ŽIju sama a jsem spokojená

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.8.2006 17:39 - Danka

Ahoj všichni,
chtěla jsem se zeptat na váš názor.Je mi 29 let,žiju sama a moc mi to vyhovuje,každý můj vztah zatím skončil na tom,že jsem se nechtěla žít s přítelem nebo se vdát.Nikdo kolem(rodiče ani kamarádi nechápe),že jsem si zvykla žít sama (žiju tak už 5 let),ráda se vracím do prázdného bytu a starám se jen o sebe.Děkuji za vaše názory.

reagovat 14.8.2006 10:14 - Manka

Fandím ti Danko, protože jsi našla způsob života, který ti vyhovuje a pokud si tak vytvoříš podmínky pro naplněný život, tak budeš šťastná.Mužů takhle žije mnohem více než žen,a nikomu se to nezdá nějak podivné.Není přece nkde psáno, že jediná dobrá varianta zaručující spokojený život je ta klasická, kterou od tebe tvé okolí očekává.

Já se potýkám s obdobným problémem, pro muže jsem dost tvrdý oříšek, nejsem určitě nějaká krasavice nebo nedostižná intelektuálka.K mužům mám velmi kladný vztah, ráda se líbím, nechávám obdivovat, ale tu psychickou závislost v sobě nemůžu prostě vyvolat....

reagovat 14.8.2006 10:49 - Hariet

Po 2 rozvodech žiju už raději sama.Děti jsou už z domu a já jsem teprve teď šťastná a žiju opravdu jen pro sebe.Už nikdy se nechci nechat lámat v kole,už to stačilo.

reagovat 14.8.2006 12:01 - Daniela (32)

Taky žiju sama. Nejsem rozvedená, ani jinak zklamaná, prostě mi to vyhovuje.

reagovat 14.8.2006 12:48 - Danka

Všem moc děkuji za názory,které mě strašně potěšily!Už jsem zvyklá,že můj postoj okolí nechápe a pozastavuje se nad ním,proto mě pochopení potěšilo.Všem děkuji moc a přeji pěkný den!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.9.2017 20:48 - žena

si najde blba, tak máš...

Já omylem narazila na muže, který se mi vůbec nezdál. Jo, hezký byl, ale hospoda, rocková kapela, miliony kámošů a kamarádek. Pro mne naprosto nevhodný protějšek. Ale museli jsme se snést, protože jsem byla jeho podnájemník a nyní jsme spolu 28 let. Milionový chlap. Umí i vařit, vydělává, stará se o mne, já s chutí o něj. Jediné čeho se děsí je pračka :). Takže když jsem byla měsíc v nemocnici, tak šel k vietnamcům, aby mu pomohli vybrat ponožky, boxerky a trika.
Jenže...je to mužský, kterému je jedno, když si jdu dát v šest večer na chvilku dvacet, a probudím se o půlnoci. Pohoda, poklizeno, pes najedený, nádobí umyté. A stejně tak je to, když vytuhne on. Nebo jde s kámoši na pivko.

Vím, že to vypadá, že si tady honím triko, ale takových párů je většina. Ti, kteří tady zuří, že se žena má starat, jsou osamělí chudáčci, které žádná nechce. A já se nedivím.

Kdybych o muže přišla - rozvedená, vdova,... - ani náhodou bych jiného domů nechtěla. Už bych si těžko zvykala na jinou povahu.

Moje mama, vdova, si chlapa našla, ale on vyžadoval, aby s ním ráno v pět hodin vstávala, když on jde do práce a udělala mu teplou snídani, k obědu dorazil a čekal polévku + hlavní chod - , přišel z práce a čekal další dláboš. Masíčko a příloha. Ale nesmělo to být to, co bylo k obědu. A když mu řekla o peníze, tak byl strašně udivený, že přeci hlídá statek, tak o by chtěla. Hodně rychle letěl.
Teď žije asi 12 rokem s mladým mužským - o 13 let, oba makají na statku, máma s chutí vyvařuje a pečuje a on s chutí vydělává a pečuje o ní.
Věk je jen číslo.

reagovat 14.9.2017 21:30 - pokud

Já omylem narazila na muže,...

Pěkný příspěvek, takhle jsem to stručně myslel i já.

Nehoním si triko, ale doma vařím, občas vytírám podlahy, vytahuju ze sušičky a dávám doschnout. Pravda, tu pračku taky neobsluhuju, nicméně manželka zase neřeší, kdy, kde a jak se mění olej v autě.

reagovat 14.9.2017 23:42 - Honza

Neska psali v novinách, že člověk, kerej je sám, má větší šanci, že chytne Alzheimerovu nemoc, než ten, kdo má starou nebo starýho.
Ale v porovnání s tim, jaký nevýhody to má, když člověk někoho má, je ňákej Alzheimer celkem milosrdná záležitost.

reagovat 15.9.2017 13:18 - pokud

Neska psali v novinách, že...

A můžeš prozradit nějakou nevýhodu, když člověk někoho má?

Já zatím vidím spíše jenom výhody.

reagovat 15.9.2017 21:20 - Honza

A můžeš prozradit nějakou...

No právě. Zatim.
Časem se taky dočkáš a ňákou nevýhodu vobjevíš.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *