Dá se žít s nepříjemným mrzoutem a skeptikem?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.1.2004 13:36 - Radka

Ahoj, prosím všechny rozumné, zkušené a soudné lidi o pomoc. S přítelem jsem 3 roky. Jeho bych charakterizovala jako velmi inteligentního a svým způsobem dost zajímavého, je však velký škarohlíd a cholerik. Upřímně: jeho známí a kolegové z práce (pracujeme spolu) jej považují za téměř nesnesitelnou osobu. Nadává lidem, když něco zapomenou, vytýká jim jejich chyby, je hyperkritický. Protože můj otec patří mezi tento typ lidí a mamka to snáší, asi jsem zapadla do stejného vzorce a myslela jsem si, že to není překážka vztahu. Zvlášť máme-li stejný zájem a dokážeme si někdy pěkně povídat. Často je však na mě velmi nepříjemný, ironický, zřejmě jej nepředělám (moc jsem se nesnažila, nejsem příznivec předělávání lidí). Váhám, protože jinak to bude spolehlivý partner a otec. Jen mě to dost vysává. Dík všem, zvlášť zkušeným či kompetentním:-))) Radka

reagovat 19.1.2004 14:02 - Jarcina

Ja jsem takovyho partnera taky zazila. Byl skepticekj a pesimistickej uplne ke vsemu. Vubec nehledal na zivote nic pozitivniho a me to strasne ubijelo. Vsechno bylo jen spatny, voda byla spinava, polticka situace uplne ztracena, vyhlidky zadny, nase deti budou chudaci, vsechno bude jen horsi. Me tenhle jeho zivotni pristup hrozne vadil, ale nejakou dobu jsem to snasela, protoze jsem ho mela rada. Ovsem moje okoli to snaselo mnohem hur. Kdyz jsme byli nekde posedet s mymi prateli a on tam vytahl tyhle svoje pesimisticky prognozy, tak to nikdo nebyl schopen vstrebat.
Kdyz jsem k tomu pripocitala jeho cholerickou povahu, trvalo to presne pul roku, nez jsem vztah ukoncila. Malem jsem z nej skoncila v blazinci, citila jsem se jako nula, protoze spatne nebylo jen vsechno ostatni, ale predevsim ja a postupem casu jsem byla horsi a horsi a on si na me vyleval veskerou svou zlost. NO des. Taky je dodneska chlapec sam. Na rozdil ode me. Ale zaplat panbuh, ze uz s nim nemam co do cineni. je to ubijejici

reagovat 19.1.2004 15:04 - Papick

Já bych v takovém vztahu nevydržel a určitě bych ho ukončil (tím ale nechci radit). Já se snažím vidět na světě to lepší i když je pravda, že dnes toho dobrého moc není, ale člověk musí být optimistou, jinak by si mohl hodit mašli a měl by pokoj, ale to není ono. Já bych radil napsat nějaký fiktivní příběh ve kterým by figuroval jako hlavní osoba jak spolupracuje a jedná s jinými lidmi a aby se v něm shlédl. A aby to nepoznal, tak mu říct, že je to z internetu nebo časopisu a že jsi to dostala k přečtení. Možná, že když se v tom uvidí, tak pochopí, že by se měl změnit. Ale to záleží pouze a pouze na něm, zda chce. Kdysi se mi dostala do ruky kniha Dost bylo kokotů od Xaviera Cremente a popisovala v podstatě tento typ lidí a jejich chování. V knize jim říkal kokoti a vysvětluje proč. Zábavnou formou líčí chování těchto lidí. Celkem vyšli 3 díly a doporučuji ji k přečtení.

reagovat 19.1.2004 15:17 - kokrouč

Radko, zarazila mě jedna tvá věta, okteré si myslím, že to je právě to, co nemůžeš vědět. Píšeš, že bude spolehlivý partner a otec. Tato věta, sama o sobě, svědčí o tvém velmi zodpovědném přístupu, přemýšlíš dál a kladeš si ty správné otázky. Což není úplně obvyklé a máš za to můj skutečný obdiv.
Nicméně, právě proto, že se takto ptáš, si zkus i sama odpovědět. Nebude se právě takto chovat k dětem ? Nenapíšu nic objevného - děti po sobě neuklidí, dělají většinou to, co rodič nechce, nenosí ze školy vždy nejlepší známky a to pomíjím dobu, kdy jsou ještě v peřince a řvou v tu nejnevhodnější dobu a lezou jim zuby. Zkus si představit svého partnera v těch nejvypjatějších situacích, po deseti probdělých nocích, ty jsi vyčerpaná a nemáš vůbec na nic chuť. Obstál by v tvé představě ?

reagovat 19.1.2004 15:34 - Radka

Moc vám všem díky! Moje pochybnosti vycházejí z toho, když konfrontuji pohled svůj a okolí. Sama jsem hodně tolerantní, nevím, jestli dokonce ne splachovací. Snažím se pochopit, proč je rozladěný. Moc mě zraňuje jeho nespokojenost, často se snažím mu ji vymluvit, ať to bere, jaké to je. Dát mu sílu, aby to překonal. Proto jsem napsala, že mě to vysává. Ke mně (+ několika lidem, kterých si váží) se nechová nikdy tak hrozně jako k ostatním. Stejně mi vadí, že k jiným ano.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.6.2007 09:17 -

Vy ženský si pořád na něco stěžujete, raději se věnujte vaření, uklízení, občas nás vykuřte, ale hlavně neotravujte, že se vám pořád něco nelíbí.

reagovat 14.6.2007 12:03 -

Potrefená husa se ozvala?

reagovat 15.3.2008 01:10 -

Žít ne,souložit ano.

reagovat 28.7.2009 17:33 - jitka

nevim, asi bych si s takovým chlapem nerozuměla, možná bych si zvykla časem, ale asi bych prchla:)

reagovat 28.7.2009 23:21 - Mirek

Tihle lidé,jak ženy ,tak muži jsou takoví ze své podstaty a představa soužití s nimi10,20,30....let,tak na to je život každého člověka příliž vzácný..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *