ženská sterilizace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2003 13:39 - Jana

Chtěla bych se zeptat na možnost laparoskopické sterilizace. Je mi 39 let, mám 2 velké děti, jsem rozvedená, žádné další děti již nechci mít. Nitroděložní tělísko nemohu ze zdravotních důvodů mít, po anikoncepci /Logest, Regulon/ přibírám. Zajímalo by mě, zda se ve svém věku mohu této operaci podrobit a jakou finnční částku tento zákrok obnáší. Moc děkuji.

reagovat 20.5.2005 15:39 - Hannah

sterilizace se provádí buď po 2císařském řžezu, nebo po třetím dítěti na vyžádání ženy, nebo (ale to nevím jistě) po 40 roce věku ženy, ještě se na to přeptejte. Laparoskopicky provádí specializovaná centra, na internetu či ve zlatých stránkách je adres dostatek - spíš se ptejte po známých, jak byli či nebyli v tom zařízení spokojeni, pokud jim dobře provedli jiný laparoskopický zákrok, bude i tento v pořádku. POkud Vám to pro 2 děti a chybějící rok do čtyřicítky nedovolí, je zde ještě možnost navštívit psychologa, ten vám třeba napíše, že máte panickou hrůzu z otěhotnění nebo něco podobného a na toto doporučení by už zákrok měli udělat bez problémů. Můj známý má 4 děti a rozhodl se pro sterilizaci, u mužů je to ambulantní zákrok, jenže mu to nikdo nechtěl provést, že se to nesmí či co. Tak si nechal právě u psychologa napsat takovéto "dobrozdání" a zákrok udělali.

reagovat 31.3.2006 20:30 - AB

Sexuolog Radim Uzel před časem v rádiu říkal, že sterilizaci u žen je možné provést jen 1. po několika dětech nebo 2. na potvrzení o vážných zdravotních důvodech, (jsou na to tabulky jako u posudkových lékařů). Platí je za to 3000,- (stejně jako za interupci).

reagovat 30.1.2007 11:54 - eva

Je mi 21 a chci se nechat sterilizovat. Vim, ze si asi reknete, ze jsem mlada a neco takoveho bych jeste nemela resit, ale je pravda, ze deti opravdu mit nechci. Pokud se mi podari presvedcit psychologa ze mam napriklad panickou hruzu z otehotneni, bude operace pro mne mozna? Pro ne-otehotneni nevaham zajit i do extremu.

reagovat 30.1.2007 16:12 - Simi

Naprosto Tě chápu a doufám,že budeš mít větší štěstí,než já!Udělej ted pro to maximum,mně ten-opravdový-strach z těhotenství zničil život a cítím se,jak troska,nicméně mi nikdy nebyl vystaven posudek tak příznivý,aby mi ta sterilizace byla provedena,musí Tě vyšetřit psychiatr,poté Ti to musí schválit soudní znalec a následně komise ve špitále,kde by ti to prováděli,hlavně bud při tom hooodně zkroušená a poddajná,já jsem možná udělala tu chybu,že jsem vůči tomu nesmyslnýmu zákonu vystupovala příliš bojovně a tím se asi zakrylo jakým opravdovým utrpením procházím,tak dej vědět,jak si uspěla!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2017 21:22 - určitě to možné je

Chtěla bych se zeptat,...

jen z ní pak bude bábochlap

reagovat 27.2.2017 16:45 - Iveta langmajerova

mmuzu mit pohlavni stik po tri tidni

reagovat 27.2.2017 16:58 - -

Sterilizace je možná u žen od 21 let. Ale musí si to pěkně zacálovat, počítej 20 tisíc a více.

reagovat 8.3.2017 17:22 - Renata

Myslím dobu vlastního...

Samotny zakrok trva pul hodinky.

reagovat 8.3.2017 17:29 - 8.3.

...ženská sterilizace...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *