Zuby moudrosti - trhání

Archiv příspěvků

reagovat 9.4.2010 15:54 - Petr

No měsíc, to je síla. Zubařka říkala za týden je to rozhejbaný. Už jsem si říkal, že osmičky mám za sebou a teď sanice... :) Na jiným fóru jsem četl trik s lékařskýma špachtlema, koupil jsem si je a dám si určitej počet mezi zuby a potom přidávám, tak uvidím, jak to půjde.

reagovat 13.4.2010 18:45 - Pavel

Zdravím, čeká mě totéž - obě spodní osmičky, ale jedna svine roste vodorovně, druhá šikmo na sedmičku. Neco jak je videt zde: http://www.abclinuxu.cz/images/screenshots/9/3/145239-trhani-zubu-moudrosti-aneb-na-co-se-pripravit-3652604551758911978.png

Můžete mě poradit dobrého doktora v Brně? Ale opravdu dobrého => co má zkušenosti, ne blba s vysokým sebevědomím!

reagovat 14.4.2010 02:43 - Pepča

Taaaak a mám vytrhlé poslední dvě osmičky, načež mi museli řezat dásně. Zuby moudrosti totiž nevylezly díky malé čelisti. Co k tomu říct? Samotné řezání a zašivání probíhalo v pořádku a bez bolesti jako trhání. Je sice pravda, že měl doktor problémy se spodní částí, při níž musel osmičku rozdělit na víc kusů, ale dobrý. Při umrtvení člověk necítí. Spíš se připravte na první dva dny, kdy anestezie přestane působit. To je pak bolest, ale nic k nevydržení. Může nastat i horečka, která je též zanedbatelná. Prostě z toho lidi dělají velkýho velblouda a nemusejí... Hlavně to berte pozitivně a uvidíte, že po týdnu jste jako rybičky. Dyť se jedná pouze o zuby. :-)

reagovat 20.4.2010 10:38 - Tomas K.

Ahoj, chtel sem se zeptat jestli je mozny,abych mel 4dny po vytrhnuti osmicky tu stranu celisti oteklou tak,ze ten otok je hodne tvrdej ajako by prirostlej k celisti, ale neboli, jenom lehce hnis,..nemate nekdo nejaky zkusenosti s touhle veci?diky Tomas

reagovat 20.4.2010 14:34 - ren

Ahoj, chtel sem se zeptat...

byla jsem nedávno na řezání osmiček a doktor mi řekl pokud bude otok měkký, není problém, ale pokud tvrdý ať okamžitě přijdu takže jestli můžu radit, běž k doktorovi.

reagovat 24.4.2010 06:58 - Aleš

Musím reagovat na některé optimisty. Trhání je sice v poho,ale následná léčba je tak trochu tragedie.
Bez větších problémů jsem přečkal horní a pravou spodní osmu,ale levá mně už devátý den slušně drtí.
Je sice pravda,že mi můj skělý doktor (a to myslím upřímně) musel brousit kost,aby se dostal ke kořeni,který jsem mněl do Lka,ale že se budu dva týdny trápit to už mi jaksi pozapomněl oznámit.

reagovat 26.4.2010 02:41 - HIS

Pred tydnem mi trhali 2x osmicky a dnes nevim proc jsem se toho tolik bala.
Asi proto, ze jsem cetla vsechny mozne blbosti na internetu, proto jsem cekala 2 roky, nez jsem se konecne odhodlala s osmama ven.
Prisla jsem do chirurgicke klinikym kde mne napichli ruku a onicem jsem nevedela.
Najednou jsem sedela na odpocivacim lehatku v odpocivarne a stale jsem si myslela kdy to zacne ?
Ptam se sestry ktera mi rekla, uz jsem po zakroku.
O nicem nevim, nic si nepamatuji protoze jsem to mela v analgosedaci a mohu to vsem doporucit.
Poridila jsem si na radu lekare WOBENZYME
ktery jsem zacala pouzivat 2 dny pred zakrokem.
WOBENZYME je primo zazrak.
Zadna bolest, zany otok, zadne modriny.
Kamarad mi privezl domu, ja zacala ledovat
20/20 a brat ibuprofen 400 kazde 4 hod.
Rana ze hoji fantasticky !
Mela jsem ze vsecho hruzu, protoze se mi vsechno spatne hoji (mam vysoky cukr)
Jine extrakce byli horsi z duvodu, ze jsem nevedela o Wobenzymu (ktery je zazrak)
Tentokrate probehlo vse velmi pohodove a lituji, ze jsem celou zalezitost odkladala.
Druhy den po operaci jsem pojidala, celist byla v pohode, jako by se nic nestalo.
Neni ceho se bat, opravdu !
Chce to dobreho chirurga, ktery vi co dela
a najdete si info o WOBENZYMU a to vas presvedci.
Neverte vsemu co zde pisi, zbytecne se budete bat a nestoji to za to.
Preji hodne uspechu a s chutio do toho s WOBENZYMEM.

reagovat 28.4.2010 08:09 - Tereza

trhali mi osmu 26.4. dolní pravá. Zákrok rval půl hodiny a celkem bez bolesti. Dosatala jsem dvě injekce a necítila jsem pouze tlak. Zub nebyl prořízlý a roslt křivě, tak ho museli nejdříve vyřezat, rozřezat a pod počástech dostat ven. Po zákroku OK, žádná velká bolest a pouze menší otok. Ole druhý den ráno jsem se nepoznala. Otok dvakrát větší a obrovská modřina přes celou pravou stranu obličeje. Okamžitě jsem jela na zubní kde mi řekli že je to normální a někdo to snáší hůř a má sklony k otékání. Dnes je třetí den po. Otok neustupuje a vypadá to že s tím budu ještě doma pár dní. Dostala jsem doporučení také na Wobenzym ale bohužel až po ... kdybych ho brala před zákrokem nemusel by být ten otok tak velký. Tak držím palec a doporučuji se optat na následnou léčbu ještě před hzákrokem ať se můžete připravit.

reagovat 28.4.2010 08:15 - ADA

Pred troma rokmi som mala chir.odstranene obe zuby mudrosti.Pozakroku som mala modriny az na krku.Prikladat lad.Brala som na hojenie antibiotika.tyzden a ono sa to spravi.

reagovat 30.4.2010 17:49 - bella

28.4 mi vyberali (este nevyrastenu,ale bola nakrivo a lepila sa na sedmicku) dolnu pravu 8.Co sa tyka bolesti zvladam v pohode,snazim sa lieky zbytocne nebrat,som napuchnuta ale uz menej ako vcera a robi sa mi tam modrina ako po bitke..to ze neviem jest kvoli otvoreniu ma ani tak netrapi ale skor ta bolest v krku a pri prehltani..JE TO NORMALNE? antibiotika beriem tak je to asi dobre kedze ta bolest mi velmi pripomina zapal hrdla.Inak dneska som bola na kontrole rana je vraj fajn (pravidelne vyplchujem a aj kloktam repik,prikladam lad a rano som si nejako vycistila aspon lavu cast zubov)
Ma niekto podobne skusenosti,ked ano chcela by som sa opytat kolko dni vam asi trvalo kym ste zacali normalne jest (nie len kasu) a chodit do prace.Teplotu som mala len zvysenu den po zakroku
Dakujem.Bella

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Lékařské zákroky,přístroje a vyšetřovací metody > Zuby moudrosti - trhání

registrace | přihlásit se