Zubní korunka

Archiv příspěvků

reagovat 25.11.2004 11:51 - Tina

Zajímalo by mě, jaké zubní korunky máte? Mě čeká šestka dole a moje zubní říká, že nejlepší je zlato, při keramické by mi prý musela zub více zbrousit a mohlo by se prý stát, že by keramickou korunku neunesl. Já ale nechci zlatou. Jaké máte zkušenosti?

reagovat 6.12.2004 05:15 - Pavel

Me se libi zeny se zlatymi zuby, v mladi jsem byl zamilovan do spoluzacky, ktera mela oba predni zlate zuby . A zjistil jsem, ze nejsem sam komu se to libilo. Bohuzel to neni az tak moc popularni v teto dobe, ale 6 vzadu dole neni tak napadne ja bych si to na Tvem miste urcite nechal udelat.

reagovat 6.12.2004 21:31 - S.

Ja mam keramickou. Je to nenapadny a neni to poznat.
Radsi si priplat drazsi a lepsi. Je to vec nazoru, ja bych zlaty nechtela.

Solgar 7

reagovat 7.12.2004 17:12 - Vera

Asi také záleží kolik je ti let (jak dlouho to má vydržet) a kolik na to máš peněz. Keramická je nejdražší, ale vydrží nejvíc a vypadá přirozeně pořád, vydrží i větší tlak a to na šestce bývá. Já měla od 19 vpředu korunku zlatou, vně pokrytou pryskyřicí (?) a časem se bílá vrstva obrušovala a prosvítalo zlato. Brrrr. Taky mysli na budoucnost, je možné, že budeš dříve, či později potřebovat další a údajně je lepší, aby vše bylo z jednoho materiálu (hlavně kov).

reagovat 22.3.2005 23:10 - Eva Pašková

Zajímalo by mne,jestli je normální a běžnou praxí,nechat po nasazení zubní korunky sousední zuby k ní přilepené.Děkuji

reagovat 6.3.2006 19:10 - Mirka

Já jsem si nechala udělat celé hoření zuby z porcelánu,zaplatila jsem nemalou částku c 25000kč po krátké době mi začali praskat a odstřelovat,Museli mi celé můstky sundat a dát udělat nové .asi po 14dnech začal porcelán znovu praskat avše se opakovalo.Teď čekám na třetí.Vážně lituji toho že jsem si je vůbec někdy dala .A to mi říkali že je budu mít do smrti ,ale zapomněli mi říci že asi za měsíc umřu,když je to takhle

reagovat 19.2.2007 22:36 - Renča

Ahojky všem. Zajímalo by mě, jak probíhá nasazování korunky ajestli je to bolestivé a tak. Můj zubař mi řekl, že bych potřebovala na pžední 4 zuby korunky, nejlépe porcelánové. Tak se chci zeptat, jak to funguje. Děkuji za odpověď.

reagovat 19.2.2007 23:49 - Lolle

Renca,nic to neni neboj,pouze neprijemne je obrusovani,jinak bezbolesty. Udelaj ti obtisky a pak nalepi korunku. Hlavne se presvec zda mas zuby pod... v poradku Me delali mustek i korunku. Korunka je Ok,ale mustek mi do dnes obcas otravuje,citim jako bolest,ale nastesi prejde brzy.

reagovat 20.2.2007 22:53 - Renča

Lolle, děkuji za podporu, ale teď momentálně nemám na to ani pomyšlení. Udělal se mi včera zánět, tak jsem dneska byla na opichu a bolí to jako čert. Jsou 2 nejhorší bolesti: porod a zuby, ale u toho porodu víš, že to skončí, ale u zubů nevíš.. Tak děkuji. s pozdravem renča

reagovat 21.2.2007 08:35 - xxy

Mirko kde ti to dělali??? já mám na předních 4 zubech korunky porcelánové a nic nikde nepraská, mám to už pár let delali mi to v GHC Praha. Bylo to si ce drahé, ale oni mi i zmenili velikost dvar a srovnali je do oblouku, každý mi říká jak mám krásné zuby, není absolutně poznat že jsou umělé, dokonce mi do nich udělali i takové to žilkování, kako mívají hodně mladí, prodloužili mi nepatrně jedničky, tak to pusobí opravdu mladistvě. je duežité mít skvelou laboratř, pro kliniku ghc pracuje laboratoř v Podolí jsou to odbornci zuby tam i zkouší než te s nimi pošlou na kliniku k nalepení. Potkala jsem tam třeba tu jak šije šaty Matragi, taky Patrasovou, chodí tam hodně herečky. Je to drahé ale má to v puse být 20 let tak to stojí za to. Za ty 4 přední zuby jsem dala 40 tis. Pak mi ještě delali porcelánovou korunku na stoličku a ní zavesili 1 zub který mi od mládí chyběl, nemuseli mi obrušovat dva zuby, vlastně jsem se vyhla mustku a stolička přitom korunku potřebovala použili na to nový materiál vystužený Zirkonem, používá se to ve švýcarsku, tady doktoři ani nevedí co to mám v puse a jak to že na korunce stoličky visí falešný zub vypadá to skvele, nen taky poznat že to je korunka natož polomůstek. Na tu stoličku plus ten zavešený zub to stálo 22 tis. Ale nelituju, protože tady u nás na středisku to že mi nenarostla pětka vubec neřešili přitom mi to hroutilo spodní přední zuby/nakánely se na místo nevyvinuté pětky/ maximálně by to vyřešili obroušením té zdravé 4řky a té stoličky. Takle sem si zachránila zdraví zub mám to v puse asi 3 roky, přední zuby se mi srovnali tím jak tam docela na fest sedla ta korunka a přidaný zub. Drží to jako židovská víra. Kdo si to můžete dovolit hledejte nové technologie a nenechte si brousit zdravé zuby nebo jak tu občas čtu že lidem kvuli váčku trhají zuby a pod. Někdy tu taky bývá jak to lidi bolí když jim to dělaj, na ghc používají takové anestezie že me nikdy nebolelo nic a to mám za sebou lecos, ani tu umrtvovací injekci necítíte, protože vám umrtví sprayem i to místo vpichu. Taky když se nekomu zlomí kořen v koruce tak se to běžně trhá, tady mi to vyřešili tak že do kořene v dásni zavrtali nový čep( titanový vyndali) a dali mi tam nějakou novinku čep keramický kter je pevnejší a zpevní i zbytek kořene, na to potom nasadili zpet tu puvodní korunku, take sem ani nemusela nechat tu drahou vec delat znova, vnitřek korunky upravili podle nového čepu přímo v ordinaci. Paní doktorka má zlatý ruce a chápe že když to stálo takový majlant, že to nemůže vyhodit vytrhnout vám zub a nechat dělat mustky apod. prostě si na me udělala dve hodiny času a natvarovala to zpět. Zlomenina kořene korunkovaného zubu je totiž častá komplikace a pokud vm tak se to na středisku řeší jen vytrhnutím, ale jak je vidno když se chce jde to a taky na to musí být technik, laboratoř a nové prostředky a to bohužel pojištovnou placení lékaři nemají, teda mají ale ne pro nás obyčejné pojištěnce

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *