zhorseni zdravotni pece o starsi obcany

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2002 16:04 - Jirina Spurna

V posledni dobe jsm zaznamenala ve svem okoli vesti pocet pripadu, kdy starsi, handikapovany nebo socialne znevyhodneny pacient musel cekat na vysetreni neumerne dlouho, kdy byl odbyt pres velke potize neucinnym lekem nebo kdy chovani zdravotniku k nemu bylo nezdvorile casto dokonce hrube. Zajimalo by me, zda to nemuze souviset s uvahami o vhodne plne ucasti pacientu na lecbe. Pokud to opravdu neni jen shoda nahod, prosim, abyste se nad timto jevem vsichni pozastavili. Nikdo totiz nemam stoprocentne zaruceno, ze on i jeho blizci budou do konce zivota zdravi a bohati, jista solidarita s znevyhodnenymi spoluobcany je tedy na miste uz v zajmu kazdeho z nas. To neni otazka politicka, ale lidska. Jirina

reagovat 16.6.2002 15:40 - Mirek Horacek

Souhlasim, zda se, ze stari a invalidni obcane jsou stale bezohledneji odepisovani ze spolecnosti. U vetsiny lekaru existuje jakasi citova bariera, ktera jim brani jednat se znevyhodnenymi spoluobcany jako ze svepravnymi lidmi. Myslenku, ze i oni budou jednou stari si nepripusteji. Mirek

reagovat 5.11.2007 14:27 - Slavka

Souhlasím s těmito názory. Jsem v Plném invalidním důchodu, který mi paní doktroka rozmlouvala cca 3 roky. Když jsem ho dostala odmítá mne léčit, nevěří mi . mám strašné bolesti. Ny vyšetření u odborníka mi řekli, že vyšetření - ledvin a neurologii, má předepsat obvod, lékařka. Na to ONA jen odpověděla - TO JE ZBYTEČNÉ- máte onemocnění kloubů a to bolí VŠECHNO. cO MÁM DĚLAT BPLESTMI JSEM SE UŽ ASI 3 MĚSÍCE NEVYSPALA. kDYŽ JDU K NIM NA OBVOD NA INJEKCI- SCHVÁLNĚ MNE SESTRA NECHÁVÁ V ČEKÁRNĚ ČEKAT MINIMÁLNĚ 1/2 HODINY I VÍC. uŽ mám z toho psychické potíže, jsem nervní, protož bolesti 24 hoduin denně se NEDAJÍ VYDRŽET !! Děkuji za rychlou radu.

reagovat 5.11.2007 15:09 - nevím

já jsem mladá a poměrně zdravá, pracuji na plný úvazek, k tomu se starám se o dvě malé děti. Na vyšetření ledviny jsem čekala 4! hodiny, ačkoliv jsem přišla mezi prvními a byla objednaná. Myslíte, že někdo pochopil, že pospíchám do práce? Ani náhodou, když jsem se zeptala sestry, co mi to píchá do žíly, tak řekla že kontrastní látku, jenže mě zajímalo co za látku to je, takže jsem se zeptala doktorky, ta mi řekla že kontrastní látku, načež sestra začala ječet, že mi to snad už vysvětlovala, proč se tak blbě ptám. Nedokázaly pochopit, že chci vědět, CO za látku mi to tam píchaj. Byl to jod, doktorka mi to pak milostivě řekla a sestra se ke mě chovala jak, no asi jako kdyby tam ležela hromada hoven.

reagovat 6.11.2007 06:01 - zdravotní sestra

nemohu jinak,než reagovat na vaše stížnosti týkající se čekání,neboť tyto problémy se stávají mou každodenní můrou.Musíte si uvědomit,že v každé ordinaci/většinou /,je:1)

zaregistrováno kolem 1500 pacientů i více ,2)každému je nutné věnovat určitý čas,3)mezitím ještě vykonávat jiné prac.úkony,většinou administrativní,nemluvě o věčně zvonícím telefonu,objednávání pacientů na další vyšetření apod.Nebudu zde rozepisovat všechny povinnosti sester,ale rychlost zvaní pacientů do ordinace závisí na lékaři!!Neschvaluji aroganci ze strany sester,ani lékařů,ale také se zamyslete nad svým chováním,vůči nim.Jsou to také lidé,se všemi problémy i zdravotními,kdy většina z nich,poté co třeba vy si vezmete neschopenku,tak oni si to dovolit nemohou.Kdo by se také o vás staral.Takže to,že na vás sestra "ječí",může mít velmi mnoho příčin,často je to jen odrazem chování vás,pacientů,kteří si myslíte,že jsou to služky,najaté pro váš servis.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.11.2007 11:23 - Věra

Jo a znáte ordinování po telefonu moje známá ano volala na gindu , že potřebuje akutně ošetřit sestra ji řekla , že na její potíže si má koupit v lékárně určitý přípravek když ji upozornila , že je alergik a cokoli nemůže tak ji řekla , že je to pro všechny . Tak šla a koupila brachu stálo to 170 kč a druhý den natekla a musela ji vzít i bez objednávky doktor se divil , že takovou reakci ještě neviděl.Taky řešení takže nemusíte vůbec nikde čekat jen si zavolejte. Nebo druhá možnost pokud máte dost peněz tak se přihlaste a zaplaťte si soukromého lékaře ten vám přijede až domů , ale za patřičný peníz .

reagovat 6.11.2007 12:54 - Tom

Zakladatelka založila tohle téma někdy před 5 lety, ale je stále platné.

Pravdou je, že zdraví lidé, kteří nemusí chodit po doktorech ani netuší o jaký horor se někdy jedná. Nedávno jsem byl doprovázet otce do urologické ambulance. Děs a hrůza. Plná narvaná čekárna lidí, čekání na několik hodin. A to doslova. Nevím, kde je chyba - částečně asi v ekonomice, aby byli "na kombajnu" pořád připraveni další pacienti a nedošlo k prostojům, ale asi taky zcela špatný systém objednávek a chodu ambulance. Odtud je jenom krůček k výbuchu emocí na obou stranách. A pracovat v takových podmínkách kombajnu taky není žádný med ani pro ty zdravotníky.

ale k původnímu tématu: myslím si, že osamocení, staří, nemocní pacienti jsou někdy vystaveni jednak špatné léčbě a taky aroganci a všemu co s tím souvisí. Znám takové příběhy, kdy děti musely sjednávat pořádek se zdravotníky a hájit jejich zájmy.

reagovat 6.11.2007 13:23 - zvědavá

Jaké děti?Tomu nerozumím.

reagovat 6.11.2007 13:27 - Jana

Zvědavá, asi děti těch seniorů, co byli vystaveni u doktorů aroganci, atd. Je to jasnější ?

reagovat 6.11.2007 18:15 - zvědavá

Jano,dík,už jsem to pochopila.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *