Většinou se jedná o různé zvuky, šeptání a věci, které Vám přivodí husí kůži a příjemné pocity.Souvisí to s binaurálními zvuky, které vás naladí do jiného stavu vědomí. Ne, nepředstavujte si nic nadpřirozeného, jedná o mozkovou stimulaci mozkových vln.Na binaurální rytmy existují různé prográmky a youtube nabízí také mnoho možností. Co se týká ASMR, jedná se o více "osobní kontakt", protože s vámi jedná živý člověk, který mluví a snaží vás stimulovat. Doprovází to zvuky, které autorka (většinou žena) vytváří z různých předmětů kolem spolu s tichým mluvením, které není až tak důležité. Nabývá to čím dál větší popularity a druhů těchto "3D poslechů" je mnoho. Já osobně jsem to zkoušela a je to zajímavé a příjemné, určitě bych to doporučila pro odreagování, nebo jen ze zvědavosti :). Ideální je poslouchat se zavřenýma očima pro nabytí plného efektu.
Při poslechu se ujistěte, že máte sluchátka na správných stranách uší! (značka L - levá a R - pravá). Co se týče mých doporučení na lidi, tak na youtube je velmi příjemná slečna, která ASMR dělá často. K tvorbě těchto věcí potřebujete speciální dva mikrofony, které vytváří tento 3D efekt.

reagovat 25.1.2016 15:21 - S.

https://youtu.be/RVpfHgC3ye0

reagovat 1.2.2017 22:12 - Honza

V časopise Týden 6/2017 jsem četl článek o ASMR a uvědomil si, že je to přesně to, co zažívám. Dohledal jsem tento svůj starý dotaz a objevil, že ke stejnému závěru už došel loni autor ASMR (jako neregistrovanému mi nechodily alerty). Tak prima, záhada objasněna. Na anglické Wikipedii píší, že zájem o tenhle fenomén odstartoval dotaz z října 2007. Tady jsme to začli probírat o pár měsíců dřív :-)

reagovat 2.2.2017 20:36 - Péťa

Zažívá to spousta lidí a je to stará věc.já mám ty pocity už od dětství.Příjemný hlas někoho,nebo nějaký zvuk.Odborně s to nazývá ASMR (jak píše příspěvek výše).Česky se tomu někdy (trochu komicky) říká "Hlavový orgasmus".Ovšem se sexem to vůbec nesouvisí.Na youtube o tom najdete spoustu videí a hodně lidí se natáčením těchto videí živí.Některá videa jsou zaměřená třeba jen na zvuky různých běžných předmětů,některá zas třeba jen na šeptání lidského hlasu.Je to velice individuální.A mezi lidmi je to známé od pradávna akorát nyní se tomu věnuje pozornost.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *