Zánět ramenního kloubu

Archiv příspěvků

reagovat 2.4.2005 11:59 - jirka

Dobří lidé, máte někdo zkušenost se zánětem ramenního kloubu? Moje žena už tím trpí rok a zhoršuje se to. Levou ruku zvedne už jen do poloviny a pak je strašná bolest. Doktoři krčí rameny a doporučují cvičení, aby to neztuhlo úplně. Zná někdo něco jiného? Moc dík.

reagovat 2.4.2005 22:20 - Ivana

Mam ten samy problem.Byla jsem na traumatologii a tam mi dr.rekl, ze se na to da podivat arthroskopii a pripadne vylecit.Tak doporucuji navstevu traumatologa.Toto vysetreni jsem uz podstoupila u kolene a opravdu to neni nic strasneho.V nemocnici jsem byla 3 dny.

reagovat 31.5.2006 18:20 - Jarmila

Také mě to trápilo.Cvičila jsem co to šlo, nahřívala, byla jsem u maséra a hlavně užívám Condro a pod. Vždy půl roku pauza.Někdy se mi to vrací, ale již v mnohem slabším průběhu. Dobře mi dělá teplo.Přeji Vám, aby Vás to také přestalo bolet. Jarmila.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 31.5.2006 19:39 - Adka

Pomáhá na to Aloe vera gel od firmy flp. Stačí zadat www.flp.cz.

Já jsem se s tím trápila 4 roky, teď užívám to aloe na klouby a mám asi půl roku pokoj.

Mějte se.

reagovat 26.12.2006 17:42 - fyziobilek1

pro:Jirka

Rameno je poměrně dost složitý kloub,upíná se na něj celá řada svalů,v okolí jsou i jiné tkáně například burzy-tíhové váčky,šlachové pochvy,vazy atp.

Rameno je velmi citlivé na poruchu svalové činnosti okolních svalů,tkáně se zde otírají a proklouzávají pod částí lopatky při pohybu končetinou směrem vzhůru-tzv.akromionem,přičemž hlavice pažní kosti se valí v kloubní jamce směrem dolů a dozadu.Jestliže je tento jemný mechanismus porušen,dochází k celé řadě problémů ať uponových bolestí okolních svalů,zánětům subakromiální bursy-tíhového váčku,šlacha bicepsu krátké hlavy bicepsu se může vytrhnout ze svého lůžka aj....

Ale byl to jen příklad,který je nejčastějším..

Nejdůležitější je především zjistit jestli v kloubu neprobíhá zánětlivá reakce a v které tkáni.Provádí se CT vyšetření,magnetická rezonance.Problém může být i např. ve spojení klíční kost-lopatka těsně nad ramenem,taky dokáže pěkně potrápit.

Jestliže se opravdu jedná o zánět ramenního kloubu-tj. zánět kloubního pouzdra ramene-adhezivní kapsulititu...zpočátku se aplikují protizánětlivé injekce s postupným rozcvičováním kloubu.Opravdu nelze nic jiného vymyslet.Pozor na aplikaci tepla-viz Jarmila!!!V akutní fázi onemocnění-zánětu může také zhoršit!

Cvičit se musí,to je pravda.Jenže všechno je to o tom,kdo to dělá a co dělá.Asi tak.Pokud to dělá opravdu správně-a málokdo to s ramenem umí,rozsah pohybu v rameni se bude zvětšovat,ale jen velmi pozvolna.Jestli kdy bude jako předtím,těžko říct.Nějaké pacienty s tímto syndromem jsem léčil, začínali asi na 60 stupních při předpažení a upažení s bolestmi,nyní jsou tak na 130-140(mělo by být 180) stupních,celkem bez bolesti a OP zákroku.Asi tak po půl roce.

Otázka je,zda-li v rameni není nebo nebyla poškozená-uplně přetržená tzv.rotátorová manžeta při traumatu,pak je to ovšem problém.Často mívají nebo mívali tito lidé potíže s krční páteří.

www.sweb.cz/fyziobilek1

reagovat 16.1.2007 12:48 - Renka

Mám již přes týden zánět v rameni, že ruku nezvednu vůbec od těla a jaký koli pohyb je utrpení,taky se do toho přidává bolest i v lokti(tam, kde je brňavka)pomalu to sice ustupuje,ale nemám ponětí k jakému specialistovi se s tímto problémem má jít.Za posledního půl roku je to zánět třetí.Nejsem po žádném úraze,takže netuším, kde je příčina.Díky všem, kdo mají nějakou radu.

reagovat 16.1.2007 22:06 - Pavel

Vyzkoušej " Příznaky namocí " v okně

NEMOCI

reagovat 20.1.2007 20:02 - Blanka

Já ti poradím. Napiš poradna"email.cz

reagovat 21.1.2007 00:25 -

Renko,

zánět je potřeba nějak léčit. Krémy sice mohou pomoci potlačit bolesti, ale především je třeba likvidovat zánět. Je třeba začít vnitřně některou z detoxikaci, která rozpouští zánětlivé ložiska v kloubech. velmi účinným je kustkovnice činská a lékořice. Ale je spousta jiných prostředků. Na vnější obklady je dobrý kostival nebo aloe gelly, případně krém s obsahem MSM ( přírodní síry). Do stravy zařadit rostliny, které hodně štípou, jako je zelí, pórek, křen a podobně.Zdraví Honza

reagovat 25.1.2007 17:12 - JarmilaM.

Vzkaz pro Renku!

Manžel byl v loni v dubnu na operaci obou kolen. Po půl roce měl kontrolu, ale k žádnému výraznému zlepšení nedošlo. Lékař mu dokonce pohrozil další operaci,ale už s výměnou kolenního kloubu. Známí nám poradili, že si má dávat obklady z kostivalového kořene. Běžně se dá nakopat na zahradě. Kořen se omyje, pomele, a naloží do rozpuštěného vepřového sádla. Nechá ztuhnout. Každý den se pak tato směs rozetře na ubrousek nebo kousek hadříku, přiloží na postižené místo, zabalí, a nechá přes noc účinkovat.Z manželovi zkušenosti vím, že se mu již dost ulevilo, a kolena tak nebolí. Pomletý kostival můžete ještě naložit také do alkoholu, nejlépe domácího, ten je silnější, a každý den jim bolestivé místo natírat. Obojí můžete aplikovat najednou nebo na noc obklad a na den potřít roztokem. Chce to delší dobu, ale výsledky se určitě dostaví. Nevyléčí úplně, ale od bolesti, a často i nesnesitelné uleví.

Vyzkoušejte. Bylinkami se ještě nic nezkazilo. Přeji Vám hodně štěstí, a hlvaně úspěchy při léčbě. Hodně zdraví.

Zdraví Vás Jarmila M.


Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *