Zaracha!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.3.2012 15:29 - Erika

Ahojte som Erika a mam 16 :) Myslíte že je v mojjom veku normálne zaracha? :/ Tiež ho dostávate? Poradte čo robiť nudim sa :/

reagovat 22.3.2012 12:10 - Zkus

si vygruntovat dětský pokojík a uvařit rodičům večeři.

reagovat 22.3.2012 22:04 - anonym

Ahojte som Erika a mam 16 :)...

Prostě zdrhni. Co ti můžou udělat? Zbít tě,nedat ti na jíst? To je trestný.

reagovat 23.3.2012 17:36 - Erik

Prostě zdrhni. Co ti můžou...

Ja chtel radsi vyprasky nez zarachy, ale tata nesouhlasil. Tak jsem na zarachy kaslal a chodil ven a tata nema jinou moznost, nez mne radsi davat vyprasky.

reagovat 27.3.2012 19:56 - lenka

Prostě zdrhni. Co ti můžou...

taky mam zaracha :D

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.11.2017 18:47 - Radka

to za nás v tak mladém...

Děti obecně dnes dříve dospívají - dřív je zajímá sex, kouření, drogy. Určitě v tom nehrají roli pouze rodiče, ale i to, že dnes jim nikdo nemůže nic říct, že si lidé vzájemně sebe nevšímají. Těžko si představit, kde by se člověk dříve s kamarádkou opíjel. I když si též pamatuji, že na patnácté narozeniny či při školní rozlučce se pilo i před třiceti lety - většinou to skončilo zvracením a kocovinou.

reagovat 20.11.2017 19:03 - Tak

Děti obecně dnes dříve...

za mě na ZŠ vůbec,to se pouze potají kouřilo.Také jsem hodně vyrůstala s holkama venku,rodiče pracovali,do toho se stavěl barák,bylo hospodářství,ale alkohol,to by jako nás vůbec nenapadlo,až pak později na učnáku,ale tak,že by nás odvezla záchranka,to nikdy.Pravda,dnes ta doba je úplně jiná,za nás doma,ale i ve škole víc povinností.

reagovat 20.11.2017 19:16 - Radka

za mě na ZŠ vůbec,to se...

No já bych řekla, že kromě více povinností bylo i víc zábavy a legrace bez toho alkoholu - já vyrůstala na sídlišti plném dětí - vždy, když člověk šel ven, tak tam někdo byl - pouštěli jsme si kazeťák, kecali, smáli se, každý týden jsme chodili do kina, na koncerty, protože to tolik nestálo jako dnes. Byly volně přístupná hřiště, kde jsme hráli vybiku, líný tenis, nohejbal...Alkohol byl jen vyjímečně, když někdo něco slavil (až po té 15) - , ale většinou to byla jedna láhev vína třeba na čtyři holky - takže opravdu ne na záchranku - ale na bolest hlavy to již stačilo - víno bylo nekvalitní a my netrénované. Dnes vidím děti většinou sedět doma, učit se a být na sociálních sítích. Moc legrace si v partě neužijí - aspoň mně to tak přijde, co to pozoruji. Děcka jsou ráda ve škole, protože tam jsou aspoň se spolužáky, i když učení je nebaví. Často jsou jim i prázdniny dlouhé, protože namají co dělat - rodiče pro ně nemohou stále vymýšlet zábavu a větší děcka samoyřejmě již s rodiči být nechtějí. Dle mého jim chybí hlavně svobodný pohyb v přírodě a po městě jaký jsme zažili my.

reagovat 21.11.2017 08:33 - Táta

Vychrtlý kluk černou mikinu...

Tak takových je polovina na ZŠ :) Naše metalová móda byla proti tomu sranda a to jsme si mysleli, jak nejsme drsní.

reagovat 21.11.2017 17:23 - Radko,

No já bych řekla, že...

naprostý souhlas.Vem si,za nás rodiče věděli,že se blíží prázdniny a tak už domluva,že pojedeme za babičkou na týden,další týden na tábor atd. Dnes jde o to,že kolikrát na to rodiče nemají peníze,aby dětem tábor zaplatili,pokud mají třeba dvě nebo více dětí.Bylo více povinností,ale jak píšeš i více zábavy.Nám nebylo překážkou,že máme sbírat hluchavku,šípky,kopřivy,každý z nás se dokázal i u toho zabavit.Dokážeš si představit dnešní děti? Já to vidím i v městské dopravě,mladí lidé,mobil u sebe i do školy.Pak i třeba úcta ke kantorům za nás byla jiná,dnes děti moc otrkaní. Nevím,kde se stala chyba.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *