Zánět očí u dítěte

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.12.2001 01:00 - Hanka

Moje 4-měsíční dcera má opakované záněty, střídavě obou očí. Již v porodnici jsem kapala do pravého oka Ophthalmo-Septonex. Během 14-ti dnů se však objevil žlutavý sekret. Po aplikaci Pamycoinu se zdálo, že je vše v pořádku. Od té doby však měla v pravém oku kapky Tobrex a byl dvakrát proveden proplach slzného kanálku, který byl vždy průchodný. Do levého oka jsem kapala Ophthalmo-Azaphemicol + mast Ophthalmo-Chloramphenicol, Tobrex a Sulphacetamid. Levý slzný kanálek byl propláchnut pouze jednou, také byl volný. Po výše jmenované léčbě je bez obtíží maximálně 3 týdny. Nyní opět kapeme do pravého oka Gentamicin a připravujeme se na další proplach slzného kanálku. Jednou byl proveden výtěr z pravého oka a vzorek byl poslán na mikrobiologii. Zde však provedli citlivost pouze na Penicilin a Erytromicin, což údajně není v očních kapkách.
Prosím Vás o odpovědi na otázky, zda opakované záněty spolu s popsanou léčbou nemohou mít negativní vliv na zrak a zda provažujete tento způsob léčby za odpovídající. Dále mám obavy, zda podávání takového množství antibiotik u tak malého dítěte nemůže mít nepříznivý vliv na zdravý vývoj dítěte.
Děkuji za odpověď.

reagovat 6.6.2002 15:53 - Eva

Oční problémy(záněty) u dětí mohou znamenat problém v jeho dušičce.Odmítání vidět,co se děje v rodině. Vaše dítě potřebuje být obklopeno harmonií,radostí,krásou a bezpečím,a to potřebuje u Vás
vidět!!!ATB a kortikoidy nepomohou vyřešit příčinu ,naopak.

reagovat 3.10.2002 11:52 - Petra

Evo, vim, ze uz je to 4 mesice, co jsi psala, ale neda mi to a musim napsat. Samozrejme, ze i male dite reaguje na jakykoli nesoulad v rodine, ale za prve jsem presvedcena, ze by nedokazalo vyvolat bakterialni zanet v ocich a za druhe vubec nevis, jak to u predesle pisatelky v rodine vypada. Verim, ze se jen dohadujes, ale mamince, ktera se svym detatkem chodi po kontrolach a shani rady na internetu, jak miminku pomoct, urcite neschazi materska laska a pece. Myslim, ze reakce, kterou jsi ji poskytla, muze docela zabolet a nezlob se na me, ale zda se mi dost ,,pritazena za vlasy". Petra

reagovat 28.2.2003 22:00 - Renata

U svého syna jsem tento problém měla také. Nevěděla jsem si rady, protože jsem dávla spousty různých kapek,které nepomáhaly, měl dva výplachy a vystřídali jsme tři lékaře a nic. Hnis mu z levého očíčka tekl pořád a já skoro každou minutu musela oko utírat. Problém jsem vyřešila tak, že jsme navštívili doktora-homeopada (také dětský lékař) a do měsíce jsme měli po problému. Mému druhému synovi ve třetím měsíci začalo očíčko také nadměrně slzet a jelikož jsem již věděla kam jít tak za týden byl také problém vyřešen. Ráda Vám dám kontakt, protože klukům pan doktor pomohl i v jiných věcech.

reagovat 6.7.2005 09:39 - Lucy

Dala bys mi prosím kontakt na pana doktora?Díky

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.4.2012 09:45 - Dima

Renato, pokud ho ještě...

Dobrý den, můžu poprosit také o kontakt na homeopata? Mám stejný problém u 12ti týdenní dcery. Děkuji mnohokrát.

reagovat 21.5.2012 22:19 - radka

Moje 4-měsíční dcera má...

ahoj máme stejný problém obešli jsme asi 10 lékařů a všude jen atb nebo kortikoidy a nic nepomáhá nebo max na 1 týden.zatím jsme se nedopátrali ničeho ted budeme zkoušet nějakého čínského lékaře.malému jsou 4 roky a už rok to trvá.teče mu bělavý sekret a takové lepkavé slzy.už jste přišli na to co je to zač?

reagovat 27.3.2015 16:55 - hanka

U svého syna jsem tento...

Dobry den Renato, mohla bych taky poprosit o kontakt pana doktora? Dekuji!

reagovat 27.3.2015 22:50 - Mě by zajímalo,jak je to u dospělých.

Sestra to měla,prý je to virové a mamka jak k nich chodila to měla také.Do toho hodně ošklivou angínu.Zánět očí,z čeho vlastně?

reagovat 25.7.2015 18:34 - Eva

Dala bys mi prosím kontakt...

Zdravím, mám podobný problém s 3měsíčním synem, mohla bych také požádat o kontakt na pana doktora? Děkuji! EVA

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *