závislost na nosních kapkách

Archiv příspěvků

reagovat 20.9.2007 15:50 - sova

Asi tři roky mám neustále ucpaný noc a pocit rýmy.V podstatě se mi jen stáhne nos a nemůžu dýchat.Bez nosního spreje Otrivin se nehnu ani na krok.Nevydržím celou noc spát v kuse.Někdy nevydržím ani tři hodiny dýchat nosem.Občas ztratím čich a chuť.Co jsem tak vyčetla tak je to závislost na nosních kapkách.Nevíte někdo jak se toho zbavit aniž bych musela k lékaři?Kdybych věděla že se toho zbavím třeba když nebudu užívat kapky týden,tak bych to nějak přežila.Ale takhle už to dál nejde.Jsem udýchaná,ospalá.Nemáte někdo stejný problém a řešení co s tím?

reagovat 21.9.2007 11:26 - Lucye

Ahojky, já sem loni v zimě měla podobný problém - v noci jsem vůbec nemohla dýchat a asi 3 měsíce v kuse jsem si stříkala do nosu Olynth, přestože bylo v letáku napsáno, že se má užívat max. 7 dní... bylo to strašný, zkoušela sem se toho zbavit ale prostě sem nemohla dýchat a tim pádem ani spát, navíc jsem také ztratila čich.. tak sem šla k doktorce a ta mě poslala na ORL (nosní, ušní, krční). Dostala sem se až k alergologovi a ten mi udělal testy a dal prášky. Co sem je začala brát, ani jednou sem si Olynth do nosu nestříkla :) Třeba jsi taky na něco alergická (třeba na prach nebo roztoče), tak si k doktorce radši zajdi. Mám totiž kámošku co si taky nedovede představit den bez nosního spreje, ale nepřizná si to a myslí že je to normální ...

reagovat 11.1.2008 23:36 - kordulla

jde to velmi lehce-musíte se rozhodnout a začít abstinovat. nejlepší je poslat do nosu poslední dávku před spaním. dusíte se přibližně 18 hodin, a pak začne sliznice pomalu povolovat. první noc je peklo, ale do 48 hodin bude vše ok. pomáhá zvlhčovat nateklou sliznici mořskou vodou ve spreji nebo vincentkou-pevnou vůli a dobré nervy!

Živiny pro mozek

reagovat 12.1.2008 08:58 - Patolog

Olynth, Nasivin jsou pouze špička ledovce. Stovky preparátů, které udržují organismus v chronickém stádiu nemoci, vydělávají farmaceutickému průmyslu miliardy.

Léky proti průjmům, zácpě, vysokému tlaku, alergiím, rýmě, kloubním bolestem, bolestem obecně, depresím etc. je zvěrstvo tohoto Nového věku. Přidejte k tomu celosvětový šmírovací systém, šikana na letištích, archivace biometrických údajů osob, archivace topologických pozic mobilních telefonů, hon na teroristy, případy jako Škrlová - Maurerová, pozitivní diskriminace cikánů, povinné sledování televizní reklamy (nebo zatím alespoň povinné placení jejich sledování), promyšlené vystrašování obyvatelstva, podporování zvůle soudního a exekutorského aparátu a máte totalitní systém o jakém se nezdálo ani Orwelovi.

reagovat 2.2.2008 09:20 - jirka

mám stejný problém.Při léčbě astmatu jsem získal závislost na otrivinu,olynthu,zkrátka na látce xylametazolini,coz tyto spreje obsahují.Fyrmy si tím musí vydělávat ohromné peníze,protože člověk do toho padne strašně rychle.Včera jsem se rozhodl vše konzultovat s lékařem.Mám obavy jen tak přestat vzledem k mému astmatu.Držte mi palce

reagovat 3.2.2008 09:10 - Jana

Ahoj..mám úplně stejný problém.Stříkám si Nasivin již tři roky a nedokážu se toho zbavit,nikam nemůžu jít bez lahvičky s kapičkama a už mě to dost štve...Sem taky ráda že nejsem jediná s tímto problémem už sem si připadala jak někdo JINEJ...Takže vyzkouším abstinenci a doufám že to vyjde...držte mi palce:)

reagovat 6.2.2008 21:06 - marcela

ahoj,já jsem přibližně půl roku závislá na olynthu...nedávno jsem se rozhodla vše prokonzultovat s lékeřem a ten mne ihned poslal na operaci...tak jsem zvědavá

reagovat 11.2.2008 20:20 -

Taky mám tento problém.Naštěstí kapu Olynth asi jen měsíc,ale jakmile přestanu je peklo.Chtěl bych přestat,ale nevím jak dlouho se budu muset dusit než to ustane.Poraďte mi nějaké kapky na odkrvení nosní sliznice(nějaké přírodní na které se nevytváří závislost),které bych mohl brát místo toho Olythu a konečně s tím přestat.Děkuji mockrát

reagovat 11.2.2008 21:40 - jana

Měla jsem obdobný problém,navíc zhoršený v těhotenstvích obou dětí...bezmoc u nespavosti první dcerky nás dovedla k homeopatce,která nakonec změřila i mě..dal mi 3 kuličky a já se fakt během 2 dnů chronického otékání sliznice zbavila..při druhém těhotenství jsem za ní šla rovnou a opět to zabralo.

reagovat 14.2.2008 14:15 -

Cca půl roku si leju do nosu různé druhy kapek.... Byla jsem na ORL doktor mi dal nosní mast a nějký sprej s kortikoidem, ale pomoc byla jen dočasná. Jsem objednaná k alergologovi. Bohužel už teď netuším jestli mi něco je nebo jsem už "jen" závislá. Dnes jsem se rozhodla zkusit vysadit a zbavit se závisloti, mám za sebou 14 hodin a už lezu po zdi. Je to fakt drama. Připadám si hrodně nemůžu dýchat a tak funguju stále s pusou dokořán a mluvit s někým je mi trapné páč příšerně huhlám. Držím si palce, protože jsem z toho fakt zoufalá a děsně ráda bych se toho zbavila.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *