Závislost - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.10.2005 13:41 - Zemiak

to sa lahko povie, hladam v sebe uz najmenej 15 rokov ak nie viac, nehovorim ze je to zbytocne, ale samo o sebe to nestaci.
Osobne pristupujem k vysvetleniu veci cez pojem "bio-energia". Energia normalne prechadza po chrbtici cez hlavu von, myslienka je prejav toku energie mozgom, ak zamerne sustredime pozornost na nieco a snazime sa udrzat nejaku predstavu v mysli - lebo verime ze je to na nieco dobre, energia neodchdza uplne volne prec a napatie v tele postupne rastie.
Ked je to uz prilis, clovek sa podvedome-paradoxne pokusi udrzat resp. zvysit danu uroven zaujatia a rozhybania mysle. Keby to vzdal naraz nahromadena energia v takej davke by skodila mozgu - co je nepriemny pocit a tomu sa chce ego vyhnut.
Je to fyziologicky problem, radsej budeme striedat a vyhladavat nove a silnejsie dojmy, drazdenia, a verit kravinam o tom co je dvolezite, nez by sme sa zastavili a postupne to pretrpeli.
Ak sa aj zastavime,energia v takej davke ak sa nehybe je neznesitelna, ona by sa hybala aj sama ale na zaciatku omnoho menej nez si ego predstavuje a tak radsej sami nieco vymyslime a podnikneme, chvilu to funguje ale dlhodobo je to horsie, lebo vytvarame nove a nove zamerne snahy, zaujatia.
Ak by sme aj na nic nemysleli, a len sa nejako hybali vzdy je tam zamer hybat sa a pohyb je nuteny-nespontalny, mysel sa zaplna.
Ak by sme sa rozhodli teda naozaj pockat a zlepsit situaciu povedzme meditaciou, stale je tam zamer pomeditovat a zlepsit situaciu, mysel sa zaplna rovnako.

Rovnovaha bude niekde uprostred, verim v afekt, a myslim ze su na svete aj vyrovnany ludia ktory su pohode, ktory maju z obojeho nieco. A mozno je dnes - ak clovek klasicky zije v meste, pracuje a chce z niekym zit - uz nemozne uplne sa vymotat z kruhu. Nejako dozijeme.

Ake je vase riesenie ?

reagovat 30.9.2007 20:18 - Dělník

základem myšlenky je touha a to jak touha podvědomá,stejně jako vědomá a z toho je pak možná odvozena závislost.

Každý člověk ,jak dítě tak i dospělák podvědomě touží po lásce a seberealizaci,jinak se tomu také říká také lidské ego.To je v pořádku,lidské ego a touha po seberealizaci každého jednotlivce je hnacím motorem lidstva který udělal z homo sapiens pána všeho tvorstva.Člověk tak zlepšuje neustále své životní prostředí tím,že jej dělá pro sebe samotného snesitelnější,světlo světa spatřují vynálezy a tím se liší od zvířat.Jinak by zůstal napořád v jeskyni.

A člověk je skutečně přesvědčen,že tím pánem je,ovšem jen do té doby,než je konfrontován se silou přírody(zemětřesení,povodně,erupce a pod.)ale to je již jiná .

Každý z nás touží být uznáván a milován a pokud se mu právě toto odepře hledá náhražku.A to je podmět k závislosti.

Kteří lidé končí po většině jako narkomané,v různých sektách a pod vlivem drog které poskytuje civilizace ?

Jsou to lidé,kterým byla odepřena láska a náhradu toho hledají v dopamin. reakcích drog a utíkají před životem třeba také do nějaké sekty.

Nejsou s něčím spokojeni.

Takže,dle mého názoru,nejlepší prevence před závislostí je poznání sebe samotného a nalezení stavu ve kterém je každý sám se sebou spokojen. A to je přijímání lásky a také a to hlavně její dávání.V tom je pravý smysl života.Jako dítě každý z nás po lásce touží a pokud mu je odepřena je to ta nejlepší cesta jak brát v dospělosti drogu .

No a v té dospělosti je zase normální oženit se a dávat svou lásku dětem.

reagovat 5.3.2008 13:07 - Dělník

abychom se mohli dopracovat k řešení,je třeba poznat především samu podstatu věci a jít skutečně do hloubky,poznat sebe sama a své nejhlubší podvědomí a poznat svou duši.

Píšete o pochodovém principu mašlenek,ten má svůj prvopočátek v mozku.Mozek je velkou pracovnou myšlenek,každý pohyb,smyslový dojem a učení se mají své místo v šedé kůře mozkové,vědomí každého z nás žije ve velkém mozku na povrchu šedé kury mozkové,substance.To vše je doplněno vnímáním vnějšího světa prostřednictvím pohybu v něm obsaženém.

Pod velkým mozkem je umístěn malý mozek,pokrývající prodlouženou míchu která přechází v míchu.Z té pak vystují nervy do celého těla motorického a senzitivního rázu.

To řídí jak smyslové vnímání vnějších podmětů,tak chod organismu jako takového,vše musí řídit mozková činnost.Ta je v vymezena v určených okscích mozku,třeba činnost vidění,sluchu,čichu a hmatu.K řízení organismu jako takového jsou zase okrsky pro automatickou činnost žaludku,srdce,plic,ledvin a pod..

To vše je samozřejmě podmíněno velkým množstvím nervových buněk,které se mezi sebou liší ve velikosti a počtem výběžků které je spojují s jinýma a také formou svého buněčného těla.A každý druh těchto buněk leží jen v tom svém oksku ,který je mu předem určen a na nich činnost tohoto okrsku také odvozuje.Stárnutím se nervové bunky scvrkávají a nakonec mizí.Činnost,která to může omezit je duševní činnost.Duševní a fizická nečinnost vede k tkz. lipofuscinu tj .k hromadění tukové látky v buněčném těle a jejímu chátrání .K prodloužení lidského života tudíž vede-práce.Práce je tudíž lidskou přirozeností a potřebou.

Každý lidský čin je působení na přírodu a to je podmíněno kombinací duševního a tělesného děje.Je to individuální život.Za myšlenkové aktivity mozku počíná každý čin el. ději v něm samotném,ty jsou pak el. chem. ději přenášeny do svalů.Za spoluůčasti duše a mozku,čisté představy tj. děje netělesného je uveden v pohyb celý kauzální řetěz událostí a na sebe navazujících dějů a to vše má prvopočátek v myšlence.A prvopočátkem myšlenky je touha.To moho potvrdit třeba na sobě,pokud po něčem toužím,myslím na to , v ten okamžik je uvedena podvědomá činnost o které třeba ani nevím,ale tato činnost vede mé jednání a rozhodování k tomu,aby tato touha byla splněna.U lidí,kteří si svou touhu-sen nemohou z nějakého důvodu splnit dochází i k osobním tragediím(třeba žena ,která touží po dítěti a nemůže jej mít a pod.)Lidské podvědomí je tudíž vzláštní autonomní činitel,který v těle vládne a jak vědomou,tak podvědomou cestou určuje co se stane.Jsou známy i případy,kdy pouhá touha,třeba po uzdravení spustila celou řadu kauzálně na sebe navazujících reakcí a dějů v lidském organizmu ,které vedou i k uzdravení smrtelné nemoci jako je rakovina .Touha dokáže postavit na nohy i mrzáka na kolečkovém křesle,nebo zahnat jistou smrt u lidí,kteří umírají v nemocnici ,těch případů je mnoho,jde o to hlavně bojovat a chtít!

Tato činnost lidského ducha je založena na neustálé změně a pohybu a je schopna produkovat stále nové činnosti.Činnost vědomí každého z nás se dokáže u vjemu zastavit,izolovat jej od ostatních vjemů a pozorovat jej ve vztahu ve vztahu jeho částí.Dokáže přemýšlet sama nad sebou (myslím,tedy jsem).Dynamická činnost duše je její nedílnou součástí ,samozřejmě ve propojení s smyslovou činností monitorující vnější svět a tato činnost vede k poznání nového.Lidské ego je tudíž v každém z nás a to bez rozdílu,je to zcela podvědomá činnost.Obsahy vědomí jsou zdrojem poznávání skutečnosti. Myšlenka,kterou vyjadřuji ,nestojí ve vědomí izolovaně ale je pouhým zlomkem toho co se odehrává v podvědomí-to je základem práce třeba u terapeutů,psychoanalitiků a pod.

reagovat 20.6.2008 10:30 - El

dobry den , chtela jsem se zeptat zda po prvnim tydnu vysazeni antikoncepce mohou vlasy zacit uz vypadávat ? dekuji

reagovat 13.9.2011 23:24 - Barbora

Na téma workoholismus píši seminární práci z psychologie. Pokud byste měli zájem, můžete mi pomoci a zároveň se o sobě třeba i něco dozvědět, vyplněním krátkého osobnostního dotazníku. Dotazník je naprosto anonymní, najdete ho na adrese: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/je-pro-vas-prace-drogou/ . Barbora Licková

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2016 18:57 - Fíhul

Z globálu to vidět lze jako úlet,který někoho odrovná a mně pomáhá,kurva neberte to ale já sakra ještě to dám do zítra.

reagovat 6.4.2016 19:24 - Vorel

Močení ve stoje je na ulici normální,já v tom vidím uchylku lidí co jim to vadí,stejně tak fetování kromně snad čichačů a fetek na lécích s alkáčema.Tvrdé drogy mně otevřeli světy že mám vystaráno a skončim jo ale jak ,já už prožil to byla halus že nějakej manažerskej vocas mi může vykouřit brko a vohulit fajfku,to se nedá,koupim další materiál,a v noci je teplo,dá se někde sám se sjet a smažit do rána a pakl jít do školy to se zvládne nesmí ze mně moc táíhnout to dělám,že se naleju kolínskou a pak sem eště jako za mamánka a přitom kromně snad do žíly herák jsem sjížděl lajny a naši to poznali,trochu sem si pučil,ale to já jim vrátim až něco púrodám,už sem jednomu prodál a nastrohjal sem mu vomítku s tim ,e prej jo do žíli kvalita.Fotr je bohatej a matka má prachy různě po kabelkách.Ale taky si vydělávám,vobčas prodám trávu co nastavim a dám to za víc zoufalkám.

reagovat 12.6.2017 18:35 - Ignác

Jak nejlépe poznat závislost na alkoholu?

reagovat 16.6.2017 23:42 - řř Rosé

Jsem závislej na Stážných věžích a Probuďte se.

reagovat 17.8.2017 20:26 - Anna

závislost na alkoholu je sviňa. Mám závislého bratra.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *