Ztráta čichu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.11.2003 13:47 - Dana

Již dlouhou dobu mám problémy s čichem. Cítím pouze pronikavé vůně a nevůně :-) jako je česnek, cibule, benzín, peroxid apod.
Na alergologii jsem byla léčena analerginem a kapkami, není zjištěno, že ke ztrátě čichu došlo díky alergii. Zatím je léčba bezúspěšná. Poradili byste mi nějakou účinnou léčbu o které bych mohla informovat také svou lékařku?

Předem mockrát děkuju.'

reagovat 26.11.2003 15:30 - viki

Dano, zrovna dneska nebo včera napsala Pepinka na "chronickém únavovém syndromu", že někdy může ztráta čichu provázet zánět dutin. Dělali ti nějaké vyšetření v tomto směru? Problém je, že na rgt se objeví známka zánětu prý pouze v případě bakteriálního nikoliv virového původu. Mě asi před třemi týdny postihla ztráta čichu i chutě(opakovaně). V lednu mi budou dělat vyšetření dutin (náhodou v souvislosti s mnoha jinými potížemi), a protože se mi čich pomaloučku vrací, nechám to zatím být. Přeji ti brzké uzdravení.
Viki'

reagovat 20.10.2004 23:41 - Soňa

před devíti lety jsem přišla o čich z důvodu autohavárie, při které došlo i k čelnímu nárazu a komoci,to mělo podle lékařů za následek přerušení čichového nervu,nikdo se tím dále již nezabýval a uzavřelo se to jako trvalý následek,zajímalo by mě zda je možnost čich vrátit pomocí nějaké metody a nebo je to opravdu definitivní'

reagovat 21.10.2004 18:41 - jajajajenomja

Dano, jestli citis peroxid, tak na tom tak spatne nejsi.

reagovat 1.6.2006 16:24 - zek

pred rokem jsem navstevoval zubarku ve Velke Britanii a ta mi injekci tlumici bolest poskodila nerv a ja tak prisel o cich.Pravdepodobne na trvalo,myslite ze mam pravo na odskodneni?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.5.2017 13:03 - Ivana

Dobrý den, po velké ráně do hlavy pravděpodobně s otřesem mozku, jsem přišla o chut a čich, ale také postupně jsem přestávala vnímat žaludek - plnost, prázdnost a bála jsem se že to bude ppokračovat dále nebudu vnímat idalší potřeby. Nejdříve jsem si nevzpomněla na úder a bála jsem se nějaké mozkové příhody - ta se nepotvrdila, až člen rodiny mě upozornil na úder do hlavy. Jelikož pracuji z enegii Rei - tak po uvědomnění si toho původu jsem začla přikládat ruce na 1. a 6. čakru a postupně jsem cítila odblokování - úlevu brnění na chdidlech. Moje zkoumadlo byl citronek do čaje, který jsem mohla pít jako vodu, ale náhle jsem poznala, že je opravdu kyslý.Chci poukázat na to že by mě čekalo asi ješte dost vyšetření. ct mozku jsem mělaudělané, ale také asi nějaká fyzioterpie a já díky reki jsem to zvládla. Proto vám, chci poradit, že pokud vám již opravdu nic nepomohlo stoji to zato zkusit navštívit lidi, kteří jako já, tímto způsobem pracují. Potvrdilo mi to opět sílu a učinnost těchto energií.

reagovat 22.10.2017 22:36 - Josef

Ahoj všichni, mě se čich ztratil před dvěma lety při ošklivém hnisavém žlutozelém zánětu vedlejších nosních dutin. Od té doby až do teď jsem byl absolutně bez čichu. Také jsem se nemohl smířit s tím, že se mi čich nikdy už nevrátí. Když jsem byl např. na dovolené v Chorvatsku vůbec jsem necítil vůní moře opalovacích krémů jídla... Bylo to pro mě velmi náročné období na psychiku. Přesto jsem se nevzdával myšlenky, že se mi čich někdy vrátí v pozdním věku. Přečetl jsem hodně literatury přesto toto onemocnění doktoři neumí vyléčit. Až jednoho dne jsem narazil na článek, kdy paní popisovala jak se jí vrátil čich po konzumaci dýňových semínek obsahující Zinek a vyplachování nosních dutin roztokem kuchyňské soli. A světe div se po dvou letech se mi čich vrátil. Tak snad tato moje zkušenost někomu pomůže.
Josef

reagovat 3.12.2017 15:13 - Tomasakr

Ahoj všichni, mě se čich...

To jste jako jedl dýňová seminka každý den a vyplachoval si dutiny solnym roztokem dva roky? Mam totiz stejny problem jenze si nepamatuji kdy naposledy jsem neco citil mozna čich nemam uz od narozeni protoze sem se narodil priskrcenej (nevim zda to ma nejakou souvislost)

reagovat 4.12.2017 10:13 - Jana

To jste jako jedl dýňová...

Podle toho, co píše, tak dva roky hledal, co by mu pomohlo a ty dýňová semínka a vyplachování mu nakonec pomohlo. Jak dlouho to dělal bohužel nenapsal, ale jistě ne dva roky.

reagovat 23.12.2017 20:12 - Radka

3 dny cítím výfukové...

Dobrý den.I ja cítím výfukové splodiny a to všude už 7 dní. Mám angínu a doufám že to po nemoci odezní. Je to fakt strašné. Mám Vyduť na mozku tak doufám že to není z toho.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *