Zážitky z vojny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.6.2014 03:07 - David

Prezenční službu jsem sloužil kdesi na Moravě na počátku 90. let. Často jsem tam měl za povinnost dělat dozorčího praporu. Na celém útvaru byl jediný telefon pro soukromé hovory - nebylo možné z něj normálně volat, ale šlo z něj přijímat hovory z venku. Jednou, když jsem měl službu na praporu, mi dozorčí brigády zavolal, že jistý voják má telefon. Musel jsem ho vyhledat a sdělit mu to, aby se dostavil k telefonu ke stanovišti dozorčího brigády. To samé se opakovalo asi po hodině - stejný voják měl opět hovor, a bylo třeba ho opět sehnat.

Když mi dozorčí brigády podruhé volal ohledně stejné situace skrze interní komunikační systém, skrze zuby mi maně prošla otázka "další?" (míněno: další hovor pro stejného vojáka?). Dozorčí brigády mi neodpověděl, a místo toho si mě zavolal k sobě.

Nepřijal mě tam hned, jelikož měl nějaké jiné vyřizování. Pak se však na mě ihned velmi tvrdě a velmi hlasitě obořil, jak jsem si já mohl dovolit zeptat se ho "další?". Je přece naprosto jedno, jestli další, hřímal na mě dozorčí brigády; podstatné prý pouze je, že vojín ten a ten má hovor, a je naprosto jedno, zda stejný vojín měl či neměl hovor i krátce předtím.

Když si dnes, po dlouhych letech, na daný incident vzpomenu, dělá se mi z něj ještě stále nevolno - patří to k řadě mých životních traumat, která se mi nějak nedaří překousnout.

Tíží tu snad někoho nějaké podobné psychické útrapy z vojny?

reagovat 15.6.2014 19:56 - Jarda

Prezenční službu jsem...

Tak to je mi tě chlapče líto.Nevím co bys dělal kdybys sloužil za komančů když máš trauma z takový kraviny...

reagovat 15.6.2014 20:04 - Niky

Takovou prkotinu nazýváš pschychickou útrapou z vojny? To snad nemyslíš vážně. Co mají říkat ti, co byli obětí šikany. Seriál Chlapci a chlapi doufám znáš, tak až ho budou zase někdy dávat, tak se dobře dívej, jakou šikanu musel snášet kluk jménem Ctibor, všichni na něj pokřikovali kyslík, Hasman ho šikanoval, surově ho zbil a opakovaně, tak tomu se říká psychická útrava z vojny, ne ta tvoje prkotina s telefonem.

reagovat 15.6.2014 20:05 - David

Tak to je mi tě chlapče...

A jaká traumata sis odnesl z vojny ty?

reagovat 15.6.2014 20:09 - David

Takovou prkotinu nazýváš...

A obořil se na tebe někdy hrubě nějaký armádní důstojník z pozice moci a nezasloužené formální autority?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.5.2016 20:35 - taky

Udělal jsem sám ze sebe, co...

jsem strávil delší dobu na vojně, konkrétně u letectva a svého života a ani rozhodnutí nelituji. 2 dopisy od vděčných matek, které mi děkovaly za to, že nejsou všichni lampasáci kreténi mě hřejí dodnes a mám je schované na památku.

reagovat 23.5.2016 09:52 - jarda

Tak jistě, povinná vojna v...

Chlapče, buď si mladej, nebo blbej... Jakou máš dnes jako svobodu? Sice ano, máš ji, ale je to vlastně svoboda otroka. Svoboda projevu a podobné kecy co jsi použil, jsou sice pěkné, ale realita je zcela jiná... Zkus nadrizenemu říct co si myslíš, nebo ho kritizovat. Buď tě rovnou vyhodí, nebo způsobí že raději sám odejdes. Jistě vojna byla o nějaké nesvobode i šikaně, ale aspoň mladí něco museli vydržet, něco se naučit. Dnes? Až na výjimky namachrovanci, co neposlouchaji doma, ve škole,v práci ne, protože většinou nemakaji.

reagovat 23.5.2016 14:05 - David

Chlapče, buď si mladej,...

Pokud by tě zaměstnavatel neměl možnost vyhodit za tvoje blbé kecy, bylo by to porušením jeho smluvní a směnné svobody. Stát by jej nutil si proti jeho vůli i nadále kupovat tvé služby. Bylo by to nekapitalistické a nesvobodné. Podstatou kapitalismu jsou dobrovolné transakce mezi smluvními stranami, a je třeba se starat, aby tato dobrovolnost byla oboustranná.

Jinak obecně si protiřečíš. Na jedné straně tvrdíš, že běžní lidé jsou dnes jen otroci, na straně druhé tvrdíš, že mladí dnes nemusí snášet nic, co by jim bylo protivné.

reagovat 24.5.2016 09:31 - učitel Lahvička

Já bich vojnu zrušil nechcu...

Alois Lukačovič pičovič, budeš čistit kravám zadky, nebo prodávat koks, to nemusíš chodit do školy. Není náhodu v Hudralovicích škola pre pitomcov?

reagovat 24.5.2016 10:45 - mili

ranný nástup tankového pluku v JH.
Mimoriadna udalosť - cez víkend nvojak znásilnil dievča. Velitel to komentuje pred nastúpenými asi 500 vojakmi.
Vy si myslíte že keď dievča je menej oblečená, že ona to chce?
Následne si dievča za doprovodu policajtov prešla celý pluk, za úsmevov chlapcov i jej

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *