Zánět ramenního kloubu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2005 11:59 - jirka

Dobří lidé, máte někdo zkušenost se zánětem ramenního kloubu? Moje žena už tím trpí rok a zhoršuje se to. Levou ruku zvedne už jen do poloviny a pak je strašná bolest. Doktoři krčí rameny a doporučují cvičení, aby to neztuhlo úplně. Zná někdo něco jiného? Moc dík.

reagovat 2.4.2005 22:20 - Ivana

Mam ten samy problem.Byla jsem na traumatologii a tam mi dr.rekl, ze se na to da podivat arthroskopii a pripadne vylecit.Tak doporucuji navstevu traumatologa.Toto vysetreni jsem uz podstoupila u kolene a opravdu to neni nic strasneho.V nemocnici jsem byla 3 dny.

reagovat 31.5.2006 18:20 - Jarmila

Také mě to trápilo.Cvičila jsem co to šlo, nahřívala, byla jsem u maséra a hlavně užívám Condro a pod. Vždy půl roku pauza.Někdy se mi to vrací, ale již v mnohem slabším průběhu. Dobře mi dělá teplo.Přeji Vám, aby Vás to také přestalo bolet. Jarmila.

reagovat 31.5.2006 19:39 - Adka

Pomáhá na to Aloe vera gel od firmy flp. Stačí zadat www.flp.cz.

Já jsem se s tím trápila 4 roky, teď užívám to aloe na klouby a mám asi půl roku pokoj.

Mějte se.

reagovat 26.12.2006 17:42 - fyziobilek1

pro:Jirka

Rameno je poměrně dost složitý kloub,upíná se na něj celá řada svalů,v okolí jsou i jiné tkáně například burzy-tíhové váčky,šlachové pochvy,vazy atp.

Rameno je velmi citlivé na poruchu svalové činnosti okolních svalů,tkáně se zde otírají a proklouzávají pod částí lopatky při pohybu končetinou směrem vzhůru-tzv.akromionem,přičemž hlavice pažní kosti se valí v kloubní jamce směrem dolů a dozadu.Jestliže je tento jemný mechanismus porušen,dochází k celé řadě problémů ať uponových bolestí okolních svalů,zánětům subakromiální bursy-tíhového váčku,šlacha bicepsu krátké hlavy bicepsu se může vytrhnout ze svého lůžka aj....

Ale byl to jen příklad,který je nejčastějším..

Nejdůležitější je především zjistit jestli v kloubu neprobíhá zánětlivá reakce a v které tkáni.Provádí se CT vyšetření,magnetická rezonance.Problém může být i např. ve spojení klíční kost-lopatka těsně nad ramenem,taky dokáže pěkně potrápit.

Jestliže se opravdu jedná o zánět ramenního kloubu-tj. zánět kloubního pouzdra ramene-adhezivní kapsulititu...zpočátku se aplikují protizánětlivé injekce s postupným rozcvičováním kloubu.Opravdu nelze nic jiného vymyslet.Pozor na aplikaci tepla-viz Jarmila!!!V akutní fázi onemocnění-zánětu může také zhoršit!

Cvičit se musí,to je pravda.Jenže všechno je to o tom,kdo to dělá a co dělá.Asi tak.Pokud to dělá opravdu správně-a málokdo to s ramenem umí,rozsah pohybu v rameni se bude zvětšovat,ale jen velmi pozvolna.Jestli kdy bude jako předtím,těžko říct.Nějaké pacienty s tímto syndromem jsem léčil, začínali asi na 60 stupních při předpažení a upažení s bolestmi,nyní jsou tak na 130-140(mělo by být 180) stupních,celkem bez bolesti a OP zákroku.Asi tak po půl roce.

Otázka je,zda-li v rameni není nebo nebyla poškozená-uplně přetržená tzv.rotátorová manžeta při traumatu,pak je to ovšem problém.Často mívají nebo mívali tito lidé potíže s krční páteří.

www.sweb.cz/fyziobilek1

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.8.2016 16:48 - Olga

Zdravím. Trpím zánětem...

když jem měla zánět ramenního kloubu, stará paní doktorka mi doporučila klasický šumivý acylpirin, je to zvláštní, ale do týdne jsem měla klid.. a to jsem předtím chodila na obstřiky a pod..

reagovat 11.1.2017 17:30 - Danuše

Hana ze 4,5,2016

reagovat 18.1.2017 11:26 - Adam

Wobenyzm se doporučeje na záněty obecně a na zánět ramenního kloubu jsem ho také užíval a pomohl.

reagovat 18.1.2017 12:00 - kdepak

jedině urinoterapie.

reagovat 24.7.2017 15:23 - Dárcovská urinoterapie

Koupím urinu zdravé mladé ženy - Praha a okolí. Cena dohodou. Mirek. Mireksmiricky@seznam.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *