závislost na nosních kapkách

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.9.2007 15:50 - sova

Asi tři roky mám neustále ucpaný noc a pocit rýmy.V podstatě se mi jen stáhne nos a nemůžu dýchat.Bez nosního spreje Otrivin se nehnu ani na krok.Nevydržím celou noc spát v kuse.Někdy nevydržím ani tři hodiny dýchat nosem.Občas ztratím čich a chuť.Co jsem tak vyčetla tak je to závislost na nosních kapkách.Nevíte někdo jak se toho zbavit aniž bych musela k lékaři?Kdybych věděla že se toho zbavím třeba když nebudu užívat kapky týden,tak bych to nějak přežila.Ale takhle už to dál nejde.Jsem udýchaná,ospalá.Nemáte někdo stejný problém a řešení co s tím?

reagovat 21.9.2007 11:26 - Lucye

Ahojky, já sem loni v zimě měla podobný problém - v noci jsem vůbec nemohla dýchat a asi 3 měsíce v kuse jsem si stříkala do nosu Olynth, přestože bylo v letáku napsáno, že se má užívat max. 7 dní... bylo to strašný, zkoušela sem se toho zbavit ale prostě sem nemohla dýchat a tim pádem ani spát, navíc jsem také ztratila čich.. tak sem šla k doktorce a ta mě poslala na ORL (nosní, ušní, krční). Dostala sem se až k alergologovi a ten mi udělal testy a dal prášky. Co sem je začala brát, ani jednou sem si Olynth do nosu nestříkla :) Třeba jsi taky na něco alergická (třeba na prach nebo roztoče), tak si k doktorce radši zajdi. Mám totiž kámošku co si taky nedovede představit den bez nosního spreje, ale nepřizná si to a myslí že je to normální ...

reagovat 11.1.2008 23:36 - kordulla

jde to velmi lehce-musíte se rozhodnout a začít abstinovat. nejlepší je poslat do nosu poslední dávku před spaním. dusíte se přibližně 18 hodin, a pak začne sliznice pomalu povolovat. první noc je peklo, ale do 48 hodin bude vše ok. pomáhá zvlhčovat nateklou sliznici mořskou vodou ve spreji nebo vincentkou-pevnou vůli a dobré nervy!

reagovat 12.1.2008 08:58 - Patolog

Olynth, Nasivin jsou pouze špička ledovce. Stovky preparátů, které udržují organismus v chronickém stádiu nemoci, vydělávají farmaceutickému průmyslu miliardy.

Léky proti průjmům, zácpě, vysokému tlaku, alergiím, rýmě, kloubním bolestem, bolestem obecně, depresím etc. je zvěrstvo tohoto Nového věku. Přidejte k tomu celosvětový šmírovací systém, šikana na letištích, archivace biometrických údajů osob, archivace topologických pozic mobilních telefonů, hon na teroristy, případy jako Škrlová - Maurerová, pozitivní diskriminace cikánů, povinné sledování televizní reklamy (nebo zatím alespoň povinné placení jejich sledování), promyšlené vystrašování obyvatelstva, podporování zvůle soudního a exekutorského aparátu a máte totalitní systém o jakém se nezdálo ani Orwelovi.

reagovat 2.2.2008 09:20 - jirka

mám stejný problém.Při léčbě astmatu jsem získal závislost na otrivinu,olynthu,zkrátka na látce xylametazolini,coz tyto spreje obsahují.Fyrmy si tím musí vydělávat ohromné peníze,protože člověk do toho padne strašně rychle.Včera jsem se rozhodl vše konzultovat s lékařem.Mám obavy jen tak přestat vzledem k mému astmatu.Držte mi palce

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2018 21:27 - Bára

Je, Věro to ne... Sanorin není dobrý... jako ádné kapky nejsou dobré na tak dluhodobé užívání, ale pokud už, tak kapky, které jsou šetrné. Nasivi je dobrý.

reagovat 20.4.2018 07:26 - Denisa

Je, Věro to ne... Sanorin...

Dobrý den, mám to samé, naprosto ucpaný zabetonovaný nos, mám dávno po rýmě...ale pouze levou dírku mám ucpanou...nedostanz do ní ani špetku vzduchu..kapky mi t dirky hned vytečou, musím zaklánět hlavu aby se ˇi tam dostaly....závislost jsem měla už jedno, zbavila jsem se jí díky mořské
soli....tentokrát to zjevně bude těžký. Mohu se zeptat, nevíte, jak to na ORL probíhá? Jakože ta léčba závislosti. Naši mi řikají, že mi tam budou hned rvát dráty...upřímně to raději budu mít ucpaný nos stále

reagovat 26.5.2018 23:28 - Pavla

Dobrý den,

jsem několik let závislá na Olynthu (jedno balení na týden). Rozhodla jsem se s tím konečně skoncovat. Zkoušel někdo metodu kapání pouze do jedné dírky tak, aby se druhá dokázala zregenerovat a pak vysadit kapky úplně? Nevím, zda bych přežila úplnou abstinence. Jednou jsem byla bez kapek asi 12 hodin a myslela jsem, že se mi rozskočí hlava. Zvažuji i operaci, protože takhle to opravdu dál nejde.

reagovat 27.5.2018 08:40 - Luboš

Já jsem to tak udělal před léty,psal jsem to tenkrát zde.Přes den to je v pohodě v prvnch dnech,v noci je to horší ale dá se to vydržet.Chce to ale pevnou vůli.

reagovat 21.7.2018 01:06 - Kuba

Dobrý den,

jsem několik...

Dobry den, jak to dopadlo? Co nyni, stale Olynth nebo byla operace? Resim stejny problem. Dekuji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *