ZBYTEČNÁ ÚMRTÍ ČI VÁŽNÁ ÚJMA NA ZDRAVÍ

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.4.2003 09:56 - Jarka

Ráda bych rozběhla diskuzi na toto téma a znala Vaše zkušenosti. Ztratila jsem zbytečně jediného syna a začínám zjišťovat, že podobných případů je velice mnoho. Proto ráda uvítám Vaše příspěvky a názory. Chtěla bych se do budoucna těmito případy zabývat, protože tresty za tyto nedbalostní trestní činy se mi zdají směšné. Děkuji za Vaše zkušenosti a názory.
Jarka

reagovat 22.5.2003 18:59 - Jirina Spurna

Jarko, psala jsem v dikuzi "Smireni se smrti", to, co Te potkalo je strasne a muze to zmirnit jen cas, jsem rada zes nasla trochu utechy v myslence, ze, smrti vse nekonci. Sama verici nejsem, ale vim, ze skutecna vira muze cloveku pomoct se smirit s nepredstavitelnou skutecnosti, ztratou ditete, navic ztratou, ke ktere doslo vinou lhostejnosti tech, kteri byli na tom kurzu proto, aby o deti pecovali. Jinak ptas se na me pocity tykajici se nemoci, napisu Ti vse az budu mit pristup k adrese, zdejsi pocitac me nepropoji, ale ve velke strucnosti: je to tak, mi velice pomaha ze se snazim vyslechnout nebo poradit jinym casto ve vecech ktere jsem velice pracne a bolestive hledala cele mesice.( jedna se vetsinou o kokntretni informace, napr. o tom ze lekari z kvalitniho Centra lecby bolesti mohou skutecne velice nemocnym pomoci protoze odstranenim ci zmirnenim bolesti se skutecne nesmirne zvysi kvalita zivota.Jinak se pokousim naslouchat nebo hledat reseni, studovala jsem obor podobny medicine, ale nejsem lekarka a i kdyz se zajimam o psychologii ani zde nemam odborne vzdelani, nenahrazuji lekare, nabizim jen pomoc a podporu spolupacientky. Muj cas tim nabyva kontretni smysl a uzitek a problemy spojene s nemoci se mi dari mene vnimat. Jirina

reagovat 17.7.2003 11:34 - Ája

Zrovna tento (nebo minulý...?) týden byl v televizi pořad o tom pánovi, co mu vyoperovali zdravou ledvinu, když si jeho ošetřující lékař do dokumentace zaznamenal špatnou stranu.
Na operačním sále nebyly při operaci k dispozici ani rentgenové snímky, tak si toho nikdo nevšiml.
Oba lékaři dostali podmínku a jeden zaznamenal ještě služební postup.
Mám dojem, že v těchto případech, chceme-li dosáhnout nějaké satisfakce, jde skoro vždy o "boj s větrnými mlýny".
Tím nechci říci, že řešením by měla být zrovna rezignace, ale výsledek je skoro stejný.
Navíc každý asi nebude mít zrovna to štěstí, že se do případu vloží televize.

reagovat 23.6.2005 13:24 - Honza

Při újmě na zdraví kterou způsobí doktoři je člověk téměř bezbranný.Mezi doktory vládne obrovská profesní solidarita. Obrátit se na lékařkou komoru je také fraška.Tam to spláchnou vždy tak,aby z toho vyšel dobře jen doktor.Pacient tu slouží pánům doktorům jako rukojmí ke zvyšování jejich platů.Když utrpíš vážnou újmu na zdraví v nemocnici, tak je to strašný průšvih pro pacienta,nikoliv pro nemocnici.I když podáš žalobu a včas sis zajistila veškerou zdravotní dokumentaci týkající se poškození zdraví není vyhráno.Soudní znalec je také doktor,profesní solidarita funguje i v tomto případě, napíše ti do posudku, že lékař postupoval Lege-artis i když máš po zákroku trvalé následky.Pokud se dáš do boje s našim zdravotnictvím,budeš potřebovat obrovskou sílu, nervy a peníze.Protože toto běžný poškozený člověk nemá, doktoři si s námi dělají co chtějí a oni si jsou jisti ,že jsou nepostižitelní.

reagovat 28.3.2006 13:36 - gita

Doktorům nevěřím ani nos mezi očima, zvlášť po tom, co provedla praktická lékařka mému nastávajícímu tchánovi. 2 roky k ní chodil s tím, že ho často bolí ramena a ruce, jednou že mu dokonce v noci bylo špatně (zvracel a měl hrozné bolesti). Stanovila diagnózu: bolesti od páteře. Poslala ho na rehabilitace, napsala léky na bolest a už to neřešila. Loni tchán téměř zemřel na mnohočetný infarkt, udělali mu trojitý bypass a dodnes má velké problémy se zhojením hrudníku. Takhle odsoudila 52-letého aktivního sportovce k invalidnímu důchodu. Později jsme se dozvěděli, že to samé provedla i jednomu známému z našeho okolí. Ten bohužel zemřel. Jedná se o praktickou lékařku z Plzně, ordinaci má v budově Škodovky. Nebudu psát jméno, kdo to tam zná, ví. Je to nepochopitelné, ale asi by mi jí bylo líto.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.10.2008 10:58 - Petra

Je mi jasné, že se mnou nebudete souhlasit, ale přesto svůj názor napíšu. Bohužel stává se, že lékař poškodí svého pacienta, mnohdy i nevratně. Ač sama nemám s medicínou společného nic víc, než že ji potřebuji v případě, že mi není dobře, a sama mám díky nevčasnému stanovení diagnozi o jeden orgán v těle méně, stejně musím říct, že se na lékaře v žádném případě nezlobím. Udělal chybu, to se prostě stává, nikdo z nás není neomylný. Sama dobře vím, kolik chyb jsem za svůj "pracovní život" dokázala udělat. V mém případě je velké plus v tom, že nezachraňuji životy a tudíž nikomu tou chybou neublížím. Můj "zmetek" se prostě vyhodí a nic se neděje. U lékařů je to jiné, ale ani oni nejsou neomylní a jsou to jen lidé se všemi klady i zápory, které my lidé máme.

reagovat 6.10.2008 11:41 - Karel

Toto neni zmetek,ale předem promyšlený podvodný HYENYSTICKÝ zákrok,já jsem nepotřebovál léčit sřevo a plice,ale zánět močvých cest. Důkaz je v tom,že jsem se stoho popichavaní v podbřišku vyléčil sam,ale poranění vzuch ve střevu zustal.Za tuto dobu mi žádný z těchto ušlechtilých lékařu nepomohl a jen zátloukaji ač jsem oto žádal.A dle zákona jeto lékařská povinost poskytnout lékařskou pomoc.

reagovat 24.10.2008 18:05 - karel

Když zdělim lékaři,že mně popichuje v pravem podbřišku a předložim doklady o předběžném vyšetření a on si to ještě prohmatne,tak co mně ničil tlusté střevo a brali vzorky z plic, kdo jim toto

povoli? Když jsem nic takového nepodepsál.

reagovat 24.10.2008 19:30 -

Myslím, že ti spíš popichuje v mozku...

reagovat 25.10.2008 11:03 -

CHtěl by tě vidět debile!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *