Co způsobuje nevhodná obuv - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.12.2002 01:06 - Jarda

Kuří oka
Kuří oka jsou velmi nepříjemným a bolestivým problémem velkého množství žen všech věkových kategorií. Jsou důsledkem nošení nepohodlné obuvi, zejména lodiček s úzkými špičkami na vysokých podpatcích. Chůze v takové obuvi přetěžuje přední část nohou a dochází časem ke změnám klenby chodidel (tzv. zborcení příčné klenby) a rovněž ke zkrácení šlach prstů na nohou a změně jejich postavení (tzv. kladívkové prsty). Dochází mimo jiné rovněž k velkému tlaku obuvi na horní části prstů v oblasti kloubů a takt se začínají tvořit silné otlaky v podobě značně ztvrdlé kůže. Pokud tlak obuvi působí často a delší dobu, vrstva tvrdé kůže se zvětšuje a zesiluje i směrem do hloubky, kde po čase začíná tlačit na kloub nebo kost prstu. Postupem času se tak začínají dráždit i nervová zakončení, což způsobuje silnou bolest zejména při chůzi. V místě největšího tlaku se často vytváří tzv.

reagovat 23.4.2003 17:29 - mirek

kluci,

zarusta mi nehet a chteji mi uriznout pulku nehtu a ja se branim, neznate nekdo nejaky jiny zpusob lecby?
diky,
m

reagovat 15.8.2003 14:56 - Zdeněk Vokoun

Zarostlé nehty trápí především dospívající. Zde bývá vyvolávajícím mechanizmem často např. chybné zastřižení nehtu (hodně do oblouku), dispozičním faktorem jsou pak často široké nehty. Ty u ostatních prstů sice obvykle nevadí, ale u palců nohou se do prostoru, vymezeném mohutnějšími postranními valy, "nevejdou", pak po stranách působí nehet jako cizí těleso: dráždí a vyvolává zánět. Z toho plyne, že je třeba řešit primárně tuto příčinu. Po částečném nebo úplném odstranění nehtové ploténky dojde sice rychle ke zhojení rány, avšak během odrůstání nehtu se potíže zpravidla obnoví. Vytvoří-li se však operací přiměřeně široká nehtová ploténka, za současné úpravy postranních valů, k recidivě nikdy již nedojde. Resp. u našich nemocných, kontrolovaných až do úplného, trvalého zhojení, nebyla zaznamenána. Občas třeba i přicházejí, ale s problémy na neoperované straně nebo i druhým palcem. Rovněž kosmetický výsledek je bezvadný, pakliže při předchozích zákrocích nebyla např. narušena podélným rozstřižením nehtu při jeho odstraňování jeho zárodečná tkáň. Pak roste např. rozpůlený, to se bohužel už nedá napravit, nebo i jinak deformovaný. Chybou je, když se při správně indikovaném odstranění nehtu pro zánět, (na ruce i noze), ve snaze o větší radikalitu, chirurgickou lžičkou rozhmoždí oblast zmíněné zárodečné tkáně. (Tzv. eponychium, kde jsou zárodečné buňky, odkud nehet roste). Na místě nehtu pak zbývá jen nevzhledná drť. Je smutné vysvětlovat takto poškozeným, že se to již nedá kosmeticky napravit. I zde však průvodný zánět lze trvale odstranit.
S věkem stoupá i výskyt plísňových onemocnění nehtů. Ta způsobí jeho kornoutovitou deformaci a výše popsané obtíže. Léčba mykozy přísluší kožním lékařům. Průvodný zánět lze podle uvedených zásad i zde chirurgicky řešit.
vokoun"cmail.cz

reagovat 30.12.2004 21:15 - Peťule

Ahoj. Celé 2 měsíce jsem byla jako tělo bez duše, protože mi brutálně zarůstal nehet u palce, bolelo to jako čert a omezovalo mě to. Nechtěla jsem se s tím někam jít, bála jsem se že mi ho strhnou. Ale měla jsem to čím dál tím horší, takže jsem na chirurgii šla. Narazila jsem ale na suprovou paní doktorku, která mi palec pořádně umrtvila a o celém zákroku moje nožka vůbec nevěděla. Nehet mi nestrhávali, vyčistili mi to, vyřízli kus nehtu po straně...atd..)

reagovat 3.5.2005 14:44 - Katka

Dobrý den,
již rok nebo dokonce dva roky bojuji se zarustajícím nehtem na palci u nohy. Jednou u levé, podruhé na pravé noze. Poctivě ihned běžím na chirurgii, kde mi paní doktorka odstraní zarůstající část nehtu. Vždy mám na několik týdnů pokoj, ale po nějaké době mi nehty začnou zarůstat znovu. Přitom nechodím na podpatcích a ani nemám boty s úzkou špičkou. Chtěla jsem Vás požádat o radu, kam konkrétně se mohu obrátit se svým problémem, kde by mi konečně někdo pomohl. Děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.5.2008 16:56 - Lucka

Dobrý den, já mám na noze 2 kuří oka a nemůžu se jich zbavit.Použila jsem náplast na kuří oka ale ten vůbec nepomáhal.Teď zkouším vlaštovičník ten zatím moc nepomáhá.

reagovat 16.5.2012 11:55 - marcela

Ahoj. Celé 2 měsíce jsem...

Tak to buďte opravdu moc ráda, že jste nic necítila! Já na tom byla před rokem, zákrok bolel, jako by mě mučili. A protože se mi problém udělal znovu, musím zítra zase na celkové odstranění nehtu a už hrůzou pár dní nemůžu spát.

reagovat 19.2.2015 20:53 - Bota12

Dobrý den všem,
já už si dávám na kvalitu u bot velký pozor! Nechci ničit nohy sobě ani dětem. Takže vybírám kvalitní materiál a vhodné proporce. Často mi vyhovují botky Vans http://www.vansboty.cz

reagovat 9.3.2015 15:10 - hmm

Dobrý den všem,
já už si...

Dobrá reklama:D boty vans nedoporucuju na kotniku se mi jiz dvakrat udelalo takove krvave oko ze ktereho mi tece voda..a to po hodine chozenii..boli to jak krava

reagovat 9.3.2015 15:17 - Dětem

jednoznačně kvalitní obuv.Jinak se mi i stalo,že jsem si koupila drahé,kvalitní a přitom mi moc dlouho nevydržely.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *