Zbytečné svlékání pacientů?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.10.2004 19:57 - Zdenka

Dobrý den. Chtěla bych se s Vámi podělit o mou zkušenost u lékaře. Před nedávnem jsem se vrátila z Kanady, kde jsem s rodiči žila téměř deset let. Dnes je mi 24. Po návratu jsem si začala vyřizoval nezbytné formality, mezi které patří i registrace u praktického lékaře. Jelikož jsem zde prakticky nikoho neznala, lékaře, respektive lékařku jsem zvolila vyhledáním v telefonním seznamu. Z internetu jsem si zjistila co všechno obnáší prohlídka, objednala se a vyrazila. Skutečně vše probíhalo tak jak má a paní doktorka se ukázala jako pečlivá a příjemná paní. Šokující pro mě byla ovšem skutečnost, že hned jak mi založila kartu a sepsala anamnézu mě vyzvala, abych si zcela odložila a ponechala si pouze kalhotky (jsem dost stydlivá, lékaře nevyjímaje). Byla jsem velmi nemile překvapená neboť absolvovat vážení, měření výšky, vyšetření zraku, sluchu, měření tlaku, vyšetření srdce a plic poslechem prakticky nahá mi přišlo naprosto zbytečné a do jisté míry i ponižující. A to už se ani nezmiňuji o prohmatání břicha podbřišku se staženými kalhotkami až do půli stehen. Je mi jasné, že provést prohmatání prsou bez obnažení poloviny těla dělat nelze, ale při ostatních vyšetřeních by vysvlečení jen do spodního prádla bylo zřejmě dostatečné. Ptala jsem se doktorky, je-li takovéhle vysvlečení opravdu nezbytné a ona mi odpověděla, že součástí prohlídky je i vyšetření kůže pohledem a zhodnocení celkového tělesného stavu což se nedá prý jinak provést. Píši proto, neboť bych ráda zjistila, je-li tento trend

reagovat 9.10.2004 11:38 - Mirka

Ahoj Zdenka!
Ja som tiež menila lekára z dôvodu zmeny bydliska. Našla som si lekárku na odporúčanie mojej švagrinej. Lekárka bola milá, ako v Tvojom prípade. Popýtala sa ma na môj zdravotný stav, choroby v rodine..., všetko starostlivo zapísala do karty. Sťažovala som sa na bolesti chrbta. Kázala mi dať si dole tričko, ale podprsenku som si ponechala. Prezrela chrbát, popočúvala ma v podprsenke, prehmatala brucho bez stiahnutia nohavičiek a to som mala na sebe aj rifle.
Zdá sa mi, že táto lekárka je až ve?mi starostlivá a naberie oh?ad na nahotu a hanblivosť pacientov. Už keď tak vážiť, merať... Ťa mohla v spodnom prádle a až pri počúvaní ťa vyzvať o vyzlečenie podprsenky, aj keď si myslím, že to nie je nutné!
Ja by som na Tvojom mieste zmenila túto lekárku, nenechla by som sa ponižovať!!! Najlepšie daj si poradiť nejakú dobrú lekárku od známych.
A takisto si myslím, čo sem píšu mnohé ženy, že sa u gynekológa pred vstupom do jeho vyšetrovne musia úplne vyzliecť do naha. Od takého gynekológa by som som hneď zdrhla. Ide to aj ?udským prístupom!

reagovat 13.10.2004 09:12 - Eduard

Ve strších učebnicích medicíny nalezneme vždy větu: "pacienta vyšetřujeme zásadně úplně nahého". Zkušený lékař může lecos odhalit, např. rakovinu kůže, zánět, bolestivé držení těla, deformity, stažení břišní stěny, opar, spoustu kožních chorob.
Neměl bych důvěru k lékaři, který by mne vyšetřoval v kalhotech a svetru. Co by pak u mne zjistil?
Základem prohlídky lékaře je to, že prohlédne vás a ne vaše oblečení.

reagovat 13.10.2004 09:20 - Jaja

Naprostý souhlas - navíc beru lékaře jako profesionála, pro kterého není pacientova nahota potěšením, ale způsobem jak dobře provádět svoji práci.

reagovat 13.10.2004 21:51 - aka

Eduarde a Jájo, u těchto vyšetření snad nevadí, když má žena podprsenku, ne? (vážení, měření, zrak sluch,...) Nikdo nepíše o vyšetřování ve svetru a v kalhotech, ale jde o spodní prádlo. I v tom snad lékař pozná stav kůže, držení těla apod. Copak vy jste v ordinaci po celou dobu ÚPLNĚ nazí?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.1.2018 00:09 - Lenka

Mám kamarádku co měla dopravní nehodu a po příjezdu doktora k nehodě se jí jen zeptali jestli v pohodě , řekla že jo že ji nic nebolí, nechali ji jít domů,až doma pak zjistila že má hodně nalonenou lítkovou kost a do rána jí zmodrali a díky nevčasného ošetření má bolesti do dnes. kdyby v americe nebyli tak puritánští, odvezli ji do nemocnice a vyslíkli jí rifle nebo udělali rentgen zjistili by to. pro nás je to idol a nadáváme na doktory ale tam je ošetření katastrofa, obzvlášt když se neznalí človek sekne , doktor vás prostě neošetří (puritán/ka právo odmítnout)a ani vám neřekne co všechno vám může být. Díky bohu že v ČR se vás dr neptá a vyslékne vás a zjistí i to co není v jeho kompetenci a odešle vás na patřičná vyšetření.

reagovat 6.1.2018 04:05 -

Bych se ráda svlíkla před mladým, hezkým doktůrkem, ukázala bych mu kozy i chlupatou veverku.

reagovat 7.1.2018 00:11 - Steve

Ty určitě, kokote s pérem ... :-DD

reagovat 7.1.2018 00:18 - .

Ty určitě, kokote s pérem...

To říká ten pravej, sám jsi kokot s pérem.

reagovat 7.1.2018 00:47 - Více úcty

Seriózní lékař provádí vyšetření intimních partií s maximální "šetrností" k pacientovi. Nahého ho ponechává jen po dobu nezbytně nutnou. Dbá, aby na pacienta "nečuměl" ani jeden člověk navíc, který není při vyšetření nezbytně nutný. Při svlékání, např. při vizitách se vždy táže pacienta , zdali má spodní prádlo apod. Takových lékařů, zejména v nemocnicích je ale v ČR skutečně pomálu. Většinou se chovají přesně naopak.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *