Zásady zdravého půstu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.2.2002 09:42 - Honza

Nevím, zda autor článku ví o čem píše. Držím od roku 1984 dvakrát ročně úplnou hladovku v trvání od 9 do 34 dnů. Dopředu nic neplánuji, nejím tak dlouho, jak mne to baví, pouze piji (vč. šťáv z citrusů). Pod lékařskou kontrolou nejsem, za celou tuto dobu jsem byl 2 x na kontrole (vždy při změně zaměstnání), vždy naprosto v pořádku, kromě jistých změn na srdci po revmatické horečce v mládí o kterých ale vím. Za uvedených 18 let jsem ani den nebyl na "nemocenské". Kromě toho 7 let nejím maso, opět mně to vyhovuje. Ve svých téměř šedesáti se cítím dobře (nutno rychle zaklepat na dřevo).
Je však pravda, že jsme každý trochu jiný, takže při prvním půstu opatrnosti nikdy nezbývá. Zejména pokles krevního tlaku by mohl být pro nezkušeného jedince nepříjemný (možnost zavrávorání v nejméně příznivém okamžiku, na nástupišti metra apod.).

reagovat 25.11.2003 12:05 - pavel

mily Honza, rad by som si s tebou vymenil poznatky o hladovke, ozvi sa mi.

reagovat 17.2.2007 20:57 - Alenka

Mám jen jednu otázku- nemůže člověku hrozit kolaps? Nerada bych někde omdlela... Doufám, že mi odpovíte.

reagovat 13.9.2007 07:53 - Dana

Proč se nesmí pít čaj?

reagovat 13.9.2007 16:11 - Věra

Půs je jeden z mnoha způsobů detoxikace organizmu sama ho držím , ale ze začátku , aby čištění organizmu nebylo moc drastické tak jsem začínala tělo na to připravovat tak , že jsem nejedla od rána do té doby , kdy jsem byla schopná ho držet když už mi bylo hodně slabo tak kolem 16 hod dala jsem si ovesné vločky s ovocem nebo uvařené ve vodě aj . Po celou dobu jsem pila cokoli kromě piva , alkoholu a kávy,no a příště jsem vydržela třeba 24 hod . Já držím půst pokud to jde 1x týdně nebo si udělám odlehšený den záleží na situaci. Můj bratr ten drží půst nepravidelně, ale i několik dní připomínám , že normálně pracuje jako horník.

Pro Alenku vyzkoušej půst po prvé doma a hodně pij pak budeš vidět jak to na tebe působí doporučuji po ukončení půstu jíst ovesné vločky jakkoli upravené dobře zašlemují vyčištěné střeva a pak můžeš postupně začít normálně jíst.Mě nikdy nebylo na omdlení spíě mě bolela hlava nebo mi bylo divně ( důsledek čištění organizmu),ale druhý den jsem byla plná sil.To záleží na každém individuálně jak to tělo na půst raguje takže se neboj a vyskoušej půst vždyť vždy se můžeš najíst pokud ti nebude dobře , ale zkus chvíli vydržet a pak se najíst.Přeji hodně uspěchů i když nevím jestli ještě navštěvuješ stránky ten příspěvek byl už v únoru možná pro někoho jiného.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2014 13:25 - veronika

myslím si že držet hladovku není zdravé pro nikoho.Když nějaký člověk drží hladovku tak se necítí dobře.

reagovat 28.4.2014 13:32 - Mně stačí

vynechat jedno jediné jídlo, klesne mi cukr a je mi na omdlení. Myslím si, že držet hladovku není zdravé. Lékaři ani žádnou detoxikaci organismu neuznávají, tvrdí, že na detoxikaci stačí normální činnost jater. Totéž s tzv. překyselením organismu, dle lékařů to neexistuje, snad jen překyselení žaludku. Nevím co je pravda. Každopádně půst nedržím a pokud kvůli tomu zemřu dříve, tak holt zemřu, no!

reagovat 30.4.2014 13:20 - raw-rabbit

Podle mě zase rozhodně není známkou zdravého organismu, když nevydrží ani den bez potravy, to ať se na mě nikdo nezlobí.
pro Veroniku: Nevím, jestli jsi někdy nějaký půst držela nebo ne, ale já už kolikrát a můžu potvrdit, že se při něm fakt člověk může cítit naprosto normálně i normálně fungovat.

reagovat 20.7.2014 23:49 - Turtles

vynechat jedno jediné...

Nevím jak lékaři, ale vypadá to, že někteří vědci půst uznávají: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/339077-problemy-s-imunitou-spravi-dva-dny-pustu.html

reagovat 7.10.2017 22:45 - Lbert

Půst je vhodný pouze u osob, které nemají deficit výživy.
Běžný člověk plný jedů, konzervantů, rtuti a dalších látek nejdřív potřebuje detoxikaci, srovnat si acidobazickou rovnováhů a doplnit výživu nejlépe pitím doma vyrobených ovocnozeleninových štáv ve velkém množství(bez všech konzervantů), než se může s úspěchem půstit do půstu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *