dá se zvládnout VŠ dálkově s miminkem?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2006 09:18 - alice

Mám za sebou rok studia na VŠ která mě moc baví.Je mi 24 let.Chtěli bysme ale smanželem moc mít miminko.Je to také částečně kvůli mým zdravotním problémům(endometrióza)a neměla bych podle lékaře čekat ty dva další roky co mě ještě čekají na škole.Nevím ale zda to zvládneme.Školu potřebuji, mám jen gymnázium a s tím se obtížně hledá zaměstnání.Ale zároveň chci i miminko.Poraďte prosím..

reagovat 27.7.2006 11:11 - Jana

Má ti kdo občas pohlídat? Jestliže ano a budeš mít silnou vůli a chtít, tak to půjde :)

reagovat 28.7.2006 09:01 - Jana :-)

Mám VŠ a ted 8 měsíční miminko, asi záleží na typu VŠ (myslím náročnost časovou, zda musíš na všechny přednášky, cvičení, máš soustředění..) a hlavně hooodně záleží na miminku. Já s mojí dcerou bych to zaručeně nezvládla (myslela jsem si ,že při mateřský dodělám disertaci), malá mi totiž spí minimálně ( v noci kojím po hodině) a vyžaduje nadstandartní pozornost už od porodnice, takže jsem to nyní odložila.K tomu všemu nemám hlídání. ALE, v mém okolí je spousta miminek, které jsou hodné, spinkají 3 a více hodin, takže tam by to bylo bez problémů. je to loterie, záleží na miminku, kolik ti dá času a pak samo i na tom, zda ti někdo pomůže. Všechno zvaž, výhodou dnes na VŠ je, že si můžeš ročník třeba rozložit, takže bys dělala jen jak by to šlo. Držím hodně palce a přeji hodné a spavé miminko, pokud se pro něj rozhodneš.

reagovat 28.7.2006 09:28 - Líza

alice, doporučuju Ti zajít si na www.rodina.cz

Ne té stránce jsou i diskuse a když si na ně najedeš, je tam debata Studium při mateřské. Je velmi obsáhlá, jsou tam stovky příspěvků a hodně zkušeností maminek, které studují nebo studovaly. Možná najdeš i nějakou, která studuje tu samou školu co Ty a bude Ti moct poradit.

Hodně štěstí!

reagovat 2.8.2006 10:18 - Iva

Ahoj. Mě se syn narodil o prázdninách před posledním ročníkem. Podotýkám, že jsem studovala dálkově a pracovala. Na mateřské jsem byla měsíc před porodem a tři měsíce po něm. Pak jsem se vrátila do práce. Školu jsem nepřerušovala. Z toho vyplývá, že jsem samozřejmě potřebovala někoho k dítěti. Já to vyřešila kamarádkou, která porodila o pár týdnů dřív. Koupili jsme kočárek na dvojčata, k ní domů jednu postýlku navíc a bylo to. Šlo to dobře, syn neměl s adaptací nejmenší obtíže. Dnes je dětem už pře 4 roky, vzájemně se milují, chodí spolu do školky. Já zvládla školu i práci, akorát diplomku jsem musela odložit a obhajovala jsem v pozdějším termínu. Myslím, že při troše vůle jde vše. Babičky nemáme, ale je fakt, že manžel nebyl nijak hájen, musel se podílet na všem. Koupal, vařil, přebaloval, v noci vstával zrovna tak jako já.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.4.2008 19:56 - Lenka

Já jsem studovala taky dálkově při zaměstnání a musím říct, že i s miminkem jsem to zvládala mnohem lépe než holky, co chodily každý den do práce, vracely se z ní každý den třeba až kolem páté a pak musely dělat věci do školy. Já jsem se úplně v pohodě všechno vždycky naučila, když malá spala, buď doma nebo v parku na lavičce. Určitě do toho běž.

reagovat 14.7.2016 10:51 - Aneta

Ahoj, jak už tu někdo psal, záleží na typu školy a myslím, že i na podpoře ze strany rodiny. Já jsem se už jako těhotná rozhodla, že si školu dodělám, ale z předchozího neúspěchu na veřejné VŠ jsem se rozhodla investovat do soukromé (VŠEM v Praze). Ne proto, že bych si myslela, že je to tam snazší, ale proto, že tam vycházejí maminkám s dětmi i pracujícím na plný úvazek víc. Studium si tam jde lépe naplánovat a rozvrhnout. Nemusíš tam kromě zkoušek ani docházet a stresovat se kvůli seminářům a přednáškám. Chodím tam, když mám hlídání a čas a baví mě to. Hrozně si to studium užívám a nelituju toho, že jsem tam šla.

reagovat 14.7.2016 15:21 - Hana

Ahoj, jak už tu někdo psal,...

Ta VŠEM musí být ve velkém průšvihu, protože tak stupidní reklamu, kterou cpe všude, by normální škola nezadala. (Ahoječky, co stipendium? Ahojky, samozřejmě, ještě dnes..:))))....fakt legrace.)
Takže je asi každému jasné, proč se tam nehlásit. Zlaté státní VŠ.

Výborná věta: "Nemusíš tam kromě zkoušek ani docházet..." ...jo jo, to bude studium.... Zaplatíš a máš diplom.

Jen přemýšlím, jestli tyto antireklamy nepíše nějaká vyhozená studentka. Protože takhle shodit školu...uf, na žalobu.

reagovat 18.7.2016 21:07 - Studentka

Co je to za blábol, že když si zaplatíš, že máš diplom? A ano, to, že se dá hodně věcí řešit přes internet je obrovský bonus. A představ si, že existujou i online University, které můžeš studovat z druhého konce zeměkoule a nemusíš se tam ukázat vůbec. To jsi asi ještě neslyšela, viď? Nevím, proč to, že má nějaká VŠ propracovaný e-learning mělo snižovat její kvalitu. A mimochodem, než zase budeš psát nějaké urážlivé příspěvky, tak si aspoň zjisti rozdíl mezi státní a veřejnou školou, ty chytrolínko, protože to očividně nevíš a to je tedy faaakt legrace :-)))

reagovat 8.6.2017 12:16 - Lenka Laskavá

Nechci se pouštět do žádných hádek, ale obecně bych klidně dálkovému studiu šanci dala. Stejně jako nevidím problém v tom, si pomoct se závěrečnou prací např. : http://www.vsprace.cz/bakalarske-prace . Nerovná se to automaticky podvodu a při dítěti je dost pochopitelné, že není tolik času zvládat úplně vše...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *