Zuby moudrosti - trhání

Archiv příspěvků

reagovat 18.3.2010 14:20 - Anna

Ahijte, v utery jsem byla na extrakci prave dolni osmicky a dnes uz o tom skoro nevim. Ibuprofeny celkem zabiraji, ale a bolet nebyla nesnesitelna, nemusela jsem je ani brat. Vyplachuju salveji a odvarem z dubove kury

reagovat 18.3.2010 15:10 - pro já

sem se chtěla zeptat kolik vám je let. Mám na to jít taky v celkové je mi 31let a docela se bojím narkozy. Není to nějak rizikové?

reagovat 18.3.2010 22:10 - Alena

Můžu se zeptat, včera jsem byla na trhání druhého spodního zubu moudrosti a zdá se mi, že mi ochabl nerv ve spodním rtu. Může se to zhojit a nebo je to trvalé. Pusu nemůžu pořádně otevřít jako předtim. žádné bolesti, ale nemám, zub byl zdravý.

reagovat 19.3.2010 08:17 - Já*

sem se chtěla zeptat kolik...

Mně je také 31 let a se zdravím na tom také nejsem nejlépe a také jsem měla hrozný strach. Narkózy se vůbec neobávejte, napíchnou vám žílu a do 5ti vteřin nevíte o světě. Takže ať se děje, co se děje, vy to všechno zaspíte a pak se probudíte a netušíte(možná naštěstí), co vám všechno dělali. Probudila jsem se, bylo mi úplně dobře, poležela jsem si 6 hodin a pak mě odvezli domů. Teď je to za mnou a musím s čistým svědomím řící, že jsem byla vyplašená zbytečně. Nebojte se vůbec ničeho (já vím, že se to lehko napíše). Myslím ale, že čím dříve půjdete, tím lépe, určitě to neodkládejte. Teď je to 2 týdny po trhání a už ani neberu prášky na bolest a pěkně se to hojí. Jím už také všechno.

reagovat 19.3.2010 08:20 - Já*

Můžu se zeptat, včera jsem...

To se prý občas stává, někdy to prý odezní do několika hodin, jindy to třeba trvá i pár týdnů. To k tomu nervu. Co se pusy týká, doporučili mi ji rozcvičovat, roztahovat mírným tlakem na spodní čelist.

reagovat 1.4.2010 12:37 - katka

ahoj, mám vytržené všechny osmičky. všechno bylo v pohodě, hlavně se nesmí první den vyplachovat, to je asi nejdůležitější, protože v té díře musí zůstat krevní sraženina, díky které probíhá hojení. vyplachuje se až další den. taky je dobré nechat si je vytrnout po stranách, ne napřed jednu a pak druhou čelist. nepotřebovala jsem ani paralen, jenom zmrzlinový pohár za odměnu :)

reagovat 4.4.2010 17:24 - Miňonka

Mně trhali před 4 dny všechny M3. Spodní neprořezané, naležato v kosti. Zákrok jako takový nepříjemný, ale dá se, trval ca 45 minut. Ovšem pak krvácení, bolesti, otoky velikosti tenisáku, prášky proti bolesti nezabíraly, nemohla jsem celé ty čtyři dny otevřít pusu víc než na půl centimetru. Ale moje kamarádka byla na 2 a problémy nula. Je to individuální a záleží, jestli je ten zub prořezaný a roste správně nebo ne. První případ je v klidu, druhý horší:) Ale přežije to každý, tak nebuj nic.

reagovat 7.4.2010 20:24 - Pavlina

Můžu se zeptat, včera jsem...

Spodni zuby moudrosti nekdy lezi v blizkosti nervu a pri extrakci muze dojit k poskozeni tohoto nervu. Projevilo by se to necitlivosti a pozdeji brnenim, jak nerv dorusta. Neschopnost otevrit usta je jakasi obrana organismu, vetsinou pokud se dela chirurgicka extrakce vsech 4 stolicek. Pomaha jen ledovani, Nurofen a hlavne cas. Druhy den je dobre zacit s vyplachy po kazdem jidle, tepla slana voda funguje a je skoro zadarmo.Nebo Corsodyl, ale u toho bacha, barvi zuby:-)

reagovat 9.4.2010 10:54 - Petr

Před týdnem mě trhali spodní osmičku, byla uložená v kosti vodorovně, takže to bylo dost komplikované. První tři dny bolesti jak čert, teploty, potom se to zlepšovalo. Teď po týdnu už je rána zahojená, vytáhli mi stehy, ale mám problém s tevíráním pusy. Otevřu ji jen v určitém rozsahu a víc to nejde. Zubařka říkala, že je to nějaké kontra....(něco) a musí se ten sval rozhejbat rukama i přes boles. Máte s tím někdo zkušenosti? Příjde mi, že to vůbec nejde, rozhejbal jsem to maximálně tak o milimetr. Je to hodně bolestivý, nevím jestli mám zabrat víc, abych si zase něco neudělal. Dík

reagovat 9.4.2010 11:07 - Já*

Před týdnem mě trhali...

Jsem po extrakci přes měsíc, trhali mi všechny 4. Pusa mi nejde otevírat pořád, ale rozhýbávej to mírným tlakem, postupně se to bude zlepšovat. Také pusu ještě úplně neotevřu, ale už je to lepší. Nic se neboj. :-)

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

reklama
reklama

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Lékařské zákroky,přístroje a vyšetřovací metody > Zuby moudrosti - trhání

registrace | přihlásit se

Vyzkoušejte nový, výrazně rychlejší Internet Explorer 10 Stáhnout Internet Explorer 10

Zavřít