Zvětšené lymfatické uzliny

Archiv příspěvků

reagovat 9.6.2012 15:44 - Šárka

Dobrý den. Mám v tříslech docela velké uzliny. Už je mám hodně velké několik měcíců a někdy mě bolí, někdy ne. Tancuju moderní tance a dělám rozštěp a provaz a řekla bych, že jeto z toho. NEjsem si jistá a prosím o radu co stím dělat, aby už nebyli tak velké, a jestli je lepší je protahovat, nebo je nechat uvolnit. Děkuji.

reagovat 12.6.2012 09:16 - Šárce

Dobrý den. Mám v tříslech...

Ahoj,pri větší námaze,běh,namáhavá chůze atd.se mohou udělat v tříslech uzliny,ale také to může být úplně z něčeho jiného např.tříselná kýla nebo onemocnění lemf. uzlin.V každém případě se poraď s lékařem a to ihned.Ahoj Karel

reagovat 17.6.2012 08:58 - EMA PRO MILOŠE

Dobrý den. Mám v tříslech...

AHOJ A DÍKY ZA PODROBNÝ POPIS.TAK TEDA MILOŠI NENÍ O CO STÁT ALE JAK VIDÍM,TAK BOJUJEŠ.
TO LOŽISKO V DUTINĚ BŘIŠNÍ BYLO NA PETKU NEGATIVNÍ,LYMFOM SE NEPOTVRDIL JE TO NÁLEZ NEZHOUBNÝ.JSEM MOC RÁDA.BUDE SE SLEDOVAT JESTLI TO ROSTE A POKUD JO TAK BY SE MUSEL VYNDAT OPERATIVNĚ.TAK TI DRŽÍM PALCE A DÍKY ,MĚJ SE HEZKY EMA

reagovat 3.7.2012 19:37 - Miloš pro Vlaďku a Lenku

Ahoj Lenko,ahoj Vlaďko zdravím vás obě po trošku delší době,ale byl jsem trochu víc zaneprázdněný,dělali jsme s kolegou pro jednu nemocnici lehátka na odběry krve na transfůzní a hematologické odd.no a teď už je hotovo.
Vlaďko posledně jsi psala,že je ti zima a musíš přitápět tak to už asi dnes není potřeba možná raději trochu ochladit.Dnes tady pěkně bouří a dost prší,ale teplo je pořád asi porostou houby.
No tak Lenko co ty zuby? Myslíš,že je to po těch koktejlech? Já jsem minulý týden na tebe vzpomínal,také jsem musel k zubaři nechat vytrhnout jeden zoubek,ale proti tomu co píšeš ty to byla jen procházka růžovým sadem.Mám stejný pocit jako Vlaďka také mně běhal mráz po zádech,no ale snad jsi to zvládla dobže,držel jsem ti palce a Vlaďka asi také.
Já jsem byl na kontrole 6.6.a celkem O.K. krev je sice na těch nžších hodnotách,ale v normě.Vlasy už budou pomalu 2cm dlouhé a ostatní ochlupení se už také tlačí.S tou dovolenou to u našich vnuček opět vyhrává Podhájská,ale nevím jak to dopadne,my máme u sebe babičku je to manželky maminka a je jí 95let a není na tom teď zrovna nejlépe tak se bojíme odjet, no ale uvidíme.Ono také sladit termín dovolené s vnučkami není jednoduché,rády s námi jezdí,ale obě sportují jezdí po závodech a teď mají tréninkové soustředění tak zatím není rozhodnuto.
Jinak ta starší vnučka Kristýna teď odmaturovala a vzali ji na vys.školu a ta mladší Veronika jde do 8třídy.A také jsem zjistil,že má podobné zájmy joko tvoji kluci Vlaďko.No budu končit a až budete mít chuť tak napište jak se vám daří atd.

reagovat 6.7.2012 18:23 - Any

Ahoj všichni co tu jste. Potřebuji poradit jednou ráno jsem se probudila a nemohla jsem hýbat krkem na pravé straně musela jsem dlouho ležet až nakonec jsem vstala a bolelo mě to moc dlouho. Nakonec jsem s krkem hýbala až to už tolik nebolelo, ale stejně mě to bolí, když hlavu nakloním doprava. Hlavu nemám vůbec rovně mám jí trochu doleva a nejde jí moc narovnat mažu si to nějakými mastěmi a myslím, že důvod je takový, že jsem se koupala ve studeném bazénu a krk mi nastydl můžete mi poradit ? Mám si dojít k lékaři ? Co mám používat? Za týden totiž jedu do Chorvatska potřebovala bych to ihned moje babička říká, že si mám dávat teplý ručník na krk nakonec to povolí takže to dnes jdu zkoušet, ale stejně potřebuji ještě nějaké rady kdyby mi to nepomohlo. Díky napiště mi. Ahoj.

reagovat 7.7.2012 05:33 - Lenka pro Miloše a Vlaďku

Ahojky oba Vás moc zdravím.Miloši jsem moc ráda,že se to všechno zlepšuje a stoupá to.A i s těmi vlasy jsi mi udělal radost.Teď už to bude jen ajen lepší a na podzim buddeš mít hřívu jako lev.A co se týče mne nevím zda to bylo potěch koktejlcích,já měla slabé/lámavé/zuby už předtíma možná to tomu přidalo,holt co člověk nadělá.Ale můžu říct,že se to dalo úplně fajň přečkat-trhala mi to super zubařka,milá,šikovná-prostě super.Jinak my dovolenou jako takovou neplánujeme,když tak vyjet na nějaký ten výlet tady do okolí,nebo s pejskem zajít k řece,k našim opéct buřty apod.Miloši snad Vám ta dovolená s holkama vyjde.A co ty Vlaďko kam vy?Které zámky a hrady letos padnoa a vlastně už padly.I když v těch horkách co nyní jsou to moc na velké výlety není.Mějte se moc pěkně,užívejte si sluníčka a brzy zase ahojky.Lenka

reagovat 9.7.2012 10:46 - ne.ke@seznam.cz

Dobrý den, před dvěmi měsíci se mi zvětšila uzlina v levo na krku, po měsíci se mi udělaly bolestivé uzliny na levé straně v podpaží a v třísle ty ale za 2 dny odezněly a zmizely.To už jsem byla u lékaře a brala jsem na to brufen. Za 14 dní se mi udělala opět na levé straně bolestivá uzlina za uchem, po 2 dnech přestala bolet ale přetrvává stejně jako uzlina pod ní na krku. Lékařka mi udělala odběry krve, ale vše bylo v normě. Byla jsem na rentgenu plic,na krčním nosním ušním, sonu krku a vše je v pořádku- uzliny jsou prý povrchové a nejsou nebezpečné. Prý jsou způsobeny reakčně na nějakou infekci nebo zánět. Po doporučení mi byli udělány i odběry na infekce typu borelie, toxo atd. ty vyšly také negativně.Jinak se cítím normálně, nemám horečky nic mě nebolí, poslední dny jsem sice unavená, ale to může být způsobeno vysokými teplotami venku. Stále se tedy nemůže přijít na to, proč mám sále zduřelé uzliny na krku a za uchem. Prosím nevíte čím by to mohlo být způsobeno?děkuji.

reagovat 9.7.2012 15:18 - Pro ne.ke

Dobrý den, před dvěmi...

Na tvůj dotaz se těžko odpovídá,z vlastní zkušenosti a zkušenosti dalších vím,že mohou mít tvoji ošetřující lékaři pravdu,ale také nemusí.Také jsem prošel stejnými vyšetřeními jako ty navíc ještě vyšetření na alergologii a výsledky byly vždy dobré,nakonec se jednalo o onkologické noemocnění lymf. systému,ale to se zjistilo až po odebrání jedné uzliny z krku a vyšetření té uzliny na histologii.Ta nemoc má vedlejší příznaky např.mírně zvýšené teploty,které ani nezaregistruješ,nepatrná únavnost tu svedeš na přepracování nebo něco jiného,noční pocení,otoky končetin atd.Pokud jsou ty uzliny větší než 1cm a jsou nebolestivé není to dobré znamení.Dojdi si na vyšetření na hematologii může se jednat o onemocnění krve.Nejlepší a nejrychlejší řešení je odebrání jedné větší uzliny na krčním odd.a odeslání na rozbor na Histologii,kde s určitostí vyloučí zda se nejedná o rakovinové onemocnění typu Hodkynovi nemoci.Ono z rozboru krve a dalších vyšetření na infekci nebo na sonu se tato nemoc nepozná.Také lze odebrat z té uzliny jen vzorek takovou větší jehlou a ten poslat na rozbor a to dělají právě na hematologii.Měj se hezky Karel

reagovat 10.7.2012 09:28 - Martina

Zdravím všechny. Já ani nepotřebuji radu, tak jako se trošku z toho vypsat. Před 3 rokama se mi v těhotenství začala vytvářet bulka v tváři v měké tkáni, před půl rokem jsem se odhodlala to řešit když už byla 2.5cm na 2cm velká a až teď se po biopsii a odebrání bulky zjistilo, že je to NHL Malt lymfom. Do toho mi zjistili sjögrenův syndrom (autoimuní onemocnění)u kterého se mají lymfy tendenci vytvářet, nemám u ničeho žádné příznaky. Já vím že je Malt vzácný druh NHL, taky jsem se dočetla, že se moc nerozrůstá, ale mám strach co dalšího mi na PET objeví. Přečetla jsem tady všechny příspěvky a všechny, kdo s touto nemocí bojují, moc obdivuji jak to zvládají. Držím všem pěstičky a prosím, držte mi je taky.

reagovat 10.7.2012 14:32 - Pro Martinu

Ahoj Martino,
já se léčím již 17 let na hodghinův lymfom.měla jsem 3x relaps naposledy loni stádium už IV.B Taky mám autoimunní onemocnění a revmatoidní artritidu chronickou.na to beru 4 roky prednison.Tyto dvě nemoci moc dohromady nejdou tak se s tím pořád peru dokola.jednou je líp,podruhé hůř ale člověk musí bojovat a jít dál aspoň já se snažím,tak se drž Ema

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Zdravotní potíže > Zvětšené lymfatické uzliny

registrace | přihlásit se