Zlomená noha..

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.6.2002 14:16 - Klára

Loni, jsem měla šestnácté narozeniny a protože už byl konec roku, hráli jsme na tělcovniku baseball. Já sem ale při dobíhaní na metu uklouzla a v kotníku mi jenom křuplo. Myslela jsem, že to nic není, ale kotník mi za chvíli otekl tak moc, že mě vyděšená paní učitelka hned odvezla do nemocnice. Udělali mě rentgen a paní doktorka mi vypsala žádanku na sádru. Když sem přišla na řadu dvě sestřičky mě během několika minut daly nohu do sádry a to až pod pod zadek. Měla jsem tedy sádru od prstů až do rozkroku, ale stím že to asi tak má být jsem odešla nebo spíš odpajdala sanitkou domů.Sádru jsem měla mít skoro dva měsíce.Takže jsem si skazila celé prázdniny. Když mi jí po dvou měsících sundavali, šíleně se divili proč jsem přišla tak pozdě a proč mám sádru přes celou nohu.Přišlo jim to dost k smíchu.Když sem zjistila, že omylem zaměnili složku moc do smíchu mi nebylo..

reagovat 8.11.2002 14:41 - Makushka

No teda, a co teprv ten druhej, se kterym te zamenili, treba dopad jeste hur, protoze mu udelali mensi sadru :-)))
Des.....

reagovat 11.11.2002 13:19 - Kristýna

Nazdárek! Nedá mi to a musím připojit svou příhodu: po pádu s koně jsem si vymkla OBA kotníky (spadla jsem do tureckého sedu a přisedla si hlezna poté, co jsem absolvovala elegantní kotrmelec přes koňskou hlavu, jelikož se mi ten mizera rozcválal z kopečka a ještě vyhazoval). Na pohotovosti si mě mladý lékař vysvlékl do kalhotek, ačkoli jsem měla kraťasy, konstatoval, že hlez. klouby jsou nateklé a poslal mě na rentgen o 2 patra níže. Skutečnost, že jsem téměř nemohla chodit ho vůbec nevzrušovala, protože sestra prohlásila, že když jsem se po svých dostala až sem, tak zvládnu i rentgen. Ze snímků nic zvláštního nevypozoroval a tak jsem OBDRŽELA 2 obinadla s tím, že doma si mám své nateklé a bolavé kotníčky obvázat. Kdybych tenkrát nezavolala svého kamaráda se zdravotnickým kurzem, aby mě odvezl domů (fakt jsem na nohách stála snad jen silou vůle) a kotníky mi pak zkušeně neovázal, tak nevím, nevím... Jediné, co se mi na té příhodě "líbí" je to, že onen mladý lékař neztrácel humor ani ve chvíli, kdy jsem mu celá bez sebe slzela v ordinaci a neustále dělal vtipně dvojsmyslné narážky na otřepané téma žena a kůň. Ha, ha, ha. Podotýkám, že kotníky mi otékají dodnes a na koni teď už také moc často nejezdím. Bojím se, že se mi něco stane a já umřu v důsledku nějaké strašné banality, protože lékař bude opět vtipný.

reagovat 19.1.2003 11:13 - kluk

Krystýno, ten lékař byl úplně neschopný. Měla si smůlu - a nebo je to na té pohotovosti zvykem. Myslím ale, že kdyby se ti stal nějaký vážný úraz, asi by olamžitě přestal s legrací a lítal by jak blázen, jen aby ti pomohl. Jinak podle mě není důvod přestávat s ježděním na koni - to chudák zvíře za to téměř nemůže, zvlášť ne ti osttaní, to je jako by ses přestala bavit s lidmi, protože jeden z nich nešťastnou náhodou v autě srazil chodce a zranil ho.

reagovat 12.1.2005 17:00 - Honzík

Jestli někdo máte sebe se zlomenou nohou, tak se mi prosím pošlete, tak trochu mě nohyv sádře vzrušují8-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.3.2018 12:02 - Kamil

Ja mam sadru na noze i ruku...to je uplne silene.chtel sem dat foto ale asi sem dat nejde

reagovat 9.5.2018 00:19 - Pherenike

Zdravím všechny. Před týdnem jsem si zlomila kotník sádra na 4 tydny. Bohužel mi zmodraly prsty tak jsem jela do prahy a tam mi sádru předělali na tu odlehcenou. Můžu si dát pantofel a začít prý chodit. Ale nejde mi to. Bojím si stoupnout m blok v hlavě nebo po tom prostě nejde chodit. Díky za rady.

reagovat 9.5.2018 17:47 - Kamil

Ja asi neporadim ale mel sem neco podobneho...ted uz ortezu a naslapovani na ni...pred tim chodici sadra...je to pak takove nezvykle ale chodit po lehku asi jo

reagovat 10.5.2018 05:15 - Regina

Zdravím všechny. Před...

Milá Pherenike, zkus odlehčit poraněné noze berlemi. Když na ni budeš našlapovat, opři se o ně oběma rukama a přenes na ně část váhy. Jde to! Pak už ti to půjde i bez berlí, když si zvykneš. Můžeš si pro začátek ještě obout na zlomenou nohu něco s měkčí podrážkou, třeba měkkou žabku. Taky jsem se bála, že se to tenká skořápka pod chodidlem nevydrží, ale je dost pružná.

reagovat 13.7.2018 17:47 - klotuse

Zdravím, mam zlomenou nohu v kotníku.. Mozna to bude na draty, ale pry to ještě není jiste.. Problém je ale, ze mi noha neustále oteka.. Kdyz ji mam nahoře, tak to ujde, ale jakmile ji dam dolů, cítím nehorazny tlak a prsty jsou jednou tak větší.. Může mi někdo poradit co s tím?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *