Změna léků -antipsychotik

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2005 23:37 - Martin

Beru už skoro dva roky antipsychotikum Solian. Na jedné straně mi pomáhá pokud jde o můj duševní stav jsem ted v pohodě bohužel nevýhodou jsou vedlejší učinky konkrétně zvýšená hladina hormonu prolaktin která vede k problémům s erekcí a utlumení sexuálního libida. Konzultoval jsem proto se svojí lékařkou změnu léků. Bylo mi nabídnuty léky Zeldox nebo Seroquel které prý tyto vedlejší účinky nemají. To by bylo fajn jen mám obavy že sem si již příliš zvykl na Solian a případná změna by možná mohla vést ke zhoršení psychického stavu (aspon dočasně). Zajímalo by mne jestli někdo máte se zmíněnými léky a se změnou léků zkušenost a zda jsou moje obavy odůvodněné.

reagovat 5.10.2005 05:03 - Jirka

Ahoj vespolek.

Mám stejný problém. Chci mít stálou partnerku a krásný vztah. Solian je skvělý, jenže s děvčaty při něm mohu být jen dobrý kamarád.

V mém případě jsou alternativní léky Zeldox a Abilify.

I když lékař mi říkal, že každým rokem se objevuje nové antipsychotikum.

Zdraví Jirka

reagovat 29.1.2006 03:02 - marki

jsem sice holka ale mám k tomu co říct,Seroquel jsem brala ale byla jsem po něm nemožná stále bych jen spala,nešlo to teď beru něco jiného.Vysoká hladina prolaktinu skutečně vede ke ztátě sex.apetence,brala jsem léky na jeho snížení abych mohla otěhotnět

reagovat 10.4.2006 01:55 - Martin

marki: Ja už ten Seroquel beru asi půl roku fakt je že trochu uspává a psychicky jsem na tom o něco hůř než na Solianu ale s tim libidem se to výrazně zlepšilo. Je to k vzteku bud má člověk jedno nebo druhý. Já sem bral na snížení prolaktinu Mediocryptin a vůbec nezabral.

reagovat 26.8.2007 18:07 - Denisa (ziggy.d"seznam.cz)

Beru Seroquel už kolem třech let a uznávám, že spánek v mém životě hraje velikou roli, ovšem můj zdravotní stav je výborný a navíc nejsou u něj žádné jiné vedlejší účinky....rozhodně ho , obzvlášť Vám chlapům, doporučuji!! S tím spánkem se to dá zvládnout,...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.3.2011 15:12 - Viky

mám dotaz:přibral jste...

Po Risperdalu jsem nic nepřibrala, určitě se po něm nepřibírá tolik jako třeba po Zyprexe, ale je to všechno individuální.

reagovat 4.10.2011 17:17 - BÁRA

PRODÁM SEROQUEL PROLONG 300MG PIŠTE 731325500

reagovat 4.10.2011 18:45 - !!!

Proc by to nekdo kupoval, kdyz na recept to ma zdarma.

reagovat 2.2.2012 13:03 - Renata

Zdravím já jsme se chtěla zeptat zde přítomných dam, holky jaké to je s užíváním Seroquelu prolong a perorální antikoncepce. Může se to vůbec brát, nebo co Vám řekli gynekologové. Můj mi řekl že pokud v příbalovém letáku nenajdu že nesmím tak můžu, jenže sami víme že teorie je jedno a praxe druhé. Jinak s tou ospalostí, já beru 200 a opravdu ospalá jsme, večer vydržím kratší dobu a ráno se nejde vzbudit, což vidím jako problém když půjdu do práce. Nemáte vyúpozorováno co se s Vámi děje když ten spánek uměle zkrátíte třeba budíkem? děkuji Vám všem za rady, jsem mezi Vámi celkem čerstvě a tak tápu. Mám BAP :-(

reagovat 2.2.2012 18:55 - Kema

Renčo,
se Seroquelem a užíváním HAK nemám zkušenost, ale s tím spánkem ano, když jsem začínala na Seroquelu 75 mg denně, tak jsem pořád jen spala, v léčebně mi pak dali najednou 800 mg Seroquelu prolong a kupodivu jsem ráno vpohodě vstávala, takže tomu moc nerozumím. Ale je i pravda, že když jsem těch 75 mg zprvu brala už více dní, únava opadala. Jak dlouho už Seroquel bereš? A na této dávce začínáš?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *