zdravotní potíže seniorů

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2008 18:53 - Věra

Dobrý den. Otec žil až do svých 76 let sám a byl normálně schopný se o sebe postarat (je už dlouho vdovec), posledních pět let má kardiostimulátor a nějak se mu dělává občas špatně od srdce, je celkově slabý, potí se, dokonce dvakrát zůstal ležet několik hodin na zemi. Chci si ho přestěhovat k sobě domů, ale stále ještě musím chodit do práce a nemohu mu zajistit nepřetržitou péči. Poradíte mi, jak mu co nejlépe pomoci? Myslím, že není v mých silách telefonovat mu několikrát denně.

reagovat 19.2.2008 21:09 - Tonička

Jedině práci obětovat a o tatínka pečovat. Když mu přiznají bezmocnost, máte nárok na podporu, 2. stupeň 4.000 a když s ním budete doma, dostanete 8.000.

reagovat 19.2.2008 21:37 - qui

Pokud do práce naopak potřebuješ chodit a tatínek může být i nějakou dobu sám / i při nepřetržité péči musíš z domu, nákupy a pod./, zkus to přes pečovatelskou službu nebo Charitu, někde bývají i denní stacionáře pro seniory. Záleží, jaké jsou v místě možnosti.Pokud jsou třeba vnoučata, mohou být hodinu, dvě s dědečkem také.

reagovat 19.2.2008 21:51 - Marie

Moc možností není a záleží na tom, co si můžete finančně dovolit. Charita zabezpečí asi jen něco, spíš ošetření a tak, pečovatelka bude myslím dost drahá. Problém je ten, že nevíte, kdy se tatínkovi udělá špatně, čili vlastně dohled po celý den. Denní stacionář existuje, ale taky denní sazba není zrovna nejlevnější. Jedině hledat, co je u vás v bydlišti a jak je to cenově dostupné. A co třeba soused, stejně starý, nebo někdo ze starších příbuzných, nezastavil by se, jen pro kontrolu, pokud otec není ještě úplně bezmocný. Pokud zůstanete doma,

bude to velice náročné, s tím počítejte, je to zásah do celé rodiny a hlavně na psychiku.

reagovat 20.2.2008 11:57 - Hela

Já jsem byla v podobné situaci - také u otce potíže se srdcem, ale on rozhodně chtěl bydlet sám, promluvila jsem si s jeho kardiologem o možnostech a on nám nabídl možnost "domácího monitoringu". Je to přístroj, který hlídá funkci kardiostimulátoru a i možné arytmie pacienta. Prý dokáže odhalit i blížící se infarkt. Otec to má už rok, je normálně doma, denně mu nosí jídlo, my se stavujeme dvakrát týdně na návštěvu (rádi :)). Já jsem klidnější, že kdyby se otci něco přihodilo, jeho lékař zasáhne a zároveň nás bude informovat, netlačíme se doma, táta je šťastný že má svůj klid a já chodím normálně do zaměstnání (ráda o trochu míň). Ovšem jestli je váš otec celkově slabý, situace je samozřejmě úplně jiná....:(

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.9.2018 13:20 - :-D

Moje bábi třeba hrozně...

Babi chutná? Teda fantazie ti nechybí.:-)

reagovat 25.9.2018 15:37 -

Moje bábi třeba hrozně...

orgasmus? Jestli ne, tak jí Alavis nezabral.

reagovat 25.9.2018 17:27 - Terka

mám starýho dědu a máma ho koupe, teď po mě chce, aby se to taky naučila. Jednak dědu svlíkne celýho donaha, pak mu mydlí nejen zadek (fuj), ale i koule. Předtím tu stáhne kůžičku z ptáka a mydlí mu žalud. Teď to chce po mě, já si připadám trapně, byla jsem celá červená. Dědovi je to fuk. Při sprchování se do vany obvykle ještě vychčije.

reagovat 25.9.2018 18:19 - terko

kolik ti je?

reagovat 25.9.2018 18:53 - Terka

bude mi 15, začátkem října.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *