Zkažený zub pod můstkem-jak se postupuje?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2004 15:54 - Ne-mravní hlídka

Tak se lupej sám i nadále a neřeš to. Inu zvyk je železná košile.

reagovat 30.10.2004 16:03 - paty

to je stres, zvyknes si,muj pritel to mel taky,taky ctvrt stoleti nic a pak....bud rad, ze se ti vubec postavi, my ho staveli dyl nez rok,

reagovat 30.10.2004 20:39 - Pavel

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, jak zubařka postupuje, když se vám rozbolí zub, na kterém je upevněn keramický můstek. Který jste si museli navíc za nemalou cenu koupit. Ten můstek mám chycený na obroušenou pětku a sedmičku a ta pětka začíná bolet. Můstek je tam pět let a je přilepený lepidlem. Tak bych se chtěl zeptat, jestli se v těchto případech keramika provrtává či se můstek nějakým způsobem sejme. Či zda se musí rozříznout a zničit. Mám jisté zkušenosti se zubaři, ale s tímto zatím ne.
Nevíte také, na jakém principu funguje látka DEPULPIN? Tu jsem dostal do jiného zubu, který se nepodařilo vyléčit kalciovou vložkou. Asi po týdnu mi doktorka zub otevřela a dostala se takovým nástrojem s drátkem (pokud jste někdo od elektriky, vypadá to asi jako malý odpor, když se mu uštípne jedna nožička) až do kanálků, a to bez bolesti. Nervy jako by ze zubu úplně zmizely a to drastické vytahování, o kterém tady mnozí píšete, se vůbec nekonalo. Děkuji za vaše zkušenosti.

reagovat 30.10.2004 22:35 - b.

Pavle, mám nedavno za sebou to samé. V září mi zubař nasadil můstek, pod kterým mne rozbolely po 14 dnech dva obroušené zuby. Můstek musel sundat, zuby umrtvit. Prý se to stává často, že po obroušení zuby takto"odejdou".Co se týká tahání nervů, je to strašná bolest a mně to zubař dělal s místním umrtvením, jako při trhání. Takže kdoví, jestli Ti ty nervy vytáhla. Já jich mám umrtvených asi 8, tak vím o čem mluvím.

reagovat 30.10.2004 22:54 - Pavel

Děkuji za odpověď. Tak s tím taháním nervů, abych řekl pravdu, mám mrtvé 4 zuby. Nervy budou určitě venku, protože na panoramatickém RTG snímku jsou celé bílé-až do kořenů vyplněné nějakou hmotou. Četl jsem o tom tahání nervů zaživa, ale nikdy mi to nedělali-vždy tam dala ten Depulpin a za týden byl klid.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.11.2008 17:52 - T.

Depulpin je materiál, který se používá k devitalizaci dřeně , která je pak (vetšinou bezbolestně) odstraněna z kanálku zubu. Používá se v případech, kdy nelze použít anestezii a nebo anestezie neúčinkuje. Dřeň je ze zubu nutno odstranit vždy, když zub bolí po delší dobu a nebo je infikována kazem.

reagovat 23.3.2010 13:47 - nela

popo

reagovat 17.8.2011 19:11 - Vaclav

Nevite neco proti bolesti zakzenehu zubu predem dekuji :D

reagovat 17.8.2011 19:50 - Dneska je normální

dát si implantáty. Zubní můstky nepatří do moderního ošetření. Není to levné, ale vydrží to.

reagovat 17.8.2011 19:53 - věrka

dát si implantáty. Zubní...

A co když je paradentoza a dásně nikde?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *