zubni implantaty

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.2.2002 15:47 - Eva

Ahoj,
prisla jsem nehodou o zuby a rada bych se s nekym,kdo uz neco podobneho ma za sebou,poradila.Nevim,co je nejlepsi a jake jsou vubec moznosti.udu rada za kazdou radu a rada bych znala i radu pani doktorky.Predem vsem dekuji.Eva

reagovat 23.5.2002 00:25 - monika

paní Evo s tímto se musíte především poradit se zubním lékařem, neboť záleží na tloušce dásní jaké implantáty zvolit a nikde není psáno, že je vaše kost příjme.Doporučovala bych nejdříve pokud jste ještě tak neučinila nechat si udělat protézu.Ve Vašem dotazu není jasné o které a o kolik zubů jste přišla.

reagovat 8.4.2003 20:08 - jana

Opravdu nemáte nikdo zkušenost se zubními implantáty? Jana

reagovat 2.6.2003 15:34 - Radek

Mám všechny spodní zuby na implantátech. Stálo mě to vč. metalokeramiky cca 60 tis. Chce to pečlivé čištění. Ovšem koušu jako s vrostlýma zubama. Vlastně vrostlý jsou. Dělá to dnes každý stomatochirurg, kterých je už zaplať bůh dost.

reagovat 19.11.2003 23:04 - simona

Ahoj Radku, rada bych se zeptala, jak dlouho trva a jak to postupne probiha, nez ti zubni implantat daji definitivne myslim tim kdy uz mas hotovy kompletni zub. Nedavno jsem se o tom bavila se s vym zubarem a ten rikal ze to trva pul roku nez se ti zahoji kost po vytrhani tvych zubu a dalsiho pul roku nez prijme implantaty na ktere se az tedy po celem jednom roce nasadi konecny zub. Rada bych vedela jak to tedy vypada v prubehu roku? Dostaned behem te doby nejakou zubni protezu? a pokud ano musis za ni platit? touzim po implantatech ovsem predstava ze budu cely rok bezzuba je pro me myslim zcela pochopitelne naprosto neprijatelna. Predem dekuji za odpoved Pa Sima

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.1.2018 13:30 - No.

Za takhle "vysokou cenu", to raději jednou budu mít ty "státní zuby"! Takhle to u nás na venkově řeší drtivá většina. Nikdo nemluví o implantátech, odklopování dásní a odběru tkáně z patra, doplňování kosti, odběru kostního štěu apod.. Ale znám paní, která pracuje na úřadě, a ta má celokeramický můstek na teleskopických korunkách. Také jí na stomatochirurgii řezali a šili dáseň, když dostala zánět!
Brala ATB. Patří mezi tzv. "pracující inteligenci", už v důchodu. A tak trpí pro krásu! Kdyby jí museli odebírat kostní dřeň, aby jí dali implantáty, když by to bylo potřeba, tak by šla i do toho! Nechápu, co všechno lidi jsou ochotni podstoupit! Zvláště některé ženy, ty zajímá především krása, a tak jou ochotny trpět! Až to nepochopím! Naštěstí jsou takové, i ženy, které přijmou fakt, že nosí "klapačky"! Moje tety, které pracovaly v obchodě, je nosily! A nebyly nijak hloupé a zaostalé! Obě celý život prodávaly! A když jim, kvůli parodontóze, zubařky vytrhaly zuby, dostaly tzv. provizorní zuby.
Já jsem si našel dentální hygienistku, ke které chodím jednou za půl roku. Tento obor dříve nebyl známý.

reagovat 3.2.2018 18:40 - btw.:)

"Klapačky", toť jediné osvobození od bezzubosti a bolestí zubů! Nemusíte chodit k zubaři! Vlastně musíte, než Vám ty zuby vytrhají a udělají snímací náhradu, která Vám "sedne!"
"Klapačky" nebolej a nekazí se, nevytváří se záněty v dísních, na rozdíl od můstků a implantátů! Nevzniká parodontitida, ani periimplantitida! "Klapačka" je jednoduché a fefinitivní řešení! Všechno ostatní je riskantní a velmi često selhává!

reagovat 4.2.2018 00:18 - Jak jsem psal

kdyby mi nehrozila bez doplneni chybejicich zubu vymena celistniho kloubu,coz je brutalni zasah s nejistym vysledkem, taky bych do těch implantatu nesel. ale nemam moc na vyber.

reagovat 4.2.2018 13:34 - btw.:)

Já to zcela chápu. Snímací náhrada za 2 zadní zuby, toť totální nesmysl! A ta výměna čelistního kloubu, toť krutost značná! Naprosto rozumím! Nemáš na výběr. A hlavně, ať Ti to všechno dobře dopadne!

reagovat 13.2.2018 14:48 - Jana

Někdy je to jediná možnost, mít "klapačky." Nejen z finančních, ale i ze zdravotních důvodů! Nějaké chirurgické zákroky, kvůli parodontóze, umrtvování a amputace kořene, odříznutí a přišití dásně, to akorát přináší velký stres do života! I když, lékaři budou tyto zákroky třeba nabízet, je nejjednodušší, nechat takové zuby extrahovat, než je nejistě, zdlouhavě a pracně léčit, platit korunky,drahé zubní "mosty", teleskopické náhrady. To všechno je zátěž, nejen pro peněženku, ale, především, na psychosomatické a fyzické zdraví člověka! Tady je jediným řešením dobře udělaná snímací náhrada! Za lepší kvalitu zubů si lze připlatit. Keramické zuby se do snímacích náhrad nedávají. Nejsou ani důležité. Důležitý je správný tvar a postavení zubů v celkové zubní náhradě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *