Zlatý stafylokok

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.11.2003 20:13 - Petr

Múj tříměsíční syn má zlatého stafilokoka.asi ho dostal v porodnici.
Dětská lékařka mu naordinovala antibiotika, ale vúbec nezabrala.Teď mu naordinovala nosní spray s antibiotiky.Na letáku je napsáno od tří let.Mám z toho všeho velký strach.
Jaká léčba pro takové miminko je nejlepší???

reagovat 4.11.2003 12:56 - jindra

Ahoj, nevím sice jaká léčba je pro miminko nejlepší, ale můj 19letý syn má též zlatého stafykoloka a nic mu nezabralo, dokonce byl asi před 6 lety léčen svou vlastní autovakcínou-tu mu vyrobili v nemocnici Motol, avšak bez úspěchu. Tak s tímto stafylokokem prostě žije a co vím, je takových dětí daleko víc. Akorát ho častěji bolí v krku, je dost nemocný, ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit: co nejméně antibiotik pro tak malá miminka!!!!!! Můj mladší syn byl do 1 roku léčen asi 6krát antibioticky, no prostě hrůza. Nyní vím, že to bylo zbytečné, neboť oba dva jsou alergici. Ale to se dříve asi nevědělo. Zkrátka doktorka se na mých dětech pěkně vyřádila. A nejen na mých. Oslabená imunita atd....

reagovat 18.11.2003 01:04 - Pavel

Mám jeden problém.Trpím už nějaký čas hnisavými záněty kůže a podkoží a vyšetření mi ukázalo,že to je zlatý stafilokok. Mě ale nejde do hlavy,jak jsem ho moh chytit. Nemohl byste mi někdo poradit??? Předem moc dík.

reagovat 18.11.2003 21:28 - Peťulka

Staphylococcus aureus (zlatý streptokok) se přenáší zcela běžně kapénkovou infekcí, pokud je tělo hostitele na toto "připraveno" oslabeným imunitním systémem. Já se ho zbavila (doufám že natrvalo..) pomocí zapperu. Je to taková krabička, co zabíjí tyhle mrchy v těle. A i když jsem si tady (na doktorce - léčba přístrojem zapper) přečetla, jak to nefunguje, tak prostě ta mrcha z těla zmizela.

reagovat 18.11.2003 21:29 - Peťulka

Streptokok... Stafylokok - já si to spletla..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2016 12:35 - Hanka

Též manukový med může pomoci

reagovat 13.2.2016 17:34 - lada

Dnes 20.11. jsem dle...

Mám zánět močových cest a chřipku. Potíže jsem měla již po první tabletě Cotrimoxazol al forte, cca za tři hodiny, ale myslela jsem, že jsou to příznaky zánětu, velké návaly horka, hrozné bolesti zad, ledvin, křeče v břiše, málo moči. Celé odpoledne jsem prospala. Po třetí tabletě to samé + červené fleky po těle, jeden trochu podlitý + rychle jsem dýchala a manžel mě musel podpírat, nemohla jsem jít bez bolesti. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, hned jsem prášky musela vysadit, píchli mi dithiaden a naordinovali Zodac. Cca po hodině se vše sklidnilo, křeče ustaly, fleky ještě nezmizely, ale potím se hrozně pořád. Pro mě: Příznaky a následky po léčení horší než samotný zánět moč. cest a to mi nepřijde normální! Bojím se, co mi předepíšou v pondělí na doléčení zánětu. Proto dávejte pozor!!! Chápu, že to někdo snese, ale já s epřidávám k těm na opačné straně...

reagovat 6.6.2016 20:59 - Eva

Dcera 14 stafylokok,atb mela mesic,ted jiz rok stridame masti..
Střídavě oblačno spíš horší..kolena ruceUz si nevím rady jak to dostat pryc,spolužáci uz se dceri smeji a je z toho nestastna.poradite mi prosiim?


reagovat 7.12.2017 15:40 - Monika

Ahoj všem,
zkoušela jsem ho zabít :) koloidním stříbrem. Prý je to vedle stafalu jediné, co by mohlo pomoci.
Tak držím palce všem,
Monika

reagovat 27.1.2018 21:02 - Hanka

Fakt zlatého stafylokoka na krčním vůbec neřeší, prý běžná fauna.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *