Ztráta čichu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.11.2003 13:47 - Dana

Již dlouhou dobu mám problémy s čichem. Cítím pouze pronikavé vůně a nevůně :-) jako je česnek, cibule, benzín, peroxid apod.
Na alergologii jsem byla léčena analerginem a kapkami, není zjištěno, že ke ztrátě čichu došlo díky alergii. Zatím je léčba bezúspěšná. Poradili byste mi nějakou účinnou léčbu o které bych mohla informovat také svou lékařku?

Předem mockrát děkuju.'

reagovat 26.11.2003 15:30 - viki

Dano, zrovna dneska nebo včera napsala Pepinka na "chronickém únavovém syndromu", že někdy může ztráta čichu provázet zánět dutin. Dělali ti nějaké vyšetření v tomto směru? Problém je, že na rgt se objeví známka zánětu prý pouze v případě bakteriálního nikoliv virového původu. Mě asi před třemi týdny postihla ztráta čichu i chutě(opakovaně). V lednu mi budou dělat vyšetření dutin (náhodou v souvislosti s mnoha jinými potížemi), a protože se mi čich pomaloučku vrací, nechám to zatím být. Přeji ti brzké uzdravení.
Viki'

reagovat 20.10.2004 23:41 - Soňa

před devíti lety jsem přišla o čich z důvodu autohavárie, při které došlo i k čelnímu nárazu a komoci,to mělo podle lékařů za následek přerušení čichového nervu,nikdo se tím dále již nezabýval a uzavřelo se to jako trvalý následek,zajímalo by mě zda je možnost čich vrátit pomocí nějaké metody a nebo je to opravdu definitivní'

reagovat 21.10.2004 18:41 - jajajajenomja

Dano, jestli citis peroxid, tak na tom tak spatne nejsi.

reagovat 1.6.2006 16:24 - zek

pred rokem jsem navstevoval zubarku ve Velke Britanii a ta mi injekci tlumici bolest poskodila nerv a ja tak prisel o cich.Pravdepodobne na trvalo,myslite ze mam pravo na odskodneni?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.12.2017 20:12 - Radka

3 dny cítím výfukové...

Dobrý den.I ja cítím výfukové splodiny a to všude už 7 dní. Mám angínu a doufám že to po nemoci odezní. Je to fakt strašné. Mám Vyduť na mozku tak doufám že to není z toho.

reagovat 10.2.2018 16:07 - Květa Panošková

Necítím už dlouhou dobu třeba čistící prostředky jako je třeba Domestos--Savo aní žádné domácí vůně---bojím se že se to nespraví

reagovat 6.5.2018 20:41 - Zdeněk

Dobrej Také jsem částečně ztratil čich Cítím jen silnější parfémy a jídlo méně.Nikde jsem se s tím nesvěřil.Před lety jsem byl na ORL na operaci nosní přepážky protože už jse mi špatně dýchalo.Je mi 59 roků a rád bych cítil vše Děkuji za každou radu

reagovat 6.5.2018 20:43 - Zdeněk

Dobrej Také jsem částečně ztratil čich Cítím jen silnější parfémy a jídlo méně.Nikde jsem se s tím nesvěřil.Před lety jsem byl na ORL na operaci nosní přepážky protože už jse mi špatně dýchalo.Je mi 59 roků a rád bych cítil vše Děkuji za každou radu Mohlo to být následek po operaci nosní přepážky???

reagovat 6.5.2018 20:54 - Já cítím jen na jednu nosní dírku

Dobrej Také jsem...

Na druhou nic. Trvá to už 15 let a nic se nezlepšilo. Někdy na to i zapomenu. Doktor na ORL mi řekl, že poruchy čichu jsou těžko řešitelné. Většinou se jedná o poruchu čichových nervů a s tím nejde nic dělat. Může to být i chronická sinusitida, tam jde stav zlepšit. Ale to je prý mnohem méně časté.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *