Zdravotní pojištění - diktatura jedné strany

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.9.2001 16:46 - Jarmila

Na zdravotním pojištění platím každý měsíc slušnou sumičku, lékařskou péči nevyužívám, protože jsem zdravá. O to zde však nejde. Jde mi o to, že když mé děti přinesou ze školy nějakou chřipku, tak nechci, aby braly od doktorky automaticky naordinovaná antibiotika. Stejně pak jdu ještě k soukromé homeopatičce a musím jí zaplatit na ruku a pak ještě jít do lékárny a zaplatit homeopatika. Dětem to perfektně zabírá a jsou nemocné opravdu jenom zřídka, na rozdíl od svých spolužáků.
Ještě horší případ je moje kamarádka, která od mládí trpěla velmi silnými záněty v oblasti močových cest a pohlavních orgánů. neustálá léčba antibiotiky její zdravotní stav stále spíše zhoršovala. Nyní je již celkem v pořádku. avšak dva roky se léčila čínskou medicínou a nechala za léčbu docela slušné peníze. Myslím, že někteří lidé by si to nemohli dovolit. Nechápu, proč si člověk nemůže ze svého zdravotního pojištění nechat proplatit tu léčbu, která mu nejvíc vyhovuje.
Existuje mnoho způsobů léčby, někdy jsou antibiotika nutná, avšak někdy je možno je nahradit jinou léčbou a člověk by měl mít právo volby a ne dostat vždy pouze pojišťovnou hrazená antibiotika, která mohou být i dražší než např. bylinný prostředek.

reagovat 8.9.2001 23:54 - Renata

Zcela s tebou souhlasím.
Navíc si myslím, že hrazené léky nejen, že mohou být dražší než bylinný prostředek, ale také mají , myslím, dost často i spoustu vedlejších účinků.
Bohužel, zatím, a ještě asi hodně dlouho to tady zůstané takové, jako teď.
No, jsme asi v Kocourkově.......

reagovat 9.9.2001 20:19 - Jiří Svoboda

Osveta v teto oblasti narazi na velmi mocne lobby . Teprve osobni zkusenost dovede presvedcit .

reagovat 18.6.2003 21:39 - Tomáš

Kdyz dite onemocni chripkou nebo jinou virozou a nepodate mu antibiotikum, jenom paralen, acylpyrin nebo brufen + nejaky sirupek od kasle tak se stejne za par dnu z toho vykreše a bude zase na 100 % zdrave. Na viry antibiotika nezabiraji a nenio na ne zatim zadny primy lek. Angina je uz bakterialni onemocneni, ale neni smrtelne. Muze se ovsem spojit chripkove onemocneni s anginou jako pridruzene onemocneni. Kazdopadne kdyz podate diteti k lekum na horecku (paralen aj.) treba lzicku cukru, lentilku nebo kulicky homeopatika tak to vyjde na stejno. Dite se proste vlastni imunitou uzdravi - i kdyz to budete pricitat homeopatiku (nebo lentilkam ci besipkam). Protoze tu ani jina moznost de facto neni - bud se dite uzdravi (99,9999%) nebo zemre (0,0001%). Nebo skonci pri zhorseni na zivot zachranujicich antibioticich. Pokud zabraly homeopatika, znamena to jedine: Vase dite nebylo nemocne vaznou smrtelnou nemoci a navic mate jistotu ze ma dobrou imunitu. Neni to diky cukrovym kulickam. :-)

reagovat 25.5.2005 17:44 - eva

No,v tom je právě ta diktatura výrobců léčiv.Pak nemá zdravotnictví peníze-když někdo užívá plno léků,které vyvolávají další nemoce-to je placeno pojišťovnou.Když se někdo o svoje zdraví stará,platí si alternativní léčbu,je na tom bit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.12.2010 18:39 - Vilma

Pojišťovny stále říkají, jak na určitou léčbu nejsou peníze a že si pacienti budou muset doplácet a když pak někdo skoro vůbec žádné léky nečerpá, protože se chce léčit bylinkama, tak se proti němu ještě bojuje - účinné prostředky se zakazují a on je nemá kde koupit - respektive musí si je nechat poslat z ciziny a ještě zaplatit poštovné.

reagovat 21.12.2010 19:14 - Zdrav. pojišťovny

by měly udělovat bonusy a malusy jako běžné pojišťovny. Na toto téma jsem si psal s Českou národní, která kdysi bonusy udělovala. Bylo mi sděleno, že pojišťovny jsou vlastně nesvéprávné, protože jim všechno určuje stát. Samy nemohou nic. Když udělají něco jiného, stát to stejně zruší. Chyba není v pojišťovnách, ale ve státu. Prosadila to kdysi ta kráva Emmerová a zatím to nikdo nezměnil.

reagovat 9.2.2015 20:25 - Achjo

Mam velmi kacirskou myslenku....

Staniž se!!!
Naprosto souhlasím. Také využívám homeopatii. Měla jsem chronický zánět mandlí, brala různé léky, nic nezabíralo a pak mi je chtěli vyndat protože jsem je prý měla zdegenerované , dva roky jsem se léčila ,,přírodně" a nyní je to pět let co jsem neměla angínu ani jednou :) Také jsem měla chronický zánět moč, měchýře a dismonreu, měla jsem cysty i zde jsem se léčila homeopatiky a od té doby je vše v pořádku a mám to potvrzené i lékaři nebot chci miminko, tak jsem se nechala kompletně vyšetřit.... Takže milé zdravotnictví, já osobně na vás z vysoka! :)Jediné co se fakt hodí je chýra na zlomenou ruku ap.!! Nechci zdravotní pojištění!!!!!!

reagovat 9.2.2015 20:37 - Svoboda - stránka na fb

Ahoj,
nechci spamovat a nebo tak ale chci zde upozornit a udělat této fb stránce tak trochu reklamu....

Pokud vás to zajímá mrkněte na fb stránku SVOBODA a budete li souhlasit doporučte :)

Chtělo by to co nejvíce lidí aby se vláda hnula a přestala rozhodovat za nás....

reagovat 10.2.2015 19:43 - Martina

Souhlasím. Platím vysoké zdravotní pojištění. Za to bych chtěla léčbu, které věřím. Mám dobré zkušenosti s psychosomatickou medicínou, naturopatií a líbí se mi komplexní přístup. Nic z toho mi však má pojišťovna neproplatí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *