zdravotní potíže seniorů

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2008 18:53 - Věra

Dobrý den. Otec žil až do svých 76 let sám a byl normálně schopný se o sebe postarat (je už dlouho vdovec), posledních pět let má kardiostimulátor a nějak se mu dělává občas špatně od srdce, je celkově slabý, potí se, dokonce dvakrát zůstal ležet několik hodin na zemi. Chci si ho přestěhovat k sobě domů, ale stále ještě musím chodit do práce a nemohu mu zajistit nepřetržitou péči. Poradíte mi, jak mu co nejlépe pomoci? Myslím, že není v mých silách telefonovat mu několikrát denně.

reagovat 19.2.2008 21:09 - Tonička

Jedině práci obětovat a o tatínka pečovat. Když mu přiznají bezmocnost, máte nárok na podporu, 2. stupeň 4.000 a když s ním budete doma, dostanete 8.000.

reagovat 19.2.2008 21:37 - qui

Pokud do práce naopak potřebuješ chodit a tatínek může být i nějakou dobu sám / i při nepřetržité péči musíš z domu, nákupy a pod./, zkus to přes pečovatelskou službu nebo Charitu, někde bývají i denní stacionáře pro seniory. Záleží, jaké jsou v místě možnosti.Pokud jsou třeba vnoučata, mohou být hodinu, dvě s dědečkem také.

reagovat 19.2.2008 21:51 - Marie

Moc možností není a záleží na tom, co si můžete finančně dovolit. Charita zabezpečí asi jen něco, spíš ošetření a tak, pečovatelka bude myslím dost drahá. Problém je ten, že nevíte, kdy se tatínkovi udělá špatně, čili vlastně dohled po celý den. Denní stacionář existuje, ale taky denní sazba není zrovna nejlevnější. Jedině hledat, co je u vás v bydlišti a jak je to cenově dostupné. A co třeba soused, stejně starý, nebo někdo ze starších příbuzných, nezastavil by se, jen pro kontrolu, pokud otec není ještě úplně bezmocný. Pokud zůstanete doma,

bude to velice náročné, s tím počítejte, je to zásah do celé rodiny a hlavně na psychiku.

reagovat 20.2.2008 11:57 - Hela

Já jsem byla v podobné situaci - také u otce potíže se srdcem, ale on rozhodně chtěl bydlet sám, promluvila jsem si s jeho kardiologem o možnostech a on nám nabídl možnost "domácího monitoringu". Je to přístroj, který hlídá funkci kardiostimulátoru a i možné arytmie pacienta. Prý dokáže odhalit i blížící se infarkt. Otec to má už rok, je normálně doma, denně mu nosí jídlo, my se stavujeme dvakrát týdně na návštěvu (rádi :)). Já jsem klidnější, že kdyby se otci něco přihodilo, jeho lékař zasáhne a zároveň nás bude informovat, netlačíme se doma, táta je šťastný že má svůj klid a já chodím normálně do zaměstnání (ráda o trochu míň). Ovšem jestli je váš otec celkově slabý, situace je samozřejmě úplně jiná....:(

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.7.2015 12:18 - jéééé

Dobrý den, já bych vám pro...

Nekecej, fakt?

reagovat 14.7.2015 14:37 - Andrea

Dobrý den, já bych vám pro...

Děkuji vám za odezvu, Perskindol jsem již objednala, dám vědět, jak vyhovuje :-) Konopí jsme začali letos pěstovat, takže ho také použiji.

reagovat 14.7.2015 18:25 - jen tak

jako seniorka měla spoustu...

Chrupavka doroste pohybem.

Tak to je potřeba na to udělat nějakou klinickou studii a máte nobelovu cenu.

reagovat 14.7.2015 19:05 - Ema

Tak pohyb rozhodně neškodí, naopak. Chůze a každodenní protahovací cviky. Jistěže ne každý bude jezdit desítky km na kole. Zdravá strava a plánovat si aktivity na každý den. Dokud nejme ležáci, můžeme mnohé.

reagovat 22.2.2017 19:18 - Jana Brněnsko

Moje babička má zdravotní potíže hlavně s dásněmi.Objevují se u ní první příznaky parodontózy. Musí proto více pečovat o své dásně. Kupujeme ji některé z bylinných gelů nebo roztoků od Herbadent a také zubní pasty Herbadent. Moc ji to pomáhá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *