Zneužívání pečovatelských domů

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2008 23:34 - Květa

Nedávno jsem slyšela o zneužívání pečovatelských domů seniory, kteří tam nemají co dělat, protože jsou soběstační.Potom tam není místo pro opravdu nemohoucí lidi.Ale byt dali staroušci dětem a šli do pečováku.S tím je ale konec, skoro polovina obyvatel pečováků se bude muset vystěhovat, protože na něj nemají prostě nárok.Děti je nechtějí, tak si budou muset pronajmout bydlení.

reagovat 4.4.2008 08:04 - xyz

Pokud spravuje pečovatelský dům město, tak je snad v pravomoci jeho sociálního odboru posoudit, kdo tam patří či ne a město by také mělo mít přehled, kdo kde a s kým doma bydlel.Vždyť se dělá sociální šetření v rodině, lékařské doporučení a popdobně.

Tak snad potom jde jedině o úplatky?

Pečovatelský dům není pro nemohoucí lidi, spíše jen omezené v některých činnostech, není tam péče celých 24 hodin /na rozdíl od domova pro seniory, dříve domovy důchodců/.

reagovat 4.4.2008 08:22 - Helena

Určitě jsou v tom úplatky a navíc, pobyt v pečováku je dotovaný státem.Teď se prý budou provádět nová šetření a kdo nemá nárok, musí pryč.

reagovat 4.4.2008 15:19 - Marie

xyz - ty ses asi probudil a nevíš, kde jsi. Pečovatelský dům obsadila spousta lidí,kteří jsou ještě fit,je to pro ně hezké bydlení a služby pečováku zdaleka nevyužívají. Je to ale pro ně zabezpečení do budoucna,protože až to budou opravdu potřebovat, tak se tam nedostanou-pak jedině domov důchodců, což ještě zdaleka není to co bychom si pod klidným stářím představovali.A jak se tam dostali už teď, můžeš hádat !Ovšem pokud nebudou pro starší lidi malé byty,takové a někde tam, kde budou ještě schopni v pohodě se o sebe starat,bude ta zlodějna pořád pokračovat.A konkrétní zlodějnou mám na mysli nejen přidělování umistěnky do některého zařízení, ale především to, že někde oficielně za to berou tzv. sponzorský dar -v řádu desetitisíců !!!!Kam jdou ty peníze,když důchodce za půl roku zemře ?

Ovšem problém je i to, že ty lidi z pečováku teď už nikdo nemá právo vystěhovat, zas tam bude prostor pro úplatky a nakonec vypadne ten nejslabší.

Bída, ale tak to je !

reagovat 5.4.2008 01:21 - Hana

Čekací doba je cca v průměru 15 let, nikdo z nás starších nevíme jak za 15 let budeme schopni se o sebe postarat nebo zde vlastní děti budou ochotni se o své staré rodiče starat. A když se tam za 15 let dostaneme, tak cca v 75 letech nemáme již tolik sil, proto je možné využít i některé nabízené služby, za které se ale platí a platit se bude a to čím dál více. Je potřeba rozlišovat Dům s Pečovatelskou službou, kde mohu mít i dvoupokojový byt, kde platím nájem včetně služeb a Dům důchodců, kde na pokoji je více bydlících pohromadě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.12.2016 10:40 - Eduard Nud

Bojím se napsat něco konkrétního a taky nevím, kam.

reagovat 25.10.2017 09:31 - luda

No. Nechápete to ani jedna....

co to pani tady melete?

reagovat 1.11.2017 15:21 - Eduard Nud

Melu Pátou přes Devátou.

reagovat 1.11.2017 17:54 - Eduard Nud

Příště si raději pustím Kouzelnou školku.

reagovat 7.11.2017 11:22 - Eduard Nud

Ano. Že. Pozoruji, že vás to nezajímá a mně už to nebaví. Zdrávas královno.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *