Zánět ramenního kloubu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2005 11:59 - jirka

Dobří lidé, máte někdo zkušenost se zánětem ramenního kloubu? Moje žena už tím trpí rok a zhoršuje se to. Levou ruku zvedne už jen do poloviny a pak je strašná bolest. Doktoři krčí rameny a doporučují cvičení, aby to neztuhlo úplně. Zná někdo něco jiného? Moc dík.

reagovat 2.4.2005 22:20 - Ivana

Mam ten samy problem.Byla jsem na traumatologii a tam mi dr.rekl, ze se na to da podivat arthroskopii a pripadne vylecit.Tak doporucuji navstevu traumatologa.Toto vysetreni jsem uz podstoupila u kolene a opravdu to neni nic strasneho.V nemocnici jsem byla 3 dny.

reagovat 31.5.2006 18:20 - Jarmila

Také mě to trápilo.Cvičila jsem co to šlo, nahřívala, byla jsem u maséra a hlavně užívám Condro a pod. Vždy půl roku pauza.Někdy se mi to vrací, ale již v mnohem slabším průběhu. Dobře mi dělá teplo.Přeji Vám, aby Vás to také přestalo bolet. Jarmila.

reagovat 31.5.2006 19:39 - Adka

Pomáhá na to Aloe vera gel od firmy flp. Stačí zadat www.flp.cz.

Já jsem se s tím trápila 4 roky, teď užívám to aloe na klouby a mám asi půl roku pokoj.

Mějte se.

reagovat 26.12.2006 17:42 - fyziobilek1

pro:Jirka

Rameno je poměrně dost složitý kloub,upíná se na něj celá řada svalů,v okolí jsou i jiné tkáně například burzy-tíhové váčky,šlachové pochvy,vazy atp.

Rameno je velmi citlivé na poruchu svalové činnosti okolních svalů,tkáně se zde otírají a proklouzávají pod částí lopatky při pohybu končetinou směrem vzhůru-tzv.akromionem,přičemž hlavice pažní kosti se valí v kloubní jamce směrem dolů a dozadu.Jestliže je tento jemný mechanismus porušen,dochází k celé řadě problémů ať uponových bolestí okolních svalů,zánětům subakromiální bursy-tíhového váčku,šlacha bicepsu krátké hlavy bicepsu se může vytrhnout ze svého lůžka aj....

Ale byl to jen příklad,který je nejčastějším..

Nejdůležitější je především zjistit jestli v kloubu neprobíhá zánětlivá reakce a v které tkáni.Provádí se CT vyšetření,magnetická rezonance.Problém může být i např. ve spojení klíční kost-lopatka těsně nad ramenem,taky dokáže pěkně potrápit.

Jestliže se opravdu jedná o zánět ramenního kloubu-tj. zánět kloubního pouzdra ramene-adhezivní kapsulititu...zpočátku se aplikují protizánětlivé injekce s postupným rozcvičováním kloubu.Opravdu nelze nic jiného vymyslet.Pozor na aplikaci tepla-viz Jarmila!!!V akutní fázi onemocnění-zánětu může také zhoršit!

Cvičit se musí,to je pravda.Jenže všechno je to o tom,kdo to dělá a co dělá.Asi tak.Pokud to dělá opravdu správně-a málokdo to s ramenem umí,rozsah pohybu v rameni se bude zvětšovat,ale jen velmi pozvolna.Jestli kdy bude jako předtím,těžko říct.Nějaké pacienty s tímto syndromem jsem léčil, začínali asi na 60 stupních při předpažení a upažení s bolestmi,nyní jsou tak na 130-140(mělo by být 180) stupních,celkem bez bolesti a OP zákroku.Asi tak po půl roce.

Otázka je,zda-li v rameni není nebo nebyla poškozená-uplně přetržená tzv.rotátorová manžeta při traumatu,pak je to ovšem problém.Často mívají nebo mívali tito lidé potíže s krční páteří.

www.sweb.cz/fyziobilek1

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.10.2018 18:31 - stejné problémy

2 roky bolest ramene, nemohl jsem zvednout ruku nebo si vytáhnout peněženku z kapsy kalhot, chození po odbornících , řada procedur. Po dvou letech jsem šel k léčitelce a ta mi řekla, že mám zánět na plíci a od toho mne bolí rameno. Za 3 měsíce bylo po bolesti a je to už asi 15 let , vše v pohodě. To je problém celého našeho systému zdravotnictví, příčina nemoci je úplně jinde. Naše tělo je jeden celek, který nějakým systémem funguje , ale specializací doktorů se nemůžeme dobrat pravé příčiny, příčina nebude nikdy zjištěna. Tak tomu je téměř u všech nemocí. V odborných publikací je napsáno příčina nebyla dosud objasněna.

reagovat 11.10.2018 18:36 - Jo

2 roky bolest ramene, nemohl...

Placebo efekt.

reagovat 11.10.2018 19:13 - U

Placebo...
mě doktor taky prvně zkusil placebo. Obstřik medrolem jsem znal již z dřívějška ( zánět zápěstního kloubu), takže jsem čekal po aplikaci bolest a až tak po dvou dnech úleva. Jenže první obstřik do ramene nebolel vůbec a přirozeně od bolesti taky nepomohl vůbec. Druhý obstřik už hodně bolel. Vždy tak dva dny to bolí a pak se výrazně uleví. Vydrží to tak tři, čtyři měsíce. Pak musím rychle běžet pro další obstřik, protože to začne bolet a začnu více uhýbat a zase by to zatuhlo. Měl jsem operaci páteře a nemohli mě vzbudit. Bylo to o fous. Proto ortoped nechce jít do operace (ani já) i když by moc chtěl. Mám prý poškozenou nějakou manžetu.

reagovat 11.10.2018 20:41 - nebyl to placboefekt

Užíval jsem bylinky. Hodně podobné to bylo před 30 lety se zády. Nebyla to páteř, ale střeva. Pokud bych absolvoval operaci ramena nebo páteře, zas by to nepomohlo, když příčina je zase jinde. Po těchto zjištěních a zkušenostech jsem přestal k lékařům chodit a jsem naprosto fit.

reagovat 12.10.2018 00:16 - Je to placebo

2 roky bolest ramene, nemohl...

Z krevních testů by se zjistilo, že je v těle zánět. Na bylinky nenechám dopustit, ale vše odsud potud...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *