Zamilovaná do psychologa

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2006 16:52 - Marie

Ahoj, mám problém, který mne opravduje sužuje a neznám sice nikoho konkrétního, kdo by se k něčemu takovému přiznal, ale tuším, že v nejsem jediná. Před dvěma a půl lety jsem se kvůli dlouhotrvajícím problémům fyzicka zhroutila, ale po mnoha vyšetřeních s negativním výsledkem jsem byla odkázána k psychologovi nebo psychiatrovi. Byla mi diagnostikována genaralizovaná úzkostná porucha a sklon k depresím. Nebyla jsem léčena medikamentózně, ale psychoterapií.Během terapie se mnoho věcí opravdu podařilo řešit, "vedlejším produktem" ovšem bylo, že jsem se do svého terapeuta velmi silně zamilovala.Vše dokonce pokročilo tak daleko, že nejsem schopna ani milování s vlastním manželem a naprosto si zoufám. Chtěla bych podotknout, že terapeutovi jsem o svém vztahu sice řekla, ale on se vždy choval naprosto profesionálně, nikdy se mne ani nedotknal a nedával mi žádné naděje. Je to šílené, vím,že prožívám nešťastnou lásku se vším všudy a jasné, že žádné řešení neexistuje, mě ale potěší aspoň to, že se dozvím, že jsem nebyla jediná takto "postižená".Marie

reagovat 25.9.2006 12:18 - lenka

Ahoj Marie,

docela dost dobře Tě chápu.Zažila jsem něco podobného.Co Ti poradit?Nejlepší řešení je ukončit s ním terapii a najít si terapeuta jiného.Stává se to hodně často, a někdo to hodnotí i tak, že je to úplně normální a psychiatři či psychologové s tím víceméně počítají.Jelikož tomu člověku se plně otevřeš, důvěřuješ mu, nalezneš u něj pochopení on Tě poslouchá a tedy není vůbec vyjímečné, že tohle se stane.

Já to opravdu vyřešila tak, že jsem tam přestala chodit.Brečela jsem jako malá, nepochopená, zklamaná, ale muselo to tak být.

Teď už je tomu skoro rok, chodím jinam, a přežila jsem to..

Netuším Maruško, jestli je má rada dobrá či vhodná pro Tebe, každý jsme jiný, ale moc řešení se nenabízí.Nebo taky ještě třeba pomocí toho dotyčného terapeuta to zkusit nějak překlenout.Víc si s ním o tom asi promluvit.

Přeju hodně síly!

reagovat 25.9.2006 16:08 - Routa

Tak mě se stalo něco podobného dokonce 2x.První psycholog se ale chopil šance a byl z toho sexík.Nebyla jsem jediná,koho takto "léčil" a léčí stále a ten druhý byl profesionál a říkal,že se to běžně stává.

reagovat 25.9.2006 17:14 - Marie

Ahoj Lenko,

děkuji Ti za střízlivý pohled a radu. Také mám ten pocit, že jiná varianta než odejít prostě není. Myslím, že pokud s ním budu v kontaktu i z jeho dobré vůle, nebudu mít sílu to zvládnout. Problém je v tom, že mi to úplně rozbouralo vztah s manželem, který sice dřív také nebyl v pořádku, ale teď jsem naprosto přeorientovala svoje city na toho druhého.(Manžel to samozřejmě netuší).

Člověk holt v životě ale zdaleka nemůže mít to, co by chtěl. Díky

reagovat 25.9.2006 17:21 - lenka

Není zač, jen jsem řekla, jak jsem to udělala já.Víš, já byla už skoro jako posedlá, nemohla jsem se dočkat každé další návštěvy a ona i ta terapie pak neměla žádný význam.A navíc to hodně zasahuje do vztahu, tak jako jsi ostatně sama napsala.A věř, že to přebolí, člověk asi nezapomene, to ne, ale vrátí se zpět "na zem", a i vztah s manželem se může zlepšit, přestože dokonalé to ani předtím nebylo.Je možné, že jak budeš smutná, že si budeš více všímat manžela a znova k němu nalezneš trošku cestičku.

Tak jo, měj se hezky a zvládni to!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.8.2016 15:17 - Klientko

Podstatne je,že se cítíš spokojena a navic jsi i bystra. Rada mužů ci zen není ve vztahu s partnerem a život jim to nijak nekomplikuje. Je spousty svobodných mládencu i žen. Nicméně svoji sexualitu realizuji bud skrze masáže, příležitostneho partnera či masturbaci.
Ovšem co když nastane situace, se silnou sexuální potřebou v adamove rouše před krásnou ženou a nic nefunguje ,ani neovládáš svoje ruce....Je to vůbec možné?

reagovat 25.8.2016 16:15 - klientko

Abys správne pochopila to dulezite je v POZORU ,to ano.....

reagovat 25.8.2016 16:24 - klientko

Dokonce vše i pozorujes. ..pokud ti někdo ruku zvedne a pusti ,ta pak volne padá vedle těla. ...Jak je to možné. ...Co je to za Fenomen,který je tak silný. ......

reagovat 26.8.2016 11:50 - klientko

Pokud skrze tento fenomen,takto znemoznim uvolneni.....počkám ještě tak 2-3 dny....melo by to jít ven......nejde....pak nezbývá než použít tuto techniku znovu ,......zjistit co se přihodilo ....reagovat 19.6.2018 00:08 - Hana

Z nešťastné lásky se dostavily deprese, tak jsem vyhledala pomoc psychologa, láska mě sice přešla, ale dostavila se druhá nešťastná láska, protože jsem se zamilovala do svého psychologa. To jsem si moc nepomohla.Psychoterapeuta chlapa nikdy více, když tak ženu!!! Teď se z toho musím nějak dostat sama...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *