Závislost na dluzích?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.3.2009 07:01 - Rena

Dobrý den, nevím, jestli takové téma patří na toto fórum, ale ráda bych znala názor nezúčastněných lidí. Mám kolegyni z práce, která si neustále půjčuje peníze. Byla jsem na pracovišti nová a když to bylo poprvé, podruhé, nepřišlo mi to nijak divné, říkala jsem si, může se to stát každému, že nevyjde s penězi do výplaty. Postupem času jsem zjistila, že dluží kamždému, na koho se podívá, půjčuje si pořád a od všech - od bank, splátkových společností, příbuzných, přátel, známých, spolupracovníků a snad i lichvářů. Přitom nežije nijak špatně, má nádherně opravený dům, jezdí na dovolené, její dvě dospívající dcery mají, na co si vzpomenou. Přesto neustále naříká, jaká je \"socka\", a jediné, čím se v životě zabývá, je shánění peněz, vytlouká dluh dluhem. Jeden den si půjčí, za tři dny vrátí, a čtvrtý den si přijde znovu půjčit. Říká se, že dluhy jí už dávno přerostly přes hlavu, že by potřebovali s mužem nejmíň tři životy, aby to dokázali splatit, ale vypůjčuje se vesele dál. My jsme se v kanceláři dohodli, že už jí nepůjčíme ani korunu, ale ona vždycky přijde s nějakou srdceryvnou historkou a někdo z nás vyměkne, přiznám se, že je mi taky trapně, když se jí třeba 2 dny po výplatě vymlouvám (přitom je ve vyšší pozici a má i vyšší plat). Je to začarovaný kruh. Máte někdo ve svém okolí něco podobného? Jak to řešíte? Myslíte, že se takovému člověku dá nějak pomoct? Nemyslím tedy dát mu milion, ať je klid :-), ale existuje nějaká poradna? terapie? Budu ráda za vaše tipy a názory.

reagovat 19.3.2009 08:53 - anna

NEPŮJČUJTE JI !!! je možné,že již dluhy nevrátí.rezolutně ji odmítněte,jinak vám nedá pokoj .

reagovat 19.3.2009 09:53 - Tom

Pokud cítím, že je to patologické, přestávám půjčovat, přestávám něco řešit. Nevymlouvám se, na rovinu tomu člověku vysvětlím, že je v začarovaném kruhu a musí to řešit hlavně sám. Je to těžké, ale život mě naučil.

Zrovna případ dotyčné je ukázkový: musí změnit styl života. Ale jako laik si myslím, že jediná cesta je návštěva odborníka.

Víc se k tomu asi říct nedá.

reagovat 23.3.2009 00:08 - Jana

Jo mám takovou dceru Ing. ekonomku. Už nám vydusila jeden důchod a máme hypotéku na barák.Uvrhla nejlepší kamarádku do exekuce a půjčuje si i od dětí, sestry, kolegů a kdo se dá. Takové stáří jsem si nepředstavovala ani ve zlém snu. Asi už z toho není normální. Co dělat ?

reagovat 23.3.2009 08:23 - Rena

Už je to tady zase, před 2 týdny jsem kolegyni půjčila 2000, ještě je nevrátila a v sobotu znovu volala, brečela, prý že nutně potřebuje 8000 do středy, že musí vyplatit provident nebo co... Nepůjčila jsem, ráno holky v práci říkaly, že volala všem. Začíná mě to děsit, hraje na city, máme strach ji odmítnout, že si to třeba hodí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.8.2010 22:32 - Jana

Jo mám takovou dceru Ing....

A jak jste to řešili ? Máme v rodině stejný případ, píšu o tom v diskuzi. Nevíme si už rady.
Mamkakocici-

reagovat 25.6.2012 16:04 - Co dělat, když mi nikdo už nechce půjčit ?

Vzít rozum do hrsti ! Asi jsem v takovém průšvihu, že si to věřitelé (na rozdíl ode mne) uvědomují a další půjčka je pro ně vyhazováním peněz. Půjčují přece, aby vydělali na úrocích - ne pro lásku k bližnímu a aby přišli o své peníze.
Tak co s tím, jak z toho ven? Řešení je tady : www.stopdluhu.cz
Jestli chcete, aby se Vaše děti nemusely zříkat dědictví (samé dluhy a nic než dluhy), tak udělejte tlustou čáru za svou minulostí. Během 5-ti let budete "čistí" a oddluženi. A začnete znovu žít jako člověk, bez nahánění od věřitelů a exekutorů.
Chce to se pouze rozhodnout jako manažer svého života. Někdo řídí fabriku, vy si řídíte svůj život. Tak co, chcete postavit novou fabriku? Nebo budete čekat, až té staré spadne střecha, zbortí se zdi, obsadí ji exekutoři ... ?
Místo pod mostem pro bezdomovce bude vždycky, ale v zimě tam dost fouká ...
Opakuji - řešení je tady : www.stopdluhu.cz
Napište tam do poradny, zkusíme to spolu vymyslet

reagovat 26.6.2012 13:40 - To je všechno hezké

Vzít rozum do hrsti ! Asi...

Ale jde to přes soud a ten to musí povolit. Když vám to nepovolí, může vám propadnout veškerý majetek. Jste sice čistí, ale o všechno přijdete. Nic vám nikdo nezaručí, rozhodnutí je dopředu nejisté. Já jsem nakonec zvolil konsolidaci. A i když je na 8 let, tak je splátka rozumnější a nemusím nikomu pořád skládat účty.

reagovat 26.6.2012 13:56 - Dlužník

Vzít rozum do hrsti ! Asi...

Jo a já bych dodal, že nemusí povolit ani jedno, nemusí vám projít osobní bankrot ani konsolidace. A jste v hajzlu.

reagovat 28.3.2013 16:53 - usuri

ahoj. Já mám problém s mým otcem. Je závislý na půjčkách. Lže nám, není schopný přemýšlet. Je v důchodu, má asi 40 různých půjček a pořád si půjčuje. Matka je s nervama v nemocnici, vydírají ho ještě k tomu nějací dva hajzlové a on se nechá a dá jim vždycky vše, co má. Nejde to ohlídat, vždy se mu nějak podaří dostat další půjčku od lichvářů. Nevím, co s ním udělat. :.(

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *