zánět nosohltanu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2003 21:16 - Romča

Ahoj, všichni!
Mívám poměrně často zánět nosohltanu. Tak jednou za 6 týdnů, v létě jsem bez potíží. Začala jsem s tím mít problémy před rokem, kdy jsme po mateřské dovolené nastoupila do práce. Pracuji ve zdravotnictví, ale mnoho vyloženě nachlazených lidí k nám nechodí (pracuji na kožním oddělení). Současně s tím se mi objevil i téměř chronický kašel, ten mi však přeléčil alergolog, kam mě poslal můj šéf. s tím nosohltanem chodím stále na ORL, na antibiotika to prý ale není, stalo se mi několikrát, že zánět odezněl a do 14 dnů byl zpět. Alergolog o tom ví, dává mi vakcínu Luivac (prý na imunitu, ale když jí dle instrukcí na 28 dní vysadím, mohu onemocnět - nevím, k čemu mi to tedy je i když vím, že žádný lék není všemocný), ale i přesto mám opět zánět nosohltanu a to vakcínu beru. Alergolog mi poradil, ať v práci nosím roušku, ale to bych si připadala jak naprostý idiot. Prý je to to pražské ovzduší (bydlím na okraji Prahy a na kopci - vzduch poměrně čistý). Lékař na ORL mi vždy poradí Bioparox, ten zabírá, ale nezdá se mi, že bych ho měla užívat tak často, myslím si, že tak časté záněty snad ani nejsou normální. Máte někdo s tímto onemocněním zkušenosti?
Kdo můžete něco poradit, poraďte prosím! Díky a ahoj Romča

reagovat 30.12.2003 14:22 - Olga

Už jsem sem jeden příspěvek psala, ale zmizel. Nechápu to. :-) Mohu ti poradit Vincentku. Zázračná minerálka. Měla jsem tytéž problémy. Byla jsem úplně nemožná a nešťastná. Od té doby, co si denně šňupnu Vincentku, je to pryč. Zkus to. Třeba ti to taky pomůže.

reagovat 9.1.2004 16:07 - Iva

Moje dcera trpívala zánětem nosohltanu také často, pomohly jí až homeopatické léky po vyšetření u homeopata. Upozorňuji, že léčba je dlouhodobá, u nás trvala přes rok, ale asi 5 roků máme pokoj. Držím palce a přeji trpělivost.Iva

reagovat 24.2.2005 11:23 - Andy

Mne se zanet nosohltanu a zanet cele nosni sliznice vlece uz od pulky listopadu,jsem uz zoufala, Vincentkou se prolivam, uzivala jsem Imunor, mam totiz snizenou imunitu, ale zanet nemizi. Jakmile prestanu den dva kloktat salvej a vyplachovat s ni nosni sliznici, vse se zhorsi, mota se mi z toho zanetu sliznic az hlava, nemuzu cist ani psat, je mi pak na zvraceni. Na sliznici se tvori hnisavy lepivy hlen, nekdy s primesi krve, jindy jen oranzovy ci zluty. Ma nekdo neci podobneho? Co pomaha?

reagovat 24.2.2005 11:30 - Andy

Jeste dotaz: Ivo, prosimte, jak se jmenovala ta homeopatika?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2016 12:19 - Milka

Se zánětem hltanu jsem skončila na ORL. Dostala jsem antibiotika a doktor mi doporučil i nějaký Bactoral. Pomůže při léčbě a působí i jako prevence. Koupila jsem ho, užívala a mám pokoj.

reagovat 7.9.2016 12:19 - Milka

Se zánětem hltanu jsem skončila na ORL. Dostala jsem antibiotika a doktor mi doporučil i nějaký Bactoral. Pomůže při léčbě a působí i jako prevence. Koupila jsem ho, užívala a mám pokoj.

reagovat 25.10.2016 11:17 - Jarek

Zánět nosohrtanu jsem překonala díky antibiotikám a taky díky Bactoralu, který mi poradili v lékárně.

reagovat 25.10.2016 11:17 - Jarek

Zánět nosohrtanu jsem překonala díky antibiotikám a taky díky Bactoralu, který mi poradili v lékárně.

reagovat 31.10.2016 15:06 - Tereza

Antibiotikům jsem se nakonec bohužel také nevyhnula. Někdo tady taky zmiňoval wobenzym, který jsem k tomu užívala na posílení imunity a účinku atb na doporučení lékaře.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *